רעיון להשקעה חסכון 200 אלף ש"ח לשנתיים

• פותח הנושא SSAA
  • פורסם בתאריך

SSAA

משתמש רשום
@ארי בכרמים
אשמח לקבל עצה ממך או ממישהו אחר שידע לייעץ לי בעניין זה
אני כבר כמה ימים מחפש הפקדה טובה בבנקים
והאמת שזה ממש מבלבל כל בנק עם הרביות שלו והכללים שלו
אשמח לדעת בנושא שהעליתי בתחילת השרשור הזה מה הפקדה שנחשבת לבטוחה ומשתלמת מבחינת ריביות
מצרף הצעות של כמה בנקים (לאומי, מזרחי, דיסקונט, ירושלים)
אשמח לעזרה בנושא או אם יש למישהו רעיון או מידע על פקדון יותר טוב שיכתוב לי פה
תודה רבה

קבצים מצורפים

• Screenshot_20221018-132130.jpg
    Screenshot_20221018-132130.jpg
    KB 51.9 · צפיות: 42
  • Screenshot_20221018-134008_Chrome.jpg
    Screenshot_20221018-134008_Chrome.jpg
    KB 126.3 · צפיות: 44
  • Screenshot_20221018-133902_Chrome.jpg
    Screenshot_20221018-133902_Chrome.jpg
    KB 107.7 · צפיות: 42
  • Screenshot_20221018-133449_Chrome.jpg
    Screenshot_20221018-133449_Chrome.jpg
    KB 92.6 · צפיות: 45

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אם החלטתם ללכת על פיקדון בבנק, אז לדעתי כרגע יש עדיפות לפיקדון צמוד למדד.

שתים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
@ארי בכרמים
אשמח לקבל עצה ממך או ממישהו אחר שידע לייעץ לי בעניין זה
אני כבר כמה ימים מחפש הפקדה טובה בבנקים
והאמת שזה ממש מבלבל כל בנק עם הרביות שלו והכללים שלו
אשמח לדעת בנושא שהעליתי בתחילת השרשור הזה מה הפקדה שנחשבת לבטוחה ומשתלמת מבחינת ריביות
מצרף הצעות של כמה בנקים (לאומי, מזרחי, דיסקונט, ירושלים)
אשמח לעזרה בנושא או אם יש למישהו רעיון או מידע על פקדון יותר טוב שיכתוב לי פה
תודה רבה
מבין ההצעות האלו
ההצעה של בנק לאומי הכי טובה
אבל עניתי לך בפרטי.
בהצלחה!

shmilka

משתמש רשום
אני רחוק מלהיות מומחה פיננסי, אבל כל נכס שמחקה מדד כלשהו בבורסה - יכול לתת לך תשואה ממוצעת של 7% בשנה (בימים כתיקונם, כי כרגע יש משבר עולמי והשוק בירידה). קופת גמל להשקעה מוגבלת בהפקדות של עד 71,000 ש"ח בשנה, אז לא תוכל להפקיד את כל ה-200 אלף

כדאי לך להשקיע ישירות במדדים שמוכיחים את עצמם לאורך עשורים, כגון נאסד"ק, S&P 500 וכו'. אם ניקח את התשואה הממוצעת שציינתי קודם לכן, משמע ש-200 אלף יביאו לך 14,000 שקל נוספים כל שנה (1,160 ש"ח בחודש). זה מכובד מאוד לדעתי... ואם תקפיד להוסיף עוד הפקדות מדי פעם, הסכומים יהיו גבוהים יותר.

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
אני רחוק מלהיות מומחה פיננסי, אבל כל נכס שמחקה מדד כלשהו בבורסה - יכול לתת לך תשואה ממוצעת של 7% בשנה (בימים כתיקונם, כי כרגע יש משבר עולמי והשוק בירידה). קופת גמל להשקעה מוגבלת בהפקדות של עד 71,000 ש"ח בשנה, אז לא תוכל להפקיד את כל ה-200 אלף

כדאי לך להשקיע ישירות במדדים שמוכיחים את עצמם לאורך עשורים, כגון נאסד"ק, S&P 500 וכו'. אם ניקח את התשואה הממוצעת שציינתי קודם לכן, משמע ש-200 אלף יביאו לך 14,000 שקל נוספים כל שנה (1,160 ש"ח בחודש). זה מכובד מאוד לדעתי... ואם תקפיד להוסיף עוד הפקדות מדי פעם, הסכומים יהיו גבוהים יותר.
זה לא מתאים לטווח קצר.

אאאא....

