לימוד נהיגה טסט טסט טסט - איך מצליחים להגיע אליו בכלל ??

רחלה 123

משתמש מקצוען
לא נשמע שאת מוכנה- ליסוע במרכז הנתיב, להאט לפני כיכרות אילו דברים קריטיים שברגע יפילו אותך בטסט.
מה שכן נשמע שהמורה לא מלמדת- נסי להבין ממנה במה את צריכה להשתפר וכל הזמן לחפור לה - עשיתי נכון ? היה צריך לעשות אחרת ?

אני עשיתי טסט ראשון שבוע שעבר לא עברתי על שני דברים שפשוט לא ידעתי אותם!
ובאמת בטסט הפנימי המורה העיר לי על משהו אחד אבל לא מספיק הצלחתי בשיעורים הבאים לחרוש על זה.
ועוד משהו לגבי כבישי חד ודו שלא ידעתי בכלל ונפלתי נפילה חדה, חזרתי הביתה וישבתי עם בעלי על המפות עד שהבנתי את הנקודה.
ועשיתי כמויות שיעורים, צריך להיות מאד מדויקים.

עושה שליחות

משתמש צעיר
הסיפור שלי מאוד מזכיר את מה שסיפרת:

בשיעור 28 כבר הייתי על קוצים שיאללה מתי טסט? אבל התביישתי לשאול.
שיעור 32 בערך שאלתי אותה רק מה עם טסט פנימי, כאילו למה לא מתקדמים, הרגשתי כבר שיפור מטורף.
ונתנה לי תגובה שמבחינתי בשעתו הייתה הזוייה, שאני ממש לא מוכנה ואמרה לי בדיוק כמה וכמה דברים.
אני התעצבנתי אז כי אלו היו דברים שלא הייתה מעירה לי עליהם בכלל וממש נפגעתי.
אבל אחותי שגם למדה אצלה אמרה לי ככה: "היא לא מורחת, תגיש אותך מיד כשאת תהיי מוכנה.
וקחי את הערות שלה ב-2 ידיים".
אוקי, אז אמרתי אין בעיה, אני בדיוק מתקנת את הערות שהיא אמרה ושואלת אותה אם משהו לא ברור לי.
מעט מאוד זמן אחרי זה, אולי כמה שיעורים בודדים כבר הגישה אותי לטסט פנימי מעצמה וחיצוני אחרי זה.
חייבת לציין שאני הייתי ממש פתאום בלי ביטחון כשקלטתי שמתחיל כל הסיפור האמיתי והיא זאת שתמכה בי ומאוד נתנה פידבק חיובי שאני נהגת טובה וכו...
ורק אחרי שהתחלתי את כל סאגת הטסטים קלטתי כמה בשעתו היא צדקה.
יש טסטרים שמפילים על כל שטות! והיא דייקה אותי בדברים די בסיסים,
נכון שבעיניי כבר הייתי מוכנה, אבל לא הייתי עוברת טסט בחיים ככה עם טסטר.

מוסיפה ואומרת-
ברור שיש מורים גרועים שצריך לברוח מהם!
אבל תשימי לב,
ממה שאת כותבת, אני מבינה שזאת מורה שהמליצו לך עליה מאוד, ושתכלס אולי זאת לא המורה, אלא את לא מרגישה מוכנה מאה אחוז
(וזה ממש הגיוני! כל הרעיון זה שעשו משיעור 28-הגשה לטסט ואם לא מגישים אותי מיד אחרי זה המורה כבר לא בסדר...)
ככה אני בכל אופן הרגשתי, ולכן אני מנסה לשקול אם את מרגישה כמוני?

אז אני הייתי מחכה עוד קצת, עושה כמה שיעורים נוספים, מדייקת במקומות שהיא העירה לי ושואלת אותה גם שאלות שלא ברורות לי.
אם באמת זה אותו סגנון-היא תגיש אותך מהר מאוד.
אם לא-תעברי מורה.

סימי ג

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
לא קראתי את כל התגובות רק את חלקן.
אבל אני כ"כ מזדהה!
אני עדיין בשלב של הטסטים ועדיין לא עברתי, אבל, וזה אבל גדול! אני נהנית מהתהליך למרות הקושי שבו!
כי יש לי מורה מהממת שלא מפילה ולא מכניסה ולא מורידה לך את הביטחון!
הייתה לי לפניה מורה ערביה, שהיתה מעירה בלי סוף, עצלנית אחת ועוד כל מיני דברים, וגם העירה בלי סוף על זכות קדימה וכיכרות וכו וכו'...
זה הוריד לי את כל הביטחון!!!
בכביש צריך ביטחון! מי שלא מרגישה ביטחון הרבה פחות תצליח עם הקטע הטכני...
וכשאני מוצאת את עצמי מושפלת ושמעירים לי כמו שלא העירו לי שנים מאז שהייתי בבית ספר יסודי, החלטתי למרות הפחד הגדול של להחליף מורה, פשוט לקום ולעשות שינוי. החלפתי מורה אחרי יותר מ30 שיעורים ואני מודה כל יום לבורא עולם...
היא נתנה לי כ"כ הרבה ביטחון.
ולמרות שאנחנו רוצות את הרשיון ביד, אנחנו לא אמורות לזכור את התקופה כסיוט אחד גדול, למה שלא נהנה על הדרך?

לדעתי, שווה את האומץ לקום ולהחליף ולהתחיל להנות, אם תמצאי מורה טוב תראי את רף ההערות יורדות אוטומטית ככל שהביטחון שלך עולה....

מכירה חברה שעברה טסט לאחרונה שגם היתה אצל סגנון כזה של מורה (אולי אותה מורה?) כל העולם המליצו לה עליה, עוברים טסט ראשון, אמנם הרבה שיעורים אבל היא מגישה רק מושלם ממש...
תכלס מרחה אותה מעל 40 שיעורים, ממש לא עברה טסט ראשון.. המשיכה למרוח אותה, היא אספה את עצמה ועברה למורה אחר שהגיש אותה אחרי שני שיעורים והיא עברה...

המון המון הצלחה!!!!
וגם לעצמי בטסט;)

החכמה שבנשים

משתמש מקצוען
יאאו סיפור שלי מלפני שנה בדיוק.
35 שיעורים אצל מורה 1 ולא הסכים להגיש אותי אפילו לטסט פנימי.
עברתי למנהל בית ספר ל3 שיעורים נוספים והוא הבטיח לי טסט. תכלס לא נתן.
עברתי בית ספר מורה 2-3 שיעורים נוספים ועברתי בטסט ראשון.
יש לציין שכל השיעורים הנוספים שעשיתי היו רק להתרגל לרכבים השונים ולא ממש למדתי מיהם משהו.

בתצי

משתמש רשום
מורה ממודיעין? עפה על עצמה?
גם אני הייתי אצלה לפני הרבה זמן, ולא העזתי לשאול אותה אם מוכנה להגיש אותי לטסט, כל שיעור נתנה הרגשה כאילו את בשיעור הראשון... (וגם לי אמרו שעוברים אצלה בראשון מקסימום שני, חכמה גדולה....)
כל הזמן אמרה, אני לא מלמדת נהיגת מכולת, אני רוצה שידעו טובבב, (על חשבון מי....?) תכלס, את המיומנות על הכביש את לומדת מהחיים... את לא אמורה לעשות דוקטורט...
למפרע, מתחרטת מאד שלא עזבתי אותה וכמה שיותר מהר!!!

יראת גאולה

משתמש מקצוען
היא מדיקת על דברים הכי קטנים, ומזיזה לי את ההגה בניאונסים שאני לא מצליחה להבין אותם ...[שאני יהיה בדיוקקק במרכז הנתיב]
נשמע שיש לך עוד על מה להתאמן...
(בהחלט צריך לדעת לנהוג בדיוק במרכז בנתיב)

אנטוריום

משתמש מקצוען
הנושא של לעבור מורה זה לא רק בגלל שהיא בעייתית.
כמו בכל תקשורת בין אישית, גם מורה לנהיגה ותלמיד/ה יכולים להתאים יותר ופחות, אם את מרגישה שיש לך באמת דברים מסוימים לשפר, ואת יוצאת משיעורים בתחושה שאת יודעת מה הדברים שבהם את צריכה להתקדם, יכול להיות שכדאי לנסות אצלה עוד כמה שיעורים..
אבל גם בדברים האלה יכול להיות שמורה אחר/ת יעזור יותר, כי לפעמים מורה אחר יודע גם להסביר למה את לא שמה לב או שיטות ודברים לעזור למי שמתקשה בתחום הזה
הרעיון של שיעור החלפה נשמע ממש מצוין, אפילו אם המורה השניה לא תגיד לך בסוף שאת טובה יותר כי היא תחשוש, אבל היא כן תתן לך להגיש איך מורה אחר מתייחס לקשיים שלך, וזה ייתן לך אינדקציה אם אולי כדאי לעבור מורה..

בהצלחה!!

נמבר וואן

משתמש פעיל
(בהחלט צריך לדעת לנהוג בדיוק במרכז בנתיב)
רוב רובם של הנהגים לא נוהגים בדיוק במרכז הנתיב, אסור להיות שקוע בלהיות כל הזמן במרכז הנתיב. זה סכנת נפשות

נערך לאחרונה ב:

יראת גאולה

משתמש מקצוען
רוב רובם של הנהגים לא נוהגים בדיוק במרכז הנתיב, אסור להיות שקוע בלהיות כל הזמן במרכז הנתיב. זה סכנת נפשות
הנהגים לא נוהגים בדיוק במרכז הנתיב. אבל צריך לדעת להיות במרכז הנתיב.
בדיוק כמו שבנהיגה רוב הנהגים נוגעים בקו הצהוב, אבל את הטסט זה פוסל.
כדי לקבל רישיון, צריך לשלוט ברכב ברמה גבוהה. אח''כ כשכבר מיומנים, יש מספיק יכולת שלא להיות במרכז הנתיב ובכל זאת לשלוט היטב בנהיגה. בטסט זו הדרך להוכיח שליטה במיקום הרכב בכביש.

חוץ מזה,
לי נשמע שהתלמידה חושבת שהמורה מגזימה בעוד שזה לא כך. היא מציגה כאילו המורה מדקדקת איתה על מרכז הנתיב ברמת הסנטימטרים, בעוד שלי יש תחושה שהכוונה היא שהמורה מעירה לה על זה שהיא לא שומרת על מרכז הנתיב (כלומר מתקרבת מדי לימין או לשמאל), שזה בהחלט קריטי לנהיגה.
וזה שהיא לא מבינה את זה רק מראה שהיא צריכה עוד אימון על הכביש.

נמבר וואן

משתמש פעיל
צריך לדעת להיות במרכז הנתיב.
נכון אבל לא כמו שאמרת בדיוק, מספיק בערך פחות או יותר [אחכ ראיתי שהתייחסת לזה בהמשך]
כדי לקבל רישיון, צריך לשלוט ברכב ברמה גבוהה
מצד שני ברור שגם הטסט הכי מוצלח לא מתקרב לנהיגה של נהג עם ניסיון אפילו של רק חודשיים על הכביש.
הבדל שמיים וארץ. והטסטריעם יודעים את זה.
מה שמצופה מהנהג בטסט, זה לא להיות נהג מוצלח, אלא בעיקר לנהוג בצורה שלא מסכנת אף אחד, ולא עלולה לגרום לתאונה.
שזה בהחלט קריטי לנהיגה.
קריטי לא להצמד לרכבים הנוסעים לידך, אבל אם מימיני ומשמאלי הכל ריק, סתם לדרוך על הנתיב, זה לא לא כ"כ בעיה.
אכן, נראה שאצל נשים יותר מצוי שצריכות יותר שיעורים, הססנות בנהיגה יותר מצויה אצל[כ]ן. זה כנראה נורמלי וטבעי.

הכל טוב !!

משתמש פעיל
אין מצב שתתן :(
לפני שהתחלנו ודיברנו פתוח יותר, היא אמרה שרק היא מחליטה מתי לשלוח לטסט - כי אחר כך אם לא מוכנים זה ממש שובר את הבן אדם וקשה מאד להרים אותו משם ... [ בעלי הסכים איתה אז, וטען לי שהיה לו מאד קשה באמת להתרומם מכל טסט ולגשת שוב, ואולי היא צודקת ועדיף עוד שיעורים ולבוא מוכנים יותר ... ]
היא מורה שהרבה מאד אמרו לי שעברו אצלה בטסט ראשון או שני -אבל המושלמות הזאת מיאשת אותי ... :(
קבלות יש לך ? זו הוכחה טובה

אא-אסתר

משתמש פעיל
כתיבה ספרותית
D I G I T A L
תודה לכל העונים והמגיבים -זה מאד מחמם את הלב לדעת שהקושי שלי מובן, ויש עוד הרבה שעוברות אותו ...
תודה על כל העצות!!
חלקם ממש ישמתי/ אחרות עודדו אותי
מעריכה מאד כל אחד שאגיב ואענה!!

כמו שכתבתי קודם, דיברתי עם מורה אחרת באזור לברר אם אוכל לשמוע חוות דעת גם ממנה, התברר שהיא חברה שלה - כנראה שהיא דיברה איתה, כי המורה שלי כותבת לי [בלי שדיברתי איתה] נעשה שיעור נוסף ואחריו אגיש אותך לטסט פנימי כדי שתרגישי שאת מתקדמת ...
אותי זה כבר עודד שכן יש ענין אולי טיפה להלחיץ את המורי נהיגה - למרות שעדין לא אגש ישר לטסט ואעשה עוד שיעורים - אבל זה כבר התקדמות ...

לא אוהב להיות הלא צדיק.....
אני קצת מתפלא על התגובות....רובם מייעצים לעבור מורה.....
קראתי פעמיים את התגובה שלך...ובעיני נראה שאת לא מוכנה......[אשמח אם אני טועה]
אפילו לא כתבת "אני מרגישה שאני נוהגת מצויין" שאז היה שיקול שהמורה מורח.....
28 שיעורים זה לא משהו מקודש...יש כאלה שלוקח להם עשרות שיעורים.....
הדגשת מפורש שקשה לך יותר מאחרים....בכלל לא דיברת על הורדת ביטחון העצמי.....
עצה שלי....שווה להמשיך....עד שאת מרגישה שאת יודעת טוב....אם זה מעבר זה כבר מריחה.....
תודה, אני גם חושבת ככה - זה שקיבלתי כמה תגובות כאלה עודד אותי להמשיך עוד קצת לנסות לפני שאני חותכת
דבר אחד חשוב בלימוד נהיגה
מורה שצורח על התלמיד לעזוב אותו כבר בהתחלה לא ליהןת שבוייים
היא ממש ממש לא צורחת - ההתנהלות מולה היא קצת קרה וענינית מה שמקשה לנהל שיח נורמלי וכנה ...
את לומדת בירושלים? אם כן אולי שווה לך להמשיך מחוץ לה...
לא ממש לא
לא נשמע שאת מוכנה- ליסוע במרכז הנתיב, להאט לפני כיכרות אילו דברים קריטיים שברגע יפילו אותך בטסט.
מה שכן נשמע שהמורה לא מלמדת- נסי להבין ממנה במה את צריכה להשתפר וכל הזמן לחפור לה - עשיתי נכון ? היה צריך לעשות אחרת ?

אני עשיתי טסט ראשון שבוע שעבר לא עברתי על שני דברים שפשוט לא ידעתי אותם!
ובאמת בטסט הפנימי המורה העיר לי על משהו אחד אבל לא מספיק הצלחתי בשיעורים הבאים לחרוש על זה.
ועוד משהו לגבי כבישי חד ודו שלא ידעתי בכלל ונפלתי נפילה חדה, חזרתי הביתה וישבתי עם בעלי על המפות עד שהבנתי את הנקודה.
ועשיתי כמויות שיעורים, צריך להיות מאד מדויקים.
תודה!! - גם את זה הייתי צריכה לשמוע :) - להוריד טיפה גז מהלחץ של השיעורים והיאוש שהם בלתי נגמרים...
האם השם שלה מתחיל בח
היה לי ממש אותו סיפור
אם כן אני יכתוב לך בפרטי מה עשיתי
לא
הסיפור שלי מאוד מזכיר את מה שסיפרת:

בשיעור 28 כבר הייתי על קוצים שיאללה מתי טסט? אבל התביישתי לשאול.
שיעור 32 בערך שאלתי אותה רק מה עם טסט פנימי, כאילו למה לא מתקדמים, הרגשתי כבר שיפור מטורף.
ונתנה לי תגובה שמבחינתי בשעתו הייתה הזוייה, שאני ממש לא מוכנה ואמרה לי בדיוק כמה וכמה דברים.
אני התעצבנתי אז כי אלו היו דברים שלא הייתה מעירה לי עליהם בכלל וממש נפגעתי.
אבל אחותי שגם למדה אצלה אמרה לי ככה: "היא לא מורחת, תגיש אותך מיד כשאת תהיי מוכנה.
וקחי את הערות שלה ב-2 ידיים".
אוקי, אז אמרתי אין בעיה, אני בדיוק מתקנת את הערות שהיא אמרה ושואלת אותה אם משהו לא ברור לי.
מעט מאוד זמן אחרי זה, אולי כמה שיעורים בודדים כבר הגישה אותי לטסט פנימי מעצמה וחיצוני אחרי זה.
חייבת לציין שאני הייתי ממש פתאום בלי ביטחון כשקלטתי שמתחיל כל הסיפור האמיתי והיא זאת שתמכה בי ומאוד נתנה פידבק חיובי שאני נהגת טובה וכו...
ורק אחרי שהתחלתי את כל סאגת הטסטים קלטתי כמה בשעתו היא צדקה.
יש טסטרים שמפילים על כל שטות! והיא דייקה אותי בדברים די בסיסים,
נכון שבעיניי כבר הייתי מוכנה, אבל לא הייתי עוברת טסט בחיים ככה עם טסטר.

מוסיפה ואומרת-
ברור שיש מורים גרועים שצריך לברוח מהם!
אבל תשימי לב,
ממה שאת כותבת, אני מבינה שזאת מורה שהמליצו לך עליה מאוד, ושתכלס אולי זאת לא המורה, אלא את לא מרגישה מוכנה מאה אחוז
(וזה ממש הגיוני! כל הרעיון זה שעשו משיעור 28-הגשה לטסט ואם לא מגישים אותי מיד אחרי זה המורה כבר לא בסדר...)
ככה אני בכל אופן הרגשתי, ולכן אני מנסה לשקול אם את מרגישה כמוני?

אז אני הייתי מחכה עוד קצת, עושה כמה שיעורים נוספים, מדייקת במקומות שהיא העירה לי ושואלת אותה גם שאלות שלא ברורות לי.
אם באמת זה אותו סגנון-היא תגיש אותך מהר מאוד.
אם לא-תעברי מורה.
ממש תודה על העצה הארוכה שהשקעת בי - הזדהתי מאד! - אשתדל לישם אותה!
לא קראתי את כל התגובות רק את חלקן.
אבל אני כ"כ מזדהה!
אני עדיין בשלב של הטסטים ועדיין לא עברתי, אבל, וזה אבל גדול! אני נהנית מהתהליך למרות הקושי שבו!
כי יש לי מורה מהממת שלא מפילה ולא מכניסה ולא מורידה לך את הביטחון!
הייתה לי לפניה מורה ערביה, שהיתה מעירה בלי סוף, עצלנית אחת ועוד כל מיני דברים, וגם העירה בלי סוף על זכות קדימה וכיכרות וכו וכו'...
זה הוריד לי את כל הביטחון!!!
בכביש צריך ביטחון! מי שלא מרגישה ביטחון הרבה פחות תצליח עם הקטע הטכני...
וכשאני מוצאת את עצמי מושפלת ושמעירים לי כמו שלא העירו לי שנים מאז שהייתי בבית ספר יסודי, החלטתי למרות הפחד הגדול של להחליף מורה, פשוט לקום ולעשות שינוי. החלפתי מורה אחרי יותר מ30 שיעורים ואני מודה כל יום לבורא עולם...
היא נתנה לי כ"כ הרבה ביטחון.
ולמרות שאנחנו רוצות את הרשיון ביד, אנחנו לא אמורות לזכור את התקופה כסיוט אחד גדול, למה שלא נהנה על הדרך?

לדעתי, שווה את האומץ לקום ולהחליף ולהתחיל להנות, אם תמצאי מורה טוב תראי את רף ההערות יורדות אוטומטית ככל שהביטחון שלך עולה....

מכירה חברה שעברה טסט לאחרונה שגם היתה אצל סגנון כזה של מורה (אולי אותה מורה?) כל העולם המליצו לה עליה, עוברים טסט ראשון, אמנם הרבה שיעורים אבל היא מגישה רק מושלם ממש...
תכלס מרחה אותה מעל 40 שיעורים, ממש לא עברה טסט ראשון.. המשיכה למרוח אותה, היא אספה את עצמה ועברה למורה אחר שהגיש אותה אחרי שני שיעורים והיא עברה...

המון המון הצלחה!!!!
וגם לעצמי בטסט;)
ב״ה כמו שכתבתי לא מדובר על מורה שמורידה את הביטחון או משהו כזה, כן משהו בשיח שלא לגמרי פתוח ובריא, וגם השיעור עצמו - מתנהל קצת לאחרונה בלי הרגשה של התקדמות ממשית [אבל אולי כמו שכתבתי זה כן תלוי בכל מני פרטים שקשורים בי]
וכן- המון הצלחה!!
יאאו סיפור שלי מלפני שנה בדיוק.
35 שיעורים אצל מורה 1 ולא הסכים להגיש אותי אפילו לטסט פנימי.
עברתי למנהל בית ספר ל3 שיעורים נוספים והוא הבטיח לי טסט. תכלס לא נתן.
עברתי בית ספר מורה 2-3 שיעורים נוספים ועברתי בטסט ראשון.
יש לציין שכל השיעורים הנוספים שעשיתי היו רק להתרגל לרכבים השונים ולא ממש למדתי מיהם משהו.
מקווה מאד שלא אגיע לשם ...
כמו שעון שוויצרי
וכאילו זה מתוכנן
פעם בשבועיים נפתח אשכול "חדש" בנושא: אשה שמבקשת עצות איך לעבור טסט.
זה לא מידי לעוס?
לא הבנתי למה זה מעצבן אותך, זה התמודדות מאד קשה ונפוצה של נשים שהתחילו בשלב מאוחר ולא כזו״צ [והאמת שלא משנה] לשלב לימודים עם עבודה - ורוצות לשמוע עיצות, תובנות מאחרות שהתנסו/מתנסות גם ...
ספציפית כאן לא שאלתי איך לעבור טסט [אני עוד לא שם -הךוואי בקרוב] אךא איך להתנהל מול מורה ...
הנושא של לעבור מורה זה לא רק בגלל שהיא בעייתית.
כמו בכל תקשורת בין אישית, גם מורה לנהיגה ותלמיד/ה יכולים להתאים יותר ופחות, אם את מרגישה שיש לך באמת דברים מסוימים לשפר, ואת יוצאת משיעורים בתחושה שאת יודעת מה הדברים שבהם את צריכה להתקדם, יכול להיות שכדאי לנסות אצלה עוד כמה שיעורים..
אבל גם בדברים האלה יכול להיות שמורה אחר/ת יעזור יותר, כי לפעמים מורה אחר יודע גם להסביר למה את לא שמה לב או שיטות ודברים לעזור למי שמתקשה בתחום הזה
הרעיון של שיעור החלפה נשמע ממש מצוין, אפילו אם המורה השניה לא תגיד לך בסוף שאת טובה יותר כי היא תחשוש, אבל היא כן תתן לך להגיש איך מורה אחר מתייחס לקשיים שלך, וזה ייתן לך אינדקציה אם אולי כדאי לעבור מורה..

בהצלחה!!
תודה, האמת שאם היא מגישה אותי לטסט פנימי וכן נילחצה קצת לקדם אותי יותר, מתלבטת אם לעשות את השיעור הזה אם הוא לארק יבלבל ...
הנהגים לא נוהגים בדיוק במרכז הנתיב. אבל צריך לדעת להיות במרכז הנתיב.
בדיוק כמו שבנהיגה רוב הנהגים נוגעים בקו הצהוב, אבל את הטסט זה פוסל.
כדי לקבל רישיון, צריך לשלוט ברכב ברמה גבוהה. אח''כ כשכבר מיומנים, יש מספיק יכולת שלא להיות במרכז הנתיב ובכל זאת לשלוט היטב בנהיגה. בטסט זו הדרך להוכיח שליטה במיקום הרכב בכביש.

חוץ מזה,
לי נשמע שהתלמידה חושבת שהמורה מגזימה בעוד שזה לא כך. היא מציגה כאילו המורה מדקדקת איתה על מרכז הנתיב ברמת הסנטימטרים, בעוד שלי יש תחושה שהכוונה היא שהמורה מעירה לה על זה שהיא לא שומרת על מרכז הנתיב (כלומר מתקרבת מדי לימין או לשמאל), שזה בהחלט קריטי לנהיגה.
יש מצב, למרות שלא מדובר ממש על סטיה ממרכז הנתיב , זה הזזות מינוריות של ההגה, לא משהו שאני מצליחה בכלל להבין את המשמעות שלו
קבלות יש לך ? זו הוכחה טובה
ממש לא הגענו לשם, היא בסדר גמור ואם ארצה לעזוב היא תתן לי כל מה שאני צריכה בלי בעיה [יודעת על משהיא שעשתה את זה בעבר אצלה]

המתכנתת

משתמש צעיר
אני לומדת נהיגה אצל מורה שקיבלתי עליה הרבה המלצות, בשיעורים האחרונים אני מרגישה שאני לא מצליחה להתקדם והיא יותר משמשת לי כסתם בקרית על הברקסים והגז בלי איזשהו תהליך למידה שקורה בפועל
בשיעור האחרון נשברתי והעזתי (...!!) לדבר איתה על טסט ומה היא חושבת [שיעור 35!]
התשובה שלה היתה כ״כ מרגיזה:
״אין לי צפי זה יכול לקחת 10 20 30 שיעורים מה אני יודעת ??, מה את רוצה שאגיד לך בכלל ??״
נסיתי לשאול כמה אני מוכנה לטסט באחוזים, והתשובה שלה היתה שהיא לא יודעת חשבון ואחוזים
״את לא יודעת במה קשה לך ? את רוצה שאכתוב לך את זה ואשלח לך ?״ - ״קשה לך בהאטות לפני כיכרות, בשימת לב לזכות קדימה ועוד ...
את ממש לא מוכנה!״
נסיתי להגיד: אני לא גרועה כ״כ, ואם את אומרת גם 10 שיעורים לפחות לזה -זה מיאשש אותי ... - ״אני אמרתי שאת גרועה ? אני אמרתי 10 שיעורים? את מוציאה דברים מהקשרם, לא מבינה מה אתם מצפות שאני יגיד לכם??? אני לא יכולה לדעת מתי זה יקרה ... וכל בן אדם זה אחרת...״

אני לא יודעת מה לענות לה, ואיך להמשיך לנהל את השיח הזה, קשה לי להמשיך להקרע ולתזז בין עבודה ל 2 שיעורים בשבוע [האמת שלאחרונה קצת נישברתי וירדתי לפחות] שאין לי אפילו איזשהו צפי בראש לכמה זמן עוד יקח המרוץ הזה ואם יש איזשהי התקדמות בכלל או שזה משהו שצריך לחפש אותו בפינצטה ...
זה הגיוני צורת השיח הזה ?
זה נשמע לכם תקין ההתנהלות שלה - צורת הלמידה ?
כן מצינת שמרגישה שהשתפרתי, ובכללי אני בן אדם רחפן קצת- ואולי באמת יותר קשה לי מאחרים ... האם אין מה לעשות ורק לשפוך ים כסף ולחכות שהנס הזה מתישהוא יקרה ... ?
הסיטואציה שאת מתארת יכולה להיגרם משני מצבים
*
תלמיד שבאמת עדיין לא מוכן לטסט, במצב כזה הציפיה מהמורה להגדיר מול התלמיד את הנקודות הבעיתיות אצלו ולעבוד עליהן במהלך השיעורים.
קורה שמורה אומר "תשמע, אתה פשוט עדיין לא מספיק טוב" וזה עדיין הגיוני.
לא כולם עברו טסט אחרי 28 שיעורים. כולל כאלה שהם נהגים מצוינים ממש והכל טוב.
**
יש מצב שהתלמיד מגיע למצב של תקיעה - עוברים עוד ועוד שיעורים, משולש המשאבים פחות והולך ולא נראה שיפור.
לפעמים זו בעיה של המורה שפחות מצטיין בהעברת ידע - ולפעמים לא.
במצב כזה לענ"ד כן כדאי להתייעץ עם עוד מישהו שנמצא בענינים, ואולי כדאי גם לשקול מעבר למורה אחר.
אחד מבני משפחתי היה בסיטואציה הזו, הגיע גם לטסטים - ולא הצליח לעבור.
בשלב כלשהוא עבר לאבי יצחקי ממודיעין ולאחר שיעורים ספורים- ב"ה עבר.
(באופן כללי רוב התלמידים של אבי יצחקי הם כאלה שעברו במר יאושם ממורים אחרים)
המעבר למורה אחר עשוי להבהיר פתאום דברים שהתקשו בהם קודם לכן - אז ראוי לשקול את האופציה הזו.
אם כבר עוברים - או רק מחליטים לנסות - מורה אחר. חשוב ראשית כל לבחור מורה ברמה גבוהה,
ושנית - לוודא איתו קודם לכן שהוא מוכן לאופציה של שיעורים ספורים (לא כזה שיספר לכם סיפורים על מספר סף של שיעורים וכו)

בהצלחה בהצלחה!

נמבר וואן

משתמש פעיל
כל שבוע שניים/שלושה שיעורים עד שעוברים.
נפסלת בטסט ? קבע מיד מועד חדש.
מנסיוני, [יותר נכון, מניסיונותי הרבים] כן כדאי לקחת פסק זמן ולהרגע ולא באטרף.
יש מצב שהתלמיד מגיע למצב של תקיעה - עוברים עוד ועוד שיעורים, משולש המשאבים פחות והולך ולא נראה שיפור.
לפעמים זו בעיה של המורה שפחות מצטיין בהעברת ידע - ולפעמים לא.
זה לא בעיה של המורה, הרבה פעמים זה זה בעיה של "כימיה" בין המורה לתלמיד. יש הרבה תלמידים שבלי כימיה מינימלית בינם לבין המורה, התלמיד מפחד ולחוץ מהמורה, ובעת פחד ולחץ, אי אפשר ללמוד.
לכן הכי חשוב לתלמידים כאלה, זה מורה שמרגישים איתו בנוח, וזה לא קל, כי סוף סוף אתה חרדי והוא הרבה פעמים בכלל חילוני, ומן הסתם לא "מת" על חרדים.. וקשה להוריד את תחושת הריחוק והדיסטאנס הטבעי.
ואגב יש פטנט להוריד את תחושת הפחד... אבל הוא נוגד את חוקי התנועה אז אמנע מלכותבו...

נערך לאחרונה ב:

אנטוריום

משתמש מקצוען
תודה, האמת שאם היא מגישה אותי לטסט פנימי וכן נילחצה קצת לקדם אותי יותר, מתלבטת אם לעשות את השיעור הזה אם הוא לארק יבלבל ...
זה ממש אותו רעיון, טסט פנימי [אם מבוצע ע"י מורה אחר/ת] הוא בדיוק לבדוק את ההתרשמות של מישהו אחר מהנהיגה שלך..
באמת כדאי לחכות לזה ולא להזדרז לעשות עוד שיעור אצל מורה אחרת.

נערך לאחרונה ב:

נחמי נחמי

משתמש רשום
לפי מה שאת כותבת נשמע שאת לחוצה לתקתק את זה ולגמור..
שימי לב שאת מרגישה בטוחה ומוכנה לטסט, שאת לא עושה טעויות קריטיות אפילו לא פעם אחת בשיעור, שאין פדיחות קטנות, בטסט צריך להיות מושלם.
אם את מרגישה שאת כבר שם סבבה, אם לא אין מה לדחוף לטסט...

מה שכן טסט לפעמיים מדייק לך מה את עוד צריכה ללמוד... יש כאלה שיעדיפו טסט במצב שהם לא מוכנים רק כדי ללמוד ממנו, רובם לא בנויים ללחץ הזה, אני עשיתי 28 שיעורים ו-10!! טסטים, סה"כ עם כל השיעורים כולל בין טסט לטסט הגעתי ל38 שיעורים, אבל הסיוט שהיה לי מהטסט לא בטוח בכלל שהיה שווה את זה..

שנא

משתמש פעיל
יש אנשים שמרגישים שהם מחוייבים למורה... אין שום בעיה לעבור למורה אחר, זה לא כאילו המורה החדש מלמד מההתחלה, הוא ממשיך מאיפה שתלמיד נמצא

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כט

א מִזְמוֹר לְדָוִד הָבוּ לַיהוָה בְּנֵי אֵלִים הָבוּ לַיהוָה כָּבוֹד וָעֹז:ב הָבוּ לַיהוָה כְּבוֹד שְׁמוֹ הִשְׁתַּחֲווּ לַיהוָה בְּהַדְרַת קֹדֶשׁ:ג קוֹל יְהוָה עַל הַמָּיִם אֵל הַכָּבוֹד הִרְעִים יְהוָה עַל מַיִם רַבִּים:ד קוֹל יְהוָה בַּכֹּחַ קוֹל יְהוָה בֶּהָדָר:ה קוֹל יְהוָה שֹׁבֵר אֲרָזִים וַיְשַׁבֵּר יְהוָה אֶת אַרְזֵי הַלְּבָנוֹן:ו וַיַּרְקִידֵם כְּמוֹ עֵגֶל לְבָנוֹן וְשִׂרְיֹן כְּמוֹ בֶן רְאֵמִים:ז קוֹל יְהוָה חֹצֵב לַהֲבוֹת אֵשׁ:ח קוֹל יְהוָה יָחִיל מִדְבָּר יָחִיל יְהוָה מִדְבַּר קָדֵשׁ:ט קוֹל יְהוָה יְחוֹלֵל אַיָּלוֹת וַיֶּחֱשֹׂף יְעָרוֹת וּבְהֵיכָלוֹ כֻּלּוֹ אֹמֵר כָּבוֹד:י יְהוָה לַמַּבּוּל יָשָׁב וַיֵּשֶׁב יְהוָה מֶלֶךְ לְעוֹלָם:יא יְהוָה עֹז לְעַמּוֹ יִתֵּן יְהוָה יְבָרֵךְ אֶת עַמּוֹ בַשָּׁלוֹם:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

הווי משפחתי • 4

לוח מודעות

למעלה