דרוש מידע חינוך מיוחד או אדריכלות?

עבמית

משתמש פעיל
המעלות הגדולות של ראיית חשבון:
1. השמה מיידית. משרדים מגיעים לסמינר כדי לשכנע בנות לעבוד אצלן. לדעתי-90% מאלו שסיימו עכשיו כבר עם חוזי עבודה חתומים. אבל אי אפשר לדעת מה יהיה עוד כמה שנים- איגוד הסמינרים מכשיר 200-300 בנות כל שנה, ועם השנים בינה תעשה יותר ויותר חלקים מהעבודה. (אבל בסופו של דבר תמיד יצטרכו חתימה של רו"ח)
2. הערך עולה עם השנים-בעוד הנדסאיות בגיל 40-50 נחשבות בדר"כ "מבוגרות מדי" (לא מידיעה) בראיית חשבון כל שנת ניסיון מוסיפה.
3. עבודה קלה יחסית (י"א שמשעממת, תלוי במה עובדים), אחרי התמחות ניתן להוריד שעות בלי לפגוע בשכר.
4. שכר יציב לשכירים. יש בנות שמתחילות עם 10 אלף (ברוטו וכולל שווים. נטו בערך 7.5) מיד לאחר הסמינר. (ויש כמובן את אלו שמתחילות עם מינימום, אל תפתחו ציפיות.) אבל בתור שכירים השכר לא קופץ לשמים. למיטב ידיעתי-משהו בין 10 ל15. הכסף הגדול לא נמצא במשרדים. (אלא בעבודות כמו חשבים, תכנוני מס, רו"ח עצמאים וכד')
5. העבודה בעיקרון מול מחשב. מי שלא מתאים לה-שלא תלך. אבל בניגוד להנדסאים, יש גם המון חלקים של עבודה מול אנשים.
6. ניתן למצוא סביבת עבודה נקיה די בקלות. (או סביבה חרדית לחלוטין-שם השכר אגב יותר נמוך, או סביבה חרדית למחצה- אבל בגלל שמדובר בעבודה חשבונאית האווירה ברוב המשרדים מקצועית ועניינית. בדרך כלל רוב המשרדים מחזיקים קבוצות של נשים חרדיות שיושבות בנפרד.).
7. גם מבחינה טכנולוגית מדובר בעבודה נקייה. (אל תתלהבו-צריך מחשב, צריך מייל-לפחות במקום העבודה, ואפילו קצת מעבר. אבל הרבה יותר שמור מהנדסאים או גרפיקה.)
אה, ושכחתי לציין: יש אפשרות של עבודה היברידית.

כמובן שמהמעלות ניתן להבין גם את החסרונות. (ויש הרבה.)
בקשר ללימודים: הם לא קלים בכלל. אבל מי שאוהבת להשקיע (נתון יותר חשוב מכישרונות, אגב) יכולה ליהנות מהם מאד. לא בחצי שנה הראשונה למסלול-לוקח הרבה זמן להתרגל לחשיבה החשבונאית, אבל אח"כ מתחיל להיות מעניין. בגדול- ללמוד ראיית חשבון זה אומר לצאת לשנתיים וחצי ממסלול החיים הרגיל ולעבור לגור בתוך פיננסית ביקורת ושות'.
ולמרות כל מה שכתבתי לעיל, אני לא מוכנה להמליץ. רק להביא עובדות טכניות-וכמה שתרצו.
(כי לא יהיה לי מה לומר לחברה שלך כשהיא תבוא אלי עוד חצי שנה בצעקות של 'למה המלצת לי על הסיוט הזה'!!! כל בת במסלול שלי בכתה לפחות עשר פעמים שהיא יורדת היום מהמסלול, אבל בפועל כמעט ואין מעברים למסלולים אחרים)
הערה חשובה: אני למדתי ממש בהתחלה של התכנית החדשה, היינו שפנות ניסיון-הבנתי שבשנים אחרינו העסק קצת יותר מסודר.
כל מילה פנינה, לימודי ראיית חשבון זה השקעה טובה, למי שמתאימה.
לגבי הסעיף הראשון- אפשר לראות מעט מיתון בביקוש לרואי חשבון בשנה האחרונה, ואני מניחה שהמיתון הזה יגדל בשנים הקרובות . אבל עדיין רמת ההשמה יחסית למקצועות אחרים גבוהה מאוד.

תמר אביטבול

תמר צלמת מאסטרית בניו בורן, צילומי חוץ ומשפחה.
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
המעלות הגדולות של ראיית חשבון:
1. השמה מיידית. משרדים מגיעים לסמינר כדי לשכנע בנות לעבוד אצלן. לדעתי-90% מאלו שסיימו עכשיו כבר עם חוזי עבודה חתומים. אבל אי אפשר לדעת מה יהיה עוד כמה שנים- איגוד הסמינרים מכשיר 200-300 בנות כל שנה, ועם השנים בינה תעשה יותר ויותר חלקים מהעבודה. (אבל בסופו של דבר תמיד יצטרכו חתימה של רו"ח)
2. הערך עולה עם השנים-בעוד הנדסאיות בגיל 40-50 נחשבות בדר"כ "מבוגרות מדי" (לא מידיעה) בראיית חשבון כל שנת ניסיון מוסיפה.
3. עבודה קלה יחסית (י"א שמשעממת, תלוי במה עובדים), אחרי התמחות ניתן להוריד שעות בלי לפגוע בשכר.
4. שכר יציב לשכירים. יש בנות שמתחילות עם 10 אלף (ברוטו וכולל שווים. נטו בערך 7.5) מיד לאחר הסמינר. (ויש כמובן את אלו שמתחילות עם מינימום, אל תפתחו ציפיות.) אבל בתור שכירים השכר לא קופץ לשמים. למיטב ידיעתי-משהו בין 10 ל15. הכסף הגדול לא נמצא במשרדים. (אלא בעבודות כמו חשבים, תכנוני מס, רו"ח עצמאים וכד')
5. העבודה בעיקרון מול מחשב. מי שלא מתאים לה-שלא תלך. אבל בניגוד להנדסאים, יש גם המון חלקים של עבודה מול אנשים.
6. ניתן למצוא סביבת עבודה נקיה די בקלות. (או סביבה חרדית לחלוטין-שם השכר אגב יותר נמוך, או סביבה חרדית למחצה- אבל בגלל שמדובר בעבודה חשבונאית האווירה ברוב המשרדים מקצועית ועניינית. בדרך כלל רוב המשרדים מחזיקים קבוצות של נשים חרדיות שיושבות בנפרד.).
7. גם מבחינה טכנולוגית מדובר בעבודה נקייה. (אל תתלהבו-צריך מחשב, צריך מייל-לפחות במקום העבודה, ואפילו קצת מעבר. אבל הרבה יותר שמור מהנדסאים או גרפיקה.)
אה, ושכחתי לציין: יש אפשרות של עבודה היברידית.

כמובן שמהמעלות ניתן להבין גם את החסרונות. (ויש הרבה.)
בקשר ללימודים: הם לא קלים בכלל. אבל מי שאוהבת להשקיע (נתון יותר חשוב מכישרונות, אגב) יכולה ליהנות מהם מאד. לא בחצי שנה הראשונה למסלול-לוקח הרבה זמן להתרגל לחשיבה החשבונאית, אבל אח"כ מתחיל להיות מעניין. בגדול- ללמוד ראיית חשבון זה אומר לצאת לשנתיים וחצי ממסלול החיים הרגיל ולעבור לגור בתוך פיננסית ביקורת ושות'.
ולמרות כל מה שכתבתי לעיל, אני לא מוכנה להמליץ. רק להביא עובדות טכניות-וכמה שתרצו.
(כי לא יהיה לי מה לומר לחברה שלך כשהיא תבוא אלי עוד חצי שנה בצעקות של 'למה המלצת לי על הסיוט הזה'!!! כל בת במסלול שלי בכתה לפחות עשר פעמים שהיא יורדת היום מהמסלול, אבל בפועל כמעט ואין מעברים למסלולים אחרים)
הערה חשובה: אני למדתי ממש בהתחלה של התכנית החדשה, היינו שפנות ניסיון-הבנתי שבשנים אחרינו העסק קצת יותר מסודר.
יאווו תודה רבה לך על הפירוט,
הבעיה היא שחברה שלי היתה היום אצל אחת מהסמינר שיעצה לה לרדת ליעוץ מס
אמרה לה כך מתאים לך ראית חשבון ושיקבלו אותה לשם אבל לא בטוח שתהנה כאילו יותר יעוץ מס
מה אומרות יעוץ מס גם נקרא טוב כלומר שווה לה להתאמץ לראיית חשבון קצת הרבה יותר
או שפשוט תלך למה הכי הכי יהיה לה טוב
אשמח לשמוע ...
תודה רבה!

ככר השוק

משתמש מקצוען
יאווו תודה רבה לך על הפירוט,
אמרה לה כך מתאים לך ראית חשבון ושיקבלו אותה לשם אבל לא בטוח שתהנה כאילו יותר יעוץ מס
מה אומרות יעוץ מס גם נקרא טוב כלומר שווה לה להתאמץ לראיית חשבון קצת הרבה יותר
או שפשוט תלך למה הכי הכי יהיה לה טוב
אשמח לשמוע ...
תודה רבה!
הצוות בסמינר מייעץ לפי הכיתות שהוא צריך למלא. הם לא מייעצים לטובת התלמידה.

תמר אביטבול

מנוי פרימיום
צילום מקצועי
הצוות בסמינר מייעץ לפי הכיתות שהוא צריך למלא. הם לא מייעצים לטובת התלמידה.
יכול להיות הגיוני
אבל לא נראה לי שמה שאמרה לה זה בגלל זה
כי הבנות עכשיו רק בהתחלה של ההחלטה ויש עוד זמן עד שהן צריכות להגיש מה בחרו
אז נשמע לי מופרך שהיא כבר יודעת כמה ילכו לראיית חשבון כדי להוריד אותה מזה

תחצ

משתמש פעיל
אחת שהיה לה עקרון שהבנות שלה ילמדו הוראה, אמרה לי שעד עכשיו הם שלחו את כל הבנות להוראה (כמה בנות)
תכל'ס הם ראו שהיום קשה לחיות עם משכורת כזו וכמה שהעבודה שוחקת אותן, ולכן הם החליטו שאת הבת הבאה הם שולחים לתכנות. (בכלל לא בטוח שהיא תלך לתכנות, אבל כוונתה היתה שהיא לא תלך להוראה)
שמעתי על כמה כאלה.

פניני ריין

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
תלוי איפה היא גרה, כמה היא מוכשרת וכמה היא מתכוונת להשקיע.

ביעוץ מס אפשר גם למצוא עבודה טובה, (למתחילות קל למצוא במרכז וקשה באזור ירושלים)
אבל הרבה מאד עושות בסוף עבודה של הנה"ח.
לכאורה רישיון רו"ח שווה יותר. (הוא כולל בתוכו גם יעוץ מס, הנה"ח ובחלק מהסמינרים-חשבות שכר).

תמר אביטבול

מנוי פרימיום
צילום מקצועי
תלוי איפה היא גרה, כמה היא מוכשרת וכמה היא מתכוונת להשקיע.

ביעוץ מס אפשר גם למצוא עבודה טובה, (למתחילות קל למצוא במרכז וקשה באזור ירושלים)
אבל הרבה מאד עושות בסוף עבודה של הנה"ח.
לכאורה רישיון רו"ח שווה יותר. (הוא כולל בתוכו גם יעוץ מס, הנה"ח ובחלק מהסמינרים-חשבות שכר).
אז עדיף לה לרדת מלכתחילה לניהול עסקי ולא ללמוד קשה את יעוץ מס?

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
היי
מבררת גם בשביל בחורה שמתאים לה לפי התיל אדריכלות וזה ממש לא מה שמתחשק לה
היא מועניינת לברר על ריאת חשבון אם יש השמה מהר, איך הלימודים, שורדים אותם? וכמובן השכר?
חשוב להבין שהתיל בסמינר הוא מבחן חלקי שבודק רק התאמה למקצועות שנלמדים בסמינר.

תמר אביטבול

מנוי פרימיום
צילום מקצועי

הגרפולוגית

משתמש פעיל
בלת"ק
לגבי חינוך מיוחד
כתבת שהיא אוהבת להתנדב על ילדים מיוחדים.
היא צריכה לבדוק עם עצמה עם היא תהנה גם ללמד אותם.
כי זה עבודה אחרת לגמרי ודורשת יכולת הסברה, סבלנות וכו'.
לגבי אדריכלות- לא מכירה בכלל

דולפין כחול

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
אדריכלות- צריך מאד יצירתיות, (עשתה מבחן תיל? כי דווקא חצי ממנו (קצת בהגזמה;)) זה בדיקת התאמה לאדריכלות) היא צריכה גם לאהוב לשבת מול מחשב שעות.
עריכה: וגם כמו שכתבה @עבמית צריך יכולת צורנית ותפיסה מרחבית. (כאמור, נבדק בתיל)
ו-אדריכלית זה אומר להיות עצמאית. מתאים לה? מצוין, לא כל אחת תאהב תרעיון...
בהצלחה!!!

קיבלה 530 בתחום האדריכלות
קיבלה המלצה על טיפול- 25
נמשכת לשתי התחומים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה