דרוש מידע טיפול רגשי בבעיית קשב וריכוז

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
לכן מנסה להבין איזה אימון או טיפול ריגשי היה פותר את הקושי הזה בלי כדור.
אחרי הכדור עדיין נצרך אימון לשנות הרגלים של שנים אבל זה אחרת.
מה שנאמר פה זה לדור ההורים - מי מאיתנו שיש לו ילד מקוש"ב (וזה תורשתי, כידוע)
שישקיע בילד גם טיפול תרופתי וגם רכישת כלים לחיים, בעזרת ה' הילד שלו יגיע לסוף שנות ה 30 לחייו עם מטען יותר קל.

מעגלת פינות

משתמש פעיל
מהספר 'האיידיאייצ'די שלי'
מה זה הספר הזה? נשמע מעניין
יש הרבה מקום לרכישת מיומנויות, גם אם הקושי הנוירולוגי הבסיסי נשאר אפשר לרכוש דרכים 'לעקוף'.
דוגמא קטנה ופשוטה: הרגלי סדר.
מאד קשה להקנות לילד עם קושי בקשר הרגלי סדר,
אבל אחרי שהוא התרגל נגיד אוטומטית לשים בגדים בסל כביסה ולא על הרצפה, הוא ימשיך בזה בבגרותו.
מסכימה עם זה לגמרי מחוויה אישית שלי (קשב ברמה גבולית)
אבל לפעמים אני חושבת על הילדים שלי, אני לא מצליחה להיות עקבית בהקניית הרגלים בגלל הקושי שלי
אז אין להם סיכוי? :unsure::cry:

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
מסכימה עם זה לגמרי מחוויה אישית שלי (קשב ברמה גבולית)
אבל לפעמים אני חושבת על הילדים שלי, אני לא מצליחה להיות עקבית בהקניית הרגלים בגלל הקושי שלי
אז אין להם סיכוי? :unsure::cry:
בספר 'מלקות לחירות' של ד"ר אורלי צדוק ואורית דהן,
יש להן פרק שבו הן מתייחסות לנושא של הורות של הורים עם הפרעת קשב. זוכרת משם דימוי שהיה לי סוג של 'אאוצ'.' דימוי של 'הורות עם חורים'. תמיד נופל משהו.
התור ההוא והפתק למורה והלא יודעת מה. הורות זה ניהול פרוצדורות בסדר גודל.
מה אגיד, גם פה אפשר להיעזר בכלים ובאסטרטגיות. לא קסם, עבודה קשה אבל בעז"ה עם תוצאות.
המלצות כלליות:
יעל זלץ (ספרים וקורסים)
נועה שרון (קו טלפוני)
הפודקאסט של 'הבית האופטימי' (יש גם ספר).
ותמיד אפשר למצוא עוד חומר ולגדול עוד.

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
מה זה הספר הזה? נשמע מעניין

אפשר לכאורה לרכוש גם בחנויות כמו צומת ספרים וסטימצקי.
הוא כתוב לילדים ויש פה המון חומר מועיל גם למבוגרים.

מלקות לחירות הוא ספר אקדמי בסגנונו. כבד לקריאה. אפשר לדלג ולקרוא רק את השיתופים האישיים, גם שווה.

מעגלת פינות

משתמש פעיל
בספר 'מלקות לחירות' של ד"ר אורלי צדוק ואורית דהן,
יש להן פרק שבו הן מתייחסות לנושא של הורות של הורים עם הפרעת קשב. זוכרת משם דימוי שהיה לי סוג של 'אאוצ'.' של מסננת עם חורים. תמיד נופל משהו.
התור ההוא והפתק למורה והלא יודעת מה. הורות זה ניהול פרוצדורות בסדר גודל.
מה אגיד, גם פה אפשר להיעזר בכלים ובאסטרטגיות. לא קסם, עבודה קשה אבל בעז"ה עם תוצאות.
המלצות כלליות:
יעל זלץ (ספרים וקורסים)
נועה שרון (קו טלפוני)
הפודקאסט של 'הבית האופטימי' (יש גם ספר).
ותמיד אפשר למצוא עוד חומר ולגדול עוד.
תודה
התכוונתי להקניית הרגלים לילדים, שם הקושי שלי
עם העניינים שאני אחראית עליהם ב"ה בניתי לי אסטרטגיות מצויינות בניהול הבית ואני מנהלת בית עם חבורת מתוקים בלעה"ר, לא הייתי אומרת מתקתק כמו שעון, אבל בהחלט מנוהל טוב. (ויש ב"ה גם את הצדדים היפים של הקש"ר שלא הייתי מוותרת עליהם כאמא!!)

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
תודה
התכוונתי להקניית הרגלים לילדים, שם הקושי שלי
עם העניינים שאני אחראית עליהם ב"ה בניתי לי אסטרטגיות מצויינות בניהול הבית ואני מנהלת בית עם חבורת מתוקים בלעה"ר, לא הייתי אומרת מתקתק כמו שעון, אבל בהחלט מנוהל טוב. (ויש ב"ה גם את הצדדים היפים של הקש"ר שלא הייתי מוותרת עליהם כאמא!!)
ליעל זלץ יש הרבה על הפעלה של הילדים. כולל ספר על סדר שמיועד לילדים. (אלופים בסדר).

אפרת2

משתמש פעיל
א- כל מטבח הוא פתית שלג ייחודי זה תלוי מהם הכלים ומהי הרצפה.
ב- אם הייתי שם לב לרצפה היא לא הייתה מתרטבת... סתם אני באמת מנגב.
בנוגע לעסקה התכוונתי לאו דווקא לרטיבות על הריצפה אלא לכלליות הבעיה הם אמנם מקשים עליה אבל גם נותנים לה מגוון מעלות ותכל'ס נראית לי עסקה שווה.
עכשיו מצד הADHD המשוקם רגשית :)

עסקה מצויינת! תמשיך!
מה זה שווה? שווה מאד!
[עצה פרקטית מהשטח, קח מגבת גדולה ותפרוש על הרצפה צמוד לארון בזמן שאתה שוטף כלים. הרצפה תשאר נקיה ותהיה עוד מגבת לכבס ולקפל. עסקה שווה סה"כ.]
מצד שני, מותר לך לגמרי לשכוח שיש רצפה בכלל. אתה שוכח בכוונה? בא לך דווקא שהרצפה תרטב ותהיה עוד עבודה למישהו?
לא.
בכל פעם שזכרת לשים מגבת, פנק את עצמך במשהו, כן כן. [עסקה שווה?]
לא כל עסקה שנדמית כלא שווה מספיק היא גם גרועה. סה"כ מקפצה להתקדם למי שרוצה להשקיע. ונכון, יש בה גם מעלות כמו שהיא.

הקטן שבאריות

משתמש צעיר
עכשיו מצד הADHD המשוקם רגשית :)

עסקה מצויינת! תמשיך!
מה זה שווה? שווה מאד!
[עצה פרקטית מהשטח, קח מגבת גדולה ותפרוש על הרצפה צמוד לארון בזמן שאתה שוטף כלים. הרצפה תשאר נקיה ותהיה עוד מגבת לכבס ולקפל. עסקה שווה סה"כ.]
מצד שני, מותר לך לגמרי לשכוח שיש רצפה בכלל. אתה שוכח בכוונה? בא לך דווקא שהרצפה תרטב ותהיה עוד עבודה למישהו?
לא.
בכל פעם שזכרת לשים מגבת, פנק את עצמך במשהו, כן כן. [עסקה שווה?]
לא כל עסקה שנדמית כלא שווה מספיק היא גם גרועה. סה"כ מקפצה להתקדם למי שרוצה להשקיע. ונכון, יש בה גם מעלות כמו שהיא.
זה ממש לא עיסקה שוויונית אני כבעל קש"ר צריך 1-לקחת. 2- מגבת (ולא סדין). 3- גדולה (ולא מפית של הפסקת אוכל). 4- לפרוש (ולא לשכוח אותה בדרך למטבח על הכסא בסלון) 5- על הרצפה (ולא תשאר על השיש ספוגה במים)5- צמוד לארון (טוב לזה יש אין סוף אפשרויות). 6- בזמן (כי אם שמתי אותה ובסוף שטפתי כלים רק למחרת זה לא יועיל) 7- שוטף כלים (כלומר דבקות במשימה קודם לסבן ואח"כ גם לשטוף אותם ממנו (ברצינות כבר קרה כמה פעמים שמשום מה גיליתי שאתמול עצרתי בשלב הסבון והוא כבר התייבש..) .
ומה מנגד - לה (בלי הפרעת קש"ר) יש רק שתי פעולות פשוטות 1- לכבס. 2- לקפל.
זה נראה לך הוגן.
לכל הנבהלים - נכתב לצרכי המחשת הקושי בלבד - זה לא באמת כ"כ חמור. ;)

תתאמץ

משתמש חדש
כנראה שא"א בלי טיפול תרופתי אבל מנסיון טיפול תרופתי לבד לא פותר את הקשיים (אלא א"כ הילד מקבל טיפול מגיל צעיר ואז כבר קלט ורכש כישורי חיים בצורה נאותה וגם עוד לא חווה כשלונות) ועדיין צריך להשלים חוסרים של כישורי חיים ולא תמיד לצוות החינוכי הרגיל יש יכולות בשלב זה להקנות לו אותם או סבלנות לכן כדאי מאוד לתת גם רגשי כדי לסגור פערים.
המלצה שלי כדאי לפנות לרחלי איצקוביץ מומחית בספורט טיפולי שיש לה ג"כ ניסיון וגישה מכילה לילדים שמתמודדים עם כאלה אתגרים. מס' הטלפון שלה 0527600955 בהצלחה והמון נחת.
תזכרו הילדים האלה ע"פ רוב מביאים לעולם הרבה הרבה פתרונות ודברים טובים שהם גדלים ומתבגרים, תאמינו בהם ואל תתיאשו!

הקטן שבאריות

משתמש צעיר
מנצל את הדיון פה לשאול שוב.
הרופא המליץ לי מאוד על טיפול אימון בקוגפאן.
לא מצאתי שם משהו מתאים.
יש למישהו מידע על מטפל בסגנון הזה שיכול להתאים לגבר חרדי.
השאלה הזו נשאלה עד היום בפרוג ע"י משתמשים שונים בכמה וריאציות, ללא תשובה עם תכל'ס. אולי סוף סוף יהיה למישהו מידע ברור יותר

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה