מחיר למשתכן חרדים לנווה שמיר

דג סלומון

משתמש מקצוען
בית שמש: 80% מרוכשי 'עץ השקד' בנווה שמיר – חרדים
החלפת שמות הרחובות, הודעות על הצרחה מוצלחת וביקוש ער להעברת הזכייה במחיר למשתכן מרמה ה' – נווה שמיר – לא משנים את העובדות • חלק גדול מרוכשי 'מחיר למשתכן' בחרו שלא להעביר את זכאותם לרמה ד' כפי שהציעה העירייה • הוכחה לכך ניתנה אתמול במעמד בחירת הדירות לשכונת 'עץ השקד' ברמה ה'

חיליק ברקוביץ 10.12.2019 חלק מהרוכשים בעץ השקד ברמה ה' נווה שמיר | צילום: עו"ד נתן רוזנבלט, עיבוד תמונה לשמירת פרטיות המצולמים: 'ביזנעס'
בעוד שגורמים בעיריית בית שמש פרסמו נתונים על כ-100 משפחות חרדיות ויותר שבחרו בהצרחה של דירות הזכייה במחיר למשתכן מנווה שמיר – שלפי תכנית העירייה, עתידה להיות חילונית ודתית בלבד, אך לא חרדית – מסתבר שפני הדברים בפועל לא השפיעו באופן מהותי כפי שציפו בעירייה. גורלה של רמה ה' נראה עתה בדיוק כמו בחריש שאותה ניסו להטמין מפני החרדים וזו הולכת ונכבשת באיטיות זוחלת אך עקבית ע"י רוכשים חרדים שגילו את הפוטנציאל בה.

אתמול במעמד בחירת הדירות לחברת 'עץ השקד' – שתבנה 8 בניינים בני 26 דיירים כך אחד – נצפו למעלה מ-80% מהזוכים ב'מחיר למשתכן' שהיו חרדים, תצלומים המוכיחים את העובדות אף הגיעו לידי 'ביזנעס' ואינם מתפרסמים כאן במלואם מפני שמירה על פרטיות הרוכשים.

Box
עו"ד נתן רוזנבלט מסר ל'ביזנעס': "נכחתי במקום וראיתי כי למרות הפרסומים המוקדמים שדיווחו על היענות רבה מצד הרוכשים החרדיים ל'הצרחה' – גילינו מגמה הפוכה. גיליתי צוות נפלא ומסור של 'עץ השקד' שבונה עבור משרד השיכון ותכנית 'מחיר למשתכן' והקונים – כפי שניתן לראות בהסרטות ובתצלומים מהמקום – ברובם המוחלט, חרדים. אני שמח לאכזב את מי שחשב שרמה ה' לא תהיה חרדית".

כותב השורות ששוחח עם גורם בכיר מאוד בעיריית בית שמש לאחרונה, שמע ממנו בהקשר להצרחה המדוברת, כי מעולם לא נכפה המהלך על התושבים החרדיים שזכו ב'מחיר למשתכן', וכי הוא רק הוצע למי שירצה בו. לדבריו, ראש העיר שבה והדגישה כי השירותים בשכונה יותאמו ראשית לפי התכנון של קהל היעד המקורי – דהיינו אוכלוסייה דתית וחילונית, הווי אומר שלא כל מה שהתושבים החרדיים ירצו – הם יקבלו, לפחות לא באופן מיידי או לכל הפחות לא לפי התכנית הנוכחית.

עם זאת נציין, כי מהיכרותנו בת השנה עם פעילותה של ראש העיר בית שמש, היא האחרונה שניתן לומר עליה כי תלך במדיניות תכנונית של 'ראש בקיר'. יורשה לנו להעריך שהיא תבחן את תמונת המצב ותאמר לעצמה ולבוחריה: עשיתי כל מה שיכולתי כדי לתת שכונה דתית וחילונית חדשה נוספת לעיר בית שמש. אך אם הדבר לא צלח, או צלח חלקית – היא תשנה את מפת השירותים לתושב על פי הנתונים בשטח.

לשם דוגמה על נכונותה של בלוך לתת לדברים לזרום כפי שהם זורמים – כמובן, אחרי שתנסה לעשות כל שבידה כדי להצליח – נציין כי אתמול, בישיבת ועדת התכנון והבנייה שהייתה אמורה לדון בענייני בנייה ברמות ה' וד' בעיר, נעדרה בלוך (כפי שהיא נוהגת רבות במועדים נפיצים) מישיבת הוועדה המקומית, ואותה ניהל מ"מ רה"ע, שמעון גולדברג, מחזיק תיק תכנון ובנייה בעיר מטעם דגל התורה. אגב, נציגי הליכוד בוועדה ויו"ר הסיעה, שלום אדרי, יצאו ממנה בתגובה, במפגיע.

Inner
'ביזנעס' מציין עוד, כי 12 רחובות בשכונה שהיו אמורים לשאת את שמות י"ב חודשי השנה העבריים, עלו לדיון באחרונה בעיריית בית שמש, ולפי בקשת סגרה"ע משה שטרית ייתכן ואלה ייקראו בשמות כמו: יוסף טרומפלדור, חנה סנש, ללה סוליקה, רועי קליין, יוני נתניהו, אנה פרנק, חביבה רייך, אילן אסף ורונה רמון, אריאל ואלירז פרץ, יאיר שטרן, נתן אלבז, משה ארנס, המורה צבי, שרה גיבורת ניל"י ואהרון שמי ג'יימי. האם המטרה היא להרחיק את התושבים החרדיים מהשכונה? הבוחר יבחר.

אולם דבר אחד ברור: החרדים אינם בוחרים את מקומות מגוריהם על פי שמות הרחובות. אשדוד, למשל, תוכיח. רחובות כמו חנה סנש ועוד, יושבו בחרדים לפני למעלה משלשה עשורים והם שומרים על צביונם עד עצם היום הזה.
https://bizzness.net/בית-שמש-80-מרוכשי-עץ-השקד-בנווה-שמיר-חרד/

ירמי וולדמן

מתווך דירות ונכסים
מנהל
מנוי פרימיום
טיפ שלי כמתווך לכל החברה שבוחרים דירה במשתכן

אם אתם קונים להשקעה לא כדאי לקנות שלש בלי אופציה
כי זה מוצר שלא הולך אין לזה ביקוש היום

ישר ולנדל"ן

משתמש פעיל
טיפ שלי כמתווך לכל החברה שבוחרים דירה במשתכן

אם אתם קונים להשקעה לא כדאי לקנות שלש בלי אופציה
כי זה מוצר שלא הולך אין לזה ביקוש היום
הם אומרים בזמן בחירת הדירה אם יש אופציה?

עריכה: לכאורה כל אופציה לא תהיה מידיית, לא?!

נערך לאחרונה ב:

ירמי וולדמן

מתווך דירות ונכסים
מנהל
מנוי פרימיום

יאלה

משתמש צעיר
יש לי זכיה בה' והיום קבלתי מייל ממשרד השיכון,
אני בטוח שזה חלק מההליך שרוצים לשכנע אותנו לעבור או לבטל את הזכיה בה'
אני בטוח ב100 אחוז שבשאר הפרוייקטים של מחיר למשתכן בכל הערים ואפי' בעיר בית שמש לא קיבלו הודעה כזאת {ואגיד מידיעה שמנויים אצלי באימייל עוד כמה אנשים עם זכיה והם אף פעם לא קיבלו כזאת הודעה למרות שהמצב בפרוייקט שלהם הוא עומד בדיוק כמו בפרוייקט שלי ואפי' יותר}
עוד חלק מההתנגהות הבלתי חוקית לנסות לשכנע אנשים לבטל את זכייתם במקום שזכו כחוק וכדין!!!

ההודעה שקבלתי כדלהלן:

שלום רב,

אנו מבקשים להזכירך שהקבלן טרם הגיש בקשה להיתר בנייה, וכי טרם נפתח תיק בוועדה המקומית עבור הפרויקט שבו זכית.

התהליך מרגע זה ועד הזמנתך לכנס בחירת הדירה, כרוך בהגשת בקשה להיתר ובהוצאת היתר בנייה.

נעדכן כי קבלן הפרויקט ממשיך להיערך להגשת המסמכים לוועדה המקומית לתכנון הבנייה. במסגרת זו הוא גייס אנשי מקצוע דוגמת אדריכלים ויועצי תכנון שונים.

הצוות המקצועי עוסק בתכנון תכניות מפורטות לפי הוראות תכנית בניין עיר (תב''ע).

בסיום התהליך יגיש הצוות את הבקשה להיתר.

ומהו השלב הבא? (ההדגשה במקור)

הקבלן יגיש בקשה להיתר.

אנו נמשיך ונעדכן אותך בתהליך. מזכירים לך שכל המידע על הפרויקט מוצג באתר ההרשמה להגרלות. המידע מתעדכן באופן שוטף.

כמו כן תוכל לעקוב באתר אחר מקומך העדכני לבחירת דירה.

לצורך כך היכנס כמשתמש רשום לאתר לאזור הזכייה, הנמצא בחלקו העליון של מסך ההרשמה לפרויקט.

אם יש למישהו פרשנות אחרת על הודעה כזאת אז נשמח לשמוע
כו"ט

להתעמק

משתמש פעיל
עריכה תורנית
אני בטוח ב100 אחוז שבשאר הפרוייקטים של מחיר למשתכן בכל הערים ואפי' בעיר בית שמש לא קיבלו הודעה כזאת {ואגיד מידיעה שמנויים אצלי באימייל עוד כמה אנשים עם זכיה והם אף פעם לא קיבלו כזאת הודעה למרות שהמצב בפרוייקט שלהם הוא עומד בדיוק כמו בפרוייקט שלי ואפי' יותר}
עוד חלק מההתנגהות הבלתי חוקית לנסות לשכנע אנשים לבטל את זכייתם במקום שזכו כחוק וכדין!!!

ההודעה שקבלתי כדלהלן:

שלום רב,

אנו מבקשים להזכירך שהקבלן טרם הגיש בקשה להיתר בנייה, וכי טרם נפתח תיק בוועדה המקומית עבור הפרויקט שבו זכית.

התהליך מרגע זה ועד הזמנתך לכנס בחירת הדירה, כרוך בהגשת בקשה להיתר ובהוצאת היתר בנייה.

נעדכן כי קבלן הפרויקט ממשיך להיערך להגשת המסמכים לוועדה המקומית לתכנון הבנייה. במסגרת זו הוא גייס אנשי מקצוע דוגמת אדריכלים ויועצי תכנון שונים.

הקבלן יגיש בקשה להיתר.

אנו נמשיך ונעדכן אותך בתהליך. מזכירים לך שכל המידע על הפרויקט מוצג באתר ההרשמה להגרלות. המידע מתעדכן באופן שוטף.

לצורך כך היכנס כמשתמש רשום לאתר לאזור הזכייה, הנמצא בחלקו העליון של מסך ההרשמה לפרויקט.

כו"ט
מצטער לאכזב, אבל אני זכיתי, לא בבית שמש, וגם קיבלתי.

ירמי וולדמן

מתווך דירות ונכסים
מנהל
מנוי פרימיום

ההודעה שקבלתי כדלהלן:

שלום רב,

הקבלן יגיש בקשה להיתר.

כו"ט
גם מי שזכה בבני ברק קיבל

tifooshit

משתמש צעיר
צילום מקצועי

ההודעה שקבלתי כדלהלן:

שלום רב,

הקבלן יגיש בקשה להיתר.

כו"ט
זו הודעה שגרתית על עדכון המצב בפרוייקט שלך.... אין מקום לדאגה.

סטודיו בינדר

עיצוב גרפי | בנית אתרים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
בלוך מסתבכת: בליכוד זועמים על הפיכת השכונה החילונית לחרדית
סערה בבית שמש: סיעת הליכוד זועמים על ראשת העיר. לטענתם, הם קיבלו התחייבות כי שכונת 'נווה שמיר' תהיה עבור הציבור הכללי, אך בפועל היא הוסבה עבור הציבור החרדי בבית שמש
מקומי12.12.2019 | 15:15

b6a65e5428654e005667.jpg

אילוסטרציה צילום: הדס פרוש, פלאש 90

סיעת 'הליכוד' בבית שמש זועמת על ראש עיריית בית שמש עליזה בלוך, שתמכה במועמדתה בבחירות האחרונות. הרקע לזעם, הוא אישור הועדה העליונה להתאמת שכונת 'נווה שמיר' לשכונה חרדית, למרות ההסכם שנחתם גם עם ראש העיר הקודם אבוטבול על הקמת שכונה המותאמת לציבור הכללי.

בהודעה ששיגרו בליכוד נכתב, כי "הועדה העליונה לתכנון ובניה שהתכנסה השבוע בבניין הנדסה היא מבחינת הקש ששבר את גב הגמל". בליכוד - בית שמש טוענים, כי כשהחל הקמפיין לפני מספר שנים, קיבלה הנהלת העיר החלטה משותפת להקים שכונה לציבור הכללי ברמת בית שמש ה' היא נווה שמיר. לשם כך "גויסה" בירכתם של גדולי הרבנים בציבור החרדי מכלל הגורמים.

בליכוד זועמים על החלטה שהתקבלה השבוע בוועדה העליונה לתכנון ובנייה, שם הוחלט לאשר לקבלנים לבנות פחות קומות כדי להתאים את המבנים לציבור החרדי שלא משתמש במעליות בשבת ובכך להפוך את השכונה לחרדית. בהודעה של הליכוד נטען, כי "ככל הנראה, חלק מהפוליטיקאים שעמדו מאחורי הסכם זה, עשו זאת מהפה אל החוץ".

בשנה החולפת דווח ב'בחדרי חרדים' מספר פעמים על המאבק שהתנהל סביב השכונה, כאשר בהגרלת 'מחיר למשתכן' זכו בעיקר חרדים. מנגד, ההסכם שנחתם קבע כי השכונה תהיה עבור המגזר הכללי ובליכוד טוענים כי "במהלך התהליך התחלף השלטון בעיר, ועם החלופה חזר הצבע ללחיים של רבים. עכשיו עם שלטון פלורליסטי, של כולם, יהיה אפשר סוף-סוף להבטיח את זהות השכונה שתקום".

בליכוד מבהירים, כי "לא קראנו להפסיק את הבניה ברמת בית שמש ד' ובשכונת רמת אברהם, לא אמרנו שעכשיו זו ההזדמנות לרמוס ולפגוע בציבור החרדי ולנהל מדיניות המתעלמת מהציבור החרדי. אדרבה. ביקשנו שיאפשרו לנו להקים שכונה לילדים שלנו. לדור השלישי והרביעי של בוני העיר בית שמש ושל חבריהם שירצו להצטרף אליהם ממקומות סמוכים".

בליכוד לא מסתירים את הזעם על ראש העיר בלוך וכותבים כי "כמובן שציפייה זאת לא התקבלה בחיוב על ידי אותם אלה שמעוניינים שכל בית חדש שיבנה בעיר יבנה למגזר החרדי. והם המשיכו לבחוש, לערבב ולהוציא ספינים על זהות הזוכים. על צעד כזה חייב להגיב בחוזקה" כותבים בליכוד ומוסיפים כי "מה שאנחנו רואים בפועל זה שמאבק כזה שאותו יש לנהל עם כפפות אגרוף מנוהל על ידי ראש העיר עליזה בלוך עם כפפות של משי. וועדות שונות לא ישנו את אופייה של השכונה. על הגורמים החרדים שפוגעים בצביון השכונה להבין שאש תענה באש".

"אם הם יפגעו בשכונה הראשונה שנבנית בבית שמש למגזר הכללי ב-30 השנים האחרונות הם ירגישו את נחת זרועה של הנהלת העיר בתחומים רבים עד שיבינו שיש להם הרבה מאוד מה להפסיד", הוסיפו בליכוד וטענו עוד כי "ראש העיר אפילו לא הטריחה עצמה לוועדה העליונה, ועדה שמתכנסת אחת לחודשים רבים, שדנה על נושאים מהותיים בהקשר לנווה שמיר. כאילו שאם לא תגיע להתכנסות אז איכשהו הבעיות ייעלמו. כאילו תמונות, חיוכים ושלטי "כאן יבנה" יעלימו את המציאות העגומה, מציאות בה חברי הקואליציה שלה פועלים נגדה בפומבי בכל מה שקשור לשכונה".

בעקבות הזעם אליו מצטרפים סיעות נוספות בקואליציה, החליטו בליכוד להתכנס ביום שני הקרוב יחד כל חברי הסניף כדי לדון "על המשך פעילות הסיעה בקואליציה ובנושאים נוספים".

בליכוד אומרים היום: "אין לנו צורך במילים. אנחנו צריכים מעשים. מעשים של ראש עיר שמוכן ללכת בכל הכוח על השכונה החשובה הזאת".

בחדרי חרדים

בלוך מסתבכת: בליכוד זועמים על הפיכת השכונה החילונית לחרדית
סערה בבית שמש: סיעת הליכוד זועמים על ראשת העיר. לטענתם, הם קיבלו התחייבות כי שכונת 'נווה שמיר' תהיה עבור הציבור הכללי, אך בפועל היא הוסבה עבור הציבור החרדי בבית שמש בחדרי חרדים
אין להם מה לזעום. זהו כישלון שלהם.
הם לא הצליחו לשכנע את הציבור החילוני והדתי לאומי לבוא לשכונה.
מי שרוכש דירות, זה הציבור שכן מאמין בעיר בית שמש.

רק חבל על המיליונים שנשפכו על הפרסום המסיבי הזה למגזר הכללי...
בכסף הזה יכלו להשתמש למשל לשיפוץ הכבישים בעיר.

ירושלמית0

משתמש סופר מקצוען
תגידו זה לא נשמע לכם עבודה בעיניים כל המחיר למשתכן הזה?
אני זכיתי בשכונה ה בבית שמש ועדיין לא התקשרו אליי ולא הזיזו שם כלום
כבר זכיתי לפני כמעט שנתיים
עד מתי נחכה???

ישר ולנדל"ן

משתמש פעיל
עד מתי נחכה???
באיזה הגרלה זכיתם?
גם אני זכיתי לפני שנתיים אבל אני עוקב אחרי התהליך
אני יודע שהקבלן שלי קיבל היתר בכפוף לתנאים ובינתיים הוא עושה עבודות עפר
אף אחד לא אמר לי את זה ולא יצר קשר
כשיקראו לך זה יהיה לאסיפת דיירים ואז כבר יכול להיות מאוחר מדי לאנשים שלא התכוננו לזה

עד מתי נחכה???
בניה זה דבר שלוקח זמן
מהזכייה של הקבלן במכרז על הקרקע, דרך אישורי החפירה, אישורי בניה ובתוספת הזמן של הבניה, זה לוקח לא מעט זמן.
במחיר למשתכן יש בעיה נוספת, הקבלן לא טורח בשום דבר לטובת הזוכה, עד שהוא רוכש ממנו את הדירה, ואז הוא בעמדה של רוכש רגיל מולו.
מבחינת הקבלן הזוכה הוא עוד שם ברשימה של מאות זוכים שקיבל לידיו ממשרד השיכון שאולי ביום מן הימים ירכוש דירה בפרויקט.
(אגב, חלק מפעילות הקבוצה הוא לתת מענה בתקופה הזאת שטרם קריאה לכנס עיון ולבחירת דירות. אנו נותנים מידע על השכונה, על קצב הקבלנים בבניה ו/או באישורים ועוד)

אבל חשוב לזכור שסוף הכבוד לבוא, כשרוכשים את הדירה מקבלים ביד מתנה בשווי של למעלה מ300,000 ש"ח!

ירושלמית0

משתמש סופר מקצוען
באיזה הגרלה זכיתם?
גם אני זכיתי לפני שנתיים אבל אני עוקב אחרי התהליך
אני יודע שהקבלן שלי קיבל היתר בכפוף לתנאים ובינתיים הוא עושה עבודות עפר
אף אחד לא אמר לי את זה ולא יצר קשר
כשיקראו לך זה יהיה לאסיפת דיירים ואז כבר יכול להיות מאוחר מדי לאנשים שלא התכוננו לזה
הגרלה 616 שלי אופק

ירושלמית0

משתמש סופר מקצוען
בניה זה דבר שלוקח זמן
מהזכייה של הקבלן במכרז על הקרקע, דרך אישורי החפירה, אישורי בניה ובתוספת הזמן של הבניה, זה לוקח לא מעט זמן.
במחיר למשתכן יש בעיה נוספת, הקבלן לא טורח בשום דבר לטובת הזוכה, עד שהוא רוכש ממנו את הדירה, ואז הוא בעמדה של רוכש רגיל מולו.
מבחינת הקבלן הזוכה הוא עוד שם ברשימה של מאות זוכים שקיבל לידיו ממשרד השיכון שאולי ביום מן הימים ירכוש דירה בפרויקט.
(אגב, חלק מפעילות הקבוצה הוא לתת מענה בתקופה הזאת שטרם קריאה לכנס עיון ולבחירת דירות. אנו נותנים מידע על השכונה, על קצב הקבלנים בבניה ו/או באישורים ועוד)

אבל חשוב לזכור שסוף הכבוד לבוא, כשרוכשים את הדירה מקבלים ביד מתנה בשווי של למעלה מ300,000 ש"ח!
תודה
אתה יודע מה עם הגרלה 616?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  12  פעמים

לוח מודעות

למעלה