שאלה ייעוץ לגבי שיפוץ

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
מקווה שהגעתי לפורום המתאים
אך
אנחנו עומדים לרכוש דירה
ועומדות בפנינו 2 דירות שאנחנו מתלבטים עליהן
דירת פנטהאוז מדהימה מושלמת, חדשה עם כל המודרניזציה האפשרית, 3 כיווני אוויר מרפסת מטורפת בגודלה נוף סקייליין מטורף
אך היא בקומה שביעית ומעלית שבת לא באה בחשבון
למול דירה בקומה ראשונה הזקוקה לשיפוץ מהבסיס (לא בררנו אם גם צנרת) צריכים להגדיל, יח' הורים, סוכה ושיפוצים כולל מטבח וסלון ושירותים אמבטיות
ההבדל ביניהן במחיר הוא של 600000 ש"ח

השאלה היא-כמה עולה שיפוץ כמו שציינתי פה?
במטבח אני רוצה לעשות אינדוקציה, אי גדול טריקה שקטה, קלאפות וכל מה שעושים היום... לא התכוונתי לבייסיק כמובן.

אבי נהרי

משתמש רשום
השאלה מה הגודל,
דירה בגודל בערך שמונים מטר שצריך לשפץ מהיסוד, אני יודע על מישהו שעכשיו זה עולה לו 500000 שקל,
וסתם כך, תחשבו טוב טוב, לפני שאתם מורידים מהפרק את הדירה שבקומה שביעית, לדירה כזאת יש כמה מעלות, אויר כמובן, אין שכנים שמסתכלים עליכם כל הזמן, והשאלה הגדולה האם השיקול של שימוש במדרגות שלוש פעמים בשבוע בערך למשך 5 דקות שווה שלא לקחת את הדירה, אני לא מבין למה אבל משום מה החרדים (אני כמובן חרדי, ואני לקחתי בכוונה דירה בקומה שביעית בגלל המעלות שלה) לא רוצים דירה בגובה בגלל שבת, שכמות הפעמיים שעולים במדרגות זה שלוש עד חמש פעמים וגם אז זה מקסימום 5 דקות כל פעם כולל מנוחה באמצע, מקווה שעזרתי.

יוסיK

משתמש מקצוען
אך
אנחנו עומדים לרכוש דירה
דירת פנטהאוז מדהימה מושלמת, חדשה עם כל המודרניזציה האפשרית, 3 כיווני אוויר מרפסת מטורפת בגודלה נוף סקייליין מטורף
למול דירה בקומה ראשונה הזקוקה לשיפוץ מהבסיס (לא בררנו אם גם צנרת) צריכים להגדיל, יח' הורים, סוכה ושיפוצים כולל מטבח וסלון ושירותים אמבטיות

במטבח אני רוצה לעשות אינדוקציה, אי גדול טריקה שקטה, קלאפות וכל מה שעושים היום... לא התכוונתי לבייסיק כמובן.
אם צריך גם להרחיב יתכן שהסכום הזה לא יספיק.
אם זה רק שיפוץ יכול להספיק ברווח [תלוי גם באמינות של הקבלן בכושר המיקוח ובהבנה שלכם]
היות ומעלית שבת לא באה בחשבון מבחינתכם, זה לא כ"כ נכון להשוות בין הדירות, הרי גם אחרי השיפוץ לא יהיה לכם אויר נוף ומרפסת כמו למעלה.
אולי כדאי לפקוח עין אם יש עוד אפשרויות באזור

יוסיK

משתמש מקצוען
אני לא מבין למה אבל משום מה החרדים (אני כמובן חרדי, ואני לקחתי בכוונה דירה בקומה שביעית בגלל המעלות שלה) לא רוצים דירה בגובה בגלל שבת, שכמות הפעמיים שעולים במדרגות זה שלוש עד חמש פעמים וגם אז זה מקסימום 5 דקות כל פעם כולל מנוחה באמצע, מקווה שעזרתי.
גם בגלל שחושבים קדימה ולא תמיד אפשרי לעלות 7 קומות ברגל
זו גם תחושת חנק שא"א לצאת
ואישית, לא רוצה לגור בבניין עם מעלית שבת, רע לי לראות אנשים משתמשים בזה, רע לי גם להסביר לילדים קטנים למה יש אנשים שמשתמשים בזה ואנחנו לא.
מניסיון, מדרגות רק לפעם בשבוע לא כל כך נורא, מתרגלים...
מבחינת כושר, יותר קל להתרגל ליום יום מאשר לפעם בשבוע.
מה שכן שבשבת אין קניות להעלות ויוצאים פחות

הפולניה

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
אך
אנחנו עומדים לרכוש דירה

השאלה מה הגודל,
דירה בגודל בערך שמונים מטר שצריך לשפץ מהיסוד, אני יודע על מישהו שעכשיו זה עולה לו 500000 שקל,
וסתם כך, תחשבו טוב טוב, לפני שאתם מורידים מהפרק את הדירה שבקומה שביעית, לדירה כזאת יש כמה מעלות, אויר כמובן, אין שכנים שמסתכלים עליכם כל הזמן, והשאלה הגדולה האם השיקול של שימוש במדרגות שלוש פעמים בשבוע בערך למשך 5 דקות שווה שלא לקחת את הדירה, אני לא מבין למה אבל משום מה החרדים (אני כמובן חרדי, ואני לקחתי בכוונה דירה בקומה שביעית בגלל המעלות שלה) לא רוצים דירה בגובה בגלל שבת, שכמות הפעמיים שעולים במדרגות זה שלוש עד חמש פעמים וגם אז זה מקסימום 5 דקות כל פעם כולל מנוחה באמצע, מקווה שעזרתי.
השיקולים בקשר לקומה 7 זה ממש לא רק העלייה וירידה של הגברים בשבת,
הם יחתנו ילדים, איך הנשואים יגיעו לסעודה בשבת?
איך הילדים יארחו חברות בשבת?
ואם רוצים פעם לשלוח בליל שבת ילד בן 5,6 לבית הכנסת?
הבן מגיע לשבת מחוץ לעיר והכלה רוצה לצאת להתאורר, לבקר את גיסתה או סבתא שלה,
וכו' וכו'
זה לחיות כל שבת בדירה מבודדת אין יוצא ואין בא (חוץ מהגברים הצעירים),
בטווח של כמה שנים קדימה זה יכול להיות בעיתי.

צירקי

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
יש איכות חיים לגור בקומת כניסה
לצאת עם עגלה בקלות בלי לחשבן...
ואגב גם מאוד תלוי איך בנוי בניין והרחוב...

אני גרה בקומת כניסה מתחת גרם מדרגות כך שרק 2 שכנים עוברים ליד הדלת שלי ואת כל שאר הבניין פוגשת רק בלובי או שגם זה לא...
ומצד שני יש גם קומת מינוס לבניין ככה שאני בגובה הרחוב ויש לי אוויר ואור תמיד!

אבי נהרי

משתמש רשום
גם בגלל שחושבים קדימה ולא תמיד אפשרי לעלות 7 קומות ברגל
זו גם תחושת חנק שא"א לצאת
ואישית, לא רוצה לגור בבניין עם מעלית שבת, רע לי לראות אנשים משתמשים בזה, רע לי גם להסביר לילדים קטנים למה יש אנשים שמשתמשים בזה ואנחנו לא.

מבחינת כושר, יותר קל להתרגל ליום יום מאשר לפעם בשבוע.
מה שכן שבשבת אין קניות להעלות ויוצאים פחות
כמובן זכותך לחשוב כך, למרות שאני לא כל כך מבין למה זה חנק וכו',
אבל סך הכל באתי לפתוח את העיניים, כי אני מאמין שיש הרבה כמוני שלא מפריע להם, ורק בגלל שככה כולם לכן הם לא רוצים לקנות בקומה גבוהה.

Chanae

משתמש מקצוען
השאלה מה הגודל,
מצטרפת,
אני גרה בקומה חמישית, בלי מעלית בכלל, גם ביום חול.
המדרגות קשות מאוד,
אבל כשמגיעים הביתה זה שווה את זה,
הנוף והאויר שווים את זה לגמרי.
אם אתם רוצים את הדירה עד זקנה ושיבה אז אולי כן עדיף משהו אחר,
כי אחרי הכל בגיל 80 זה לא קל קומה שביעית אפילו שזה רק בשבת

אניתי

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אני חושבת ששיפוץ, נכנסים ולא יודעים איך לצאת מזה.......ובאיזה מחיר, וכולל המון המון עוגמות נפש, נפילות, לאחר מלחמת חרבות ברזל המון אנשים נתקעו בעיקר בביתר שעד היום תקועים או שנאלצו לשלם יותר ולקחת יהודים.
בנוסף, בניה של קבלן של הבניין היא הכי טובה בדרך כלל מכל השיפוצים....
בנוסף לשיפוץ עצמו יש פחות שווי למחיר הדירה בסוף , כך שבסוף הפנטהאוז תמיד יישאר יותר שווה.

אני הייתי הןלכת על הפנטהאוז, זה חלום.
ו7 קומות רק לשבת זה לא כזה נורא בכללללל, המון עושים את זה, זה לא 12.

אבי נהרי

משתמש רשום
אני חושבת ששיפוץ, נכנסים ולא יודעים איך לצאת מזה.......ובאיזה מחיר, וכולל המון המון עוגמות נפש, נפילות, לאחר מלחמת חרבות ברזל המון אנשים נתקעו בעיקר בביתר שעד היום תקועים או שנאלצו לשלם יותר ולקחת יהודים.
בנוסף, בניה של קבלן של הבניין היא הכי טובה בדרך כלל מכל השיפוצים....
בנוסף לשיפוץ עצמו יש פחות שווי למחיר הדירה בסוף , כך שבסוף הפנטהאוז תמיד יישאר יותר שווה.
בהמשך לדברים שלך, הפלא יועץ בערך 'בנין' כותב שבן אדם לפני הבניה צריך לבדוק שיש לו פי שתים ממה שהוא צריך להוציא, כי הרבה פעמים צריך פי שתים להוציא, ואי אפשר להפסיק באמצע, והוא כותב שתמיד עדיף לקנות בית בנוי,
העלתי את זה כאן, תוכלו לראות בעצמכם. יום טוב.

