דרוש מידע טיפול רגשי לשכלתנית? יש כזה דבר?

Rachelly

משתמש חדש
באיזה איזור היא מחפשת?
האם היא רוצה עו"סית קלינית/ פסיכולוגית או קאוצ'רית/ מטפלת בדמיון מודרך/ שיטות שונות וכו'..

פוינט

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
לדעתי, יתכן ותעזור לה הדרכה להבין את התפיסה שלה ולנווט את עצמה בצורה נכונה איך לערוך פגישות,
עם מה היא אמורה לצאת ומה היא אמורה לשדר.

יש בחורות שיותר בוחנות ונותנות מבלי משים תחושה לא נוחה של מבחן, איבחון או חקירה,
יש בחורות שלא מספיק מתעניינות ולא מנסות ללמוד ולהבין את הבחור וזה יוצר תחושת ריחוק,
יש כאלו שלא מספיק באות עם רצון לראות את הטוב אצל השני ומדי מתמקדות במה שלא,
או כאלו שלא מספיק מאמינות שיש בחורים טובים:)
ולכאורה יש עוד מצבים שגורמים לפגישות לדעוך.

לגבי אנשי מקצוע, כדאי ללכת למישהי שמתעסקת בשידוכים,
יש את מי שמפרסמת בקטיפה, לא זוכרת את שמה וכן לא מהיכרות אישית, אבל נראה שזה התחום שלה.
ויש עוד כאלו שיש להם קורסים והדרכה - איך להגיע לפגישות,
לצערי, מחקתי את המידע שהיה לי (שמות ופרטי יצירת קשר וכו) אולי הציבור מכיר ויעזור להכווין.

וכמובן העיקר תפילה והתחזקות רוחנית
תבשרי בקרוב בשורות טובות

Savyon

משתמש פעיל
שמעתי על ציפי גרוסמן מבני ברק
משהו מכיר אותה?

BATELCAP

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
יש פה כל מני תגובות גבריות טיפוסיות...
שתלך לטיפול בשביל להיות בטוחה בעצמה. בתכונות הייחודיות לה. אולי יהיה לה קשה יותר למצוא מישהו באותו הקו שלה, אבל הכל אפשרי.
. היא ממש לא צריכה להוריד את עצמה עבור אף אחד. אח"כ בחיי נישואין היא יכולה להיות מאוד מתוסכלת מהפער. אנשים אינטילגנטים מעל הממוצע צריכים מישהו ברמה שלהם. בעיני. ( מניסיון שראיתי במשפחה שלי).

א. כהנא

משתמש מקצוען
בד"כ זה היה הבחור שהוריד
ותמיד זה ירד בפגישה שלישית +
היא מוכנה ללכת לאיזשהי מטפלת אבל היא רוצה משהי טובה וחכמה לא אחת שתדבר בטון כזה צומיסטי ו"תמרח" אותה יש למשהו המלצה???
יש לי המלצה על מישהי שנשמע שממש מתאימה לה,
שתכוון אותה למודעות מה חוסם אותה ואיך לכוון את התכונות שלה לצד החיובי שבהן,
בלי מריחות ו'הקשבה מכילה' וכו'...
איך אפשר ליצור איתך קשר?

ש. צ. וינמן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
בלת"ק חלקי קראתי רק את ההודעות הראשונות.
אני שמעתי מבין המילים את האכזבה שלה משידוך/ים שאולי ענה לטעמה וירד. ובעקבות כך היא מנסה 'לרצות' 'ולהתאים' ו'לתקן ולשפץ' את עצמה לטעם הציבור.
ולגבי זה חשוב לומר ש:
א. העובדה שהבחור אמר מה שאמר כסיבה להורדת השידוך לא מחייב שאכן זו הסיבה.
ב. שיכלית או רגשית הן לא ההגדרות שיעלו או יורידו שידוך.
יש תחושה כללית של חיבור שפעמים נגרמת לא מרגש אלא משפה ריגשית ומימיקה ויש לא מעט שמתקשים בשפה רגישית בשיחה עם זרים, ועוד גברים זרים. וזה טבעי והגיוני במחוזותינו ואפילו מלא בטקט וטעם [לטעמי]
לברור הענין היא יכולה לבדוק את הקשר שלה עם בני משפחה קרובים וידידות.
אם יש לה קשרים קרובים חמים ועשירים ברגש, הכל טוב ובע"ה כשיגיע השידוך שלה הכל יזרום ויתאים במינון המדויק.
אם היא מוצאת עצמה תקועה גם במערכות יחסים קרובות אחרות שווה לה לבדוק את הדברים ואת הדיבורים ובכלל.
אבל בלי לחץ שעלול לחסום ולתקוע.

נערך לאחרונה ב:

SHILATI

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
בחור אחד הוריד אותה בפגישות מתקדמות והיה נראה לה שהיה לו חסר רגש דיבר איתה ארוכות שהיא שילית מאוד
נו ואז?
אז היא שיכלית, זאת היא! במהלך החיים תכונות משתנות ומתעצבות, מתרככות ומתעגלות, לא נהיות קיצוניות לצד השני ואם חושבים להפוך אותם לכאלה, סובלים!
בבקשה ממכם, אל תנסו להפוך את עצמכם בשביל לרצות את זה שנראה לכם שיתאים לכם בחיים, סובלים מזה קשות אח"כ!!!
זאת אני/ זה אני, מתאי? סבבה חתונה, לא מתאים? כל טוב!

מלכי סלמון

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
יוצרי ai
בלת"ק חלקי
עדיין לא הבנתי למה הבחורה חושבת שהיא צריכה טיפול- בגלל שהיא שכלתנית? זאת בעיה מבחינתה?
א. מה שהבחור אמר לא בהכרח שזו הסיבה שהוא הוריד אותה.
ב. שיכלית או רגשית הם לא ההגדרות שיעלו או יורידו שידוך.
כל מילה.
יש תחושה כללית של חיבור שפעמים נגרמת לא מרגש אלא משפה ריגשית ומימיקה
מסכימה מאד. אם הבעיה היא בקטע הזה יש אפשרות לקרוא ספרים כגון שפת הגוף והנפש או לשמוע טיפים בנושא כדי לסגל שפת גוף תנועות ואינטונציה מתאימים

טרינום

משתמש פעיל
מזדהה כ"כ עם השאלה...
לפעמים שכל זה ניסיון... ממליצה לה לא לוותר, למצוא מישהו שבאמת מתאים לה, בן אדם שהיא תעריך אותו ותהיה לה איתו שפה משותפת.
באופן כללי, אני חושבת שכל בן אדם יכול להפיק תועלת מייעוץ איכותי/ פסיכולוג/ תרפיסט, בטח בחורה בשידוכים. מישהי שתדע למקד אותה ולעזור לה להבין מה היא באמת רוצה וחשוב לה בחיים.

חיה4

משתמש מקצוען
הלכתי בעבר לשני טיפולים רגשיים והרגשתי שאני פשוט לא מסוגלת.
לא מסוגלת לדמיין את עצמי ילדה קטנה ומה הייתי אומרת לעצמי. מכירים את התרגיל הזה? פשוט לא עובד על שכליים.
אולי יש טיפולים אחרים מתאימים יותר...
סורי.

עריכה: כן עזר לי מאד כשקיבלתי המון ידע והסברים על אירוע טראומתי שקרה לי. זה מאד הרגיע אותי. ידע זה כח.

PNINA-ZILUM

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
מכירה אישית מישהי שהפריע לבחור שהיא יותר שכלתנית ומחפש רגש ,
אחרי שדיברו על זה היא שמה לב לזה יותר ואכן הם נשואים
לדעתי בחורים שכלתניים מחפשים יותר בחורה רגישה
וכנראה הבחורים שנפגשה איתם היו שכלתניים גם כן אז הפריע להם שכל עם שכל

reish

משתמש מקצוען
הלכתי בעבר לשני טיפולים רגשיים והרגשתי שאני פשוט לא מסוגלת.
לא מסוגלת לדמיין את עצמי ילדה קטנה ומה הייתי אומרת לעצמי. מכירים את התרגיל הזה? פשוט לא עובד על שכליים.
אולי יש טיפולים אחרים מתאימים יותר...
סורי.

