דרוש מידע טיקים בפנים יש פתרון מוכח?

טליהבא

משתמש מקצוען
מדובר על בחור בן 15 שזה כבר כמה שנים הולך וחוזר אצלו הוא ילד חכם מאוד וב"ה לא חסר לו כלום!
אצלו הטיקים הם בעיניים בכמו מצמוצים כאלה
וברור לי שזה על קטע רגשי כי זה התחיל בכיתה בעיתיית שהיה בה בעבר...
בתקופות לחץ כמו מבחנים בישיבה זה מתגבר
ובחיים לא ידעתי אותו לגבי זה כי הרופא אמר לי לא להתייחס כשזה התחיל אבל הוא גדל
ובתור אמא אני גמורה מזה
אשמח למישהו שמכיר פתרון יעיל אצל אנשים אמינים
מפחדת לעשות יותר נזק...
המון תודה!

המוכשר !!!

משתמש מקצוען
מדובר על בחור בן 15 שזה כבר כמה שנים הולך וחוזר אצלו הוא ילד חכם מאוד וב"ה לא חסר לו כלום!
אצלו הטיקים הם בעיניים בכמו מצמוצים כאלה
וברור לי שזה על קטע רגשי כי זה התחיל בכיתה בעיתיית שהיה בה בעבר...
בתקופות לחץ כמו מבחנים בישיבה זה מתגבר
ובחיים לא ידעתי אותו לגבי זה כי הרופא אמר לי לא להתייחס כשזה התחיל אבל הוא גדל
ובתור אמא אני גמורה מזה
אשמח למישהו שמכיר פתרון יעיל אצל אנשים אמינים
מפחדת לעשות יותר נזק...
המון תודה!
ברוב המקרים זה יושב על דברים ריגשיים ופנימיים
ללכת לטיפול רגשי יפתור בעז"ה את הבעיה וכדאי כמה שיותר מוקדם

יופלה אפרסק

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מוזיקה ונגינה

יצחק ג.

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית

מאן דאמר

משתמש פעיל
מה שאני יודע, טיפול CBT יעיל לזה.
במקרים חמורים, יש תרופות, כמדומני נותנים ריספרדל. אבל זה תרופה ממש קשה, ולא שווה בדר"כ לתת אותה.

מה שוודאי, ומה שהכי חשוב, זה לא לעשות מזה עסק, לא לצעוק על הילד. להתעלם מזה ולשחרר את הילד לגמרי! הן הסביבה, והן הילד עצמו!
כמה שיותר מנסים לעצור את הטיקים, הם מתחזקים יותר. כשמשחררים טוטאלית, הם נחלשים משמעותית.

טליהבא

משתמש מקצוען
בחיים לא הערתי לו על זה
בגלל זה אני כל כך מפחדת לקחת אותו לטיפול רגשי
זה כאילו שאני צריכה לידע אותו פתאום!
מפחדת שהוא ילחץ מזה וזה יחמיר

bayit

משתמש פעיל
עריכה תורנית
אם אתם פתוחים לשמוע משהו קצת אחר, אז יש לי להציע פתרון מוכח, מנסיון אישי.
יש פסיכולוגית ידועה, קוראים לה חנה שרה רדקלייף (נראה לי שהיא גרה בקנדה). היא הוציאה ספר (קצר) באנגלית שקוראים לו NO MORE TICS - הסוף לטיקים. (אפשר לקנות את הספר באמזון). היא מסבירה שם את השיטה שלה - להשתמש בטיפות באך ספציפיות (היא מסבירה אילו בדיוק ולכמה זמן). מנסיון - זה העביר את הטיקים לגמרי, אחרי בערך 3 חודשים. ממליצה מאד. ניסינו בטענה של "לא יועיל, לא יזיק" אבל בתפילה שכן יעזור, כי שמעתי ממישהי שכן עזר לה, וב"ה, עבר לגמרי. לא מדובר על משהו לטווח ארוך (כמה חודשים) ולא עסק יקר בכלל. אפשר לקנות את הטיפות בהכשר הבד"ץ. ממש שווה לנסות. בהצלחה!

יערי

משתמש מקצוען
אם אתם פתוחים לשמוע משהו קצת אחר, אז יש לי להציע פתרון מוכח, מנסיון אישי.
יש פסיכולוגית ידועה, קוראים לה חנה שרה רדקלייף (נראה לי שהיא גרה בקנדה). היא הוציאה ספר (קצר) באנגלית שקוראים לו NO MORE TICS - הסוף לטיקים. (אפשר לקנות את הספר באמזון). היא מסבירה שם את השיטה שלה - להשתמש בטיפות באך ספציפיות (היא מסבירה אילו בדיוק ולכמה זמן). מנסיון - זה העביר את הטיקים לגמרי, אחרי בערך 3 חודשים. ממליצה מאד. ניסינו בטענה של "לא יועיל, לא יזיק" אבל בתפילה שכן יעזור, כי שמעתי ממישהי שכן עזר לה, וב"ה, עבר לגמרי. לא מדובר על משהו לטווח ארוך (כמה חודשים) ולא עסק יקר בכלל. אפשר לקנות את הטיפות בהכשר הבד"ץ. ממש שווה לנסות. בהצלחה!
אפשר בבקשה למקד באיזה פרחי באך מדובר?

bayit

משתמש פעיל
עריכה תורנית
בספר היא מסבירה שכל אחד צריך לקחת תמצית אחד בסיסי שקשור לטיקים, ואז היא כותבת הסבר קצר על עוד בערך 20 סוגים של תמציות. היא מסבירה שם שצריך לקרוא כל הגדרה ולהחליט האם זה מתאים לאישות של האדם עם הטיקים. אם ההגדרה מתאימה, מוסיפים גם את התמצית הזו. בסה"כ אפשר להוסיף 7 תמציות לבקבוק ולקחת את כולם ביחד. מה שחשוב בעיקר זה התמצית הבסיסית שהוא נגד טיקים. היא מסבירה שם את כל התהליך, כמה טיפות לשים ומה צריך להוסיף לבקבוק.

zviki

משתמש חדש
אפשר פרטים היכן לקנות את הטיפות המדוברות?

טיקים קלים הם תופעה די נפוצה אצל אנשים נורמטיביים לחלוטין, אין מה להילחץ
אפשר לדבר אתו פתוח, להסביר שזה קורה בזמני לחץ ועייפות מוגברת, וכדאי בזמנים כאלו לשים לב לשינה מספיקה, לקחת ברזל או מולטי ויטמין (חסר גם יכול להגביר טיקים)
מעבר לזה כמה שפחות לעשות עסק - יותר טוב

אם זה בתכיפות מאוד גדולה / עיוות רציני של הפנים ומפריע לתפקוד ובחברה - יש טיפול רפואי על ידי הזרקה לאזור
אבל זה מצב מאוד מאוד נדיר

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  11  פעמים

לוח מודעות

למעלה