חוות דעת על משכנתא חדשה

bearcub

משתמש חדש
שלום לחברי הפורום ותודה על תרומתם הנאמנה להמלצות פה.
עבור דירה חדשה שאני רוכש קיבלתי הצעה למשכנתא חדשה מהבנק שלי לאחר שיפור (הצעה שנייה, אוצר החייל).
בגדול צפוי להיות לי סכום כסף משמעותי שאקבל בשנה שנתיים הקרובות כדי לסגור חלק מאחד המסלולים.
מה דעתכם מבחינת תמהיל וריביות?
1722945797485.png

ראובן 23

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עבור דירה חדשה שאני רוכש קיבלתי הצעה למשכנתא חדשה מהבנק שלי לאחר שיפור (הצעה שנייה, אוצר החייל).
בגדול צפוי להיות לי סכום כסף משמעותי שאקבל בשנה שנתיים הקרובות כדי לסגור חלק מאחד המסלולים.
צפה בקובץ המצורף 1731615
בסדר גמור

יונתן פלוצקי

משתמש רשום
מנוי פרימיום
צפה בקובץ המצורף 1731615
אם ההחזר החודשי לא יכול לעלות, זו הצעה יפה למרות שאת המ"צ אפשר גם לשפר וגם לבדוק החלפה למשתנה כל שנה ואז לא יהיו לך עמלות פירעון מוקדם בכלל (משתנה פחות משנה - אין עמלות היוון).
לעומת זאת, אם ניתן להעלות קצת את ההחזר, הייתי משפר את המל"צ על חשבון המ"צ.
אבל כמובן שבלי קשר, צריך לבדוק התאמה ספציפית (כמו לדוגמא, נושא הפירעון בעוד שנה או שנתיים).

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום

אוהב ציון

משתמש פעיל
אני למשל הייתי ממיר את המ"צ שלדעתי יסתכם ב6 אחוז .

למל"צ עם מרווח של עד 1 אחוז . בדומה למרוווח של המ"צ

אוהב ציון

משתמש פעיל
כך שלפעמים קח מה שנותנים לך , ומקסימום יבוא יום שהבנקים ירדפו בחזרה אחרי אנשים ואז ללכת לאלופים שימחזרו

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כך שלפעמים קח מה שנותנים לך , ומקסימום יבוא יום שהבנקים ירדפו בחזרה אחרי אנשים ואז ללכת לאלופים שימחזרו
חולק עליך. לך עכשיו על הכי טוב. בהמשך ?? אם וכשיהיה ירידות??? הבנקים יקחו מרווחים יותר גדולים.
אבל כל אחד והמחשבה שלו

אבא1234

משתמש פעיל
יש לי אישור הרבה יותר נמוך משמעותי.

ברור שאפשר פחות
אם אפשר לשאול, כמה המרווח(בערך)? ומה הוא המרווח האטרקטיבי היום?
[בלי פיתויים למיניהם ושהקל"צ יהיה כמובן נורמלי.]
ועוד משהו- שהמשכנתא תהיה בסכום קלאסי שלא עולה על מיליון ש"ח, שמבחינתי יותר מזה זה עוד נקודת זכות להשיג ריביות יותר טובות]

נערך לאחרונה ב:

ירא שמיי

משתמש רשום
אם אפשר לשאול, כמה המרווח(בערך)? ומה הוא המרווח האטרקטיבי היום?
אם הגעת ל0.4 מרווח אתה יכול להתרווח
(אפי' שמישהו יגיד שקיבל 0.35 זה ברוב המקרים יגרום עלייה במסלולים האחרים)

ועדיין הכל תלוי במזל היום קיבלתי הצעה למיחזור פנימי של פריים -5 למל"צ עם מרווח 0.4 וזה בהצעה ראשונית ובלי מו"מ...
1722971924098.png

יונתן פלוצקי

משתמש רשום
מנוי פרימיום
אם הגעת ל0.4 מרווח אתה יכול להתרווח
(אפי' שמישהו יגיד שקיבל 0.35 זה ברוב המקרים יגרום עלייה במסלולים האחרים)

ועדיין הכל תלוי במזל היום קיבלתי הצעה למיחזור פנימי של פריים -5 למל"צ עם מרווח 0.4 וזה בהצעה ראשונית ובלי מו"מ...צפה בקובץ המצורף 1732211
ממש יפה!

bearcub

משתמש חדש
תודה למי שהגיב.
אחת ההערות הייתה שהמשתנה צמודה היא על סכום גבוה מדי / סיכון גבוה מדי.
למעשה להבנתי במקרה הגרוע שהריביות של המסלול הזה תופח עם הזמן, יש לי תחנת יציאה עוד שנתיים, ואז אוכל למחזר את המסלול למסלול אחר שיהיה יותר אטרקטיבי באותה העת או לפרוע חלק מהסכום ללא קנס. נניח מספיק שהמדד עלה תוך שנתיים ב 2 אחוז, כנראה כבר עדיף יהיה למחזר אותו.

פי האתון

משתמש פעיל
ההצעה יפה מבחינת הל"צים
יש לכם משתנה צמודה על סכום מאד גדול כך שהמסלולים האחרים יכולים לרדת עוד ובהנחה שתפרעו את הצמוד בהזדמנות הראשונה אם לא למה מלכתחילה ללכת על כל כך הרבה צמוד (אם אין בעיית החזר)
אם תקחו במקום זה משתנה כל שנה לא יהיה בכלל קנס באף שלב
סכום גבוה מדי / סיכון גבוה מדי.
אכן אך אם הוא מיועד לפירעון כנ"ל ומיועד רק להוזיל ריביות אז יש עוד בהחלט מה להוזיל
לדעתי לא זה הבנק המנצח בתיק קלאסי

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה