חרדיה יחידה בחברה חילונית? אשמח שתיכנסי...

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אז הסיבה היחידה היא הריחוק?
מבחינה הלכתית, יש בעיה או אין?
הרי לחברה חשוב שישתתפו בדיוק כדי לקרב ולגבש,
אם זה לא סותר הלכתית מה הבעיה?
הלכתית שואלים רב לא בפרוג.
אם רוצים להבין את הרעיון הכללי של מה הרציונל אז האשכול והקישורים שהביאו עוזרים קצת.

מאיר ומלי

משתמש מקצוען
היי
אני שמה לב שכל הזמן כותבים להמנע מערבי גיבוש, אכילה יחד וכו בצוותים מעורבים
למה?
גם כשמדובר במסעדה כשרה, עם נשים נוספות יש בעיה כ"כ רצינית?
את מתכוונת לגיבוש מעורב של נשים חרדיות וחילוניות?
או כולל גברים?

חרש עץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
צריך לזכור שחלק מהלכות הכשרות (למשל סתם יינם) נכתבו כדי ליצור ריחוק חברתי בין יהודים לגוים. יתכן שכיום יהודים חילונים יכולים יותר להשפיע לרעה.

חדוה טוקר

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
היי
אני שמה לב שכל הזמן כותבים להמנע מערבי גיבוש, אכילה יחד וכו בצוותים מעורבים
למה?
גם כשמדובר במסעדה כשרה, עם נשים נוספות יש בעיה כ"כ רצינית?
התרחק מין הכיעור,
אביזרי דגילוי עריות,
וכו'

וכמה כללי ברזל לדעתי לעבודה במקום חילוני:
  • גאווה יהודית - להבדיל משחצנות ישראלית... אני מגדירה עצמי "חרדית קיצונית": וזה סותם שאלות. "למה לך מפריע X ולהיא לא?", כי אני "קיצונית". הא, גם משפט הבא אם נאמר בחיוך מנומס עובד לי טוב: "היי, יש פה דוסית, בבקשה דברו בכבוד" (-כשעלו נושאים גסים בנוכחותי). שדרו ביטחון בצדקת הדרך ואז פחות יערערו עליכם.
  • לא באנו לעבודה להחזיר בתשובה - בשביל זה יש ארגוני קרוב. ולפני שקופצים עלי... זה היה הסעיף הראשון בדף שחתום עליו הרב וואזנר זצ"ל כהוראות-הלכות לנשים שיוצאות לעבוד במקומות חילונים (ויש שם הדגשה שזה לא להתיר אלא למי שכבר שם), קבלתי אותו לפני למעלה מ16 שנה כשיצאתי לעבוד.
ועלינו להחזירם בעבותות אהבה ולהעמידם בקרן אורה במה שידינו מגעת.
לדעתי לצטט אמרה כזו לאשה שבלית ברירה הולכת למקום שהיא מוקפת רשעים כדי להביא ממרחק לחמה, זה לא במקום.
  • אוזניות - בתשעת הימים אפשר בלי להדליק מוזיקה 😉. מונע פטפטת מיותרת, מונע שמיעה של דיבורים בעייתים (פעם דברו גס באזור שלי, אז הדלקתי מוזיקה בתשעת הימים ולא שמעתי את הנאמר).
  • ראי בהלכות של יחוד מדריך שמירה אישית - תקראי את המשפט הזה שוב! שמירה אישית, ופתאום יותר קל לעמוד מאחורי זה. מצד שני- ללמוד את ההלכות האלו היטב ולא להמציא--- כי גם בוסים חילונים יכולים למצוא בגוגל הוכחה שטעית...
  • אשאל את הרב שלי - לבנות זה יעיל יותר, נגד מנהלים מתחכמים/ דתיים שחושבים שהם יודעים את ההלכה יותר מכן... אני הולכת לפי הרב שלי בלבד = פותר את הבעיה.

בינה מלכותית

משתמש מקצוען
גאווה יהודית - להבדיל משחצנות ישראלית... אני מגדירה עצמי "חרדית קיצונית": וזה סותם שאלות. "למה לך מפריע X ולהיא לא?", כי אני "קיצונית". הא, גם משפט הבא אם נאמר בחיוך מנומס עובד לי טוב: "היי, יש פה דוסית, בבקשה דברו בכבוד" (-כשעלו נושאים גסים בנוכחותי). שדרו ביטחון בצדקת הדרך ואז פחות יערערו עליכם.
הם קולטים את זה ברגע וזה פשוט מדהים להפליא!!!!
נכנסנו שתי חרדיות ביחד לצוות, אני הצבתי גבולות כמו שצריך, הם יודעים להתנצל אם ניסו להתיישב יחד על אותו מחשב!!!
חברה שלי שחשבה שתתחיל ככה ובהמשך תרסן קצת, אני לא צריכה לפרט לאן הגיעה(שמחה שעברה למקום חרדי)
זה מדהים לראות שהם יודעים שאני שונה- וכן קיצונית מעוד אחת בצוות- וזה טוב לי.

הם אוהבים לחפור על דברים ולשאול אבל כתוב וכו', ואני מסבירה להם שיש מנהגים ואני לא פוסקת!
תשמעו זה עובד מעולה.

עכשיו רצו לצאת לערב גיבוש, עדכנתי שהיות שהמטרה גיבוש אני לא שם!
והם קיבלו את זה בהבנה מלאה כי בכל ישיבת צוות שהמטרה היא התקדמות בעבודה- אני הראשונה להופיע כמובן בצורה המתאימה ובישיבה יותר ליד הנשים וכו'

אינגליש מייל

אנגלית במייל שלך
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
עיצוב ואדריכלות פנים
אגב,
גם במקומות דתיים יש קנטור כלפי המגזר החרדי
ונושאי שיחה מגעילים בין גברים לנשים...
הוספה
וגם במקומות "חרדיים" לצערנו
אין אפוטרופוס.. נאמר על כולם

אמונה1

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
אז הסיבה היחידה היא הריחוק?
מבחינה הלכתית, יש בעיה או אין?
הרי לחברה חשוב שישתתפו בדיוק כדי לקרב ולגבש,
אם זה לא סותר הלכתית מה הבעיה?
שימי לב
בשאלות הלכתיות - שואלים רב, וכאן לא המקום.
נושא האשכול הוא איך נשארים בת ישראל כשרה במקום חילוני
טיפים, עצות וסייגים בנושא.
ואת התשובה לזה את ענית בעצמך - לחברה חשוב שישתתפו בדיוק כדי לקרב ולגבש
וזה בדיוק מה שאנחנו מנסים למנוע.

בהצלחה!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  20  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה