טעויות ושגיאות באתרים עיתונים ומגזינים

שרה'לה

משתמש מקצוען
סתם מעניין, שלא ברוח האשכול :)
מי נותן את ההיתר להלבין את פני הכתב/ת ברבים?
בתור אחת שכותבת בעיתונים, אני חושבת שהייתי רוצה להיקבר באדמה לו הייתי רואה כאן שגיאה שהתפרסמה.
אנחנו בני אדם, וכולנו- ללא יוצא מן הכלל- טועים מידי פעם. לכן כבר מגיע לו/לה פרסומי ניסא?
נו... עכשיו תתחילו להפגין (חופש הביטוי...דמוקרטיה... ללמוד מטעויות של אחרים...)

געוואלדיג

משתמש צעיר
עימוד ספרים
לא הבנתי, אם אנחנו בני אדם וטועים מדי פעם, מדוע היית רוצה להיקבר באדמה אילו הייתה מופיעה כאן שגיאה שלך?

געוואלדיג

משתמש צעיר
עימוד ספרים
וכדי שלא אהיה נאה דורש ולא נאה מקיים, אעתיק כאן שגיאה מביכה ששגיתי בה אני בעצמי. פעם אמר לי לקוח בטלפון מה לכתוב בכותרת מאמר, הכותרת היתה צריכה להיות: "דברים הנידונים בסוגיית טעם כעיקר", ואילו אני כתבתי: "דברים הנידונים בסוגיית סתם כעיקר" [זה וזה גרמו - ההברה האשכנזית של המדבר, וחוסר שימת לב שלי].

ס'איז געווען בִּזְיֵינֶעס.

שרה'לה

משתמש מקצוען
נכתב ע"י געוואלדיג;1773842:
לא הבנתי, אם אנחנו בני אדם וטועים מדי פעם, מדוע היית רוצה להיקבר באדמה אילו הייתה מופיעה כאן שגיאה שלך?

קודם כל, יותר קל לצחוק על עצמינו. ...מאשר שאחרים יצחקו עלינו. בפורום סופרות יש לנו אשכול שלם של פאדיחות שקרו לנו.
אבל זה היה שונה מאוד ומביך נורא אם אני הייתי מפרסמת כאן פאדיחה של חברה אחרת.
נניח שאשה אחת בישלה לסעודת שבע ברכות מנה מיוחדת ושכחה לשים מלח. נכון כולנו בני אדם וכולנו טועים מידי פעם. ולכן? היא רוצה שתהיה על זה כותרת בהמודיע?
מה הקשר?

רוצה טוב

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
מרת שרהלע אל תהיי כבדה.
אף אחד לא מתכוון לפגוע ואף אחד לא נפגע, שני הצדדים יודעים שטעויות יכולות לקרות ואף יקרו הלאה.

סוגרים שידוך

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
נכתב ע"י שרהלע;1773717:
בתור אחת שכותבת בעיתונים, אני חושבת שהייתי רוצה להיקבר באדמה לו הייתי רואה כאן שגיאה שהתפרסמה.
אנחנו בני אדם, וכולנו- ללא יוצא מן הכלל- טועים מידי פעם. לכן כבר מגיע לו/לה פרסומי ניסא?

ברוח השגיאות הרבות של אחרים אזי שגיאה בודדה הינה מחמאה לעצמה...:)

במבה נוגט

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י שרהלע;1773717:

אני אענה לך בתור אחת ששגיאות קופצות לי מייד, מעצבנות אותי וגורמות לי להרגיש שמזלזלים באינטלגנציה שלי.

שגיאה שלך שהתפרסמה היא לא פשלה של כי אם של המגיה או העורך הלשוני.
יש עיתון מסויים שהרמה הלשונית שלו כל כך נמוכה! הוא הכי מככב פה באשכול, ואין שום סיכוי לקרוא אותו בלי למצוא בכל עמוד 3 טעויות. יש שם טעויות כל כך מביכות, שגיאות כתיב של ילדות בכיתה א'! תמיד, בכל שבוע מחדש - במוסף הילדים שלו, ובכל יום יש כמה שגיאות "מינוריות" ביומון.
לדוגמא, שגיאה שלהם שחוזרת על עצמה קבוע - הם לא יודעים שיש כזאת מילה "ציתות". תמיד זה נכתב בט'! גם כשהמשמעות היא לצותת. זה מפוצץ אותי, אני מרגישה שמזלזלים בי ובכל מי שקורא את העיתון, זה לא נקרא שהם "בני אדם שטועים מידי פעם" כי אם בני אדם שלא רואים שום ערך לעריכה לשונית ולהגהה. אני מאוד אשמח אם העורך הלשוני של העיתון הזה (אם בכלל יש שם בנ"א עם תפקיד כזה...) יקרא את האשכול וסוף סוף ירצה להקבר באדמה.

(אגב, רוב הדוגמאות שמועלות פה הן בלי ציון המקור, אז מה הבעיה?)

שרה'לה

משתמש מקצוען
תודה במבה נוגט.
אני מסכימה איתך שחשוב להעיר כדי לתקן. אבל למה לא לעשות זאת בפנייה ישירה לעורך?

במבה נוגט

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י שרהלע;1774996:
תודה במבה נוגט.
אני מסכימה איתך שחשוב להעיר כדי לתקן. אבל למה לא לעשות זאת בפנייה ישירה לעורך?

באמת לא ניסיתי לפנות לעורך (גם לא העליתי לכאן שגיאות :)) אבל כן דיברתי עם אחד הכותבים שלהם על הנושא.
אני לא אפרט באיזו דרך צינית הוא ענה לי, אבל מסתבר שבעיתון שחושבים שאם הם לא יודעים לכתוב כנראה שגם הקוראים לא יודעים לקרוא, זה פשוט לא אישיו. זה באמת לא מזיז להם. (אולי לעורך כן, איך אני מגיעה אליו?)

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י במבה נוגט;1774975:
אני אענה לך בתור אחת ששגיאות קופצות לי מייד, מעצבנות אותי וגורמות לי להרגיש שמזלזלים באינטלגנציה שלי.

שגיאה שלך שהתפרסמה היא לא פשלה של כי אם של המגיה או העורך הלשוני.
יש עיתון מסויים שהרמה הלשונית שלו כל כך נמוכה! הוא הכי מככב פה באשכול, ואין שום סיכוי לקרוא אותו בלי למצוא בכל עמוד 3 טעויות. יש שם טעויות כל כך מביכות, שגיאות כתיב של ילדות בכיתה א'! תמיד, בכל שבוע מחדש - במוסף הילדים שלו, ובכל יום יש כמה שגיאות "מינוריות" ביומון.
לדוגמא, שגיאה שלהם שחוזרת על עצמה קבוע - הם לא יודעים שיש כזאת מילה "ציתות". תמיד זה נכתב בט'! גם כשהמשמעות היא לצותת. זה מפוצץ אותי, אני מרגישה שמזלזלים בי ובכל מי שקורא את העיתון, זה לא נקרא שהם "בני אדם שטועים מידי פעם" כי אם בני אדם שלא רואים שום ערך לעריכה לשונית ולהגהה. אני מאוד אשמח אם העורך הלשוני של העיתון הזה (אם בכלל יש שם בנ"א עם תפקיד כזה...) יקרא את האשכול וסוף סוף ירצה להקבר באדמה.

(אגב, רוב הדוגמאות שמועלות פה הן בלי ציון המקור, אז מה הבעיה?)
יש עיתון מסויים שכותב "חיזבולה" במקום "חיזבאללה"
;)

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י געוואלדיג;1775102:
זה יותר מעיתון מסוים אחד, וזו לא טעות, אלא נכתב באופן מכוון.
לכן אין בעיה שעיתון אחר כותב "לצוטט"..;)

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
לצוטט, מלשון צ'ט?

כלומר, מכניסים בדלת האחורית והכשרה את האינטרנט?...

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
במבה, באותה הזדמנות תבהירי לעורכים ולכותבים את ההבדל בין קיתון לקיטון.

ובנפרד, כמי שעובדת באחד העיתונים:
יש הרבה כתבות שמגיעות ברגע האחרון, וההגהה עליהן נאלצת להיות מינימלית בגלל קוצר הזמן.
יש כתבות שהוגהו היטב, אבל ברגע האחרון בא המבקר הרוחני ושינה מילה, והמשפט יצא שגוי. לפעמים זו הגרפיקאית שהקלידה בלחץ את הכיתוב לתמונות, עם שגיאת הקלדה שאף אחד לא שם לב אליה.

במבה נוגט

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י רותי קפלר;1775464:
יש הרבה כתבות שמגיעות ברגע האחרון, וההגהה עליהן נאלצת להיות מינימלית בגלל קוצר הזמן.
יש כתבות שהוגהו היטב, אבל ברגע האחרון בא המבקר הרוחני ושינה מילה, והמשפט יצא שגוי. לפעמים זו הגרפיקאית שהקלידה בלחץ את הכיתוב לתמונות, עם שגיאת הקלדה שאף אחד לא שם לב אליה.

כמו ששרהלע כתבה - כולם בני אדם, כולם טועים, ושגיאה של עיתון כזה תעלה גיחוך על שפתי ולא יותר מזה. זה נכון הן בעיתון שבו את כותבת והן בעיתון שמזוהה עם החסידות שלכם (שעליו יש לי המון ביקורת אבל הרמה הלשונית שלו גבוהה בהחלט). אבל עיתון שמלכתחילה החליט לוותר על כל הקטע של עריכה לשונית, והיא מיותרת לדעתו, שלפחות ייבוש ויכלם פה באשכול, ולא רק בו.
(לדוגמא, טעות מביכה שעלולה לקרות: כשאחד הגדולים נפטר - כמדומני היה זה מרן הרב עובדיה זצ"ל - בכתבת הספד של אחד העיתונים נכתב "ביום ____ נפטר רבנו" כלומר הכינו את הכתבה לפני מותו ובלחץ של הוצאת הכתבה לדפוס שכחו לעדכן את תאריך הפטירה :D)

עדיאל

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
נכתב ע"י במבה נוגט;1775956:
ה נכון הן בעיתון שבו את כותבת והן בעיתון שמזוהה עם החסידות שלכם (שעליו יש לי המון ביקורת אבל הרמה הלשונית שלו גבוהה בהחלט) :D)

אם יורשה לי לשאול, מי זה "החסידות שלכם"?

אגב, בענין האשכול, ראיתי היום מודעת רחוב על מכירת ד' מינים "ללא חשש שמור ונאבד".
תמהתי לרגע על הסתירה, אם זה לא שמור, איך זה לא נאבד?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיד

א בְּצֵאת יִשְׂרָאֵל מִמִּצְרָיִם בֵּית יַעֲקֹב מֵעַם לֹעֵז:ב הָיְתָה יְהוּדָה לְקָדְשׁוֹ יִשְׂרָאֵל מַמְשְׁלוֹתָיו:ג הַיָּם רָאָה וַיָּנֹס הַיַּרְדֵּן יִסֹּב לְאָחוֹר:ד הֶהָרִים רָקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ה מַה לְּךָ הַיָּם כִּי תָנוּס הַיַּרְדֵּן תִּסֹּב לְאָחוֹר:ו הֶהָרִים תִּרְקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ז מִלִּפְנֵי אָדוֹן חוּלִי אָרֶץ מִלִּפְנֵי אֱלוֹהַּ יַעֲקֹב:ח הַהֹפְכִי הַצּוּר אֲגַם מָיִם חַלָּמִישׁ לְמַעְיְנוֹ מָיִם:
נקרא  14  פעמים

אתגר AI

חלון ראווה • אתגר 123

לוח מודעות

למעלה