עריכה: כן עזר לי מאד כשקיבלתי המון ידע והסברים על אירוע טראומתי שקרה לי. זה מאד הרגיע אותי. ידע זה כח.
נו באמת, הלכת לטיפול דפוק.
טיפול דינמי טוב יכול להיות אפילו מרתק ומאתגר קוגניטיבית, כי יש בו הרבה עומק וחשיבה וגם עולם של ידע.

נאמנות

משתמש פעיל
כדאי לבחון אם אין לה חסר רגשי בצד החברתי
זוגיות מוצלחת דורשת כישורים חברתיים, דבר שפחות מפותח לפעמים אצל אנשים שכלתניים

טיפול מתאים יעזור לה לפתח את העולם הרגשי כדי להבין ולנהל את הזוגיות עם תקשורת אנושית בריאה

סמינר דוד

משתמש מקצוען
טיפול, תמיד יכול להועיל, גם למי שלא צריך טיפול.
זה עוזר להכיר עוד צדדים, ומפתח את החשיבה האישית.
ואם כבר, אז נראה, מתאים דוקא טיפול CBT, שהוא יותר שכלתני.

ובכלל - אם בעיקר הבחורים הורידו אותה, זה אומר שהם לא השלימו עם השכלתנות שלה.
ולמה היא צריכה טיפול???

GBSA

משתמש סופר מקצוען
@ארמון חול

כהמשך להודעתי הקודמת,
קודם כל, לכל... יש ....
היא תמצא את שלה.

לגבי מה שהזכירו כאן שטוענים שהיא שכלתנית מידי וחסר לה רגש.
מה שמפריע זה לא שהיא חכמה יותר מאחרים, אלא שחסר לה רגש.

בעיקרון זה סגנון אישיות - אבל ברור שניתן לעבוד להיות מחוברים יותר לרגש,
להתחבר יותר לחוויות, ולרגשות. כל אחד יכול - מי יותר ומי פחות. (חוץ מאנשים על הרצף - וזה לא המקרה)
השאלה היא למי ללכת - כי משום מה אני ממש לא בטוח שרוב מי שהיא תלך אליהן ידעו להתמקד במה שבאמת צריך.

נקודה נוספת - נשמע קצת שלא ממש דחוף לה להתחתן, רק היא מפחדת להיתקע. מלמעלה זה נשמע שלא חשוב לה כ"כ קשר בשלב הזה בחיים.
ואולי זה הבעיה - שהיא התייחסה לפגישות בתור חברות אינטלקטואלית ולא מחפשת ליצור קשר וחיבור.
אולי לזה התכוון הבחור.
קשר זה רגש, ואם מצד אחד היא שכלתנית ומצד שני לא דחוף לה כ"כ קשר - לא פלא שהתלונן שחסר שם רגש.

(כמובן שאין שום דרך לדעת בלי להכיר - אבל מעלה השערה על סמך מה שנכתב כאן)

בהצלחה.

ולאחר שחשבתי על כך לא מעט וראיתי אתת התגובות כאן. (שחלקם הגדול ממש לא אהבתי)
לא הייתי ממליץ ללכת למטפלת כזו או אחרת.
מסיבה מאוד פשוטה - כל מטפלת תיקח את זה למקום בו היא מטפלת.
למשל - מטפלת דינמית תגיד ש...(כל האפשרויות פתוחות) ותתחיל תהליך דינמי ארוך שסופו מי ישורנו.
מטפלת בCBT תחליט שיש לה עיוותי חשיבה ותתחיל לשגע אותה עם תרגולים וטבלאות.
מטפלת בדמיון מודרך וכו'

ובכלל - ממש לא בטוח שהיא צריכה טיפול,
כן ממליץ ללכת ליועצת שמומחית בענייני שידוכים ויש לה הבנה טובה בנפש
(וגם היכרות עם שיטות הטיפול השונות במידה והיא תחשוב שיש צורך ותפנה אותה למטפלת המתאימה.)
ואותה אחת תנסה לעמוד על הנקודה שמפריעה (אם יש כזו).
(אני לא מכיר אחת כזו כי אני גבר ולא עוסק בתחום - אבל אני בטוח שיש כאלו)

אם סתם היא רוצה לעבור תהליך דינמי/CBT/NLP/ צישינסקי/יעקובזון/דמיון מודרך, ועוד..
אין שום בעיה - ויכול להיות שזה גם יעשה לה טוב בחיים. (חלק עלולים סתם לתסבך אותה אבל זה כבר עניין אחר..).
אבל ממש לא בטוח שזו הבעיה.

[נ.ב. אם היו שואלים אותי במידה וצריך טיפול לאיזה כיוון כנראה זה היה צריך ללכת. אני הייתי הולך לכיוון של טיפולים עם יותר עומק רגשי ולא CBT רגיל. כי אין כאן בעיה שמפריעה לה, ביום יום, שהיא צריכה לשנות את תפיסתה כלפי דברים מסוימים (כולל הקושי מזה שהיא לא מתחתנת). הדבר היחיד שהיא שואלת זה מה לעשות כדי שיתחברו אליה יותר. ואם אני אכן צודק ויש כאן בעיה של חיבור רגשי, הכיוון יהיה פיתוח עולם רגשות וחיבור לרגש, (שמתשובות @ארמון חול נראה שזה לא ממש הבעיה). וזיהוי מה שחוסם אותה מליצוק תוכן רגשי בפגישות. ומה היא משדרת בפגישות שזה נראה שחסר לה רגש.​
כמובן שכל זה הוא מגדלים פורחים באוויר. אבל מכיוון שכבר דיברו על זה כתבתי גם את דעתי.]

בהצלחה!
(קצת הקצנתי ביחס לשיטות השונות - אני לא נגד ח"ו, בד"כ בעד, אבל לא סומך על רוב המטפלים.)

ארמון חול

משתמש מקצוען
@ארמון חול

כהמשך להודעתי הקודמת,

ולאחר שחשבתי על כך לא מעט וראיתי אתת התגובות כאן. (שחלקם הגדול ממש לא אהבתי)
לא הייתי ממליץ ללכת למטפלת כזו או אחרת.
מסיבה מאוד פשוטה - כל מטפלת תיקח את זה למקום בו היא מטפלת.
למשל - מטפלת דינמית תגיד ש...(כל האפשרויות פתוחות) ותתחיל תהליך דינמי ארוך שסופו מי ישורנו.
מטפלת בCBT תחליט שיש לה עיוותי חשיבה ותתחיל לשגע אותה עם תרגולים וטבלאות.
מטפלת בדמיון מודרך וכו'

ובכלל - ממש לא בטוח שהיא צריכה טיפול,
כן ממליץ ללכת ליועצת שמומחית בענייני שידוכים ויש לה הבנה טובה בנפש
(וגם היכרות עם שיטות הטיפול השונות במידה והיא תחשוב שיש צורך ותפנה אותה למטפלת המתאימה.)
ואותה אחת תנסה לעמוד על הנקודה שמפריעה (אם יש כזו).
(אני לא מכיר אחת כזו כי אני גבר ולא עוסק בתחום - אבל אני בטוח שיש כאלו)

אם סתם היא רוצה לעבור תהליך דינמי/CBT/NLP/ צישינסקי/יעקובזון/דמיון מודרך, ועוד..
אין שום בעיה - ויכול להיות שזה גם יעשה לה טוב בחיים. (חלק עלולים סתם לתסבך אותה אבל זה כבר עניין אחר..).
אבל ממש לא בטוח שזו הבעיה.

[נ.ב. אם היו שואלים אותי במידה וצריך טיפול לאיזה כיוון כנראה זה היה צריך ללכת. אני הייתי הולך לכיוון של טיפולים עם יותר עומק רגשי ולא CBT רגיל. כי אין כאן בעיה שמפריעה לה, ביום יום, שהיא צריכה לשנות את תפיסתה כלפי דברים מסוימים (כולל הקושי מזה שהיא לא מתחתנת). הדבר היחיד שהיא שואלת זה מה לעשות כדי שיתחברו אליה יותר. ואם אני אכן צודק ויש כאן בעיה של חיבור רגשי, הכיוון יהיה פיתוח עולם רגשות וחיבור לרגש, (שמתשובות @ארמון חול נראה שזה לא ממש הבעיה). וזיהוי מה שחוסם אותה מליצוק תוכן רגשי בפגישות. ומה היא משדרת בפגישות שזה נראה שחסר לה רגש.​
כמובן שכל זה הוא מגדלים פורחים באוויר. אבל מכיוון שכבר דיברו על זה כתבתי גם את דעתי.]

בהצלחה!
(קצת הקצנתי ביחס לשיטות השונות - אני לא נגד ח"ו, בד"כ בעד, אבל לא סומך על רוב המטפלים.)

וואו, מסכימה עם כל מילה!!!
המילה " טיפול" נשמעת כואבת ומפחידה!!!
בכ"א אני חושבת ש"טיפול" = מריחה

יש למשהו המלצה על איזשהו ספר על רמה, או על סדרה של הרצאות בנושא שידוכים עם תוכן ממשי?

שמעתי כמה הרצאות של הרב אהרון לוי וממש נהניתי מהסגנון שלו... אבל לא מצאתי בנושא שידוכים..

קניתי את הספר שיחות של הרב שלמה הופמן על שידוכים אבל אח"כ ראיתי שזה לבחורים - זה סגנון מאוד פרקטי ומעשי יש ספר מהסוג הזה גם לבנות?
ועוד ספר שיהיה יותר עם תוכן עמוק בנושא הבית היהודי ותפקיד הגבר/האישה שיתאים גם לשידוכים...

מצפה למשיח

משתמש מקצוען
אולי לא הסברתי את עצמי מספיק. פשוט קראתי סיפור על אחד מגדולי ישראל (לא זוכרת אם זה היה הרב שטיינמו או רבי יעקב אדלשטיין זצ"ל) ששאלו אותו מה להתפלל על בחורים ובחורות מבוגרים והוא ענה שיתפללו על כך שהם יעבדו על הגאוה שלהם. גם במציאות רואים הרבה פעמים זוגות שהאישה יותר משכילה ואולי גם יותר חכמה, אבל אם היא נכנעת לבעלה ומכבדת אותו, הם חיים יפה ביחד, ולעומת זאת יש בחורות שהפסידו את החיים שלהן ועברו את הגיל של לידת ילדים, כי לא הסכימו להתפשר על בחור שנראה להן קצת פחות מהן.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט מ'

צז מָה אָהַבְתִּי תוֹרָתֶךָ כָּל הַיּוֹם הִיא שִׂיחָתִי:צח מֵאֹיְבַי תְּחַכְּמֵנִי מִצְוֹתֶךָ כִּי לְעוֹלָם הִיא לִי:צט מִכָּל מְלַמְּדַי הִשְׂכַּלְתִּי כִּי עֵדְוֹתֶיךָ שִׂיחָה לִֿי:ק מִזְּקֵנִים אֶתְבּוֹנָן כִּי פִקּוּדֶיךָ נָצָרְתִּי:קא מִכָּל אֹרַח רָע כָּלִאתִי רַגְלָי לְמַעַן אֶשְׁמֹר דְּבָרֶךָ:קב מִמִּשְׁפָּטֶיךָ לֹא סָרְתִּי כִּי אַתָּה הוֹרֵתָנִי:קג מַה נִּמְלְצוּ לְחִכִּי אִמְרָתֶךָ מִדְּבַשׁ לְפִי:קד מִפִּקּוּדֶיךָ אֶתְבּוֹנָן עַל כֵּן שָׂנֵאתִי כָּל אֹרַח שָׁקֶר:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

משיב הרוח • אתגר 129

לוח מודעות

למעלה