התייעצות חייב לתת מפתח?

לארג'

משתמש סופר מקצוען
מעניין אם יש פה משכיר שחושב שזה לא נורמלי להשאיר אצלו מפתח

blue eagle

משתמש מקצוען
ברור, זה הבית שלך,
אז למה כשיש בעיה אתה מזעיק את בעל הדירה?
למה כשאתה מוצא מקק אתה דורש הדברה?
למה אם יש תקלה בברז הוא צריך לבוא לתקן?

יש לי דירה להשכרה, מעולם מעולם לא נכנסתי בלי ידיעת השוכרים או ע"פ בקשתם המפורשת. נראה לי הזוי לגמרי.
מה הקשר שאכנס פתאום??
אז למה להשאיר אצלכם?
לא חושבת שמותר להם להחליף מנעול בלי ידיעתי. (לא בדקתי חוקית,כן? אבל לא נשמע לי הגיוני)
לי נראה הגיוני
מה גם שעשרות פעמים בקשו ממני מפתח כי שכחו/המפתח אבד/נתקעו בלי..
נו לא בשביל זה אז משאירה אצלך....
ואגב, למשכיר אמור להיות יותר חשש ממך, כי על פי חוק אי אפשר לפנות שוכר שלא רוצה לפנות את הדירה. מה יעשה אם תחליט שאתה נשאר בלי לשלם למשל?
הבנו המשכיר מבטח את עמו טוב טוב ומה מבטח את השוכר??
מספיק לקחתם צ'ק ביטחון מה עוד?

י. שלמה כהן

משתמש פעיל
על פי החוק [מה שמצאתי לפחות], כל עוד בהסכם השכירות לא כתבנו שאסור לנו להחליף אז לשוכר מותר ורצוי להחליף צילינדר (רק כשעוזבים להחזיר את הקודם או לתת את המפתח החדש למשכיר הדירה)

[אגב, מעבר לבעל הבית, השוכרים הקודמים מי הם? אולי שכפלו לעצמם מפתח? היה שיפוצניק בדירה לפניכם ונשאר מפתח לעובד? הכל יכול להיות וצריך לקחת את מירב הביטחון]

יהודיפשוט

משתמש פעיל
אספר לך משני הצדדים:
כמשכירים- יש לנו מפתח. רשום בחוזה שאם אנחנו רוצים לבוא לדירה יש לתאם זאת מראש עם השוכרים. עד כה לא ניסינו לבוא לדירה גם עם תיאום. מקווה שהכל בסדר שם...
כשוכרים- כזו"צ שכרנו יחידה עם דלת עץ (לא פלדלת) וצילינדר פשוט. כשנכנסנו לדירה החלפנו צילינדר ושמרנו את המקורי כדי להחליף חזרה בתום התקופה. למעשה- נכנסנו לדירה ביום החתונה. כמה ימים אחר כך בתוך ימי השבע ברכות נחנו מנוחת צהרים, פתאום שמענו דפיקות. לא ענינו. לתדהמתנו שמענו שמישהו מנסה לפתוח בידית ואף לנעוץ מפתח! המשכיר הנחמד הביא הדברה. לא טרח ליידע. לא ענו לו בדלת ולדעתו זה היה דחוף ממש על מנת לנסות להכנס לדירה! שאנחנו משלמים עליה בכסף מלא! בעוד אנחנו ישנים! חוצפה שכזו. עוד אחר כך הוא התעצבן עלינו. אמר לנו- למה המפתח לא נכנס? התעצבן שהחלפנו צילינדר...
עילה להפרת חוזה!!!
לא הייתי ממשיך בחיים לשכור מכזה בעל הבית

מסלול מחדש

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
עצתי (לא כעו"ד אלא כמתווך, מה לעשות הרישיון השני יותר רלוונטי כאן) שתביאו לו כמה מפתחות שהוא רוצה ועם חיוך רחב.
ברגע שהוא מסיים לרדת במדרגות תחליפו צילינדר, עשרים וחמישה שקלים ופתרתם את הבעייה.

אני רוצה לראות את המשכיר שיתבע אתכם על החלפת צילינדר לאחר שהוא ניסה להיכנס ולא הצליח.
ואני רוצה לראות את המשכיר שימשיך להשכיר לשוכרים שגרמו לו להרגיש רע עם מה שקורה בדירה שלו
כמובן שמשכיר לא אמור להכנס לדירה בלי תאום, אבל גם שוכר לא אמור לעשות שינויים בדירה בלי הסכמת המשכיר

שכירות צריכה אמון בין 2 הצדדים
השוכר רוצה בית ותחושת פרטיות
המשכיר רוצה להיות רגוע עם הנכס שלו
אחרי הכל הוא זה שהפקיד נכס בשווי מיליונים בידיים של מישהו שמשלם סך הכל כמה אלפים חודשי

חיימקוש

משתמש מקצוען
מה???? סליחה אני שוכר בכסף מלא
הבית הוא שלי!!!!

כנ"ל נכנס לנו כמויות פעמים לבית (היה משאיר עקבות)
פעם אחת אני חוזר הביתה ויש איש מקצוע בבית ומתקן איזה משהו שלא היה קשור אילנו ובתיאום איתנו
יום אח"כ חיפשנו דירה אחרת שבוע שבועיים אח"כ כבר היינו בבית אחר!
ברחוב השומר בבני ברק.???

עזרה בשמחה

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
לדעתי ברור שלמשכיר אמור להיות מפתח של הדירה
ברור שמשכיר שנכנס ללא רשות לדירת השוכר, מלבד זה שהוא לא בן אדם במובן הכי ברור, והייתי מתרחק מדירה כזו כמטחוי קשת, לכאורה זה גם פלילי, לחדור למקום פרטי...
לגבי שינוי צילינדר
לדעתי ברוב החוזים הרשמיים והחוקיים ולא הפיראטיים יש סעיף כזה:
השוכר מתחייב שלא לעשות כל שינוי בדירה או בסביבתה בין בתוך הדירה ובין מחוצה לה ובכל הקשור אליה או מחוץ אליה וכן לא להוציא ולהעביר שום דבר מהחפצים ללא הסכמת המשכיר בכתב.
ידוע מאמר החכם,
תעשה חוזה כמו עם גוי תוכל לחיות כיהודי
תעשה חוזה כמו עם יהודי תחיה איתו כגוי....
ו..כן, אם יש חשד שהמשכיר יפלוש לבית על דעת עצמו רצוי לציין סעיף ברור בחוזה למנוע זאת

קבצים מצורפים

• צילום מסך 2024-08-16 161452.png
    צילום מסך 2024-08-16 161452.png
    KB 7.1 · צפיות: 4

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
כמשכירה-
אני חייבת שיהיה אצלנו מפתח
ולא כדי להכנס ללא הודעה או תאום ח"ו אלא לשעת חרום
הנכס בסופו של יום הוא שלי...
קרה שהיתה הצפה בדירה והדיירים היו מחוץ לעיר (כמובן התקשרנו ליידע ולקבל רשות להכנס)
קרה שהשוכרים עזבו את הדירה ואפילו לא טרחו להגיד או להשאיר את המפתח (החוזה הסתיים וידענו שעוזבים)
פשוט התקשרו אחרי יום להגיד שהם אי שם בקצה הארץ והמפתחות אצלם
והשוכרים הבאים צריכים להכנס לדירה בלי מפתח
נס שהיה לי...

בעיקר אני צריכה מפתח בשביל השוכרים עצמם
האישה ילדה וביקשו מהאחים להוציא מהבית כל מיני דברים...
שכחו את המפתח אצל ההורים ואין להם איך להכנס
השכירו את הדירה לשבת ולא השאירו מפתח
בקיצור...
מעניין רק למה הוא רוצה מפתח..

ומוזר שאין לו אחד אצלו בכל מקרה.

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
ואני רוצה לראות את המשכיר שימשיך להשכיר לשוכרים שגרמו לו להרגיש רע עם מה שקורה בדירה שלו
כמובן שמשכיר לא אמור להכנס לדירה בלי תאום, אבל גם שוכר לא אמור לעשות שינויים בדירה בלי הסכמת המשכיר

שכירות צריכה אמון בין 2 הצדדים
השוכר רוצה בית ותחושת פרטיות
המשכיר רוצה להיות רגוע עם הנכס שלו
אחרי הכל הוא זה שהפקיד נכס בשווי מיליונים בידיים של מישהו שמשלם סך הכל כמה אלפים חודשי
ממה נפשך:

אם המשכיר לא ינסה להיכנס במהלך תקופת ההשכרה, הוא לא אמור לדעת שהחליפו.
ואם הוא ניסה ולא הצליח נעבאך, אז מי רוצה לשכור ממנו (ואגב, זו עילה לתביעת פיצויים מהמשכיר).

הוא לא הפקיד שום מיליונים, המיליונים זה על הזכות במקרקעין ואת זה הוא לא השכיר אלא את הכמה קירות ואולי קצת רהיטים.
השוכר הולך לעבוד כל יום, חצי יום, רק בשביל שבלילה הוא יוכל לחזור ויהיה לו איפה לישון, אין שום היגיון שלפחות לא תהיה לו ההרגשה שביתו הוא מבצרו.

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
אתה עו''ד באמת?
מוזר שעו''ד נותן בפורום ציבורי עיצות לא חוקיות.
מוזר שעו"ד נותן עצות בחינם? מוזר שעו"ד תורם את כל הידע והניסיון שלו ללא תשלום?
אז יש עו"ד משהו מוזר...
למעשה, למרות שהדגשתי שאינני כותב זאת כעו"ד (כי צריך לראות חוזה), מה בדיוק לא חוקי בזה? אולי לשיטתך השוכר צריך גם לשאול את המשכיר מה לאכול ומתי לישון...

אינטקסט

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עימוד ספרים
כשוכרים- כזו"צ שכרנו יחידה עם דלת עץ (לא פלדלת) וצילינדר פשוט. כשנכנסנו לדירה החלפנו צילינדר ושמרנו את המקורי כדי להחליף חזרה בתום התקופה. למעשה- נכנסנו לדירה ביום החתונה. כמה ימים אחר כך בתוך ימי השבע ברכות נחנו מנוחת צהרים, פתאום שמענו דפיקות. לא ענינו. לתדהמתנו שמענו שמישהו מנסה לפתוח בידית ואף לנעוץ מפתח! המשכיר הנחמד הביא הדברה. לא טרח ליידע. לא ענו לו בדלת ולדעתו זה היה דחוף ממש על מנת לנסות להכנס לדירה! שאנחנו משלמים עליה בכסף מלא! בעוד אנחנו ישנים! חוצפה שכזו. עוד אחר כך הוא התעצבן עלינו. אמר לנו- למה המפתח לא נכנס? התעצבן שהחלפנו צילינדר...
עצוב. ומזדהה.
שכרנו דירה שנה +.
בעל הבית החליט שהוא לא רוצה שנמשיך לשכור ממנו, ואמרנו לו שזה אמצע חוזה ואין לנו אפשרות לעבור כרגע,
לחץ ונדנד, בפועל אחרי תקופה קצרה, שבוע אחרי לידה [יום לפני הברית] - ישנו צהריים. שמעתי דפיקות ולא התייחסתי, בעל הבית נכנס, עם שוכרים פוטנציאליים, והסתובב בדירה חופשי.
עדיין מאוד מאוד קשה לי להזכר בזה. חושבני שמי שבא לראות את הדירה הבין את הברוך ויצא מיד. אבל כן, יש משכירים חצופים.

מסלול מחדש

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
הוא לא הפקיד שום מיליונים, המיליונים זה על הזכות במקרקעין ואת זה הוא לא השכיר אלא את הכמה קירות ואולי קצת רהיטים.
הכמה קירות האלו יכולים לספוג נזקים בשווי מאות אלפים
והיו פה גם כמה אשכולות ארוכים על שוכרים שמסרבים לעזוב והחוק לא ממש מאפשר להעזיב אותם וכל מיני סיוטי משכירים
ככה שמאוד ברור שהמשכיר רוצה להיות רגוע עם הנכס שלו, ושוכר שיגרום למשכיר להילחץ, מהר מאוד ימצא את עצמו בחוץ

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
הכמה קירות האלו יכולים לספוג נזקים בשווי מאות אלפים
והיו פה גם כמה אשכולות ארוכים על שוכרים שמסרבים לעזוב והחוק לא ממש מאפשר להעזיב אותם וכל מיני סיוטי משכירים
ככה שמאוד ברור שהשוכר רוצה להיות רגוע עם הנכס שלו, ומשכיר שיגרום לשוכר להילחץ, מהר מאוד ימצא את עצמו בחוץ
איני זקוק שילמדוני את החוק לפינוי מושכר, חלק מפרנסתי מבוסס על שוכרים שמסרבים לעזוב...
ואעפי"כ אומר זאת כך: המשכיר צריך לנסות לבטח את עצמו באופן כזה שהשוכר יצטער מאוד אם הוא יפר את ההסכם.
אך יחד עם זאת, על המשכיר לדעת, כי השוכר הוא כמו לקוח, תכבד אותו כי הוא צינור השפע שלך, העיקר שישלם.

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
מעניין אם יש פה משכיר שחושב שזה לא נורמלי להשאיר אצלו מפתח
השאלה לא מנוסחת נכון, כי זה בהחלט נורמלי להשאיר מפתח, השאלה אם זה נורמלי להחליף ולהחזיר בפינוי.
והתשובה היא: כן. השכרתי בימי חיי הרבה נכסים, בעיקר מסחריים, ומעולם לא התעניינתי אם השוכר החליף צילינדר.
(נ.ב. כשצריך לשבור צילינדר פשוט במקרה חרום, למדתי לעשות זאת בשניות עם פלאייר 5 שח)

המטבח של סימא

משתמש מקצוען
מוזר שעו"ד נותן עצות בחינם?
זה מוזר שהוא מפרסם את זה..
מוזר שעו"ד תורם את כל הידע והניסיון שלו ללא תשלום?
פרו בונו?
אולי קידום עסקי?
מה בדיוק לא חוקי בזה?
לעו"ד צריך להסביר את זה?
אולי לשיטתך השוכר צריך גם לשאול את המשכיר מה לאכול ומתי לישון...
נו באמת לא מתאים לעו"ד מלומד טענה שכזאת
(במאמר המוסגר יש לנו במשפחה עו"ד פלילי ש"זוכה" לייצג אנשי תחתית..הוא כמובן נותן להם עיצות אחיתופל..אבל רק בחדר הסגור..לא מעל פורום ציבורי)

אינטקסט

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עימוד ספרים
נשמע שחסר פה פרטים
נכון. חסרים.
היו חודשים שלא שולם בתאריך המדוייק של הפירעון אלא שבוע אחרי, למשל. מוצדק שזה מרגיז? כן. בהחלט. המשכיר תמיד קיבל תשלום. או בזמן או שבוע אחרי. חוץ מאותו חודש של הלידה שעבר התאריך בשבועיים ואז החליט שהוא מעיף אותנו מיד.
היו אילוצים לסיבת העיכובים והמשכיר היה מעורב בהם היטב והבין. אמנם מובן הלחץ שלו. אבל התגובה לא היתה פרופורציונאלית.

נערך לאחרונה ב:

מאמימוש

מקסימום כוחות לאמא
מנוי פרימיום
חוץ מאותו חודש של הלידה שעבר התאריך בשבועיים ואז החליט שהוא מעיף אותנו מיד.
כנראה שזה הקפיץ לו את הפיוז על:
קיבל תשלום. או בזמן או שבוע אחרי.
סה"כ אפשר להבין אתכם,
שילמתם ואתם לא גנבים חלילה
אבל כנראה שלמשכיר זה לא היה פשוט השבוע אחרי.
לבנק זה לא משנה, את המשכנתא, או את מה שלא יהיה שבנה על התשלום...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה