ילד שרץ המוןןןן לשירותים- מה עושים?

(:keep smiling

משתמש פעיל
ילד כבן שמונה הולך לפעמים פעמים שלוש בשעה לשירותים!
שללנו סוכרת, דלקת, וכו.....
נתקלתם בתופעה?
ניסינו להסביר לו שלא יצא מהר וכו', אבל לא עוזר:(
מישהו התנסה?

בבושקלה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
אורולוג
אם תרצו באמת יעוץ אורולוגי ואתם במכבי, במרכז בקרתי ממש לאחרונה אצל רופא אורולוג שהפנה אותי אליו הרופא ילדים וממש היינו מרוצים.

נוהם

משתמש רשום
עימוד ספרים
מישו פעם הסביר לי שיתכן ומדובר בשלפוחית קטנה שלא יכולה להכיל הרבה לכן יש יותר צורך להתפנות.
הציעו לי לתרגל עם הילד איפוק של 10 שניות לפני שמוציא מהגוף ולאט לאט להעלות את זמן ההתאפקות עד להשגת שליטה.(גורם להגדלת השלפוחית) לא ניסיתי, אבל מה תפסידו.?

מירי:)

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
אורולוג
אם תרצו באמת יעוץ אורולוגי ואתם במכבי, במרכז בקרתי ממש לאחרונה אצל רופא אורולוג שהפנה אותי אליו הרופא ילדים וממש היינו מרוצים.
אשמח לקבל את שם הרופא
תודה

מעל הסטנדר(ט)

משתמש פעיל
עריכה תורנית
הבהרות:

מישו פעם הסביר לי שיתכן ומדובר בשלפוחית קטנה

ניתן לבדוק זאת בקלות ובמהירות. מבצעים אורופלאומטריה Uroflowmetry , בדיקה של "עקומת שתן". דהיינו, לאחר שתיה והתאפקות של כמה שעות יש להשתין בתוך מכשיר ייעודי ומיד בסיום הוא מוציא פלט ועליו גרף עם כלל הנתונים שרק אורולוגים מבינים. כך, ברגע אחד ובסקירה אחת ניתן לשלול או לאשש את האופציה.

ילד כבן שמונה הולך לפעמים פעמים שלוש בשעה לשירותים!

רוב הסיכויים שאם לא תעשו מזה עסק זה יעבור עם הזמן, אא"כ כבר מאוחר מדי... (נדירה מאד בעיה שעלולה להחמיר, בפרט לאחר הבדיקות שערכתם, וכפי הנראה כנ"ל.) בהצלחה

סנץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
אם הילד סבל בזמן היותו תינוק מבעיות של בליעה ופליטה (שזה קשור לשרירים שמקבצים את הקצה של הושט) אז מצוי מאוד שיסבול מבעיה של קיבוץ השרירים גם ביציאות ויש לזה טיפול של פיזיותרפיה שבזמן קצר מתגברים על זה.

אלף אורות

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L
שלפוחית רגיזה אולי? תבדקו אצל אורולוג

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה