התייעצות טיפ במסעדה

הקוטב הצפוני

משתמש מקצוען
אני באמת שאלתי מלצר לפני ששילמתי למי הולך הטיפ.
אבל ברוב המקרים הטיפ אכן מתחלק בין המלצרים ועובר אליהם ישירות.
במקרה הנ"ל באמת לא מומלץ לתת טיפ...

זמני23

משתמש צעיר
בחלק מקומות הם רושמים לך את זה בקבלה בתור חלק מהתשלום, אין לך ברירה אחרת...

י.ז.

משתמש פעיל
אפשר להביא למלצר ישירות לא נראה לי שהוא ישתף את הבעלים

חולה מוזיקה

משתמש רשום
בד"כ אסור להם והם מתקבלים על דעת שהטיפים הולכים לבעלים
בכו"א אם לא יודעים בוודאות אחרת אין טעם לתת זה סתם עוד דרך של מסעדות לקחת כסף מאנשים באלגנטיות

יודי יהודה

משתמש רשום
לפי החוק הטיפ הולך למלצרים 99 אחוז מהמסעדות הנורמליות ולא איזה שיפודיה ביפו מתנהלים ככה מה שמופיע בחשבונית כטיפ אין אפשרות שזה יילך לבעלים כלומר אם שילמתם באשראי ורשמתם טיפ ומופיע בחשבונית טיפ בסוף החודש המנהלת חשבונות רואה כמה נכנס ומתחלק בין כולם במשכורת

י.ז.

משתמש פעיל
אני בכלל לא מבינה את הרעיון של טיפ
כל היתרון של המסעדה על פני המטבח שלי הוא שמישהו אחר מבשיל לי ומגיש לי את האוכל ומנקה אחרי
זה כל הרכיבים של המוצר שאני משלמת עליו.
על מה ולמה השירות הוא בנפרד?
להיות מלצר ולשרת אנשים זה עבודה לא ממש מכבדת ואנשים הרבה מתנהגים למלצרים בצורה משפילה מאוד!
ואם אפשר בכמה שקלים לשמח אותם אז למה לא?בכל מקרה משלמים על הארוחה 10 שח זה לא משמועתי ולשמ יהודי זה מצווה גדולה

אמיליה

משתמש מקצוען
להיות מלצר ולשרת אנשים זה עבודה לא ממש מכבדת ואנשים הרבה מתנהגים למלצרים בצורה משפילה מאוד!
ובגלל הטיפ אנשים יפסיקו להשפיל מלצרים? לא חושבת. וגם אם כן, זה לא סיבה.

כמעט כל שירות על מוצר כולל בתוכו גם את המוצר וגם את השירות הנלווה. לא מבינה למה דווקא במסעדה זה תשלום נפרד.
גם בסופרים אנשים יכולים לזלזל בסדרנים אז תשלם על סידור המוצרים בנפרד?

ואם אפשר בכמה שקלים לשמח אותם אז למה לא?בכל מקרה משלמים על הארוחה 10 שח זה לא משמועתי ולשמ יהודי זה מצווה גדולה
משלמים על ארוחה 10% ומעלה
כך שבארוחה של 400 ש"ח אתה אמור להוסיף מינימום 40 ש"ח וזה קצת יותר מכמה שקלים...

ש. וייסבלום

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
D I G I T A L
לדעתי המדיניות פשוטה
אם נהנת מהשירות תתן לפי מה שנהנת
אם 'יבשו' אותך וכו' והרגשת שלא נהנת מכל סיבה שהיא
כשמבקשים תוספת על שירות
אפשר לענות באלגנטיות 'ממש לא הגשתי שיש שירות' ולא לתת

לארג'

משתמש מקצוען
אני חושב שצריך לבטל את הדבר הזה טיפ,גם ככה הכל יקר,זה סתם עוד דרך לעשוק אותנו
כמה וכמה פעמים שלא נהנינו לא נתנו טיפ ואמרנו שלא היינו מרוצים מהשירות.

פעם אחת אמרתי למלצר 15 שקל ואני רואה שהוא לקח 15%,אמרתי לו אמרתי לך 15 שקל ולא 15 אחוז
נאלץ לבטל את העסקה ולחייב מחדש כפי שביקשתי.

יודי יהודה

משתמש רשום
אפ תבטל את המושג טיפ לא יהיו לך מוצרים או שהשירות שיהיה יגרום לך לאכול פלאפל הטיפ נועד לשרת את כולם ולכן מלצר כדי שיתן שירות טוב צרי שמשהו ידרבן מלבד ה שכר מינימום ולכן זה כך

ניהול 1

משתמש מקצוען
ברוב המקומות המשכורות של העובדים כוללות בתוכן את הטיפ.
כלומר - נניח אתה אמור לקבל 40 ש"ח לשעה, ומהטיפים שקיבלת היום הגעת ל37 ש"ח לשעה, אז אני משלים לך עוד 3 שח לשעה.
תבררו - זו המדיניות ברוב המקומות.

ובמילים אחרות, הכסף הולך לכיס של בעל הבית, כי הרי העובד יקבל את הסכום הזה בין אם תביא את הטיפ ובין אם לא.

כך שגם אני לא רואה שום הצדקה לתשלום הזה.

לארג'

משתמש מקצוען
אפ תבטל את המושג טיפ לא יהיו לך מוצרים או שהשירות שיהיה יגרום לך לאכול פלאפל הטיפ נועד לשרת את כולם ולכן מלצר כדי שיתן שירות טוב צרי שמשהו ידרבן מלבד ה שכר מינימום ולכן זה כך
זה בדיוק מה שמגוחך פה
יש בעלים של מסעדה שידאג לשלם טוב לעובד שיתן שירות טוב ( כבר איזה שירות ביקשנו?)
גם ככה המחירים מתייקרים מעת לעת..

יודי יהודה

משתמש רשום
כפי שהסברתי כל הלומדעס זה רק אם לא מופיע טיפ בחשבונית וזה מזומן והוא באמת הצהיר לבעה"ב או שזה באיזה בר מצווה במסעות נורמליות זה מוכנס לחשבונית בסוף חודש המנהלת חשבונות רואה כמה נכנס ועושה חלוקה בין המלצרים ומוסיפה לתלוש שכר כך שזה לא מדוייק שהבעלים לוקחים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה