מחיר למשתכן חרדים לנווה שמיר

לוי ישראל

משתמש רשום
לא הבנתי,
מה שייך פה בכלל מאבקים....
הם מתכוונים להתעלל שם בחילונים עד שהם יעזבו משם ?
אין שכונה בארץ שהיה בה 40% חרדים ונהיתה חילונית רק התחרדו
אין שום צורך להתעלל בהם בשביל שהם יעזבו
הם יברחו כי לראות חרדי מאושר מוציא להם את העיניים

כתום צהוב לבן

משתמש מקצוען

חשיפת 'JDN' על חילול השבת בב"ש – תאגיד המים: "לא נעשה בידיעתנו"​

בעקבות חשיפת 'JDN' בדבר חילול שבת מחפיר שהתרחש בעיר בית שמש כאשר עובדי תאגיד המים של העירייה פעלו במהלך ליל השבת האחרונה, היום תאגיד המים של בית שמש מבהיר כי הדבר לא נעשה על דעתו והם מצרים על כך
נדמה, כי מעז יצא מתוק.
כי כזה מכתב מטעם גוף בעיריה, המעיד כי שכונת רמת בית שמש ה' (ציטוט מהמכתב,), הוא מקום שלא עושים בה חילול שבת, זה הישג גדול לשכונה,
וכך, למרות הכאב על החילול שבת שנעשה במקום, הרי שהתוצאה היא שלא יתרבו בה חילולי שבת, ובוודאי שלא ע"י העיריה, וההד הציבורי יעשה בע"ה את שלו.

Zvibrunner

משתמש פעיל
מחריד!
זה רק מראה על איבוד עשתונות של רה"ע..
אולי היא בכלל לא ידעה? מדוע לחמם את האווירה

Product-4.jpeg
חשיפת 'JDN' על חילול השבת בב"ש – תאגיד המים: "לא נעשה בידיעתנו"​

בעקבות חשיפת 'JDN' בדבר חילול שבת מחפיר שהתרחש בעיר בית שמש כאשר עובדי תאגיד המים של העירייה פעלו במהלך ליל השבת האחרונה, היום תאגיד המים של בית שמש מבהיר כי הדבר לא נעשה על דעתו והם מצרים על כך

• מרדכי הלפרין
  • ה׳ בכסלו ה׳תשפ״ג (נובמבר 29, 2022)
  • פורסם: 15:14
  • עודכן: 15:21
  • 1 תגובות
בעקבות חשיפת 'JDN' בדבר חילול שבת מחפיר שהתרחש בעיר בית שמש כאשר עובדי תאגיד המים של העירייה פעלו במהלך ליל השבת האחרונה, היום (שלישי) תאגיד המים של בית שמש מבהיר כי הדבר לא נעשה על דעתו והם מצרים על כך.

"והייתם נקיים מה' ומישראל", פותחים בתאגיד את מכתבם ומוספים, "בהיות שהובא לידיעתנו כי עובד (שאינו יהודי) העובד בחברה קבלנית הנותנת שירותים לתאגיד המים ביצע עבודה בליל שבת קודש בשכונת רמת בית שמש ה', הרינו להבהיר בזאת את הברור מאליו כי עבודה זו לא נעשתה חלילה וחס בהוראה / בשליחות / בידיעת מישהו מאנשי צוות תאגיד המים ואנו מצרים על כך".
עוד נכתב, "מיד עם קבלת הידיעה על המקרה החמור, הובהרו שוב הנהלים מול כל החברות העומדות בקשרי עבודה עם התאגיד ואנשי הצוות שלהם, על מנת שמקרה מסוג זה לא יחזור חלילה וחס בשום פנים ואופן".

בתאגיד ציינו, "למותר לציין כי תאגיד מי שמש אינו פועל ואינו מבצע שום עבודה חלילה בשבת המלכה. התאגיד חרט על דגלו את שמירת שבת המלכה בהיותו מוביל את ייצור והתקנת מדי המים הכשרים בארץ אשר אין בהם חשש חילול שבת וחג בברכת פוסק הדור הגרי"ש אלישיב זצוק"ל ושר התורה הגר"ח קנייבסקי זצוק"ל. בתפילה ובתקווה שלא יצא שום מכשול תחת ידינו ונזכה כולנו לברכת השבת אשר הינה מקור כל הברכה".

כזכור, בתיעוד שהגיע לידי 'חדשות JDN', עולה כי עובדים מטעם עיריית בית שמש חיללו בפרהסיה את שבת קודש. בליל השבת האחרונה הגיעו לאחת הרחובות עובדים של תאגיד "מי שמש", שאחראיים מטעם העירייה על צינורות ואספקת המים ברחבי העיר, ופעלו עבודות שגרתיות שלטענתם תושבים במקום לא היו חיוניות כלל. "לא הייתה שום תקלה שהיו צריכים לתקן", סיפרו תושבים.
צפה בקובץ המצורף 1255178

Zvibrunner

משתמש פעיל
נדמה, כי מעז יצא מתוק.
כי כזה מכתב מטעם גוף בעיריה, המעיד כי שכונת רמת בית שמש ה' (ציטוט מהמכתב,), הוא מקום שלא עושים בה חילול שבת, זה הישג גדול לשכונה,
וכך, למרות הכאב על החילול שבת שנעשה במקום, הרי שהתוצאה היא שלא יתרבו בה חילולי שבת, ובוודאי שלא ע"י העיריה, וההד הציבורי יעשה בע"ה את שלו.
זה לא הישג כי לא מחללים שבת מטעם גופים ציבוריים באף שכונה בבית שמש - וכך צריך להיות.

Zvibrunner

משתמש פעיל
אין שכונה בארץ שהיה בה 40% חרדים ונהיתה חילונית רק התחרדו
אין שום צורך להתעלל בהם בשביל שהם יעזבו
הם יברחו כי לראות חרדי מאושר מוציא להם את העיניים
היא לא חילונית וגם לא חרדית. היא מייצגת את עם ישראל הדתי/מסורתי עם רוב דתי מובהק. לראות חרדי מאושר זה משמח? מדוע זה מוציא את העיניים? הבעיה התחילה כאשר קבוצה התחילה ״למכור״ לעוילם שהשכונה היא על טהרת החרדיות וכל גוף אחר הוא בטל בשישים. זה לא היה נכון אז אבל מחקו לי פוסטים כאשר ניסיתי לתקן.

כתום צהוב לבן

משתמש מקצוען
אולי היא בכלל לא ידעה? מדוע לחמם את האווירה
עכשיו שהגיע מכתב ממי שמש, ברור שרה״ע בכלל לא הייתה מעורבת. אני לא חסיד שלה אבל מי שכתב את בפוסט הזה, חשוב שיבקש סליחה.
זה לא הישג כי לא מחללים שבת מטעם גופים ציבוריים באף שכונה בבית שמש - וכך צריך להיות.
היא לא חילונית וגם לא חרדית. היא מייצגת את עם ישראל הדתי/מסורתי עם רוב דתי מובהק. לראות חרדי מאושר זה משמח? מדוע זה מוציא את העיניים? הבעיה התחילה כאשר קבוצה התחילה ״למכור״ לעוילם שהשכונה היא על טהרת החרדיות וכל גוף אחר הוא בטל בשישים. זה לא היה נכון אז אבל מחקו לי פוסטים כאשר ניסיתי לתקן.
יותר דומה ל- א ורחוק מלהיות ג2.
חבל על כ"כ הרבה הודעות.
היית יכול לכתוב את כולם בהודעה אחת, בכמה מילים: 'אני לא רוצה לגור בשכונה חרדית'...
(אם אתה גר שם בכלל...)
המשך יום מצוין, וחורף בריא!

Zvibrunner

משתמש פעיל
חבל על כ"כ הרבה הודעות.
היית יכול לכתוב את כולם בהודעה אחת, בכמה מילים: 'אני לא רוצה לגור בשכונה חרדית'...
(אם אתה גר שם בכלל...)
המשך יום מצוין, וחורף בריא!
קניתי ועדיין לא גר. אשמח לגור בנווה שמור מאחר והיא מייצגת מגוון סוגים של יהודים. וכתבתי מה שכתבתי כדי להעמיד דברים על דיוקם. ראה מס׳ כתובות קי: לעולם ידור אדם …. אבל אין ציווי לגור בשכונה שכולה חרדית.

לוי ישראל

משתמש רשום
אין דבר כזה
אין שכונה כזאת שהיה בה כ"כ הרבה חרדים והיא לא התחרדה לחלוטין זו המציאות
ואני כבר רואה איך בכח את מנסה לא להזכיר את המילה שכונה חרדית
כי באמת אין כזה דבר שכונה חרדית/חילונית למה לא? כי או שהחילונים ילחמו או שיברחו
זו עובדה של שנים כאן במדינה
וכל ניסיון לדמיין משהו אחר זה פנטזיה
וכאשר יש בשכונה 60% חרדים הרי מובטח שהחילונים בשכונה ממילא יעלמו עם הזמן
גם אם לא תהיה אפילו לא הפגנה אחת
מכ"ש שכבר יש בשכונה קבוצה שמוכרת כמפגינה
זו המציאות הפשוטה וחבל לזרות חול

Zvibrunner

משתמש פעיל
אין דבר כזה
לכן כתבתי שז דומה לרמב״ש א. וצריך מאוד כאשר מפגינים כדי ח״ו לא ליצור ח״ד׳. לדעתי, אתם גם לא מכירים את אלו שעוד יגיעו וקנו בשוק החופשי. אבל יש כאן חידוש. באתר זה צויין כל הזמן שהשכונה היא חרדית ״למהדרין״ ופתאום עכשיו אנו מבינים שיטת גוזמה.

י מ פ

משתמש צעיר
גם ברמה א' יש (פרושים).
אולי חוסר איכרות ?קנאים ופרושים זה שונה .

עכשיו שהגיע מכתב ממי שמש, ברור שרה״ע בכלל לא הייתה מעורבת. אני לא חסיד שלה אבל מי שכתב את בפוסט הזה, חשוב שיבקש סליחה.
זה מדיניות שלה.
חבר הכל בסדר
הבחירות אומרות הכל .
הדתיים פה יצביעו בן גביר .
והדיין היה רוב חרדי בלי הקנאים.
נ.ב. לא כולם חרדים ברמה ה' נקודה .

jkhr78322

משתמש רשום
השוכרים שלי הם חילונים, אתה לא שומע את הצד השני באתר הזה. קודם כל, הרבה תושבים "חרדים" בשכונה חולקים מאוד על ההפחדה והרצון להפוך לחרדים למהדרין. זה נכון במיוחד לגבי הקהילה ה"חרדית" האמריקאית. רבים מעדיפים לגור בשכונה מעורבת. שנית, שוכרי היקרים, שהם חבריי, הודיעו לי שאין רצון מהקהילה החילונית והדתית לאומי לעזוב את בתיהם. יש קהילה חזקה, והם מאוד אוהבים לגור בנווה שמיר. הם חושבים שכל העניין הוא בדיחה, ואינם עיוורים לניסיונות הפחדה מטופשים שכל הזמן נכשלים ועכשיו פשוט צוחקים וגרים את חייהם בדירות הנחמדות שלהם. אחרון, אני מקווה שאתם מוכנים כי עכשיו השכונה באמת הולכת להשתנות אחרי שאלי יוחנן יאכלס (הפרויקט הגדול ביותר בנווה שמיר, החל ממרץ הקרוב). 70% היו שוק חופשי, ולדברי הבונה, רובם אינם חרדים. יש גם ארבעה פרויקטים חדשים שנמכרים כרגע, כולם בשוק חופשי. ואל תשכחו את בנייני הצבא והמשטרה. אז אתה טועה ידידי; אף אחד לא הולך לשום מקום. זו ישראל בשנת 2023, כמו שאמר הרב רבינסקי על מעבר לפריפריה... המציאות היא שכולנו נצטרך לחיות ביחד ולהתקדם. ולכן אני ממליץ לך לנסות ללמוד ולקבל לחיות עם אנשים שאינם כמוך בצורה שלווה ואוהבת. כי הצד השני קיבל את המציאות הזו, אבל צד אחד עדיין נראה תקוע בארץ פנטזיה ומאמין שנווה שמיר תהפוך לחרדית.
אין דבר כזה

י מ פ

משתמש צעיר
אף אחד לא רוצה להפחיד מישהו כדי שילך .
עוד שנה ב''ה ראש העיר יהיה מהציבור החרדי אין מה לעשות והמשמעות ברורה.

avi11

משתמש פעיל
באתר זה צויין כל הזמן שהשכונה היא חרדית ״למהדרין״ ופתאום עכשיו אנו מבינים שיטת גוזמה.
לדעתי ההגזמה היא מ2 הצדדים. לכל צד יש כאן אינטרס להגזים לצד שלו כל אחד מסיבותיו.
אני לדוגמא כשחתמתי חוזה למחיר למשתכן היו יחד איתי עוד כ4 זוגות שמתוכם 3 היו חרדים. כלומר 4 מתוך 5 היו חרדים.
כמובן שייתכן שבימים אחרים זה היה אחרת ובפרויקטים אחרים זה אחרת אבל לכאורה אין חולק שהרוב הוא חרדי.
השאלה האמיתית היא כמה מתוך החילונים יבואו לגור בפועל בשכונה.

avi11

משתמש פעיל
עוד שנה ב''ה ראש העיר יהיה מהציבור החרדי אין מה לעשות והמשמעות ברורה.
ראש עיר חרדי לא יוכל וגם לא ירצה לסלק את החילונים. הדבר היחיד שישתנה זה התחשבות יותר בצרכי השכונה לפי האוכלוסיה בצורה שוויונית

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  9  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה