חו"ל יארצייט ר' ישעיה ב"ר משה ~ קרעסטיר ג' אייר תשפ"ד

3524

משתמש מקצוען
מי שרגיש ליתושים ויש לו אפשרות שיביא משהו

הייתי בקרסטיר עשו שמה ריסוס על היתושים
למרבה הבושה הסתובבו שם במהלך תפילת שמונה עשרה 2 'כוכבי רשת' מהמגזר החרדי ובידיהם מחבטים חשמליים נגד יתושים, כשהם עושים איתם מעשי ליצנות שפלים בחדרו הק' של רבי ישעיה העמוס במתפללים, תוך כדי הסרטה. רחמנות עליהם.

3524

משתמש מקצוען
מותר לחלוק עליך?

הייתי לפני חודש. התפריט בלילה היה בשירות עצמי: מרק ירקות, כנפיים, פתיתים, קוגל תפו"א, איטריות עם ירקות. בבוקר היה לחמניות, סלט טונה, חביתות, ביצים קשות, סלט ירקות, ירקות חתוכים, חמוצים, עוגות וקפה.

זה מה שהיה אצל רובין.

אצל פרידלנדר היה בארוחת ערב בהגשה אישית: לחמניות וסלטים, מרק עם קניידלך, שניצל עם אורז ותפו"א, ליפתן תפוחים. בבוקר היה בר ענק עם חביתות, שקשוקה, סלט טונה, דגים מעושנים, גבינה צהובה, ירקות חתוכים, סלט ירקות, סלט ביצים, מעדני חלב, ועוד ועוד ועוד.

וכל זה ללא תשלום. בהחלט מגוון ומשביע. אה, הגישו גם קוקה קולה קר ללא הגבלה.

אז למה סתם להוציא שם רע? רק בגלל שיש אפשרות גם לארוחה ברמה מלונאית בתשלום מלא?
רואה מקום לעדכן:

דוקא בתקופת ההילולא בקרעסטיר לא היה מה לאכול, לא בליזענסק ולא בקראקא.

הסבירו שם שבימים כתיקונן יש אוכל בשפע, אבל בימים אלו הכל הוזמן ושולם ע"י אורחים בעלי יכולת, ולא נשאר עבור העמך, מלבד אי אלו שיירים שאין בהם כדי סעודה.

חיים הקוסם

משתמש מקצוען
רואה מקום לעדכן:

דוקא בתקופת ההילולא בקרעסטיר לא היה מה לאכול, לא בליזענסק ולא בקראקא.

הסבירו שם שבימים כתיקונן יש אוכל בשפע, אבל בימים אלו הכל הוזמן ושולם ע"י אורחים בעלי יכולת, ולא נשאר עבור העמך, מלבד אי אלו שיירים שאין בהם כדי סעודה.
אז בסוף בדיוק ביארצייט אין אוכל לא אצל ר' שייעלה ולא במקומות אחרים בגלל ר' שייעלה?!

הילוך גבוה

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית

האלמוני

משתמש מקצוען
האם מישהו עדיין מחפש לנסוע (תוך 3 ימים ליארצייט)?
יתכן שנוציא קבוצה קטנה משלישי- חמישי, במחיר של בערך $695
למעוניינים LERNERTRAVEL בגימייל.

משתמש סופר

משתמש רשום
הי חבר
אני בקרעסטיר עכשיו
גם בגאסט הויז וגם בר' ישעיהלע'ס הויז יש אוהל סעודות מיוחד לנשים
איני מבין על מה דיברת
לא שמעתי על משהו בטוקאי
גם אני זכיתי להיות.
חברות מאורגנות נתנו אופצי'ה לנשים רק בטוקאי, אלו שכן הגיעו הגיעו עם נשים, נכדי ר' ישיעלה ואלו שבאו לבד ולקחו דירות.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  15  פעמים

לוח מודעות

למעלה