שיתוף - לביקורת יודה מחפש המשך... אבל דרמטי(ת);

אנטיפטרוסה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
מוזיקה ונגינה
ויתכן אפילו שזה המשך שמחפש התחלה...
או סתם פרק בודד כערער בערבה---
כל תגובה, כיוון, רעיון, יתקבלו בברכה...
################################

היא מכירה אותו מאז שהוא מכיר את עצמו, ומשהו מלפף את חוט השדרה שלה בצמרמורת עבה, דוקרת. "יודה? אתה רוצה לשתות?". רוצה לשתות. רוצה לשתות. המילים מרחפות סביבו, נוחתות על הסורגים, מקפצות לרצפה, נבלעות בה. "מה יש לשתות? זה עלול להשפיע על התשובה, את מבינה" משהו ישן, קונדסי מפציע בעיניים שהוא מרים אליה. "מממ... מה ירצה הוד מעלתו לשתות, ועל מה ישיב תשובה חיובית למשרתיו המעריצים?" רק קידה חסרה, היא חושבת.

הוא מושך בכתפיו. "הברונית, המעריצה," כחכוח קל, רב משמעות, "רשאית להחליט, הברון רשאי להטיל וטו. מוסכם?" , כן האמת שזה בעיקר מה שהוא עושה רוב החיים, היא חושבת, משועשעת כשהיא מחפשת קוקה לא זירו, בין כל שחורי התווית, מצביעי הקלון המגלים את חרפת המשפחה העגולה. מטיל וטו. על חברים, על שידוכים... קמט מתהווה בצד פיה. מריר. "הנה לברון, הקוקה שלו. עוד משו?" עכשיו מצטרפת גם הקידה הזכורה לטוב של קודם, וכל אלה מרככים את הברון, המזמין אותה להצטרף אליו לשתיקת המחשבות. עיניו בוהות באותה נקודה בבניין שממול, רגליו שטוחות על רצפת המרפסת.

"את בטח מתוחה, סקרנית שכמוך". הוא לא מסב אליה את ראשו. משפיל את מבטו לרצפה. "לא, מה פתאום. ממה יש להסתקרן, הרי. הכל כל כך משעמם..." היא מחבקת אליה את ברכיה. סקרנית ממש לא מדויק. מתוחה עד העצם, מדויק יותר. עיניה, גדולות מתמיד, נעוצות בו. בחור חכם, נאה למדי, מתמיד, אהוב... נכון, המשפחה משתייכת אל 'בעלי המידות' וגם הוא, אבל זה לא פגם שאי אפשר לדלג מעליו!. "טוב, אז היא ממש חמודה. היה מתאים לך לאהוב גיסה כזאת." הוא מגרד את אפו "אבל..." היא משלימה, מיואשת כמעט. איך היא מצליחה תמיד לחדור את חומת ה'וטו' של הבחור הנחמד הזה, ולמה עוד לא באה הבחורה שתצליח לעשות את זה. אוף. ועד מתי עוד יהיה הבית הזה מלא בילדים גדולים מדי, שלא יכולים לתת את הסבתאות המיוחלת לאמא שלה המתוקה. " רגע, חכי, דווקא הפעם אני לא בטוח שהגענו כבר לאבל..." הוא חותך את חוט מחשבותיה המתרקם, וברק ציפייה מחודש עולה בעיניים הירוקות מולו. למה הוא עושה לה את זה, למה. למה לבחורות שאתם הוא נפגש כבר למעלה משנתיים. למה לעצמו. הנה, אולי זה עוד רגע נגמר – הוא עונה לעצמו, מפחד להיישיר מבט למציאות.
היא לא מספיק דרמטית, לא הבחורה, לא המציאות. לא ככה דמיין את עצמו, רווק מזדקן בראש שיירה... נאנח אנחה כבדה.

שוב הוא שוקע לתוך עצמו, מתכנס. שושי בוחנת אותו שוב, לא, זה לא זמן טוב עכשיו. "לילה טוב, אחשלי, תזכור שאנחנו איתך במה שתחליט—" "ומעדיפים שתחליט החלטות מאוד מסויימות" הוא נועץ בה מבט קשה, לא מוגדר. מאוכזב?. הדלת נסגרת מאחוריה. הברון מתחיל להטיל גם עליה וטו? הצעדים שלה כבדים, עייפים מהחיים. "שושי, אני אשמח שתגהצי פה איזה חולצה לבני... יש להם מחר סיום" .
בוחנת את תווי פניה היגעים של אמא עוד רגע ושניים, אחר כך נוטלת את החולצה בשתיקה. מגהצת, תולה.
אוף עם החיים האלה.