קבצים מצורפים

• אוצר החכמה_-_ פלא יועץ -מהדורה חדשה- - פאפו, אליעזר בן יצחק__ 69.pdf
    KB 650.1 · צפיות: 29

אין עוד מלבדו"

משתמש צעיר
מצטרפת,
אני גרה בקומה חמישית, בלי מעלית בכלל, גם ביום חול.
המדרגות קשות מאוד,
אבל כשמגיעים הביתה זה שווה את זה,
הנוף והאויר שווים את זה לגמרי.
אם אתם רוצים את הדירה עד זקנה ושיבה אז אולי כן עדיף משהו אחר,
כי אחרי הכל בגיל 80 זה לא קל קומה שביעית אפילו שזה רק בשבת
5 זה לא 7
עוד שתי קומות מעבר ל 5 זה משמעותי

ליבה ארזי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב ואדריכלות פנים
אגב, עוד נקודה, כמה מעליות יש לבניין?
אם זה רק מעלית אחת, תיקחו בחשבון זמני המתנה ממושכים, ותקיעות לעיתים קרובות,
עקב ריבוי אוכלוסיה. (אני יוצאת מנקודת הנחה שיש 4 דיירים בקומה, אין לי מושג כמובן לגבי מינוסים ויחידות וכו')

אפיפית

משתמש פעיל
מרפסת גדולה בשלב גידול הילדים - בעיני זה פלוס משמעותי
וכנ"ל שאין שכנים ממול האף
זה פלוסים משמעותיים
לא מניסיון אישי
אלא אנשים מסביב - כולםטוענים שפעם בשבוע זה ממש לא נורא ושווה את המעלות

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כז

א לְדָוִד יְהוָה אוֹרִי וְיִשְׁעִי מִמִּי אִירָא יְהוָה מָעוֹז חַיַּי מִמִּי אֶפְחָד:ב בִּקְרֹב עָלַי מְרֵעִים לֶאֱכֹל אֶת בְּשָׂרִי צָרַי וְאֹיְבַי לִי הֵמָּה כָשְׁלוּ וְנָפָלוּ:ג אִם תַּחֲנֶה עָלַי מַחֲנֶה לֹא יִירָא לִבִּי אִם תָּקוּם עָלַי מִלְחָמָה בְּזֹאת אֲנִי בוֹטֵחַ:ד אַחַת שָׁאַלְתִּי מֵאֵת יְהוָה אוֹתָהּ אֲבַקֵּשׁ שִׁבְתִּי בְּבֵית יְהוָה כָּל יְמֵי חַיַּי לַחֲזוֹת בְּנֹעַם יְהוָה וּלְבַקֵּר בְּהֵיכָלוֹ:ה כִּי יִצְפְּנֵנִי בְּסֻכֹּה בְּיוֹם רָעָה יַסְתִּרֵנִי בְּסֵתֶר אָהֳלוֹ בְּצוּר יְרוֹמְמֵנִי:ו וְעַתָּה יָרוּם רֹאשִׁי עַל אֹיְבַי סְבִיבוֹתַי וְאֶזְבְּחָה בְאָהֳלוֹ זִבְחֵי תְרוּעָה אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה לַיהוָה:ז שְׁמַע יְהוָה קוֹלִי אֶקְרָא וְחָנֵּנִי וַעֲנֵנִי:ח לְךָ אָמַר לִבִּי בַּקְּשׁוּ פָנָי אֶת פָּנֶיךָ יְהוָה אֲבַקֵּשׁ:ט אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי אַל תַּט בְּאַף עַבְדֶּךָ עֶזְרָתִי הָיִיתָ אַל תִּטְּשֵׁנִי וְאַל תַּעַזְבֵנִי אֱלֹהֵי יִשְׁעִי:י כִּי אָבִי וְאִמִּי עֲזָבוּנִי וַיהוָה יַאַסְפֵנִי:יא הוֹרֵנִי יְהוָה דַּרְכֶּךָ וּנְחֵנִי בְּאֹרַח מִישׁוֹר לְמַעַן שׁוֹרְרָי:יב אַל תִּתְּנֵנִי בְּנֶפֶשׁ צָרָי כִּי קָמוּ בִי עֵדֵי שֶׁקֶר וִיפֵחַ חָמָס:יג לוּלֵא הֶאֱמַנְתִּי לִרְאוֹת בְּטוּב יְהוָה בְּאֶרֶץ חַיִּים:יד קַוֵּה אֶל יְהוָה חֲזַק וְיַאֲמֵץ לִבֶּךָ וְקַוֵּה אֶל יְהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

מנדלה במטבח • אתגר 53

לוח מודעות

למעלה