שאלה ייעוץ לגבי שיפוץ

יוסיK

משתמש מקצוען
רע לי גם להסביר לילדים קטנים למה יש אנשים שמשתמשים בזה ואנחנו לא.

קח בחשבון שבמהלך החיים הילדים שלך יצטרכו להתמודד עם דברים מורכבים בהרבה
תודה, אקח בחשבון!
כתבתי, לילדים קטנים, לגדולים זה ברור יותר.

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
השאלה מה הגודל,
דירה בגודל בערך שמונים מטר שצריך לשפץ מהיסוד, אני יודע על מישהו שעכשיו זה עולה לו 500000 שקל,
וסתם כך, תחשבו טוב טוב, לפני שאתם מורידים מהפרק את הדירה שבקומה שביעית, לדירה כזאת יש כמה מעלות, אויר כמובן, אין שכנים שמסתכלים עליכם כל הזמן, והשאלה הגדולה האם השיקול של שימוש במדרגות שלוש פעמים בשבוע בערך למשך 5 דקות שווה שלא לקחת את הדירה, אני לא מבין למה אבל משום מה החרדים (אני כמובן חרדי, ואני לקחתי בכוונה דירה בקומה שביעית בגלל המעלות שלה) לא רוצים דירה בגובה בגלל שבת, שכמות הפעמיים שעולים במדרגות זה שלוש עד חמש פעמים וגם אז זה מקסימום 5 דקות כל פעם כולל מנוחה באמצע, מקווה שעזרתי.
הדירה בקומה ראשונה היא 110 מ"ר אבל מתוכננת נורא, אולי נקרא לה-לא מתוכננת, מיד בכניסה לדירה יש מקלחון למשל, חדר שירותים לאנשים בתת משקל, (פתח צר מאוד!)
והמשופצת 145 מר +90 מ"ר מרפסת
גם בגלל שחושבים קדימה ולא תמיד אפשרי לעלות 7 קומות ברגל
זו גם תחושת חנק שא"א לצאת
ואישית, לא רוצה לגור בבניין עם מעלית שבת, רע לי לראות אנשים משתמשים בזה, רע לי גם להסביר לילדים קטנים למה יש אנשים שמשתמשים בזה ואנחנו לא.

מבחינת כושר, יותר קל להתרגל ליום יום מאשר לפעם בשבוע.
מה שכן שבשבת אין קניות להעלות ויוצאים פחות
אנחנו גרים כבר בבנין עם מעלית שבת וכולם, קטנים כגדולים יודעים שרק נכים עולים בהם.
השיקולים בקשר לקומה 7 זה ממש לא רק העלייה וירידה של הגברים בשבת,
הם יחתנו ילדים, איך הנשואים יגיעו לסעודה בשבת?
פחות מעסיק אותי
הדירה צריכה להיות מותאמת לצרכינו, עם כל הכבוד ולא לצורכי הנשואים, כשיגיעו....
איך הילדים יארחו חברות בשבת?
א' עדיין לא יצא לי לארח חברות של הבנות בשבת, לרוב הן מטיילות ולא עולות לבתים, בכל מקרה באזור שלי.
ואם רוצים פעם לשלוח בליל שבת ילד בן 5,6 לבית הכנסת?
אני לא שולחת ילדים בני 9 לבד, כך שזו לא ממש בעיה
הבן מגיע לשבת מחוץ לעיר והכלה רוצה לצאת להתאורר, לבקר את גיסתה או סבתא שלה,
וכו' וכו'
אני לא בשלב הנוכחי
אבל כשהייתי אצל חמותי ע"ה הגעתי אליה בלבד ולא הלכתי לפגוש חברות\גיסות\אחיות, כי כיבדתי אותה, אם כלה שלי תחפוץ לבקר את מי שתרצה-יהיה עליה לשקול מראש :)
זה לחיות כל שבת בדירה מבודדת אין יוצא ואין בא (חוץ מהגברים הצעירים),
בטווח של כמה שנים קדימה זה יכול להיות בעיתי.
כרגע אנחנו צעירים ורעננים, וקצת כושר לא יזיק
כשנזקין בעז"ה בבריאות-נמכור ונקנה באזורים אחרים.
אני חושבת ששיפוץ, נכנסים ולא יודעים איך לצאת מזה.......ובאיזה מחיר, וכולל המון המון עוגמות נפש, נפילות, לאחר מלחמת חרבות ברזל המון אנשים נתקעו בעיקר בביתר שעד היום תקועים או שנאלצו לשלם יותר ולקחת יהודים.
בנוסף, בניה של קבלן של הבניין היא הכי טובה בדרך כלל מכל השיפוצים....
בנוסף לשיפוץ עצמו יש פחות שווי למחיר הדירה בסוף , כך שבסוף הפנטהאוז תמיד יישאר יותר שווה.

אני הייתי הןלכת על הפנטהאוז, זה חלום.
ו7 קומות רק לשבת זה לא כזה נורא בכללללל, המון עושים את זה, זה לא 12.
תודה
בין פנטהאוז לקומה ראשונה זה פערים קצת גדולים בלי קשר למחיר
אשמח להבין

אניתי

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
הדירה בקומה ראשונה היא 110 מ"ר אבל מתוכננת נורא, אולי נקרא לה-לא מתוכננת, מיד בכניסה לדירה יש מקלחון למשל, חדר שירותים לאנשים בתת משקל, (פתח צר מאוד!)
והמשופצת 145 מר +90 מ"ר מרפסת

בכלל לא מבינה על מה ההתלבטות?
א. תמיד תישארי עם 35 מ"ר יותר בפנטהאוז מלבד שאר המעלות שציינו.
ב. עוד לא תיכננת עם אדריכלית אם בכלל יש בשר לדירה בקומת קרקע כדי לקבל תכנון נורמלי ושמשמח אותך לפעמים התכנון על הפנים כי באמת הדירה , כיווינה וצורתה מסובכים....
ג. שיפוץ יעלה לפחות 300 אלף והלאה (פעם לא, והיום , בשנה האחרונה, איו פועלים והתייקרות גבוהה של חומרים, אז כן...) ותישארי עם פחות שטח, (אם תרחיבי אז קחי עוד הרבה הרבה עלויות ועד שיהיו היתרים ואם בכלל......)
ד. נראה שבכלל אין מה להתלבט בין 2 ההצעות והפנטהאוז לוקחת בכל הפרמטרים.......

אבי נהרי

משתמש רשום
אם הקומה אחרונה תבדקי טוב טוב את נושא האיטום!
בחורף קומות אחרונות סובלות בד"כ. גם בבניות חדשות
אם יש קומה 8 זה מושלם
כל חברת בניה, חייבת על פי חוק לתת אחריות לשנה לפחות, וחברה ידועה ומוכרת בדרך כלל עושה איטום טוב.

נערך לאחרונה ב:

joelly

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
ואישית, לא רוצה לגור בבניין עם מעלית שבת, רע לי לראות אנשים משתמשים בזה, רע לי גם להסביר לילדים קטנים למה יש אנשים שמשתמשים בזה ואנחנו לא.
יש בעיה להסביר לילד שיש אנשים שיש להם רב פוסק אחר ונוהגים אחרת מאיתנו??

אבי נהרי

משתמש רשום
סליחה, מסכים איתך, אני לא כל כך מבין, מה אותו אחד מסביר להם במחלוקת בית שמאי ובית הלל, גם שם הוא אומר להם רק את בית הלל, או שמא הוא כן מסביר להם שיש בתורה כמה דרכים, ואנחנו הולכים כמו דרך אחת???
נקודה למחשבה!!!

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
אם הקומה אחרונה תבדקי טוב טוב את נושא האיטום!
בחורף קומות אחרונות סובלות בד"כ. גם בבניות חדשות
אם יש קומה 8 זה מושלם
האיטום מעולה+++
כבר למדנו לבדוק את הענין
רק אסבר את האוזן שכרגע אנחנו מתגוררים בקומה שניה וכמעט בכל הדירה יש עובש
גם בקירות הפנימיים...

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
התכוונתי שילך עם האבא, ושיחזרו ביחד יהיה לו קשה לעלות 7 קומות.
לכן אמרנו שמק' נניח כיסאות בין הקומות וננוח אחרי כמה

אגב, יש מישהו במשפחה שגר בקומה 7 וכשאנחנו מתארחים אצלו בשבתות וכו', הילדים לא מתלוננים בכלל על הקומה הגבוהה

אבי נהרי

משתמש רשום
האיטום מעולה+++
כבר למדנו לבדוק את הענין
רק אסבר את האוזן שכרגע אנחנו מתגוררים בקומה שניה וכמעט בכל הדירה יש עובש
גם בקירות הפנימיים...
זה נושא אחר של מעטפת, הארץ מחולקת לשלוש חלקים, וכל חלק אחר צריך להיות עם מעטפת בעובי אחר,
אם יש עובש הסיבה היחידה לכך, בגלל שהמעטפת לא בעובי המתאים, עוד אפשרות שערבבו עם החומר של המעטפת עוד חומרים אחרים ולכן זה לא אטום מספיק, תפנו לכאילו שמבינים בעניין והוא יעשה בדיקה בתשלום ויגיד לכם מה צריך לעשות, רק תבדקו טוב טוב לפני על הבן אדם, בדרך כלל אילו שלוקחים זול לא למדו את המקצוע, לכן תבקשו ממנו תעודת קבלן מורשה.

הפולניה

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
א' עדיין לא יצא לי לארח חברות של הבנות בשבת, לרוב הן מטיילות ולא עולות לבתים, בכל מקרה באזור שלי.
ואיך יהיה להם לחזור מהטיול עם החברות ולעלות 7 קומות?
אתם יוצאיםלפעמים לגינה בשבת, איך יהיה לכם לחזור?
אם הדברים האלו לא מפריעים לך, אז ברור שכדאי לך לקנות קומה גבוהה,
זה יותר זול משמעותי.

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
זה נושא אחר של מעטפת, הארץ מחולקת לשלוש חלקים, וכל חלק אחר צריך להיות עם מעטפת בעובי אחר,
אם יש עובש הסיבה היחידה לכך, בגלל שהמעטפת לא בעובי המתאים, עוד אפשרות שערבבו עם החומר של המעטפת עוד חומרים אחרים ולכן זה לא אטום מספיק, תפנו לכאילו שמבינים בעניין והוא יעשה בדיקה בתשלום ויגיד לכם מה צריך לעשות, רק תבדקו טוב טוב לפני על הבן אדם, בדרך כלל אילו שלוקחים זול לא למדו את המקצוע, לכן תבקשו ממנו תעודת קבלן מורשה.
איפה מוצאים דבר כזה?
במידעונים?
באינטרנט?

סליחה על הבורות

ומדובר בקומה העליונה של הבנין
ואיך יהיה להם לחזור מהטיול עם החברות ולעלות 7 קומות?
אתם יוצאיםלפעמים לגינה בשבת, איך יהיה לכם לחזור?
אם הדברים האלו לא מפריעים לך, אז ברור שכדאי לך לקנות קומה גבוהה,
זה יותר זול משמעותי.
אז ככה, הפנטהאוז צמוד לגינה גדולה, בכלל לגינות מכל הכיוונים, בנוסף, הקירבה לבית הכנסת של בעלי, הליכה של 5 דק' בערך, לעומת היום, שהמרחק הוא כרבע שעה
מתעניינת-זה לא מתקזז?

styehoshua

משתמש מקצוען
סליחה, מסכים איתך, אני לא כל כך מבין, מה אותו אחד מסביר להם במחלוקת בית שמאי ובית הלל, גם שם הוא אומר להם רק את בית הלל, או שמא הוא כן מסביר להם שיש בתורה כמה דרכים, ואנחנו הולכים כמו דרך אחת???
נקודה למחשבה!!!
יש אנשים שמי שלא חושב/נוהג כמוהם עושה להם רע...

אבי נהרי

משתמש רשום
איפה מוצאים דבר כזה?
במידעונים?
באינטרנט?
אני מכיר במודיעין עילית מפקח בניה ומהנדס, שאפילו הבית דין בעיר לוקח אותו כשהוא צריך, יש יותר זולים ממנו אבל הוא ממש מוצלח, הוא נוסע גם לערים אחרות,
אם את רוצה אני יכתוב כאן, אבל אם את מחפשת דווקא בעיר שלך, אז את צריכה לשאול מישהו שמכיר טוב טוב

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
אני מכיר במודיעין עילית מפקח בניה ומהנדס, שאפילו הבית דין בעיר לוקח אותו כשהוא צריך, יש יותר זולים ממנו אבל הוא ממש מוצלח, הוא נוסע גם לערים אחרות,
אם את רוצה אני יכתוב כאן, אבל אם את מחפשת דווקא בעיר שלך, אז את צריכה לשאול מישהו שמכיר טוב טוב
צריך מפקח בניה?
כי אם כן, יש לבעלי חבר ונלך איתו

אפרת2

משתמש פעיל
נראה שאת די נעולה על הדירה בקומה 7. לכי על זה.
שיפוץ זה כאב ראש נוראי, ודירה בקומה 7 יש לה את החסרונות שלה.
[בגדול, לכל דירה איפה שלא תהיה יש מעלות וגם חסרונות]
תעשי טבלה של מעלות וחסרונות, סיכוי גדול שקומה 7 תקח.

כשאני הייתי בהתלבטות שלך, התחשבתי בהורים המבוגרים שיבואו להתארח בשבתות.
לרדת ולעלות 7 קומות בשביל איש מבוגר זה ממש ממש ממש קשה, והרי הם רק הולכים ומתבגרים ב"ה,
ולא רציתי ליצור מצב שהם לא יוכלו להגיע.
זו הסיבה שירדתי מזה.

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כז

א לְדָוִד יְהוָה אוֹרִי וְיִשְׁעִי מִמִּי אִירָא יְהוָה מָעוֹז חַיַּי מִמִּי אֶפְחָד:ב בִּקְרֹב עָלַי מְרֵעִים לֶאֱכֹל אֶת בְּשָׂרִי צָרַי וְאֹיְבַי לִי הֵמָּה כָשְׁלוּ וְנָפָלוּ:ג אִם תַּחֲנֶה עָלַי מַחֲנֶה לֹא יִירָא לִבִּי אִם תָּקוּם עָלַי מִלְחָמָה בְּזֹאת אֲנִי בוֹטֵחַ:ד אַחַת שָׁאַלְתִּי מֵאֵת יְהוָה אוֹתָהּ אֲבַקֵּשׁ שִׁבְתִּי בְּבֵית יְהוָה כָּל יְמֵי חַיַּי לַחֲזוֹת בְּנֹעַם יְהוָה וּלְבַקֵּר בְּהֵיכָלוֹ:ה כִּי יִצְפְּנֵנִי בְּסֻכֹּה בְּיוֹם רָעָה יַסְתִּרֵנִי בְּסֵתֶר אָהֳלוֹ בְּצוּר יְרוֹמְמֵנִי:ו וְעַתָּה יָרוּם רֹאשִׁי עַל אֹיְבַי סְבִיבוֹתַי וְאֶזְבְּחָה בְאָהֳלוֹ זִבְחֵי תְרוּעָה אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה לַיהוָה:ז שְׁמַע יְהוָה קוֹלִי אֶקְרָא וְחָנֵּנִי וַעֲנֵנִי:ח לְךָ אָמַר לִבִּי בַּקְּשׁוּ פָנָי אֶת פָּנֶיךָ יְהוָה אֲבַקֵּשׁ:ט אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי אַל תַּט בְּאַף עַבְדֶּךָ עֶזְרָתִי הָיִיתָ אַל תִּטְּשֵׁנִי וְאַל תַּעַזְבֵנִי אֱלֹהֵי יִשְׁעִי:י כִּי אָבִי וְאִמִּי עֲזָבוּנִי וַיהוָה יַאַסְפֵנִי:יא הוֹרֵנִי יְהוָה דַּרְכֶּךָ וּנְחֵנִי בְּאֹרַח מִישׁוֹר לְמַעַן שׁוֹרְרָי:יב אַל תִּתְּנֵנִי בְּנֶפֶשׁ צָרָי כִּי קָמוּ בִי עֵדֵי שֶׁקֶר וִיפֵחַ חָמָס:יג לוּלֵא הֶאֱמַנְתִּי לִרְאוֹת בְּטוּב יְהוָה בְּאֶרֶץ חַיִּים:יד קַוֵּה אֶל יְהוָה חֲזַק וְיַאֲמֵץ לִבֶּךָ וְקַוֵּה אֶל יְהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

מנדלה במטבח • אתגר 53

לוח מודעות

למעלה