משתמש פעיל
אם החלטתם ללכת על פיקדון בבנק, אז לדעתי כרגע יש עדיפות לפיקדון צמוד למדד.
למה?
בבנק ישראל מופיע תחזית ל2023 של 2.5% התחזית המקרו-כלכלית של חטיבת המחקר, אוקטובר 2022.
ולפי החשבון זה יוצא כ 3%, ובבנק הפועלים ניתן לקבל 3.72% עם אפשרות משיכה כל חצי שנה.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום

SSAA

משתמש רשום
שכל אחד יעשה כהבנתו.
כך אני חושבת, ואין לי זמן כרגע להאריך בהסברים.
אשמח אם תוכלי להסביר לי קצת יותר
אני לא מבין בזה ואני מנסה להבין מה אמור להיות השיקול שלי בין הצדדים

בבנק לאומי נותנים על פקדון של שנתים
קל"צ - 3.7
ועל צמוד מדד 0.5
אשמח להבין קצת יותר מה באמת יותר משתלם
האם הצפי שהמדד רק יעלה ויעלה
או שאולי הוא יתמתן ואפילו ירד ואז כן יותר בטוח ללכת על הקלצ
במיוחד שעכשיו שהריביות רק עולות ועולות אפשר למצוא ריביות קבועות שלא היה בעבר בפקדונות קצרות טווח
אשמח להבין את דעתך

יוני אישזב

משתמש צעיר
יש כאן הרבה שמתחזים למבינים בהשקעות .....
וכמו שאומרים עדיף ציפור אחת ביד מאשר 2 על העץ
ואם נותנים בבנקים 3.5 תלך על זה[אולי יש אג"ח שנותנים יותר אבל בדר"כ זה לטווח ארוך יותר]
בקשר למדד אני לא נביא ולא בן נביא אבל אחרי כאלה עליות ריבית בכל העולם בדרך כלל מגיע מיתון [ומיתון זה אומר ירידה במדד]תסתכל רק על ה-3 חודשים בארצות הברית בחודש האחרון היה עליה של 0.4 חודש לפני 0.1 וחודש קודם לא היה עליה בישקלול של 3 חודשים זה אומר שהמדד שם יהיה פחות מ-3.5 אחוז וזה משקף מגמה עולמית וזה עוד לפני השפעת עלית הריבית המטורפת שעלתה בחודשים האחרונים שאמורה להוריד עוד את המדד
ואיך אומרים לך על בטוח

אאאא....

משתמש פעיל
ואם נותנים בבנקים 3.5 תלך על זה[אולי יש אג"ח שנותנים יותר אבל בדר"כ זה לטווח ארוך יותר]
אפשר גם לרכוש אג"ח שתאריך הפירעון שלו יהיה בשנתיים הקרובות וגם פחות מזה, ובתשואה הרבה יותר גבוה מהבנק, וזה גם נזיל לעומת תוכנית חיסכון בבנק.
אבל זה קצת יותר מורכב, בגלל הדירוג והעמלות ברכישה.
צריך לפתוח אשכול על אג"ח.

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
יש כאן הרבה שמתחזים למבינים בהשקעות .....
וכמו שאומרים עדיף ציפור אחת ביד מאשר 2 על העץ
איזה ציפור יש לך ביד.
האינפלציה מאדה לך את הכסף.
אם יתנו לך תשואה גבוהה ככל שתהיה
אם האינפלציה תנגוס בה,
זה רק קוסמטיקה.
ולא ציפור ביד.
וחוץ מזה למה לענות ככה???

אגב, התשובה שענית יכולה להיות נכונה
אני לא פוסל את התשובה
רק הבאתי משקל נגד.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
איזה ציפור יש לך ביד.
האינפלציה מאדה לך את הכסף.
אם יתנו לך תשואה גבוהה ככל שתהיה
אם האינפלציה תנגוס בה,
זה רק קוסמטיקה.
ולא ציפור ביד.
האינפלציה כמובן יכולה לנגוס גם בקרן, ולא רק שריאלית בכלל לא תהיה תשואה, אלא גם יכול להיות הפסד ריאלי.
וכמובן שגם במקרה של הפסד ריאלי ירד מזה מס של 15%. [מה שלא קיים בפיקדון צמוד מדד]

ומי שחושב שצמוד למדד זה רעיון פחות טוב, אז כדאי לשקול לקחת צמוד לפריים, ופה יש הצעות טובות בבנק one zero.

SSAA

משתמש רשום
@מקצועי בלבד אשמח לשמוע דעתך
אשמח אם תוכלי להסביר לי קצת יותר
אני לא מבין בזה ואני מנסה להבין מה אמור להיות השיקול שלי בין הצדדים

בבנק לאומי נותנים על פקדון של שנתים
קל"צ - 3.7
ועל צמוד מדד 0.5
אשמח להבין קצת יותר מה באמת יותר משתלם
האם הצפי שהמדד רק יעלה ויעלה
או שאולי הוא יתמתן ואפילו ירד ואז כן יותר בטוח ללכת על הקלצ
במיוחד שעכשיו שהריביות רק עולות ועולות אפשר למצוא ריביות קבועות שלא היה בעבר בפקדונות קצרות טווח
אשמח להבין את דעתך

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה