דרוש מידע חופשה בהונגריה

מצב
הנושא נעול.

המוכשר !!!

משתמש מקצוען
תודה
רכב שכרת?
אני מעוניין ביום האחרון לשכור רכב בבודפשט בעיר להמשיך לכיוון המזרח ולהחזיר את הרכב בדברצן ומשם להמריא.
עוד לא מצאתי השכרת רכב נורמלית שמאפשרת את זה במחיר שפוי
החזרת רכב במיקום אחר בדרך כלל זה יקר מאוד

אליכסנדר

משתמש פעיל
תפנק אותנו בהמלצות על אטרקיציות ועוד טיפים
יכולה לכוון לאתר שכיוונו אותי אליו
והוא מאד עזר לי
יש שם הרבה מידע יעיל ואפקטיבי
וגם באתר הזה נעזרתי
בהצלחה
גם אני אותו דבר תמיד היה פתוח לי שתי אתרים האלו בעיקר אבל בודפשט איי אל
לגבי רכב אני סתם כך לא מציע לקחת בבודפשט כי אין שמא איפו לחנות בכלללל ואם כבר מצאת ואתה חוזר אפילו לאחר 10 דקות אתה כבר תראה דוח על הרכב שלך
אני תמיד השתמשתי עם הרכבת אפילו עד לקרסטיר ממש זול וקל ולא צריך לדעת כלום
ופה ושמא לקחנו מונית שאכ''ז זה היה פחות כסף משכירת רכב
מלון לקחתי ליד המסעדות הכשרות והבית כנסת

מאמין בניסים

משתמש צעיר
אני תמיד השתמשתי עם הרכבת אפילו עד לקרסטיר ממש זול וקל ולא צריך לדעת כלום
אני מתכנן לקחת בודפשט ומיד לצאת לכיוון קרעסטירער
לא נשמע לי לענין לנסוע 4 שעות ברכבת עם כל המזוודות מה גם שאני מתכנן טיול שלם באיזור טוקאי

אליכסנדר

משתמש פעיל
אני מתכנן לקחת בודפשט ומיד לצאת לכיוון קרעסטירער
לא נשמע לי לענין לנסוע 4 שעות ברכבת עם כל המזוודות מה גם שאני מתכנן טיול שלם באיזור טוקאי
מה שאתה רוצה תעשה
אבל הרכבת מבודפשט יותר מהר מנסיעה ברכב זה לוקח שעתיים וארבעים דקות ומגיע עד לקרסטיר ממש
רבע שעה הליכה מהתחנה להכנסת אורחים

מאמין בניסים

משתמש צעיר
מה שאתה רוצה תעשה
אבל הרכבת מבודפשט יותר מהר מנסיעה ברכב זה לוקח שעתיים וארבעים דקות ומגיע עד לקרסטיר ממש
רבע שעה הליכה מהתחנה להכנסת אורחים
ו....
איך אני ממשיך משם לצפון ומשם לדברצן לטיסה?
זה נחמד למי שרוצה הלוך חזור מבודפשט לציון. לא לטיול שלם באיזור

chavib

משתמש פעיל
מישהו יודע , האם יש בהונגריה גם מקומות יפים וקרירים יותר בקיץ ( כמו הקרפטים ברומניה למשל) חוץ מבודפשט?
ואם כן, היכן,מה מרחק הנסיעה?
כמו"כ האם בבודפשט עצמה בקיץ, אין פריצות?

לייקי ר.

משתמש צעיר
עריכה והפקת סרטים
מישהו יודע , האם יש בהונגריה גם מקומות יפים וקרירים יותר בקיץ ( כמו הקרפטים ברומניה למשל) חוץ מבודפשט?
נכון, פריצות יש שם כמו בכל מקום זר.
אנחנו היינו שם לא מזמן במקום מדהים בשם "סנטנדרה"- szentendre
כשעה-שעה וחצי נסיעה ברכבת.
פה ניתן לראות בהרחבה על המקום

זושא כץ

משתמש מקצוען
האיחוד האירופי אישר את הסיכום בין המדינות ולפיו, החל מחודש מאי 2023 תיירים המגיעים לטייל באירופה יצטרכו לקבל היתר כניסה ולשלם אגרה של עשרות שקלים לפני שיוכלו לטייל ברוב מדינות היבשת. לא מדובר בויזה כמו שאנחנו מכירים מההליך המייגע של הוצאת אישור כניסה לארה"ב, אלא בטופס אלקטרוני, והחובה למלא אותו תחול על ישראל כמו גם על עוד 63 מדינות, ביניהן, בריטניה, ארה"ב, קנדה, יפן, סינגפור, אוסטרליה, ארגנטינה, מקסיקו, ברזיל ואחרות.

הרישום אמור להיות קל ופשוט, דרך טופס דיגיטלי שבו יצטרך המבקש להשיב על כמה שאלות, פרטים אישיים, מצב משפחתי, תעסוקתי ורפואי וכן נתונים נוספים. ברוב המקרים התשובה החיובית מתקבלת תוך כמה דקות עד 72 שעות לכל היותר, והרי לכם אישור כניסה לאירופה למשך 90 יום לצורכי תיירות ונסיעות עסקיות.

מכיוון ש-ETIAS הוא אישור ביטחוני, מטרתו לסנן הגירה בלתי מבוקרת אל תוך גבולות אירופה, בדגש על אנשים עם עבר פלילי. יש לוודא שאתם ממלאים את השאלון כהלכה מתחילתו ועד סופו, שכן כל השמטה עלולה לעכב את קבלת האישור. מצד אחד זה נשמע כמו הקשחת התנאים, אך מצד שני רק אנשים בעלי עבר בעייתי ככל הנראה לא יקבלו את האישור, כך שלרובנו ממש אין מה לדאוג.

במהלך התהליך נדרש גם לשלם את האגרה (כאמור, 7 יורו לאדם). מזכיר מעט את מערכת הרישום שהועמדה לרשות בעלי דרכון אירופי, שפטורים מצורך בוויזה מקדימה כדי להיכנס לתחומי ארצות הברית, אך צריכים להירשם מראש ברשויות ההגירה במדינה כדי שתונפק להם אשרת כניסה עם נחיתתם בארה"ב.

רשימת המדינות המלאה שמדיניות הכניסה אליהן תותנה במילוי טופס הויזה: אוסטריה, בלגיה, בולגריה, קרואטיה, קפריסין, צ'כיה, דנמרק, אסטוניה, פינלנד, צרפת, גרמניה, יוון, הונגריה, איסלנד, איטליה, לטביה, ליכטנשטיין, ליטא, לוקסמבורג, מאלטה, הולנד, נורווגיה, פולין, פורטוגל, רומניה, סלובקיה, סלובניה, ספרד, שוודיה ושוויץ.

easy_kosher_travel

משתמש פעיל
יש את אגם בלטון, במרחק שעה וארבעים דקות נסיעה מבודפשט.שקט ונעים.
כאן יש לך את כל הפרטים על חופשה משפחתית באזור:

chavib

משתמש פעיל
תודה רבה
זה ליד אגם, זה לא ממש פרוץ בקיץ-באוגוסט?
כמו"כ אני רואה בתגובות לפוסט המושקע שאין מניני תפילה רשמיים באיזור (למרות שכתבת שיש בית כנסת פעיל בקסטהיי-הם לא מקימיים מנינים בימי החול?)

3524

משתמש מקצוען
האיחוד האירופי אישר את הסיכום בין המדינות ולפיו, החל מחודש מאי 2023 תיירים המגיעים לטייל באירופה יצטרכו לקבל היתר כניסה ולשלם אגרה של עשרות שקלים לפני שיוכלו לטייל ברוב מדינות היבשת. לא מדובר בויזה כמו שאנחנו מכירים מההליך המייגע של הוצאת אישור כניסה לארה"ב, אלא בטופס אלקטרוני, והחובה למלא אותו תחול על ישראל כמו גם על עוד 63 מדינות, ביניהן, בריטניה, ארה"ב, קנדה, יפן, סינגפור, אוסטרליה, ארגנטינה, מקסיקו, ברזיל ואחרות.

הרישום אמור להיות קל ופשוט, דרך טופס דיגיטלי שבו יצטרך המבקש להשיב על כמה שאלות, פרטים אישיים, מצב משפחתי, תעסוקתי ורפואי וכן נתונים נוספים. ברוב המקרים התשובה החיובית מתקבלת תוך כמה דקות עד 72 שעות לכל היותר, והרי לכם אישור כניסה לאירופה למשך 90 יום לצורכי תיירות ונסיעות עסקיות.

מכיוון ש-ETIAS הוא אישור ביטחוני, מטרתו לסנן הגירה בלתי מבוקרת אל תוך גבולות אירופה, בדגש על אנשים עם עבר פלילי. יש לוודא שאתם ממלאים את השאלון כהלכה מתחילתו ועד סופו, שכן כל השמטה עלולה לעכב את קבלת האישור. מצד אחד זה נשמע כמו הקשחת התנאים, אך מצד שני רק אנשים בעלי עבר בעייתי ככל הנראה לא יקבלו את האישור, כך שלרובנו ממש אין מה לדאוג.

במהלך התהליך נדרש גם לשלם את האגרה (כאמור, 7 יורו לאדם). מזכיר מעט את מערכת הרישום שהועמדה לרשות בעלי דרכון אירופי, שפטורים מצורך בוויזה מקדימה כדי להיכנס לתחומי ארצות הברית, אך צריכים להירשם מראש ברשויות ההגירה במדינה כדי שתונפק להם אשרת כניסה עם נחיתתם בארה"ב.

רשימת המדינות המלאה שמדיניות הכניסה אליהן תותנה במילוי טופס הויזה: אוסטריה, בלגיה, בולגריה, קרואטיה, קפריסין, צ'כיה, דנמרק, אסטוניה, פינלנד, צרפת, גרמניה, יוון, הונגריה, איסלנד, איטליה, לטביה, ליכטנשטיין, ליטא, לוקסמבורג, מאלטה, הולנד, נורווגיה, פולין, פורטוגל, רומניה, סלובקיה, סלובניה, ספרד, שוודיה ושוויץ.
החל משבוע הבא יש מס תייר על המבקרים בהונגריה.

האם זה המס הזה או שזה מס נוסף?

שלמה וייס

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
החל משבוע הבא יש מס תייר על המבקרים בהונגריה.

האם זה המס הזה או שזה מס נוסף?
לא.
הונגריה הטילה מס על הממריאים משטחה.

המס המצוטט, הוא אגרת ויזה אלקטרונית לכניסה.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  6  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה