דרוש מידע טיפול רגשי בבעיית קשב וריכוז

בטרפליי

משתמש פעיל
צילום מקצועי
@בטרפליי אני באמת מחכה לשמוע דוגמאות מהי תרופה בעינייך. (עדיף לא מתחום הפסיכיאטריה....)
נדמה לי שעניתי תשובה באחת מההודעות הקודמות.

אימון מח !!

כמובן לא שוללת אפשרות של תרופה.
אבל חייבת לבוא בשיתוף עם עבודה אמיתית ומעמיקה על המח

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
נדמה לי שעניתי תשובה מאחת מההודעות הקודמות.

אימון מח !!

השאלה שלי אחרת. אני מנסה להבין מה המשמעות של המילה 'תרופה'.
אנטיביוטיקה זה תרופה בעינייך?
זריקת אפיפן זו תרופה?
אקמול?
נורופן?
מורפיום לכאבים של אחרי ניתוח?
למה מכל זה היית קוראת תרופה?

הלוחשת לתווים

אוהבת הכל מהכל!!
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
גם דיכאון זה בהחלט נוירולגי!
יש אנשים עם סוג מח שנוטים הרבה יותר לדכאונות.
דבר ראשון דיכאון הוא בהחלט לא רק נוירולוגי אלא גם פסיכולוגי.
דבר שני הכדור שאת מדברת עליו (שהוא פסיכולוגי לחלוטין ולא נוירולוגי) לא משנה את מבנה המוח או מוסיף אליו חומרים חסרים, אלא פשוט משתק את הבעיה לכמה שעות.
(אם הבעיה בדיכאון הייתה רק נוירולוגית- יש מצב שכדור (כדור נוירולוגי!!) היה עוזר...)
אני מניחה שתרופה נקראת טיפול רגשי עמוק שיבין למה הבנ"א החליט לחלות ומה הוא ירוויח מזה... 😏

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
אני מניחה שתרופה נקראת טיפול רגשי עמוק שיבין למה הבנ"א החליט לחלות ומה הוא ירוויח מזה... 😏
קודם כל טיפול רגשי עמוק שעוזר להבין את שורשיה הנפשיים של מחלה זה דבר מאד חשוב.
אבל זה טיפול רגשי, זה לא תרופה.
למילה תרופה יש משמעות בעברית, ואני מנסה לחדד אותה.

בטרפליי

משתמש פעיל
צילום מקצועי
השאלה שלי אחרת. אני מנסה להבין מה המשמעות של המילה 'תרופה'.
אנטיביוטיקה זה תרופה בעינייך?
זריקת אפיפן זו תרופה?
אקמול?
נורופן?
מורפיום לכאבים של אחרי ניתוח?
כמעט כל מה שציינת פה אלו בהגדרה המקצועית משככי כאבים וממש לא תרופות!!
אנטיביוטיקה
כן סוג של תרופה. מטפלת בחיידקים. ברוב המקרים זה שורש של דלקות.

הלוחשת לתווים

אוהבת הכל מהכל!!
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
קודם כל טיפול רגשי עמוק שעוזר להבין את שורשיה הנפשיים של מחלה זה דבר מאד חשוב.
אבל זה טיפול רגשי, זה לא תרופה.
למילה תרופה יש משמעות בעברית, ואני מנסה לחדד אותה.
אני צחקתי למען האמת.
אני ממש איתך, אם כי רוב הדברים שציינת פה הם משככי כאבים.

אני לא מכירה שמות אבל יש בפירוש תרופות (כדורים!!) שמרפאות מחלות ב"ה... (וב"ה שאני לא מכירה...)

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
כמעט כל מה שציינת פה אלו בהגדרה המקצועית משככי כאבים וממש לא תרופות!!
בהגדרה המקצועית/פרמקולוגית גם משכך כאבים נחשב לתרופה. משפחה אחת של תרופות מתוך רבות.

לא כל תרופה מטפלת בשורש, לפעמים צריך לטפל בסימפטום כאן ועכשיו.
ברשותך אתייחס רגע מהרשימה למזרק אפיפן (להתקפי אלרגיה).

אפיפן הוא הכי בעולם מטפל בתסמינים, ורק בהם, ומשפיע לטווח קצר. אפילו קצרצר. (רבים לא יודעים, אבל אפיפן משפיע לעשר דקות).
ועדיין הוא תרופה מצילת חיים, ומי שעלול להזדקק לו לוקח אותו לכל מקום כי שמא ואולי היא יצטרך.

אז נכון, זה רק טיפול חיצוני בסימפטום.
ועדיין.

בטרפליי

משתמש פעיל
צילום מקצועי
יש לחלק בין גוף לנפש.
מחלות גופניות - ודאי שצריך לטפל ורק ע"י תרופות.

בתחום הנפשי/נוירולוגי - אפשר לשלב. טיפול פסיכולוגי ואפשר לשלב עם כדורים. אך לכדורים בלבד בתחום הזה א"א לקרוא תרופה!

הלוחשת לתווים

אוהבת הכל מהכל!!
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
נראה לי שערבבתם פה בין הגדרה של תרופה לבין מטרה של תרופה...
אימון מוחי (בחלק מהמקרים) יכול להוות מטרה של תרופה,
אבל ריטלין הוא לכל הדעות תרופה, שתרופה זה :תערובת של חומרים כימיים/ביולוגים/ צמחיים שמטרתם להשפיע על תהליכים פיזיולוגים בגוף.
לכדורים בלבד בתחום הזה א"א לקרוא תרופה!
לכן זה לא נכון. אולי את מתכוונת שזה לא עושה את המטרה של התרופה, למרות שאם זה לא מממש את המטרה, אין לי מושג מה כן (ואנא אל תעני ש-אימון מוחי מה השאלה בכלל..)
מחלות גופניות - ודאי שצריך לטפל ורק ע"י תרופות.
יופי תודה.
ריטלין הוא מחלה גופנית!!
(המוח הוא לגמרי גופני, נכון?)

לבן

משתמש סופר מקצוען
גם דיכאון זה בהחלט נוירולגי!
יש אנשים עם סוג מח שנוטים הרבה יותר לדכאונות.
איך תרופות נוגדות דכאון עובדות? מטפלות בחומרים שחסרים במח..

את מדברת מידיעה?
זה לא "סוג מוח שנוטה יותר לדכאונות"
אלא דכאון, או חרדה, שהבסיס שלהם הוא כימי וכמעט בלתי אפשרי וגם חבל לטפל בהם בלי טיפול תרופתי.
יש אנשים שלוקחים SSRI כל החיים והם לא "מכורים לכדור" הם אנשים שעשו שיקול דעת לגבי איכות חיים ובחרו בטיפול תרופתי על פני בחירה בדכאון או בחרדה.
כמובן שאפשר בטיפול לצמצם את לקיחת התרופה, אבל כשיש הפרעה כימית מעייף וקשה להתמיד כל הזמן בשימוש בכלים טיפוליים וגם פחות יעיל מתרופה.

הלוחשת לתווים

אוהבת הכל מהכל!!
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
זה לא "סוג מוח שנוטה יותר לדכאונות"
זה כן דווקא, זה חומר בדופמין באיזור שאחראי על החלק הזה במוח.
אבל בגלל שהבעיה הזו לא רק נוירולוגית ונובעת גם ממקום רגשי פסיכולוגי- כדור לא תמיד הפיתרון.

לבן

משתמש סופר מקצוען
נדמה לי שעניתי תשובה באחת מההודעות הקודמות.

אימון מח !!

הבעיה של שיטה התנהגותית קשוחה כמו השיטה שהזכרת שהיא באה בלי בסיס רגשי הולם ובלי תמיכה של טיפול רגשי.
אימון מוח ללא טיפול פסיכולוגי עלול להביא לתוצאות בטווח הקצר אבל בטווח הארוך לגרום להחמרת הדכאון.
יש בדברים ניחוח מסוים של שיטת שפר, הכחדת התנהגויות תוך התמקדות בהתנהגות והתעלמות מוחלטת מעולם הרגש והעולם הטיפולי.

ח.ג.ג'.

משתמש מקצוען
נקודה נוספת לגבי "אימון מוח" - זה שם יפה בתיאוריה, אבל זה שקוראים למשהו ככה לא באמת אומר שהוא עושה משהו למוח. או שונה במשהו מ"טיפול ביהביוריסטי באמצעות חיזוק חיובי ושלילי" (= אותה טבלת מדבקות פשוטה של הגננת).

שירולט

משתמש חדש
כן אבל טיפול רגשי לא מטפל בהפרעת הקשב אלא בקשיים הרגשיים שנוצרו בעקבותיה.
לקש"ר- הטיפול הוא לחלק המוחי- כדורים / אימון /למידת אסטרטגיות וכו'
בהפרעת קשב- מתן מענה הולם, אכפתיות והבנה משחררים דופמין במח וזה נותן מענה מיידי לקשב. (עד כדי כך שכשהיחס וחוויות ההצלחה על בסיס תמידי מבנה המח משתנה לכמו מח של ילד תקין ללא הפרעה נוירולוגית) אבללללל- זה אף פעם לא במקום הטיפול התרופתי אלא במקביל לו.

שירולט

משתמש חדש
מניסיון כמורה בחינוך המיוחד וכאמא לילדה סופר היפראקטיבית עם הפרעת קשב קשה :
הכי עוזר- להטעין אותנו, ההורים ולשחררררר!
לשים לב להתנהגות שלנו מול הילד ולא להפסיק לאהוב אותו איך שהוא אפילו שזה קשהההההה מאדדדד (אני יודעת שזה נשמע הזוי, אבל מי שיש לו את הינסיון הזה- יודע על מה אני מדברת...)
בסוף הכל שווה
הילדים הללו נשמות גדולות בגוף קטן, והם מחזירים נחת בדרכם שלהם- ובגדול!
תשמעו הרצאות מחזקות (ממליצה על סדרת החינוך של הרב אלון כהן ביוטיוב), תצאו ליציאות מהנות ותפנקו את עצמכם כי צריך הרבה כח בשביל להתמיד!
תזכרו- "עמלנו אלו הבנים"
בהצלחה!

הלוחשת לתווים

אוהבת הכל מהכל!!
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
בהפרעת קשב- מתן מענה הולם, אכפתיות והבנה משחררים דופמין במח וזה נותן מענה מיידי לקשב. (עד כדי כך שכשהיחס וחוויות ההצלחה על בסיס תמידי מבנה המח משתנה לכמו מח של ילד תקין ללא הפרעה נוירולוגית) אבללללל- זה אף פעם לא במקום הטיפול התרופתי אלא במקביל לו.
נס שהוספת את השורה באחרונה 😊
אני בכל אופן חושבת שכל טיפול שהוא מאימון מוח ועד הבנות וליטופים הוא פחות יעיל מאשר כדור
(אולי זה נדמע קצת חסר סבלנות והבנה לנפש הילד, אבל תחשבו על זה רגע.. זה כמו שתביא לילד אוכל כי הגוף שלו צריך את זה. הגוף שלו צריך את הדופמין כדי להתרכז!!)

ח.ג.ג'.

משתמש מקצוען
לשים לב להתנהגות שלנו מול הילד ולא להפסיק לאהוב אותו איך שהוא אפילו שזה קשהההההה מאדדדד (אני יודעת שזה נשמע הזוי, אבל מי שיש לו את הינסיון הזה- יודע על מה אני מדברת...)
בסוף הכל שווה
תשמעו הרצאות מחזקות (ממליצה על סדרת החינוך של הרב אלון כהן ביוטיוב), תצאו ליציאות מהנות ותפנקו את עצמכם כי צריך הרבה כח בשביל להתמיד!
תזכרו- "עמלנו אלו הבנים"
בהצלחה!
לבן שלי שדופק את הראש בקיר - כפשוטו- כשהוא בלי ריטלין לא יעזור שום הבנה של ההורים. זה לא יעזור לו לשים לב לפני שהוא נתקל בקיר ולא יעשה את המכה פחות כואבת.

שירולט

משתמש חדש
לבן שלי שדופק את הראש בקיר - כפשוטו- כשהוא בלי ריטלין לא יעזור שום הבנה של ההורים. זה לא יעזור לו לשים לב לפני שהוא נתקל בקיר ולא יעשה את המכה פחות כואבת.
אני הכי בעד ריטלין.
הבת שלי עושה לנו את המוות עם הכדור כל בוקר, שאלנו את הרב שלנו האם לוותר והוא אמר לבעלי- תשב בבית, אל תלך לכולל עד שהיא תיטול את התרופה!
אין צורך להוסיף על זה אני חושבת.
כל הכתוב לעיל- זה בנוסף.

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
בסוף הכל שווה
תזכרו- "עמלנו אלו הבנים"
בהצלחה!

אני הכי בעד ריטלין.
הבת שלי עושה לנו את המוות עם הכדור כל בוקר, שאלנו את הרב שלנו האם לוותר והוא אמר לבעלי- תשב בבית, אל תלך לכולל עד שהיא תיטול את התרופה!
אין צורך להוסיף על זה אני חושבת.
כל הכתוב לעיל- זה בנוסף.
ברור שהכי חשוב הגישה בסיסית של האהבה לילד.
בתור קומה נוספת, אני כן חושבת שכדאי וחשוב לרכוש כלים להורות לילדי קשב. כולם מרוויחים מזה, גם הילדים האחרים בבית.
ממליצה על התכנית של ד"ר חיים דיין - מצליחים של מכון הקשב.
וגם ממליצה לאימהות שפה להצטרף לקבוצת אימהות 'סוללה מלאה' פה בפרוג.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה