רעיון להשקעה חסכון 200 אלף ש"ח לשנתיים

• פותח הנושא SSAA
  • פורסם בתאריך

SSAA

משתמש רשום
לא הצלחתי להבין למה כדאי צמוד מדד גם כשהבנקים נותנים כזה ריבית טובה לקלצ - 3.7
כמה את חושבת שאצליח לקבל אם אני אשים בצמוד מדד לפי התחזיות האופטימיות, יש פער כל כך גדול ששוה את הסיכון לרווח?

לייבובוש

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
כמה את חושבת שאצליח לקבל אם אני אשים בצמוד מדד לפי התחזיות האופטימיות, יש פער כל כך גדול ששוה את הסיכון לרווח?
הצד השני הוא שריבית לא באמת מאבטח שיהיה רווח טוב,כי אם האינפלציה גוברת על זה לא רק שאין רווח אלא גם הקרן נשחק.
ואם הכסף צמוד למדד הוא וודאי משמר את ערכו וזה בהחלט יכול להיות רווח ריאלי מול ריבית

כמובן אף אחד מאיתנו לא נביא.אבל יש אינפלציה עולמי ולא נראה שיש אף אחד שאומר שזה משהו שיעצר בזמן הקרוב

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
מדובר על רווח מובטח של 6,000 ש"ח על כל 200,000 ש"ח
מול 750 ש"ח מובטח + אינפלצייה.

במצב הנוכחי שהאינפלצייה מרימה ראש.
ניכר הצורך לחשוב בטווח הקצר
שלא להפסיד את ערך הכסף.

באופן כללי השקעה לטווח קצר היא רק בשביל הגנה מאינפלצייה
ולא בשביל רווח
6,000 ש"ח זה סכום לא כזה גדול
בשביל לנעול 200,000 ש"ח לשנתיים.
(אני לא מוכן לנעול כסף לשנתיים
בשביל לקבל כזה סכום
כנראה שהייתי מניח בגמ"ח
אבל כל אחד והשיקול שלו)

אפשר גם לחלק את ההשקעה באופן כזה
1/3 הצמדה למדד
1/3 הצמדה לפריים
1/3 תשואה מובטחת
ואפשר לחשוב על עוד חלוקות מגוונות.
הרבה הצלחה!

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
רק כדי להבהיר את דעתי.
אז לדעתי לרוב האנשים בנתונים שהובאו פה אז יש חלופות טובות יותר מאשר פיקדון בבנק.

SSAA

משתמש רשום
תודה רבה @ארי בכרמים
אני וודאי מסכים איתך שההפקדה היא לא בשביל התשואה אלא כדי לבטח את הכסף מפני האינפלציה רק שבהסתכלות שלי כיון שאני בטבעי מעדיף את הבטוח חשבתי שאולי עדיף לי פקדון קלצ כך שבטוח אני מבטח אותו במשהו ריאלי
ומסתבר לפי הצפי שאני קורא פה שההפרש בין הצמוד מדד ללא צמוד עם ריבית של 3.7 הוא לא יהיה כ"כ גדול כך שבמידה מסוימת עשיתי את מה שאני צריך
אתה מסכים איתי?

ודרך אגב מה שכתבת -
מדובר על רווח מובטח של 6,000 ש"ח על כל 200,000 ש"ח
מול 750 ש"ח מובטח + אינפלצייה.
- שהרווח המובטח הוא 6000 ש"ח, נראה לי שמדובר בקצת יותר כסף, לפי הבנתי אם יש ריבית של 3.7 זה 3700 לכל 100,000 לשנה, כך שהרווח לשנתיים ל200000 הוא לפחות 14800 ויש גם ריבית דריבית...
@ארי בכרמים אני צודק?

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
@ארי בכרמים

איזה תשובה יפה!
תודה רבה!
מה הכוונה תשואה מובטחת??
תשואה מפיקדון בבנק זה נקרא תשואה מוטחת
כי מראש מבטיחים כמה תהיה התשואה.
בשונה מהשקעה בקרן כספית למשל
שאין הבטחת תשואה.
יש לך גמ''ח שהיתה יכול להמליץ שיהיה אמין ובטול להפקיד שם סכומים יפים?
אני לא מכיר גמ"ח מומלץ
חוץ מהגמ"ח שלי, כמובן
אבל אני לא צריך הפקדות.

nechamizak

משתמש סופר מקצוען
יש פקדונות כמו פקדון תות במזרחי טפחות שהם דו מסלוליים: אפשר לקבל ריבית קבועה- מדורגת או הצמדה למדד. בתום התקופה מקבלים את הריבית הרווחית מבין השתיים.

SSAA

משתמש רשום
יש פקדונות כמו פקדון תות במזרחי טפחות שהם דו מסלוליים: אפשר לקבל ריבית קבועה- מדורגת או הצמדה למדד. בתום התקופה מקבלים את הריבית הרווחית מבין השתיים
@ארי בכרמים @מקצועי בלבד
לדעתך מה עדיף בחסכון של שנתיים, מבין שני ההצעות, מה שהוא מציע פה שזה פקדון משולב 3 אחוז / צמוד מדד הגבוהה מבניהם
או פקדון לא צמוד של 3.7 אחוז?

אוהב ציון

משתמש פעיל
תמיד עדיף ללכת על צמודת מדד , מכיוון שלהבנתי בהצמדת מדד אין הפרשה של 25 אחוז למס הכנסה .

לא בדקתי אבל מסתבר כנ"ל

אאאא....

משתמש פעיל
למה?
בבנק ישראל מופיע תחזית ל2023 של 2.5% התחזית המקרו-כלכלית של חטיבת המחקר, אוקטובר 2022.
ולפי החשבון זה יוצא כ 3%, ובבנק הפועלים ניתן לקבל 3.72% עם אפשרות משיכה כל חצי שנה.

תמיד עדיף ללכת על צמודת מדד , מכיוון שלהבנתי בהצמדת מדד אין הפרשה של 25 אחוז למס הכנסה .

לא בדקתי אבל מסתבר כנ"ל
פיקדון בבנק זה רק 15% ורוב האנשים יכולים להזדכות בסעיף 46% ועוד לקבל על הדרך 4% פלוס מדד.

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
פיקדון בבנק זה רק 15% ורוב האנשים יכולים להזדכות בסעיף 46% ועוד לקבל על הדרך 4% פלוס מדד.
כפי שכתבתי
פיקדון בבנק לטווח קצר
זה לא כדי להשיג יעד כלכלי
אלא כדי להגן על הכסף מפני אינפלציה.
וכמו שכתבתי מי שמרגיש אחרת, שיעשה כהבנתו.
ככה אני רואה את הדברים.

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה