מחיר למשתכן חרדים לנווה שמיר

י.ר.ג

משתמש רשום
אולי אני קצת בורח מהשרשורים האחרונים....
אבל זה ודאי קשור לנושא המרכזי של האשכול "חרדים לנווה שמיר",
כל בר דעת מבין שאחד הדברים הכי משמעותיים עבור חרדים זהו תח"צ , ומי שהבין את זה ראשון, או יותר נכון הבינה זו הייתה עליזה בלוך שחסמה בכל דרך תח"צ נורמלית לנווה שמיר, נשגב מבינתי איך יכול להיות שכ"כ הרבה זמן אחרי הבחירות למוניציפלי עדיין לא עשו כלום בנידון, ואפילו קו 3 שהוא קו מצוין לרמה א וכו' יש אותו רק פעם בחצי שעה, ש כך שזה מאוד תוקע מבחינת להסתמך על הקו בשביל נסיעה למוסדות לימודים, עבודה בשכונה אחרת וכדו'
אני קורא מכאן לכל מי שיכול להשפיע בנידון, שלכל הפחות יתחילו עם הדבר הכי קל, וזה לתגבר את קו 3
אני מכיר באופן אישי חברים שיש להם דירות שזכו בהם במחיר למשתכן ואחד השיקולים לעבור לרמה ה זהו נושא התח"צ.
אנא פעלו בנידון.....

האברך ממיר

משתמש מקצוען
אולי אני קצת בורח מהשרשורים האחרונים....
אבל זה ודאי קשור לנושא המרכזי של האשכול "חרדים לנווה שמיר",
כל בר דעת מבין שאחד הדברים הכי משמעותיים עבור חרדים זהו תח"צ , ומי שהבין את זה ראשון, או יותר נכון הבינה זו הייתה עליזה בלוך שחסמה בכל דרך תח"צ נורמלית לנווה שמיר, נשגב מבינתי איך יכול להיות שכ"כ הרבה זמן אחרי הבחירות למוניציפלי עדיין לא עשו כלום בנידון, ואפילו קו 3 שהוא קו מצוין לרמה א וכו' יש אותו רק פעם בחצי שעה, ש כך שזה מאוד תוקע מבחינת להסתמך על הקו בשביל נסיעה למוסדות לימודים, עבודה בשכונה אחרת וכדו'
אני קורא מכאן לכל מי שיכול להשפיע בנידון, שלכל הפחות יתחילו עם הדבר הכי קל, וזה לתגבר את קו 3
אני מכיר באופן אישי חברים שיש להם דירות שזכו בהם במחיר למשתכן ואחד השיקולים לעבור לרמה ה זהו נושא התח"צ.
אנא פעלו בנידון.....
כל מי שגר גר ברמה ה', זכה בעצמו לפעול, או לפחות נוכח לראות אחרים פועלים לכך במלוא המרץ
מקווה מאוד שהבשורות בהם התבשרנו אתמול, הן משמעותיות לתושבי רמה ה'.
קיבלתי:
גרינברג, פרנקל, או מקלב?
3 קרדיטים שונים לקו אחד...
ויש טעות לכולם - קו 128 זה הישן, לא החדש. אא"כ מדובר בשינוי מסלול.

Screenshot_20240730-183037~2 (1).png
Screenshot_20240730-183012~2.png
Screenshot_20240730-182947~2.png

האברך ממיר

משתמש מקצוען
אתמול פורסם כי בעוד כחודש יהיה פעימה בתחבורה, ובמסגרתה יוארכו קווים עירוניים לרמה ה'
עוד לא פורסם פרטים מדויקים אבל בעזרת ה' יהיה טוב
בקבלת הקהל של הרב פרנקל בשכונה, הוא טען שמה שעומד על הפרק ונמצא בעדיפות עליונה בתחב"צ בבית שמש, זה הארכת קו 21 לשכונה, והקו החדש לביתר.
נקווה שאכן בכך מדובר.
קו 21 יתן בעז"ה מענה למי שצריך להגיע למכולת, לשטיבלאך, למקווה, ולמוסדות בג' ובד', בהם לומדים חלק ניכר מילדי השכונה.

estys

משתמש חדש
למישהו יש מושג מה בונים במתחם הקטן בין הבניניים?
Untitled.jpg

יחיאל שמח

משתמש חדש
ומה עם קו ישיר שנוסע מרמה ה' לרמה ב'?
זה כל כך נצרך להרבה אנשים (מתוך בירור אישי), ויש הרבה אנשים שמטלטלים את עצמם יום יום עם שני אוטבוסים רק כדי להגיד מזל טוב באיזה חתונה שנמצאים בה חמש דקות.
ברמה ב' יש לרוב אולמות לשמחות (אסטרייכר, פאראנד, אולמי הכרמים, אהל פיגא, ויזניץ מונסי, נצח ישראל, פרושים, אהל הדסה, קרלין [ועד איזה אולם מול זה לא זוכר כרגע את שמו] ועוד היד נטויה).
כמו כן יש שם את קניון לב הרמה, מרכז מסחרי יפה נוף. מכולות, חנויות, מרפאות, קליניקות וכו'.

וכן שטיבלאך, מקוואות לרוב, ומוסדות לימוד, ומוסדות של חסידויות ואדמורי"ם וכו'.

וגם יש הרבה שיש להם שם הורים ומשפחות מדור קודם שדרים שם.

הייתי ממליץ לעשות משהו בומבסטי - ניתן לעשות בחכמה קו כזה שמחבר בין רמה ג' וה' וא' וב' עד היציאה - דהיינו קו שמתחיל מרמה ג' שיורד ועושה סיבוב ברמה ה' ומשם פונה וממשיך לרמה א' ומשם לרמה ב' (חוצה את כל נהר הירדן הארוך) ומשם הלאה עד היציאה של העיר. והיינו 'קו חוצה בית שמש' שנוסע על הכבישים הראשיים של בית שמש. (מלבד רמה ד' שהיא מבחינתי כבר עיר נפרדת ומרוחקת ובפני עצמה, וגם יש לזה כבר קו 23).

יחיאל שמח

משתמש חדש
לגבי הנ"ל שיהיה תחבורה מרמה ה' לרמה ב', מישהו יודע למי ניתן לפנות שיטפל בזה?
כתובת אימייל או פלאפון של מישהו רלוונטי שהוא אחראי, וגם קשוב לצרת הרבים ומשתדל לעזור.
אני מדבר על אישיות שבאמת יטפל בזה אי"ה, ולא יתחמק ויעביר אותי מנציג לנציג, אני גם ככה עסוק...

נ.ב. כשיתפרסם כאן העילום שם, אשמח באם יהיה עוד כאלו שיתקשרו איתו לגבי הנ"ל.

האברך ממיר

משתמש מקצוען
לגבי הנ"ל שיהיה תחבורה מרמה ה' לרמה ב', מישהו יודע למי ניתן לפנות שיטפל בזה?
כתובת אימייל או פלאפון של מישהו רלוונטי שהוא אחראי, וגם קשוב לצרת הרבים ומשתדל לעזור.
אני מדבר על אישיות שבאמת יטפל בזה אי"ה, ולא יתחמק ויעביר אותי מנציג לנציג, אני גם ככה עסוק...

נ.ב. כשיתפרסם כאן העילום שם, אשמח באם יהיה עוד כאלו שיתקשרו איתו לגבי הנ"ל.
כיום יש כתובת בעירייה לפניות הללו. p.tachbura @ kbsh.biz
ולא שכל מה שתבקש הוא יעשה באופן מיידי, אבל כמות של פניות יכולה לעזור, באם גם תהיה הקצאת משאבים מספקת.
שים לב שגם בפעימה הנוכחית, חוץ מהקו לביתר שהוא תכנון ישן מלפני חמש שנים, לא נוסף שום קו חדש, כי אם הגברת תדירות והארכת קו קיימים.

נבחר

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
ולא שכל מה שתבקש הוא יעשה באופן מיידי, אבל כמות של פניות יכולה לעזור, באם גם תהיה הקצאת משאבים מספקת.
שים לב שגם בפעימה הנוכחית, חוץ מהקו לביתר שהוא תכנון ישן מלפני חמש שנים, לא נוסף שום קו חדש, כי אם הגברת תדירות והארכת קו קיימים.
הארכת קווים קיימים זה לא כזה דבר קטן - נניח שיאריכו את קו 21 וקו 11 זה מחבר לכל בית שמש כמעט
ואם יוסיפו חיבור לקו 5 נניח בכלל

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
אגב, התמונה הזו של פרוייקט אלי יוחנן 380-385 ממש לא מעודכנת, כי הקבלן הקומבינטור הצליח לדחוף עוד טור של בניינים במגרש, כך שיש כעת 4 טורים. הראשון - בנייני הבוטיק - שהגישה אליהם מרחוב יונתן. השני והשלישי - שהגישה אליהם מרחוב חביבה רייק (משני צדדי הרחוב). והרביעי - שהגישה אליו מרחוב אנה פרנק.
1722500506609.png

נבחר

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
למישהו יש מושג מה בונים במתחם הקטן בין הבניניים?
צפה בקובץ המצורף 1725295

דיור מוגן כך כתוב במפה.
אם אני מבין נכון מהסימום הוא שאל על מגרש שזה מבני ציבור, לא על המגרש של דיור מיוחד
אבל לא יודע מה עם המגרש הזה לפי מה שבית שמשניק כתב
צילום מסך 2024-08-01 112218.png

נערך לאחרונה ב:

האברך ממיר

משתמש מקצוען
הארכת קווים קיימים זה לא כזה דבר קטן - נניח שיאריכו את קו 21 וקו 11 זה מחבר לכל בית שמש כמעט
ואם יוסיפו חיבור לקו 5 נניח בכלל
בהחלט, שהתועלת כאן היא עצומה.
כוונתי, כי בקשתו של @יחיאל שמח להוסיף קו חדש שיסע מג' לה' ומשם לב', מצריכה משאבים גדולים יותר, כמו שנצרך לקו חדש, ולא כמו הארכת קווים קיימים, שדורשים תוספת קטנה של קילומטרים בודדים.
התוספת הקטנה הזו כאמור תקשר את השכונה להרבה משכונות העיר.
אגב, שמעת על הארכה של קו 11?

יעקב הרמתי

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
אם אני מבין נכון מהסימום הוא שאל על מגרש שזה מבני ציבור, לא על המגרש של דיור מיוחד
אבל לא יודע מה עם המגרש הזה לפי מה שבית שמשניק כתב
צפה בקובץ המצורף 1726443
במגרש הדיור מיוחד (700)
קודם שינוי מדיור מיוחד לדיור רגיל ע"פ 2 מגדלים של 15 קומות (+6 מתחת לקומת הכניסה)
במגרש המבחר והתעסוקה אושר בוועדה האחרונה להגבה ל13 קומות מעל קומת הכניסה למסחר

יחיאל שמח

משתמש חדש
אז מדוע אנחנו יושנים שכל אחד מרמה ה' שמרגיש איזה חיסרון בתחבורה שישלח פניה למייל הנ"ל.
אם לא יועיל לא יזיק.
ונקווה בעזה"י שזה גם כן יועיל ובגדול. רק חברים לא להתעצל, זה לוקח רק שתי דקות על המקלדת והתועלת יכולה להיות עצומה.
[אשמח שיזכירו גם קו שמחבר בין רמה ה' לרמה ב']

האברך ממיר

משתמש מקצוען
אז מדוע אנחנו יושנים שכל אחד מרמה ה' שמרגיש איזה חיסרון בתחבורה שישלח פניה למייל הנ"ל.
אם לא יועיל לא יזיק.
ונקווה בעזה"י שזה גם כן יועיל ובגדול. רק חברים לא להתעצל, זה לוקח רק שתי דקות על המקלדת והתועלת יכולה להיות עצומה.
[אשמח שיזכירו גם קו שמחבר בין רמה ה' לרמה ב']
אתה יוצא מנקודת הנחה שכולם ישנים.
אז לידיעתך, רוב ככל תושבי השכונה כבר פנו בכל דרך אפשרית לכל כתובת רלונטית.
כולל מיילים לכתובת הנ"ל, ומפגש פיזי עם הרב פרנקל בשכונה.
אתה מוזמן להצטרף לעשייה הזו.

נבחר

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
בהחלט, שהתועלת כאן היא עצומה.
כוונתי, כי בקשתו של @יחיאל שמח להוסיף קו חדש שיסע מג' לה' ומשם לב', מצריכה משאבים גדולים יותר, כמו שנצרך לקו חדש, ולא כמו הארכת קווים קיימים, שדורשים תוספת קטנה של קילומטרים בודדים.
התוספת הקטנה הזו כאמור תקשר את השכונה להרבה משכונות העיר.
אגב, שמעת על הארכה של קו 11?
נכון, זה בדיוק מה שכתבתי שהארכת קווים עירוניים בקצת משאבים כבר פותרת את רוב הבעיה
לא שמעתי כלום כתבתי רק תיאורטית

אשתו של חובש

משתמש חדש
אנחנו אמורים לקבל בעז''ה מפתחות בחודש אב הקרוב אנחנו מאוד מתלבטים אם לעבור או לשכור את הדירה
1. אנחנו גרים כעת בירושלים ממש במרכז יש לנו את כל החנויות ליד הבית ולפי שאני מבין ברמה ה אין שום חנויות
2. יש לנו את חיי הקהילה (חסידים) בית כנסת / חדר לבנים בירושלים מה שאין לנו ברמה ה
3. אין לי מושג מה הולך שם מבחינת דתי/ חילוני

מצד שני בירושלים אנחנו גרים בדירה קטנה והרבה כסף לשכירות

אני מפחד לעשות את המעבר אם כל המאמץ סביב זה (פיזי רגשי וכספי) ואחרי כמה חודשים להתחרט...

אנא מי שגר בשכונה תעזרו לנו אם תובנות

תודה רבה!
הדירה שלכם מושכרת ? או שאתם עוברים לשם ?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה