דרוש מידע טאבו משולש/מרובע, מה אומרים?

שמעון963852741

משתמש פעיל
דווקא בספר הם מציינים את הבעיות, ושהם מודעים שלפעמים אין ברירה בשל המחיר המוזל (פחות מהנחה של 20 אחוז, אם אני זוכר נכון, לא לגשת) אבל חובה רק מישהו שביררו אודותיו טוב טוב, ולעשות חוזה ע"י מישהו שמתמחה.
הם מציינים שביכולתם להפנות לכמה ת"ח שמתמחים בעניין שהכל יהיה טוב וכשר גם מבחינה חוקית וגם מבחינה הלכתית.
ועדיין מי שיכול ברור שעדיף שלא יכנס לזה.
בנוגע לשאלת פותח השירשור על טאבו משולש ומרובע, הם מציינים שממש לא כדאי, ורוב הבעיות המשמעותיות שמגיעות לב"ד הם בטאבו מרובה משתמשים.
(אני כותב "הם", כיוון ששני תלמידים הם שהוציאו וערכו את הספר מתוך כתביו של הרב ברוורמן, כמדומני שיש למעלה מ300 עמודים רק על העניין הטכני)

עריכת ספרים +

משתמש חדש
דווקא בספר הם מציינים את הבעיות, ושהם מודעים שלפעמים אין ברירה בשל המחיר המוזל (פחות מהנחה של 20 אחוז, אם אני זוכר נכון, לא לגשת) אבל חובה רק מישהו שביררו אודותיו טוב טוב, ולעשות חוזה ע"י מישהו שמתמחה.
הם מציינים שביכולתם להפנות לכמה ת"ח שמתמחים בעניין שהכל יהיה טוב וכשר גם מבחינה חוקית וגם מבחינה הלכתית.
ועדיין מי שיכול ברור שעדיף שלא יכנס לזה.
בנוגע לשאלת פותח השירשור על טאבו משולש ומרובע, הם מציינים שממש לא כדאי, ורוב הבעיות המשמעותיות שמגיעות לב"ד הם בטאבו מרובה משתמשים.
(אני כותב "הם", כיוון ששני תלמידים הם שהוציאו וערכו את הספר מתוך כתביו של הרב ברוורמן, כמדומני שיש למעלה מ300 עמודים רק על העניין הטכני)

עברתי ביממה האחרונה על רוב הספר, 600 עמודים שכל עמוד נפלא מקודמו.
על נושא הטאבו משולש ומרובע הם כותבים נגד ממש בצורה הכי ברורה שיש.

חיים הקוסם

משתמש מקצוען
אבל הטאבו המשותף ל2 הם ממליצים למי שאין לו כסף לדירה שלימה
והם כותבים שזה המציאות של רוב האנשים כיום
ולכן הם כן סוברים שזה הנהגה ראויה אבל צריך לממש את כל מה שכתוב בספר

שזמה

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
יש איזשהו סיכון למי שמוכר דירה ל2 אנשים בטאבו משותף?

ר' יעקב ישראל

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
עימוד ספרים
איזה כאב ראש יש מלבד שבחוזה יש 2 אנשים ולסדר אם שניהם את סדר התשלומים?
זה עצמו כאב ראש לא קטן, אבל לפעמים זה יותר מסובך בפן של מציאת לקוחות, וששניהם רוצים משכנתא או שלא וכו' וכו'.

שזמה

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
זה עצמו כאב ראש לא קטן, אבל לפעמים זה יותר מסובך בפן של מציאת לקוחות, וששניהם רוצים משכנתא או שלא וכו' וכו'.
אני מדבר במצב שאני רוצה למכור דירה גדולה ויש 2 לקוחות שרוצים לקנות במשותף. האם יש לי סיבה לסרב לזה?
למה המשכנתא שלהם קשורה אליי?

ר' יעקב ישראל

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
עימוד ספרים
אני מדבר במצב שאני רוצה למכור דירה גדולה ויש 2 לקוחות שרוצים לקנות במשותף. האם יש לי סיבה לסרב לזה?
למה המשכנתא שלהם קשורה אליי?
לכאו' לא אמור להיות בעיה מיוחדת, חוץ מהתיאום של המס שבח מול רשות המיסים מפני שזה שתי עסקאות שונות.

חיים דוביד

משתמש סופר מקצוען
כיהודה ועוד לקרא
חשוב לציין כי הרב ברוורמן הוא חד בדרא בזמנינו, בעיקר מבחינת השילוב בין ידיעת ההלכה לבין הכרת המציאות בעיניים פקוחות.
השילוב הזה מביא לו את היכולת המדהימה לגעת בכל מיני נקודות בליבת הנושא, ולהקיף אותו מכל צדדיו, הטובים יותר ופחות.
משום מה, הוא 'נטפל' למצווה של טאבו משותף, כי יש בזה הרבה מן ההלכה שצריכים לברר, אבל לדעתי כדאי לכל מי שרוצה לעשות השקעה שאינה ממש ממש רגילה - להתייעץ איתו, הידע והחכמת חיים שלו נדירים מאוד.

הרב סילמן אמר פעם שכל העיסקאות של טאבו משותף זה יהיה הפרנסה לבתי הדין בארץ בעוד 20 שנה
לי אישית הוא אמר שתי כללי זהב בטאבו משותף:
1. לברר על השותף שלך כאילו הוא הולך להיות חתן שלך
2.לעשות איתו לפני הקניה הסכם שיתוף כאי' הוא הולך לשדוד אותך
בהצלחה!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ה'

לג הוֹרֵנִי יי דֶּרֶךְ חֻקֶּיךָ וְאֶצְּרֶנָּה עֵקֶב:לד הֲבִינֵנִי וְאֶצְּרָה תוֹרָתֶךָ וְאֶשְׁמְרֶנָּה בְכָל לֵב:לה הַדְרִיכֵנִי בִּנְתִיב מִצְוֹתֶיךָ כִּי בוֹ חָפָצְתִּי:לו הַט לִבִּי אֶל עֵדְוֹתֶיךָ וְאַל אֶל בָּצַע:לז הַעֲבֵר עֵינַי מֵרְאוֹת שָׁוְא בִּדְרָכֶךָ חַיֵּנִי:לח הָקֵם לְעַבְדְּךָ אִמְרָתֶךָ אֲשֶׁר לְיִרְאָתֶךָ:לט הַעֲבֵר חֶרְפָּתִי אֲשֶׁר יָגֹרְתִּי כִּי מִשְׁפָּטֶיךָ טוֹבִים:מ הִנֵּה תָּאַבְתִּי לְפִקֻּדֶיךָ בְּצִדְקָתְךָ חַיֵּנִי:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

סוכות • אתגר חופשי

לוח מודעות

למעלה