################################

נערך לאחרונה ב:

עטרה ד

משתמש מקצוען
וואו!
כתיבה סוחפת, מרתקת ומשובחת!
ומכיוון שהמקדם הוא - שיתוף לביקורת... בתקווה שיש רצון באמת לכזו...
היא מכירה אותו מאז שהוא מכיר את עצמו, ומשהו מלפף את חוט השדרה שלה בצמרמורת עבה, דוקרת.
רק משהו קטנטן, שיכול להיות והוא טעמי האישי, אם הכוונה היתה להמשיך סיפור בהמשכים, ההתחלה הזו (יותר נכון המשפט הזה, השאר מקסים!) מתאימה לסיפור קצר, קטע קטן או משהו בסגנון, אבל שוב- ייתכן וזה טעמי האישי.
נהניתי מאוד בקריאה, ניתן לך את הכבוד להמשיך את הסיפור...

שרה.

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
איזו כתיבה!...
מדהים. הקטע לוכד תמונה, התרחשות של כמה דקות, אבל יש בו סיפור שלם - מערכת היחסים בין האחים, האוירה במשפחה, תחושות שמתבססות על התרחשויות העבר. יפה ממש.

לטעמי זו כתיבה של קטע קצר, שאמור לעשות את מה שהוא אכן עושה - לתאר תמונה, ולהכניס בה רבדים נוספים; כדי להפוך אותו לסיפור יש צורך לעשות לו טרנספורמציה די רצינית, ולענ"ד חבל ואין צורך. הוא טוב כמו שהוא.

אם אכן יוחלט ל השאיר אותו באורכו - כדאי לסיים את הקטע אחרת. פחות מתאר מצב נוכחי, יותר מביע תקווה לעתיד. אולי לסיים באיזו מחשבה/רעיון/תפילה. לתת להתרחשות הזו להיגמר עם משהו שלא היה בתחילתה. גם אם זה רגש/מחשבה מינוריים, יש בזה משמעות.

משהו שהפריע לי - חסרים לי אנטרים. כדאי לרדת שורה לעיתים קרובות יותר, כדי ליצור רצף קריאה קל יותר, במיוחד לפני ציטוטים.
את הפסקה הזו:
שוב הוא שוקע לתוך עצמו, מתכנס. שושי בוחנת אותו שוב, לא, זה לא זמן טוב עכשיו. "לילה טוב, אחשלי, תזכור שאנחנו איתך במה שתחליט—" "ומעדיפים שתחליט החלטות מאוד מסויימות" הוא נועץ בה מבט קשה, לא מוגדר. מאוכזב?. הדלת נסגרת מאחוריה. הברון מתחיל להטיל גם עליה וטו? הצעדים שלה כבדים, עייפים מהחיים. "שושי, אני אשמח שתגהצי פה איזה חולצה לבני... יש להם מחר סיום" .
הייתי עושה ככה:
שוב הוא שוקע לתוך עצמו, מתכנס. שושי בוחנת אותו שוב, לא, זה לא זמן טוב עכשיו.
"לילה טוב, אחשלי, תזכור שאנחנו איתך במה שתחליט—"
"ומעדיפים שתחליט החלטות מאוד מסויימות". (הוספתי כאן נקודה לאחר הגרשיים)
הוא נועץ בה מבט קשה, לא מוגדר. מאוכזב?... (שיניתי לשלוש נקודות)
הדלת נסגרת מאחוריה. הברון מתחיל להטיל גם עליה וטו? הצעדים שלה כבדים, עייפים מהחיים.
"שושי, אני אשמח שתגהצי פה איזה חולצה לבני... יש להם מחר סיום".

+shira

משתמש סופר מקצוען
האנטיפתיות, העייפות, התקשורת בין האחים... אוח, זה טוב.
אני דווקא חושבת שזה חומר מעולה לסיפור בהמשכים. מה שכן - ברגע שיימצא ההמשך המיוחל יהיה כדאי להשמיט כמה תיאורים שנועדו להעניק אנפורמציה ותו לא, ולאפשר לנו לגלות אותה לבד, פרק אחרי פרק.

RACHELIZ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
וואו איזו כתיבה מדהימה. מכניסה אותך לתוך הבתוך של הסיפור.
אני דווקא חושבת שזה חומר מעולה לסיפור בהמשכים. מה שכן - ברגע שיימצא ההמשך המיוחל יהיה כדאי להשמיט כמה תיאורים שנועדו להעניק אנפורמציה ותו לא, ולאפשר לנו לגלות אותה לבד, פרק אחרי פרק.
מצטרפת לזה.

אנטיפטרוסה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
מוזיקה ונגינה
משהו שהפריע לי - חסרים לי אנטרים.
האמת, גם לי קצת... אני חובבת אנטרים מושבעת...
אבל חששתי להתפרע איתם מדי...
וואו!
כתיבה סוחפת, מרתקת ומשובחת!
ומכיוון שהמקדם הוא - שיתוף לביקורת... בתקווה שיש רצון באמת לכזו...

רק משהו קטנטן, שיכול להיות והוא טעמי האישי, אם הכוונה היתה להמשיך סיפור בהמשכים, ההתחלה הזו (יותר נכון המשפט הזה, השאר מקסים!) מתאימה לסיפור קצר, קטע קטן או משהו בסגנון, אבל שוב- ייתכן וזה טעמי האישי.

נהניתי מאוד בקריאה, ניתן לך את הכבוד להמשיך את הסיפור...
תודה!
נראה לי בכל זאת עניין של טעם, אחשוב על זה...
מסכימה לגמרי...
הצעות להמשך כלשהו? כיוון?

מכונתכתיבה

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
הפקות ואירועים
D I G I T A L
וואו, מעולה!!
היה כיף לקרוא בשלוק
הציק לי קצת השורות הצפופות
וגם המעבר בין המחשבות שלו לשלה לא היה מספיק ברור.
מחכה להמשך.

מנוחה כהן

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
"מה יש לשתות? זה עלול להשפיע על התשובה, את מבינה" משהו ישן, קונדסי מפציע בעיניים שהוא מרים אליה. "מממ... מה ירצה הוד מעלתו לשתות, ועל מה ישיב תשובה חיובית למשרתיו המעריצים?" רק קידה חסרה, היא חושבת.

הוא מושך בכתפיו. "הברונית, המעריצה," כחכוח קל, רב משמעות, "רשאית להחליט, הברון רשאי להטיל וטו. מוסכם?" , כן האמת שזה בעיקר מה שהוא עושה רוב החיים, היא חושבת, משועשעת כשהיא מחפשת קוקה לא זירו, בין כל שחורי התווית, מצביעי הקלון המגלים את חרפת המשפחה העגולה. מטיל וטו. על חברים, על שידוכים... קמט מתהווה בצד פיה. מריר. "הנה לברון, הקוקה שלו. עוד משו?" עכשיו מצטרפת גם הקידה הזכורה לטוב של קודם, וכל אלה מרככים את הברון, המזמין אותה להצטרף אליו לשתיקת המחשבות. עיניו בוהות באותה נקודה בבניין שממול, רגליו שטוחות על רצפת המרפסת.
אני אהבתי את זה!!
זה מהמם!

כמו שאמרו למעלה- לא הייתי ממשיכה את הסיפור. הוא יפה ככה.
כאילו צילמת כמה שניות מהחיים שלהם.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיד

א בְּצֵאת יִשְׂרָאֵל מִמִּצְרָיִם בֵּית יַעֲקֹב מֵעַם לֹעֵז:ב הָיְתָה יְהוּדָה לְקָדְשׁוֹ יִשְׂרָאֵל מַמְשְׁלוֹתָיו:ג הַיָּם רָאָה וַיָּנֹס הַיַּרְדֵּן יִסֹּב לְאָחוֹר:ד הֶהָרִים רָקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ה מַה לְּךָ הַיָּם כִּי תָנוּס הַיַּרְדֵּן תִּסֹּב לְאָחוֹר:ו הֶהָרִים תִּרְקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ז מִלִּפְנֵי אָדוֹן חוּלִי אָרֶץ מִלִּפְנֵי אֱלוֹהַּ יַעֲקֹב:ח הַהֹפְכִי הַצּוּר אֲגַם מָיִם חַלָּמִישׁ לְמַעְיְנוֹ מָיִם:
נקרא  10  פעמים

אתגר AI

חלון ראווה • אתגר 123

לוח מודעות

למעלה