מחיר למשתכן חרדים לנווה שמיר

ברוס

משתמש פעיל
ע"פ עריית ב"ש ולפי הווייז לרחוב המגביל של נמדר (של הכניסה מהחניון) קוראים רח' האחים, זה בכלל מבלבל,
איפה אתה גר?
ברחוב השלושה, מצד שמאל הוא רחוב רועי קליין ומהחניון הוא רחוב האחים...
אכן זה יהיה מאוד מבלבל לאלו שיבואו מבחוץ ולא יכירו את המסתעף !
וכבר מישהו שאל אותי האם למשפחת קליין היו שלושה - אחים ?
שעל שמם נקרא הרחובות...:):)

שירה עטיה

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
משהו יודע על גני ילדים בשכונה, גנים של תמ"ת? לגילאי שנה ושנתיים?
תודה רבה

נמדרי

משתמש חדש

אשרי עין ראתה אלה בדיצת ושמחת קהלנו רמת בית שמש ה'

כאשר נקבצו ובאו לך קרוב למאה חסידים ואנשי מעשה מסלתה ומשמנה של "נווה התורה"
בראשות גדולי הרבנים והאדמורי"ם ובראשות כ"ק מרן אדמו"ר מויז'ניץ בית שמש שליט"א
לייסד את בית המדרש החסידי המרכזי לרווחת המוני תושבי השכונה
בראשות המשפיע הגה"צ רבי יהודה לייב טאוב שליט"א - מרבני השכונה
הנודע בכוחו הגדול להלהיב לבבות ישראל לאביהם שבשמיים

בנה בניתי בית זבול לשמך, עוד אבנך ונבנית!

ממש דבש ונופת צופים.
אני מבין שלמשפחות ליטאיות קלאסיות אין מה לחפש בשכונה.
האם אני טועה?

א"א

משתמש פעיל
D I G I T A L
גם אם הרב חסידים חיים פה כולם יחד בשמחה ובעזרה הדדית.
יש פה הרגשה נפלאה.
זה שהיום הרב חסידים זה לא אומר שזה יהיה מחר, תבואו תגורו ותהנו

כתום צהוב לבן

משתמש מקצוען
ממש דבש ונופת צופים.
האם אני טועה?
ההיפך, אם חסידים שעל פי רוב אדוקים ומקובעים לגור רק במקומות שמורים, מסתדרים כאן.
אז הציבור הנכבד הנמנה על בני הישיבות, שגרים בשיטה גם במקומות מעורבים - כמו עפולה, כרמיאל, ובשכונות מתחרדיות בכל הארץ, בוודאי יסתדרו בע"ה בנווה שמיר המתחרדת - להגדיל תורה ולהאדירה.

האברך ממיר

משתמש מקצוען
ממש דבש ונופת צופים.
האם אני טועה?
אין לי כל מושג כמה ליטאים רכשו דירות בשכונה.
אבל אני מייעץ ללמוד מההיסטוריה של השכונה הסמוכה, ג' 2.
עם אכלוס השכונה, יצא לה שם של שכונה חסידית. בית הכנסת הראשון היה חסידי, וכמובן, שהרב שפתח את בית הכנסת גם הוא נמנה על עדת החסידים. בבית הכנסת הנ"ל התפתח השטיבלאך בשכונה, והשמועות ריננו שרוכשי הדירות הליטאיים מחפשים קונים באופן נואש.
עברו שנה ושנתיים, וזהות תושבי השכונה התבררה אט אט, כמגוונות מאוד. כל פרוייקט נוסף שהתאכלס, הביא עמו כמות נכבדה של ליטאיים. רבים מהם, תושבי ג' 1 בעבר, אשר חשבו לעזוב את ג' 2 לטובת מקום מגוריהם הקודמים, שמחים מאוד על כך שהם המתינו בעניין, ונהנים מאוד מג' 2.
כיום, קרוב לארבע שנים מתחילת האכלוס, גודלו של הציבור הליטאי בשכונה עומד על כמחצית, ויש שיאמרו אף מתקרב לכ-60%.
אין לי איך להסביר את זה. ייתכן מאוד, שצורת הקהילתיות הליטאית, שבדרך כלל היא מקומית, ללא השתייכות לקהילות ארציות גדולות, מונעת את אפשרות הגיבוש הקהילתי טרם אכלוס השכונה בפועל. יתכן וישנן סיבות נוספות.
מה שבטוח, שאין להקיש כלל מבתי הכנסת שנפתחים בשכונה, לזהות התושבים במקום.
אדרבה!
כל תושבי השכונה החרדים לדבר ה', ישמחו לגלות שהשכונה מאכלסת בתוכה ציבור גדול מבני הישיבות, אשר יביאו פריחה תורנית אדירה לשכונה!!
אנא מכם! בואו לשכונה והשמיעו בה את קול התורה בגאון ובעוז!

haimn

משתמש פעיל
ממש דבש ונופת צופים.
האם אני טועה?
אתה טועה, יש הרבה מאוד ליטאים, ייתכן שגם יותר מחסידים, אבל לא ספרתי.
בכל מקרה, כמו שכתבו, יש מספיק מקום לכולם.

ברוס

משתמש פעיל
שבוע שעבר בכנס המוצלח שהיה לתושבי פרויקט נמדר המתאכלסים בקרוב
דיבר שם הנציג הספרדי ( והיו שאמרו שהוא הראש הקהל של הקהילה הספרדית ברמה ה' ) והוא הוריד ותיאר את גודל האחדות והאהבה ששוררת ושוכנת בין כל שכבות הציבור " לא משנה באיזה כובע הוא הולך , והאם הוא הולך עם תכלת... או חליפה קצרה... " הצד השווה שבהן שכולם רוצים לחיות בשלום ובשלוה על שכונה שתקום על אדני התורה והצניעות ויראת שמים וכבוד שמירת שבת ויו"ט. וכולם עוזרים לכולם , וכולם מרגישים פה נח עם השני , והתמונות שיוצאות מפעם לפעם יוכיחו. ואכן רמה ה' זה מקום לכולם מתוך אחדות ושלום ושלוה , וכל אחד ימצא פה את מקומו בישוב טוב להתעלות בעבודת ה' בירא"ש.

י. גולד

משתמש מקצוען
רמה ה.png

קבצים מצורפים

• רמה ה.png
    רמה ה.png
    KB 538.8 · צפיות: 37

נחת און שמחה

משתמש פעיל
לוגו.jpg

וועד האיכלוס רמה ה' בית שמש

הרשמה לזוכים במחיר למשתכן ובשוק החופשי ברמה ה' בעיה''ת בית שמש
מטרת השאלון היא לצורך כל מיני פעילויות בכל המישורים ובעיקר לצורך הקמת בתי כנסיות ומדרשות ולגבש את הציבור החרדי בשכונת רמה ה'
1655969090194.png

מבקשים מכל אחד שיש לו דירה ברמה ה' לעבור לקישור ולמלא את השאלון כדי שנוכל בעזר השם להערך כראוי
תודה רבה ויש''כ
ובשם השם נעשה ונצליח
וועד האיכלוס

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק לא

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּךָ יְהוָה חָסִיתִי אַל אֵבוֹשָׁה לְעוֹלָם בְּצִדְקָתְךָ פַלְּטֵנִי:ג הַטֵּה אֵלַי אָזְנְךָ מְהֵרָה הַצִּילֵנִי הֱיֵה לִי לְצוּר מָעוֹז לְבֵית מְצוּדוֹת לְהוֹשִׁיעֵנִי:ד כִּי סַלְעִי וּמְצוּדָתִי אָתָּה וּלְמַעַן שִׁמְךָ תַּנְחֵנִי וּתְנַהֲלֵנִי:ה תּוֹצִיאֵנִי מֵרֶשֶׁת זוּ טָמְנוּ לִי כִּי אַתָּה מָעוּזִּי:ו בְּיָדְךָ אַפְקִיד רוּחִי פָּדִיתָה אוֹתִי יְהוָה אֵל אֱמֶת:ז שָׂנֵאתִי הַשֹּׁמְרִים הַבְלֵי שָׁוְא וַאֲנִי אֶל יְהוָה בָּטָחְתִּי:ח אָגִילָה וְאֶשְׂמְחָה בְּחַסְדֶּךָ אֲשֶׁר רָאִיתָ אֶת עָנְיִי יָדַעְתָּ בְּצָרוֹת נַפְשִׁי:ט וְלֹא הִסְגַּרְתַּנִי בְּיַד אוֹיֵב הֶעֱמַדְתָּ בַמֶּרְחָב רַגְלָי:י חָנֵּנִי יְהוָה כִּי צַר לִי עָשְׁשָׁה בְכַעַס עֵינִי נַפְשִׁי וּבִטְנִי:יא כִּי כָלוּ בְיָגוֹן חַיַּי וּשְׁנוֹתַי בַּאֲנָחָה כָּשַׁל בַּעֲוֹנִי כֹחִי וַעֲצָמַי עָשֵׁשׁוּ:יב מִכָּל צֹרְרַי הָיִיתִי חֶרְפָּה וְלִשֲׁכֵנַי מְאֹד וּפַחַד לִמְיֻדָּעָי רֹאַי בַּחוּץ נָדְדוּ מִמֶּנִּי:יג נִשְׁכַּחְתִּי כְּמֵת מִלֵּב הָיִיתִי כִּכְלִי אֹבֵד:יד כִּי שָׁמַעְתִּי דִּבַּת רַבִּים מָגוֹר מִסָּבִיב בְּהִוָּסְדָם יַחַד עָלַי לָקַחַת נַפְשִׁי זָמָמוּ:טו וַאֲנִי עָלֶיךָ בָטַחְתִּי יְהוָה אָמַרְתִּי אֱלֹהַי אָתָּה:טז בְּיָדְךָ עִתֹּתָי הַצִּילֵנִי מִיַּד אוֹיְבַי וּמֵרֹדְפָי:יז הָאִירָה פָנֶיךָ עַל עַבְדֶּךָ הוֹשִׁיעֵנִי בְחַסְדֶּךָ:יח יְהוָה אַל אֵבוֹשָׁה כִּי קְרָאתִיךָ יֵבֹשׁוּ רְשָׁעִים יִדְּמוּ לִשְׁאוֹל:יט תֵּאָלַמְנָה שִׂפְתֵי שָׁקֶר הַדֹּבְרוֹת עַל צַדִּיק עָתָק בְּגַאֲוָה וָבוּז:כ מָה רַב טוּבְךָ אֲשֶׁר צָפַנְתָּ לִּירֵאֶיךָ פָּעַלְתָּ לַחֹסִים בָּךְ נֶגֶד בְּנֵי אָדָם:כא תַּסְתִּירֵם בְּסֵתֶר פָּנֶיךָ מֵרֻכְסֵי אִישׁ תִּצְפְּנֵם בְּסֻכָּה מֵרִיב לְשֹׁנוֹת:כב בָּרוּךְ יְהוָה כִּי הִפְלִיא חַסְדּוֹ לִי בְּעִיר מָצוֹר:כג וַאֲנִי אָמַרְתִּי בְחָפְזִי נִגְרַזְתִּי מִנֶּגֶד עֵינֶיךָ אָכֵן שָׁמַעְתָּ קוֹל תַּחֲנוּנַי בְּשַׁוְּעִי אֵלֶיךָ:כד אֶהֱבוּ אֶת יְהוָה כָּל חֲסִידָיו אֱמוּנִים נֹצֵר יְהוָה וּמְשַׁלֵּם עַל יֶתֶר עֹשֵׂה גַאֲוָה:כה חִזְקוּ וְיַאֲמֵץ לְבַבְכֶם כָּל הַמְיַחֲלִים לַיהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

הבעות פנים • אתגר 57

לוח מודעות

למעלה