דרוש מידע חסכי ילדות במוסדות בית יעקוב :( למה ככה?

מצב
הנושא נעול.

שרה41102

משתמש פעיל
שלום,

אני כבר תקופה מתוסכלת מכמה פרטים שאספתי לגבי עתיד ילדי במסגרות חרדיים..
אני לא אפרט באיזה עיר מדובר אבל מדובר ברשת בית יעקוב (אולי אצל כולם זה ככה אני לא יודעת..)

לצערי הרב יש נושא שמצטרף לכלל למרות שהוא מתגמד ליד עוד הרבה אבל זה נושא החומרי ניקוי בסיסיים בגנים ובבתי הספר.
למה זה צריך להיראות ככה? כל ילד צריך להביא את חומרי ההיגיינה שלו מגבונים, סבון אלכהוג'ל ועוד..
כי אין בגנים ובבתי הספר נייר טואלט (כמו השיוף אפור הזול ביותר הזה).
אין סבון ידיים בהספקה יומית (רק לאספת הורים דואגים למלא רבע מיכל).
(אני תמיד שולחת לילדים את הפרטים האלה מלהרגיל אותן להיגיינה אבל כשאין להן בתיק אז אין להן בכלל..)

ומה קורה עם חומרי הגלם? דפים ממחוזרים ? למה ממחזרים דפים אם שילמנו 25+ ילדים קופת גן בסכ"ה 450 ש"ח- לא נתפס לי על הדעת ועוד ביקשו 25 ש"ח לקניית ספרים לגן (באהבה נתנו אבל משהו לא מסתדר לי פה לא הכל מתעדה ותמיד אין אין ואין ...)

מה שעוד יותר מצער אותי זה שאיך יכול להיותר שגני ילדים לבנים 3-5 ללא חצר? איך זה חוקי?!
שמעתם על התופעה הזו או רק בעיר שלי זה קורה?
הכניסו גנים של בנים לבית ספר של בנות ושטח החצר שלהם קטן מאודדד וללא שום מתקן אחד אפילו.
זה לא עצוב שילש בן שלוש לא יתגלש בחצר או יתנדנד על הנדנדה עם החבר??
ילד שנה שלמה רוצה להתפרק להשתולל והדבר היחידי שיש לו זה בימבה (שיש לו את זה גם בבית..)..
ב"ה כרגע אין לי בנים אבל לחשוב ששולחים בנים לגן כזה שהם לא פורקים את האנרגיות שלהם - כמה תקלות משמעתיות עם השלכות יכולות להיות לזה ?! שהוא לא רגוע, שהוא לא מקשיב שהוא לא... אלף דברים כי יש לו רק יצירות וריכוז ובימבה. איפה ילדות שלו?

תשמעו שזה כל כך מצער אותי במיוחד שאני בעלת תשובה אני באתי מהחילוני הזה שהוא ברמה אחרת לגמרי עם מנקות קבועות ושעות מסודרות לשירותים ולאספקת חומרים בסיסיים כמו נייר וסבון כל יום ויום.
שלא נדבר על מרחבי החצרות בבתי הספר והמתקנים והצבעים- הכל חיי צעיר ותוסס ופה אני מרגישה שהילדים נשלחים לפנימייה עם מינימום תנאים לצערי הרב ...

מה עושים עם זה?
רק אני חייה בסרט הזה או שיש עוד כמוני?

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
תשמעו שזה כל כך מצער אותי במיוחד שאני בעלת תשובה אני באתי מהחילוני הזה שהוא ברמה אחרת לגמרי עם מנקות קבועות ושעות מסודרות לשירותים ולאספקת חומרים בסיסיים כמו נייר וסבון כל יום ויום.
שלא נדבר על מרחבי החצרות בבתי הספר והמתקנים והצבעים- הכל חיי צעיר ותוסס ופה אני מרגישה שהילדים נשלחים לפנימייה עם מינימום תנאים לצערי הרב ...
כשיהיה למוסדות החרדיים את התקציבים שמבזבזים בציבור החילוני בבתי הספר שלהם - אז גם לחרדים יהיה את כל מה שציינת
הבעיה שעד שבית ספר חרדי מקבל בניין - לוקח המון המון שנים מה שבציבור החילוני מקבלים אוטומטי

שרה41102

משתמש פעיל
כשיהיה למוסדות החרדיים את התקציבים שמבזבזים בציבור החילוני בבתי הספר שלהם - אז גם לחרדים יהיה את כל מה שציינת
הבעיה שעד שבית ספר חרדי מקבל בניין - לוקח המון המון שנים מה שבציבור החילוני מקבלים אוטומטי
זה ברור לכולנו אבל אני לא חושבת שצריך לפתוח גן עירייה אם אין לא חצר? מסכימים?

או איך רוצים לשמור "ונשמרתם מאוד..." אם אין דרך להתנקות מחיידקים? גם ההלכה וההנהגה מלמדת אותנו להיות נקיים- זה סותר את החינוך וההשקפה :(

ולגבי תקציבים- בין החילוני ולחרדי נכון פערים שונים אבל שוב לא יתכן שלא יהיה להם סבון ידיים נגיד גם אם אין תקציב! ושוב זה עצוב שאנחנו תלויים בתקציבים חיצוניים - לא מבינה כל כך בתחום אבל חייב להיעשות מהפך רציני בתחום!

ה' אוהב אותך

משתמש מקצוען
נכון, ועדיין א"א לטמן ראש בחול
נכון שלגנים המתוקצבים ישירות וכו' יותר קל אבל עדיין יש דברים שלא קשורים לתקציב ואם קצת מודעות ודרישות של הורים זה ישתפר.
לדוג' -בגן של הילדה שלי אין סבון לשטיפת ידיים אחרי שירותים!
דיברתי עם הגננת שלה והיא הסכימה שאביא פרטי וזה יהיה מונח ע"י הכיור הגבוה של הגננות וכל פעם תסכים (רק)לבת שלי לעלות על כסא ולשטוף ידיים עם סבון והיא היחידה מכל הגן
וישנן דוג' רבות בקשר לנושא...
מי שעובדת שבגן יכולה בכיף להודות בדברים...
שוחחתי עם הורים נוספים בכלל לא ידעו שזה המצב.
זה קשור לתקציב?

ה' אוהב אותך

משתמש מקצוען
ועוד משהו,
זה סדר עדיפיות
בגנים מהצבור החילוני והדתי לא משקיעים עשירית מהיצירות והחומרים שמשקיעים בגנים החרדיים
הקירות שם זה מעשי ידיהם של הילדים בלבד ואין יצירות מיוחדות שהסייעת כל הבוקר ישבה להשחיל חרוזים ולמתוח חוטים... ואז כמובן לשלוח אחר כבוד עם הילדה לשבת
הדפסות צבעוניות על ימין ושמאל וכו' ,קישוטי קיר ,תחרות על איזה גן הכי יפה ומסיבת סוף שנה עם הצגה שמתאימה מינימום למסיבת בת מצווה:)
אז למה שרוצים יש כסף...

Ayala10

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
ולגבי תקציבים- בין החילוני ולחרדי נכון פערים שונים אבל שוב לא יתכן שלא יהיה להם סבון ידיים נגיד גם אם אין תקציב! ושוב זה עצוב שאנחנו תלויים בתקציבים חיצוניים - לא מבינה כל כך בתחום אבל חייב להיעשות מהפך רציני בתחום!
תמיד הם מקצצים לחרדים בתקציבים...
בזמן שלחילונים נותנים כסף ולא תמיד לדברים טובים...
הרי ברור שיותר חשוב כסף להיגיינה ולדברים בסיסיים מאשר לבניית אולם ספורט בביה"ס חילוני...
אבל מה לעשות, זה המצב...
ולבינתיים לא נראה שמישהו מתכוון לשנות את זה😣

ה' אוהב אותך

משתמש מקצוען
שלום,

אני כבר תקופה מתוסכלת מכמה פרטים שאספתי לגבי עתיד ילדי במסגרות חרדיים..
אני לא אפרט באיזה עיר מדובר אבל מדובר ברשת בית יעקוב (אולי אצל כולם זה ככה אני לא יודעת..)

לצערי הרב יש נושא שמצטרף לכלל למרות שהוא מתגמד ליד עוד הרבה אבל זה נושא החומרי ניקוי בסיסיים בגנים ובבתי הספר.
למה זה צריך להיראות ככה? כל ילד צריך להביא את חומרי ההיגיינה שלו מגבונים, סבון אלכהוג'ל ועוד..
כי אין בגנים ובבתי הספר נייר טואלט (כמו השיוף אפור הזול ביותר הזה).
אין סבון ידיים בהספקה יומית (רק לאספת הורים דואגים למלא רבע מיכל).
(אני תמיד שולחת לילדים את הפרטים האלה מלהרגיל אותן להיגיינה אבל כשאין להן בתיק אז אין להן בכלל..)

ומה קורה עם חומרי הגלם? דפים ממחוזרים ? למה ממחזרים דפים אם שילמנו 25+ ילדים קופת גן בסכ"ה 450 ש"ח- לא נתפס לי על הדעת ועוד ביקשו 25 ש"ח לקניית ספרים לגן (באהבה נתנו אבל משהו לא מסתדר לי פה לא הכל מתעדה ותמיד אין אין ואין ...)

מה שעוד יותר מצער אותי זה שאיך יכול להיותר שגני ילדים לבנים 3-5 ללא חצר? איך זה חוקי?!
שמעתם על התופעה הזו או רק בעיר שלי זה קורה?
הכניסו גנים של בנים לבית ספר של בנות ושטח החצר שלהם קטן מאודדד וללא שום מתקן אחד אפילו.
זה לא עצוב שילש בן שלוש לא יתגלש בחצר או יתנדנד על הנדנדה עם החבר??
ילד שנה שלמה רוצה להתפרק להשתולל והדבר היחידי שיש לו זה בימבה (שיש לו את זה גם בבית..)..
ב"ה כרגע אין לי בנים אבל לחשוב ששולחים בנים לגן כזה שהם לא פורקים את האנרגיות שלהם - כמה תקלות משמעתיות עם השלכות יכולות להיות לזה ?! שהוא לא רגוע, שהוא לא מקשיב שהוא לא... אלף דברים כי יש לו רק יצירות וריכוז ובימבה. איפה ילדות שלו?

מה עושים עם זה?
רק אני חייה בסרט הזה או שיש עוד כמוני?
ועוד משהו בנימה אישית
את נמצאת בתוך ציבור הכי גבוה בעולם מבחינה מוסרית,ערכית ,רוחנית ועוד
בכל מקום ישנם חסרונות ואם חשבת שהחברה החרדית מושלמת אז עדיין לא ותגלי עוד דברים שוודאי יפריעו לך
אך עדיפים החסרונות הללו עשרת מונים ממה שהולך בציבורים האחרים
ולבוא כך ולהגיד אני באתי משם וכך זה לא היה,לא בא טוב לעניות דעתי
כי זה מתריס וכל אחד יכול לענות מה החסרונות במקומות אחרים...
צריך לבוא עם הרבה כבוד לציבור החרדי
היום להיות שומר תורה ומצוות זה לא רק עוה"ב אלא עוה"ז-איכות חיים אמיתית
בהצלחה!

ששונית

משתמש מקצוען
מבינה מאוד את התסכול
תנסי להסתכל על המצב הזה ממבט שונה:
ילד מבית מאוד עשיר גדל בבית שמספק לו כל טוב הפרסומות ההעשרה והטכנולוגיות האפשריות, ההורים כמעט אינם בשטח והילד גדל בלי הכוונה וחינוך מההורים.
לעומתו ילד שמגיע מבית עני מאוד, חולק את מיטתו עם ילד נוסף, אוכל עבמי"ם ממוחזרים. את שעות אחה"צ מבלה בחברת נמלים וברחשים קוצים וברקנים, וההורים שנמצאים שם רוב הזמן מקנים לו חינוך וערכים על בסיס יומי.
מי יגדל לאיש טוב יותר? מי יחיה את החיים נכון יותר? במבחן התוצאה איזו שיטת גידול עדיפה?
אז נכון שההיגיינה אצלנו היא גרועה, אין כמעט העשרה, חוגים, קידמה, הניירות משומשים והטישו נייר זכוכית, הלוחות מחוקים, החצרות (אם ישנן) מוזנחות להחריד ולא משנה שאנחנו לא אשמים שעוגת התקציב לפעמים מאשרת לנו קצת פירורים, אבל...!!!! כאן גדלים אנשים עם ערכים. כאן גדלים דורות שעושים את העולם מקום טוב יותר, למרות, ונכון יותר בגלל הנתונים החסרים הנ"ל

שרה41102

משתמש פעיל
רגע עזבו בצד חילוני דתי חח (אני בתחום החרדי מעל 10 שנים כן..)
אבל העניין הוא שקשה לעצום עין ,הפערים העצומים.
בגלל שאין תקציבים- קופת גן עומדת על סך 450 שך כפול 25-29 ילדים... זה לא סוגר את הפינה של היגיינה?
נכון אין תקציב אולי להגדיל שטחים או לבנות עוד קוממה או מבנה אבל תקציב לסבון ונייר? לא הגזמנו?
בואו נפנבה לחסדי נעמי או חיד שרה עבור שלוחה חדשה שאין לה תקציב למוסדות חרדיים.

לא כל דבר אפשר ללהגיד "אין תקציבים" או נותנים להם יותר ולנו פחות... יש גבול

שרה41102

משתמש פעיל
המטרה שלי באשכול הוא באמת לקבל את דעתכם איך מקדמים ומעלים למודעות את הנושא הזה וגורמים לשינוי ומהפך!
גם אם זה לבנות חברה חיצונית שתדאג להספקת היגיינה למוסדות חרדיים ועוד.. משרד הבריאות חייב לפקח על הדברים האלה לא?

שישפן

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
ממש מצער, אבל לא בכל מקום זה ככה..
אצלנו תמיד יש מוצרי היגיינה וכל מה שהבנות צריכות.
אני בכלל לא דואגת לזה
אולי תבררי במקומות אחרים כי זה ממש לא אמור להיראות כך, וגם לגבי הגנים של הבנים לכולם אצלנו יש חצר.

sarigold5

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
קופת גן עומדת על סך 450 שך כפול 25-29 ילדים... זה לא סוגר את הפינה של היגיינה?
נכון, זה הולך לדברים הכי בסיסיים כמו נייר טואלט, ואמור להספיק גם לריתמיקה, חומרי יצירה ומסיבות...

אנוכי

משתמש מקצוען
לא,
קופת הגן הולכת בעיקר על ריתמיקה,
חוברות העשרה,
פעילויות מיוחדות (חגים, יום הולדת, תחפושת פורים, מסיבת סופשנה וכו')
להגיינה ולחומרי יצירה יש תקציב מצומצם מהרשת.

תנתוש

משתמש חדש
אני גם מסכימה שזה עניין של מודעות.
כשהבן שלי היה בגן, הסתבר לי שהוא לא שותה בגן בכלל כי כל הכיור היה מלא בכוסות ,וכל ילד היה שותה ומחזיר לכיור..
כשלא היתה ברירה היה בוחר כוס שנראתה לו נקייה (להגדרתו,נקייה זה בלי חול..) שזה היה הרע במיעוט,ובה היה שותה..
ולא הרשו להביא בקבוקים אישיים,כי זה נוזל ומלכלך את הגן!!!
אז אין פה שום עניין של תקציב ולא צריך תמיד להתקרבן. עניין של רצון טוב ומחשבה

ואהבת כמוך

משתמש צעיר
במסגרות רחוקות מהדת משלמים הרבה יותר.
כן כן גם על גן עירייה.
וועד, חוגים וכו וכו

סליחה, אבל אני לא אוהבת את השיח למה להם לא ולמה הם.. לא מקדם ומרחיק.

למה לא לעשות וועד שכל הורה נותן 20 שקלים ויש את כל הדברים האלה כל השנה.

שרה41102

משתמש פעיל
ומה לגבי גן ללא חצר פעילות ? לא ימי ביניים?
איך שולחים את הבנים לגן הזה בידיעה שהוא החרדי היחידי כאן?
בא לי לבכות ממש כך (אולי אני מגזימה אבל זה באמת גורם לי לצער ענק)
היה עדיף לא לפתוח גן ועם הזמן המצוקה החרדית הייתה מביאה לגן נורמאלי יותר לדעתי..
סליחה, אבל אני לא אוהבת את השיח למה להם לא ולמה הם.. לא מקדם ומרחיק.
אני מאוד מסכימה, כי כשאני נתתי את הדוגמא על החילונים מטרתי הייתה לשקף את הרגשות שלי שאני מרגישה שהילדים שלי לא יהיו במוסדות הכי טובים מכל הבחינות.. ולא השוואה תקציבית.

כפרת עוונות

משתמש פעיל
לא כתבת הכול
תמשיכי לברר
אצלינו אין מנעולים, רק בשירותים בחדר מורות.
הילדות? יש להן רגליים. שתסתדרנה.
נייר טואלט- נייר זכוכית האפור הזה במקרה הטוב. בד"כ אין.
מגבות- כשיש ביקורת של משרד הבריאות מחליפים.
מנקה פעם בשבוע.
סבון? חחח
לכבוד ביקורת שכרו וילונות לחלונות.
מיד אחרי הביקורת הם נעלמו
השמש על הראש של הבנות.
רדיאטורים לקישוט בלבד.
אחד עובד בכל מסדרון

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
היה עדיף לא לפתוח גן ועם הזמן המצוקה החרדית הייתה מביאה לגן נורמאלי יותר לדעתי..
לא היה קורה
אני יודע על עיר אחת שת"ת שם היה צריך לשכור דירה כיון שהעיריה לא הקצתה גנים מסודרים למוסד
זה עניין של סדרי תקציב וסדרי עדיפות של העיריה

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כז

א לְדָוִד יְהוָה אוֹרִי וְיִשְׁעִי מִמִּי אִירָא יְהוָה מָעוֹז חַיַּי מִמִּי אֶפְחָד:ב בִּקְרֹב עָלַי מְרֵעִים לֶאֱכֹל אֶת בְּשָׂרִי צָרַי וְאֹיְבַי לִי הֵמָּה כָשְׁלוּ וְנָפָלוּ:ג אִם תַּחֲנֶה עָלַי מַחֲנֶה לֹא יִירָא לִבִּי אִם תָּקוּם עָלַי מִלְחָמָה בְּזֹאת אֲנִי בוֹטֵחַ:ד אַחַת שָׁאַלְתִּי מֵאֵת יְהוָה אוֹתָהּ אֲבַקֵּשׁ שִׁבְתִּי בְּבֵית יְהוָה כָּל יְמֵי חַיַּי לַחֲזוֹת בְּנֹעַם יְהוָה וּלְבַקֵּר בְּהֵיכָלוֹ:ה כִּי יִצְפְּנֵנִי בְּסֻכֹּה בְּיוֹם רָעָה יַסְתִּרֵנִי בְּסֵתֶר אָהֳלוֹ בְּצוּר יְרוֹמְמֵנִי:ו וְעַתָּה יָרוּם רֹאשִׁי עַל אֹיְבַי סְבִיבוֹתַי וְאֶזְבְּחָה בְאָהֳלוֹ זִבְחֵי תְרוּעָה אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה לַיהוָה:ז שְׁמַע יְהוָה קוֹלִי אֶקְרָא וְחָנֵּנִי וַעֲנֵנִי:ח לְךָ אָמַר לִבִּי בַּקְּשׁוּ פָנָי אֶת פָּנֶיךָ יְהוָה אֲבַקֵּשׁ:ט אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי אַל תַּט בְּאַף עַבְדֶּךָ עֶזְרָתִי הָיִיתָ אַל תִּטְּשֵׁנִי וְאַל תַּעַזְבֵנִי אֱלֹהֵי יִשְׁעִי:י כִּי אָבִי וְאִמִּי עֲזָבוּנִי וַיהוָה יַאַסְפֵנִי:יא הוֹרֵנִי יְהוָה דַּרְכֶּךָ וּנְחֵנִי בְּאֹרַח מִישׁוֹר לְמַעַן שׁוֹרְרָי:יב אַל תִּתְּנֵנִי בְּנֶפֶשׁ צָרָי כִּי קָמוּ בִי עֵדֵי שֶׁקֶר וִיפֵחַ חָמָס:יג לוּלֵא הֶאֱמַנְתִּי לִרְאוֹת בְּטוּב יְהוָה בְּאֶרֶץ חַיִּים:יד קַוֵּה אֶל יְהוָה חֲזַק וְיַאֲמֵץ לִבֶּךָ וְקַוֵּה אֶל יְהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

מנדלה במטבח • אתגר 53

לוח מודעות

למעלה