דרוש מידע חינוך מיוחד או אדריכלות?

טעות לעולם חוזרת

משתמש סופר מקצוען
נשמח להתעדכן איפה מקבלים משכורת לא רעה בחינוך מיוחד???

אני גם הייתי ככה
מתישהו הבנתי שדייייי
מה זה משכורת לא רעה? סיעת בחנ''מ מקבלת מינימום וגננת? קצת יותר
אא''כ יש לה תואר והיא עובדת בכללי
ולקבל תקן קבוע בחינוך מיוחד זה הרבה פרוטקציה בלי קשר לכישורים ומתישהו נגמר הכוח והסבלנות
זה מקצוע שוחק מאוווד

פחות מכיר את תחום חנ''מ,
הבת שלי עובדת בגן חרדי בעירייה שאינה חרדית,
אף פעם לא ביררתי כמה מרוויחה, אבל ממש לא 41 לשעה, הרבה מעבר לכך.
את הידע היחיד על המשכורת אני יודע מכך שפעם עשתה לנו חשבון,
שאם נחשב על כמה שעות עבודה היא מקבלת בשנה, וכמה היא עובדת בפועל - יוצא שהיא מקבלת לשעה מעל 130 ש''ח.
כי כמות ימי החופשה מטורפת לגמרי, משהו כמו 4 חודשים בשנה.

צמה

משתמש פעיל
בלי אופק חדש?
עמותות חרדיות (לא הוגנות...)?

אין לי עוד הסבר...אני מדברת מהכרות עם התחום. לא זרקתי מספרים באוויר.

נקודה נוספת,
אני מדברת על גננת שעובדת 110% (ללא יום אם-יום חופשי נוסף פעם בשבועיים).

וחשוב לדעת,
מקומות שמשלמים כמו שצריך, בד"כ הדרישות שלהם בהתאם.
מדובר בעבודה אינטנסיבית מאוד. מאוד.

נערך לאחרונה ב:

סוכריה חלבית

משתמש פעיל
פחות מכיר את תחום חנ''מ,
הבת שלי עובדת בגן חרדי בעירייה שאינה חרדית,
אף פעם לא ביררתי כמה מרוויחה, אבל ממש לא 41 לשעה, הרבה מעבר לכך.
את הידע היחיד על המשכורת אני יודע מכך שפעם עשתה לנו חשבון,
שאם נחשב על כמה שעות עבודה היא מקבלת בשנה, וכמה היא עובדת בפועל - יוצא שהיא מקבלת לשעה מעל 130 ש''ח.
כי כמות ימי החופשה מטורפת לגמרי, משהו כמו 4 חודשים בשנה.
בחנ"מ יש הרבה פחות חופשים מהחינוך הרגיל, לא?

טעות לעולם חוזרת

משתמש סופר מקצוען
בחנ"מ יש הרבה פחות חופשים מהחינוך הרגיל, לא?
תלוי איזה חינוך מיוחד.
בגני שפה ותקשורת הרבה פחות, [וכמו שכתבו לפני זה לא קשור לגננת, כי היא מקבלת חופשה רגילה]
בגני שילוב כמעט כמו הרגיל.

נבראתי בצלם

משתמש פעיל
זה מצחיק לדון על משכורת... מינימום לא מינימום,
באמת באמת באמתת -
כשבן אדם אוהב את מה שהוא עושה,
כל עוד הוא נהנה מהעבודה שלו ועושה את השתדלותו,
לא משנה אם הוא מקבל 40 לשעה או 80 לשעה.
מי שהולך ללמוד חינוך מיוחד ואוהב את זה - לא אמור להתחשבן על כמות המשכורת...
כי תכלס' כל עבודה היא קשה בפני עצמה, וכל עבודה המשכורת שלה לא באמת מספקת...
מי שהולך לעבוד בעבודה שהוא לא אוהב רק בשביל המשכורת הקצת יותר גבוהה - זה אסון!!!
תלמדו קצת אמונה ובטחון והחיים שלכם ישתנו ב360 מעלות.
מבטיחה!
גם אני הייתי ככה עד לא מזמן, (ועדיין... הלוואי שלא יבואו אפפם ספקות לגבי זה שפרנסה משמיים וכו'...) אבל השתדלתי לקבוע לי כל יום דף בספר - "הנני בידך", זו הייתה עבודה קשה ללמוד את זה ולהפנים את הדברים, אבל רק כשאתה קורא ומעמיק אתה מבין עד כמה כמות הכסף שתקבל בכל חודש לא תלויה בך...
וזה באמת משנה חיים...
לא חושבת שאנשים פה הם לא בעלי אמונה חס וחלילה,
ולא באה לחנך אפחד.
אבל האמת היחידה היא - שפרנסה משמיים!!!!!!!!!!!!!!!!!!
נקודה...............
אני למדתי הוראה מתקנת בסמינר ובכיתה שלי 3/4 למדה מדעי המחשב...
ואני תמיד הרגשתי נחיתות וכו'... כי הרי הם יוכלו לפרנס בית של תורה, והם ירוויחו הרבה יותר ממני, וכו'... הרגשתי חסרת ערך לחלוטין... עד שהבנתי שזה פשוט אבסורד לחשוב שמישעובד יותר קשה יקבל יותר, כל אחד עושה את מה שמוטל עליו ואת העבודה שמתאימה לו לשם השתדלות בלבד... והקב"ה כבר יטפל בכל השאר!
הלוואי שנזכור את זה תמיד!
פרנסה בשפע לכולם!!!
(וואי איזה הרצאה יצאה לי פה... סורי על הנאומים... )

עבמית

משתמש פעיל
שואלת בשביל שכנה חמודה שמתלבטת....
היא טיפוס מאד יצירתי, אוהב אתגרים לוגיים, אוהבת ילדים מיוחדים והתעסקה איתם בקייטנות וכאלה.
מה עדיף? מה הדרישות בכל אחד מהמקצועות?
למה דווקא אדריכלות? נטיה לחשיבה לוגית לא בהכרח מעידה על יכולת צורנית ותפיסה מרחבית שחשובות לעבודת האדריכלות.
מנגד- אני לא מזלזלת בכלל בחינוך מיוחד, אם היא טיפוס יצירתי ובעלת מעוף, ויש לה יכולות טובות, היא יכולה לשלב את זה עם עוד משהו ולהתקדם הלאה בהמשך- העניין הוא לחשוב בגדול, ולבנות איזה שהיא מפה תעסוקתית עתידית.
שתי המקצועות טובים או גרועים- פשוט תלוי למי….
בסוף- הדבר הכי קריטי זה שהיא תאהב את מה שהיא לומדת ושתהיה שלמה עם הבחירה שלה, זו לא חכמה ללמוד מקצוע ׳ נחשב׳ אם את לא אוהבת או לא מספיק טובה בו. המוטיבציה ללמוד/ לעבוד בהכרח תהיה לא גבוהה, וגם המעסיקים מרגישים את זה, הם לא טיפשים.
בכל מקרה, ממליצה על ייעוץ תעסוקתי מקצועי.

(:1234

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
הנדסת תוכנה
מה תכל'ס?
חינוך מיוחד- שווה או לא?
לא קראתי הכל, אבל ככה: לא ללמוד חינוך מיוחד!!!!! בזבוז!!! יש בהמון מקומות ביקוש אדיר לסייעות, ומקבלים בלי שום תעודה!!!! מנסיון! אמנם א"א להתקדם ליותר מסייעת בלי תעודה, אבל ממילא צריך פרוטקציות, ומינימום איזה 7 שנים כסייעת כדי להתקדם, אז כבר לא משנה.
אמא שלי עובדת כבר יותר מעשרים שנה בחינוך מיוחד, וממש אפסית ההתקדמות שלה, ורובה המוחלט, זה לפני כמה וכמה (וכמה) שנים.
אדריכלות- צריך מאד יצירתיות, (עשתה מבחן תיל? כי דווקא חצי ממנו (קצת בהגזמה;)) זה בדיקת התאמה לאדריכלות) היא צריכה גם לאהוב לשבת מול מחשב שעות.
עריכה: וגם כמו שכתבה @עבמית צריך יכולת צורנית ותפיסה מרחבית. (כאמור, נבדק בתיל)
ו-אדריכלית זה אומר להיות עצמאית. מתאים לה? מצוין, לא כל אחת תאהב תרעיון...
בהצלחה!!!

רבקה 1

משתמש רשום
אולי זאת רק תחושה שלי?
בכל פורום על לימודי מקצוע בפרוג כתוב אותו דבר 10-12 אלף זה לא הרבה.
בתוך עמי אנוכי יושבת, לא רואה למעט עובדי היטק שאנשים מרווחים הרבה יותר מזה. ברור שבכל מקצוע יש את ההוא שמרוויח יותר ואז מנפנפים בזה כאילו כל השוק מרוויח ככה.
א. זה עושה הרגשה דפוקה מאוד לכל מי שעובד במקצוע ולא מרוויח 20 אלף
ב. זה מיצר מצג שווא על המקצוע.

הרבה מאוד נשים חרדיות מרוויחות את הסכומים האלו וחיות עם מספר ילדים בשמחה ובאושר אולי לא בעושר אבל זה בהחלט סכום ראלי שהרבה מאוד מאוד נשים מרוויחות. (בתחומים כמו הנ"ח, גרפיקה,מזכירות,אדריכלות,ראית חשבון, ריפוי בעיסוק, אחות סיעוד וכו)
באו נפסיק להשוות כל הזמן השתכרות להיטק, יש את כל השוק ויש היטק ויש פער עצום בינהם, אז מי שלא מעונינת לעבוד בהיטק שלא תחלום שמקבלים בכל מקצוע 20 אלף סתם ככה.

@דולפין כחול
מהכירות קצת עם משרדי אדריכלות השכר בקנטים
אפשר לספר על עצמאיות וכו' תכלס זה לא קורה
ברור שאפשר להיות עצמאית אבל לא לכל אחד זה מתאים צריך אופי מיוחד לזה..
באדריכלות מתחיל ממינימום ולא מגיע להרבה,אחרי שנות רבות נסיון מגיעות ל-12 -10 אלף שזה ממש לא מתגמל.

חנ"מ אני לא מכיר,רק יש הבדל בין עבודה משרדית לעבודה פיזית,מה יותר מתאים?

המליונרית

משתמש מקצוען
אני גם בתוך עמי אנוכי יושבת ויודעת שהשכר בהרבה מן המקצועות הוא יותר מ 12 (לא הייטק)
חינוך מיוחד הרבה חברות שלי למדו ורובם עדיין סייעות (עבודה פיזית קשה) והשכר לא מתגמל
מצד שני יש לי חברות שהתקדמו ממש יפה ( תחת משרד החינוך ולא עמותות)

רבקה 1

משתמש רשום
אני גם בתוך עמי אנוכי יושבת ויודעת שהשכר בהרבה מן המקצועות הוא יותר מ 12 (לא הייטק)
חינוך מיוחד הרבה חברות שלי למדו ורובם עדיין סייעות (עבודה פיזית קשה) והשכר לא מתגמל
מצד שני יש לי חברות שהתקדמו ממש יפה ( תחת משרד החינוך ולא עמותות)
מסכימה איתך שיש יותר (גילוי נאות אני עובדת באדריכלות מרוויחה יותר מ12 אלף + תנאים טובים), אבל מפה ועד להגדיר אותו נמוך רחוקה הדרך, זה שכר ממוצע וסביר לחלוטין בהרבה מאוד ממקצועות השוק.

אוריגמי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
גם באדריכלות מתחילים משכר נמוך, ואפילו מינימום, אבל מתקדמים ומתקדמים
לא קראתי את כל האשכול
אבל חשוב לבדוק מבפנים את השוק של אדריכלות
מסקרים שראיתי אצל בוגרות בי"ע, שכירות בתחום האדריכלות לא מקבלות הרבה!
אדריכלות לא נחשב מקצוע שמצדיק את הלימודים (גם בעולם הכללי, אבל במיוחד החרדי)
גם אחרי 10 שנות נסיון, נדיר לקבל מעל 60-70 ש"ח לשעה. במיוחד בעבודות שמתאימות לחרדיות.
אם מישהי לא סגנון שתהיה עצמאית, שתיקח בחשבון את המשכורת...

אמנם יש נישות שכן משלמות יותר, אבל צריך ללמוד אותן ולרצות לעבוד בעבודה שנקראת יותר משעממת (חשמל, אינסטלציה, וכדו'.)

אם היא כבר תשקיע ככה בלימודים, אז מקצועות אחרים מרוויחים יותר.

Yes it's me

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אני למדתי אדריכלות עכשיו סיימתי ואין השמה!!!
אחותי למדה חינוך מיוחד התחילה כסייעת שנה, עכשיו היא הגננת ומרוויחה יפה,
היא מקדמת את הילדים ויש לה סיפוק וחויה כל יום, גם בסוף השנה הזו יש לה תואר ראשון בחנ"מ
זאת אומרת לא צריך 7 שנים כדי להתקדם מסייעת הלאה, אחותי עשתה את זה בשנה ואיך שאני מכירה אותה היא לא תפסיק,
אני סיימתי עכשיו ולא מוצאת עבודה ברוך ה' יש לי חברות שהתחילו במינימום, ויש לי חברות שהתחילו ביותר,
50 60 לשעה, אם אתם מכירים קצת בתוך האדריכלות יש את עולם הרוויט שמאד משפיע, מחפשים בנות שיודעות את התוכנה על בוריה ומשלמים יפה,
אבל לא כולם ברות מזל ככה, ובהחלט יש ניצול של העובדות החרדיות מבחינה כלכלית
מסקנה: לכל דבר יש יתרונות וחסרונות, לחנ"מ יש יותר השמה מאדריכלות, זה בטוח
השלמתי את אחותי יום אחד בעבודה, והמנהלת שואלת אותי אם אני רוצה לעבוד שם בתור סייעת
היא אומרת לי בתרועת ניצחון "יש לי פה כבר שתי אדריכליות!!" כמעט התעצבנתי עליה....
אבל המלחמה לא היטיבה לענף האדריכלות.... קשה עד מאד למצוא עבודה!

אוריגמי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
השלמתי את אחותי יום אחד בעבודה, והמנהלת שואלת אותי אם אני רוצה לעבוד שם בתור סייעת
היא אומרת לי בתרועת ניצחון "יש לי פה כבר שתי אדריכליות!!"
יש המון שלמדו אדריכלות ועובדות במקצועות אחרים.
מעניין אם באחוזים זה יותר ממי שלמדו מקצועות אחרים.

אמא לשלוש

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אני למדתי אדריכלות עכשיו סיימתי ואין השמה!!!
אחותי למדה חינוך מיוחד התחילה כסייעת שנה, עכשיו היא הגננת ומרוויחה יפה,
היא מקדמת את הילדים ויש לה סיפוק וחויה כל יום, גם בסוף השנה הזו יש לה תואר ראשון בחנ"מ
זאת אומרת לא צריך 7 שנים כדי להתקדם מסייעת הלאה, אחותי עשתה את זה בשנה ואיך שאני מכירה אותה היא לא תפסיק,
זה סיעתא דשמיא עצומה לקבל משרת גננת בתוך שנה
אולי גם תלוי באיזור מגורים
ואם כבר לומדים חנ''מ תלכו מיד על תואר...

ר' יהונתן

משתמש פעיל
זה סיעתא דשמיא עצומה לקבל משרת גננת בתוך שנה
אולי גם תלוי באיזור מגורים
ואם כבר לומדים חנ''מ תלכו מיד על תואר...
זה ברור שהכל סיעתא דשמיא ואין עוד מלבדו
אבל היום בחינוך מיוחד לא חייבים ללכת דוקא לעמותות חרדיות ששם יש יותר ניצול ופחות אפשרי להתקדם
אפשר לעשות השלמה לתואר ראשון(BA) במבחר או בנוות ישראל וללכת ישר לעבוד במקומות דתיים שזה תנאים של משרד החינוך ותוך שנה בהחלט אפשר להיות מחנכת או גננת ולקבל משכורת מכובדת עם תנאים מצויינים מבחינת שעות וחופשים שזה משהו שאין בהייטק ואדריכלות
כמו''כ בשנתיים האחרונות יש שינוי גדול לטובה במצב העמותות ויש הרבה שמשלמים לפי אופק חדש למורות ולגננות ועוד

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  11  פעמים

לוח מודעות

למעלה