חדרי לידה - איפה הכי מקצועיים???

אסתי

משתמש צעיר
בתל השומר צריך להבדיל בין החדרי לידה לאשפוז והתינוקיה.
בחדרי הלידה יש צוות מקצועי מאוד, מתחשב, אנושי. אם חלילה צריך התערבות מיוחדת - את יודעת שאת בידיים טובות.
במחלקה, זה כבר סיפור אחר....
רק לדוגמא - בלידה האחרונה שלי שם הם אילצו אותי להיות בביות חלקי, למרות שביקשתי מפורשות שאני לא מעוניינת. חוסר הגמישות שלהם וחוסר האכפתיות גרמו לי לא לחזור לשם שוב.

gg

משתמש מקצוען
נכתב ע"י אסתי;2074960:
בתל השומר צריך להבדיל בין החדרי לידה לאשפוז והתינוקיה.
בחדרי הלידה יש צוות מקצועי מאוד, מתחשב, אנושי. אם חלילה צריך התערבות מיוחדת - את יודעת שאת בידיים טובות.
במחלקה, זה כבר סיפור אחר....
רק לדוגמא - בלידה האחרונה שלי שם הם אילצו אותי להיות בביות חלקי, למרות שביקשתי מפורשות שאני לא מעוניינת. חוסר הגמישות שלהם וחוסר האכפתיות גרמו לי לא לחזור לשם שוב.

זה נכון שהמחלקה שם לא משהו...
אבל אם חלילה תצטרכי אותם מבחינה מקצועית זה יהיה ממש טיפשי לא לחזור לשם מסיבה זו...
מאחלת לך רק לידות קלות ופשוטות

gg

משתמש מקצוען
אני חושבת שמעייני הישועה מעולים ללידות פשוטות והריונות תקינים (מניסיון של 2 לידות )
אבל במקרים של הריונות מסובכים (ואפילו מאד! ) אין ספק שתל השומר הוא המקום
אישית, הייתי בשמירה כחודשיים בתל השומר ופגשתי נשים רבות (משלנו ) שהגיעו מירושלים וגם מהצפון עם מקרים מסובכים...

מקופלת

משתמש מקצוען
נכתב ע"י gg;2075003:
אני חושבת שמעייני הישועה מעולים ללידות פשוטות והריונות תקינים (מניסיון של 2 לידות )
אבל במקרים של הריונות מסובכים (ואפילו מאד! ) אין ספק שתל השומר הוא המקום
אישית, הייתי בשמירה כחודשיים בתל השומר ופגשתי נשים רבות (משלנו ) שהגיעו מירושלים וגם מהצפון עם מקרים מסובכים...

כשהכל תקין אפשר גם ללדת בבית, זה ממש לא מחמאה בשבילם...
ממילא במעייני תמיד יגידו שיש עומס מטורף ולכן את והתינוק תחכו חצי שעה עד שמישהוא בכלל יסתכל לכיוון שלכם (כן, חיכיתי שעה עגולה לרופא שיבדוק ויתפור...)

תכלס' אני ממשיכה ללדת שם בינתיים, פשוט סוג של ברירת מחדל...

GTV

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
נכתב ע"י מקופלת;2075025:
כשהכל תקין אפשר גם ללדת בבית, זה ממש לא מחמאה בשבילם...
ממילא במעייני תמיד יגידו שיש עומס מטורף ולכן את והתינוק תחכו חצי שעה עד שמישהוא בכלל יסתכל לכיוון שלכם (כן, חיכיתי שעה עגולה לרופא שיבדוק ויתפור...)

תכלס' אני ממשיכה ללדת שם בינתיים, פשוט סוג של ברירת מחדל...

אז הכל תלוי במזל ובמה שאת צריכה לעבור, אני ילדתי שם פעמיים בלילות שבת ריקים ונחמדים, לא היו כמעט יולדות, המיילדות היו רגועות ונחמדות והכל הלך על מי מנוחות.
יש לבי"ח הזה יתרון גדול שהוא בי"ח חרדי, זה יתרון לבעלים, זה יתרון להתחשבות בהרבה נושאים נוספים שאין בבי"ח אחרים.

צריך לזכור שמה שנקבע לכל אחת משמים זה מה שהיא תעבור, ולכן יש בכל בי"ח פשלות מכל הסוגים, ומצד שני מי שנגזרו עליה לידות קלות וללא סיבוכים, גם בבי"ח שאתם קוראות לו לא מקצועי, הכל יעבור לה בשלום.

העיקר תתפללו הרבה- זה בטוח עוזר!

הרבה שמחות בלב שמח!

יחשבאף

משתמש מקצוען
אני חושבת שאתם חוטאים לאמת.
מעייני הישועה הוא בית חולים מצויין, אני אישית גם עברתי שם ניתוח כירורגי בהמלצת הרב רגוביי מעזר מציון.
יש שם רופאים מצויינים ומיילדות מעולות חוץ מהסיעתא דשמיא הגדולה שיש להם.
נכון שכאשר יש מקרה שהוא קצת מורכב הם בעצמם יפנו לבית חולים אחר (מנסיון אישי במשפחתי הקרובה) אבל מכאן ועד לקרוא להם סנדלריה הדרך מאוד מאוד ארוכה...
לגבי תל השומר, בת דודה שלי ילדה שם והיא אמרה שהיא הרגישה שמרוב שהם מפותחים ומשוכללים הם כל הזמן ניסו משהו אחר, הם לא נתנו ללידה להתפתח באופן טבעי והיא בסוף נאלצה ללדת בניתוח, וכמה רופאים אמרו לה שבבתי חולים אחרים היא היתה יכולה לסיים בכיף בלידה טבעית.
היא הרגישה שהם ניסו משהו אחד ואם זה לא עבד הם ניסו משהו נוסף וחלק מהדברים ודאי היו מיותרים.
ברור שהם מקצועיים מאוד אבל הם חסרים את הגישה הזו שנמצאת בבתי חולים אחרים (מעייני הישועה, למשל) שאם אפשר מנסים לתת ללידה להתקדם בצורה הכי טבעית שאפשר ללא התערבויות חיצוניות, רק אם חייבים.

nc

משתמש סופר מקצוען
היתי מאד מרוצה במעייני הישועה. אני חושבת שהם מצוינים ליולדת.
במקרה של סיבוך אין להם טיפול נמרץ ילודים מקצועי מספיק וזה חסרון אמיתי.

מקופלת

משתמש מקצוען
נכתב ע"י סא;2075043:

טוב נו ברור שאני לא ממליצה ללדת בבית גם אם הכל תקין, ומעדיפה ללדת במעייני.
אבל רק השבוע ילדה קרובה שלי בבית עם צוות של מד"א , חבל הטבור היה קשור וגם על זה התגברו ב"ה, ולאם ולתינוק - שלום.:)
לכן אני אומרת- לידה זה דבר טבעי, ולידה תקינה שעוברת חלק בבית חולים ממש לא מראה על מקצועיות

yael1

משתמש רשום
מענין אם אנונימוס תחליט איפה ללדת לאור ההמלצות...

רמה פלוס

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י 701 סמייל;2074912:
האמת שאני חורגת מהנושא- פשוט כי התגובה מדקדקת לי בידיים.. אני באמת לא סובלת את ההשמצה הזו- במיוחד שלי אישית (ולעוד אינספור אמהות יולדות ותינוקים) יש ממש הכרת הטוב למקום.

וכו וכו וכו
נתחיל עם העובדה שדווקא כן הייתי במעייני הישועה לאחרונה.. לפני פחות משנה...!

שמחה בשבילך שלא היית זקוקה לטיפול מקצועי מעבר לרגיל, ולכן את כל כך רצה להמליץ על מע"ה. אדרבה, מאחלת לך שכל הלידות שלך יהיו חלקות.

מה לעשות שישנן כאלו שהלידות שלהם מצריכות צוות מקצועי יותר, והם נתקעות מול 3 ברירות, או לעבור באמצע לבית חולים אחר [במידה וזה אפשרי] / לחכות שיבוא רופא מבית חולים אחר, או להשאר עם הצוות של מע"ה.

את ממליצה, כי לא הוזקקת למשהו בעייתי באמת. וכל האלו שכנגד, כן היו צריכות וראו שמע"ה לא מספק את הצוות המקצועי ביותר.

על סמך מה בדיוק החלטת שהצוות שם מאוד מקצועי ?
הרי לא הועברת לבית חולים אחר, כך זה נראה מתגובתך..

אז מול מי את מתווכחת,
מול מישהי שכן הייתה זקוקה לטיפול מקצועי יותר.. ? ולא קיבלה אותו במע"ה ??

לאה ולדמן

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י רמה פלוס;2075403:
נתחיל עם העובדה שדווקא כן הייתי במעייני הישועה לאחרונה.. לפני פחות משנה...!

שמחה בשבילך שלא היית זקוקה לטיפול מקצועי מעבר לרגיל, ולכן את כל כך רצה להמליץ על מע"ה. אדרבה, מאחלת לך שכל הלידות שלך יהיו חלקות.

מה לעשות שישנן כאלו שהלידות שלהם מצריכות צוות מקצועי יותר, והם נתקעות מול 3 ברירות, או לעבור באמצע לבית חולים אחר [במידה וזה אפשרי] / לחכות שיבוא רופא מבית חולים אחר, או להשאר עם הצוות של מע"ה.

את ממליצה, כי לא הוזקקת למשהו בעייתי באמת. וכל האלו שכנגד, כן היו צריכות וראו שמע"ה לא מספק את הצוות המקצועי ביותר.

על סמך מה בדיוק החלטת שהצוות שם מאוד מקצועי ?
הרי לא הועברת לבית חולים אחר, כך זה נראה מתגובתך..

אז מול מי את מתווכחת,
מול מישהי שכן הייתה זקוקה לטיפול מקצועי יותר.. ? ולא קיבלה אותו במע"ה ??

אבל למה בגלל שאין להם מענה מקצועי לכל בעיה לכן הם נקראים סנדלרים?

רמה פלוס

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
סנדלר זה ביטוי לאדם שנותן שירות, את השירות הכי בסיסי שיש. תיקון נעליים.
אם את קוראת לטכנאי מחשבים שיתקן לך את המחשב, ואם הבעיה היא קצת מעבר למשהו הכי בסיסי שיש, והוא נתקע, הוא סנדלר. מה שהוא יודע לתת זה שירות מינימלי ובסיסי.

אולי ההגדרה "סנדלריה" קצת פוגענית עבור מע"ה, יתכן, אבל זו היתה כוונתי.
אשה באה ללדת. סיבוכים בלידה זהו דבר רגיל שקורה כל יום וכל שעה. ומע"ה בהרבה מן המקרים, אין להם מענה אמיתי ומקצועי לבעיות כאלו. ואז את נתקעת. לכן זה הביטוי שנכנס כאן.

מנסיון שלי! כן, לפני פחות משנה [מכוון אל סמייל].

ותספרו גם את האלו שכתבו כדבריי כאן בשרשור. לא אחת ולא שתיים ולא שלוש.
תוסיפו את כל האלו הבני ברקיות שהמליצו על תל השומר וכו'. למה לא מע"ה.. כי התשובה פשוטה וברורה.

רמה פלוס

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אשקול לערוך את הודעותיי כאן באשכול. לא התכוונתי לתקוף כ"כ.
רק מה לעשות שהכניסו אותי לטראנס של וויכוח, וזה מה שיצא בסוף.

לאה ולדמן

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אני חושבת שזה פשוט עניין של מבט
איזה סיפורים אחת שמעת ואיזה אחרות שמעו. איזה סיפורים אחת עברה ואיזו אחרת ולפי זה מתהווה נקודת המבט. אז חבל על הויכוח (בלט מאד בקטע למעלה, כמה שמעו על 2 יולדות בחדר בשע"צ ואחרות שלא שמעו כתבו שלא יתכן, אבל עובדה שאחרות כן שמעו אז איך זה לא יתכן?)

רמה פלוס

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
ראובן ושמעון הלכו ברחוב.
ראובן אומר ראיתי את לוי עובר כאן. שמעון אומר "מה פתאום, הוא לא עבר", אני לא ראיתי.
מי צודק? ברור שראובן. זה ששמעון לא ראה את לוי עובר, זה לא מוכיח שלוי לא עבר. הוא פשוט לא ראה..

זה התמצית של הוויכוח כאן.
מי שלא נזקק, לא יודע. ואומר שהכל טוב וורוד. ומי שכן נזקק, יודע.

מאחלת לכולם שלא נזדקק לעולם, ושהכל יעבור חלק בשחה ובבריאות.

לאה ולדמן

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י רמה פלוס;2075448:
ראובן ושמעון הלכו ברחוב.
ראובן אומר ראיתי את לוי עובר כאן. שמעון אומר "מה פתאום, הוא לא עבר", אני לא ראיתי.
מי צודק? ברור שראובן. זה ששמעון לא ראה את לוי עובר, זה לא מוכיח שלוי לא עבר. הוא פשוט לא ראה..

אני לא יודעת אם מי שלא נזקק לא יודע.
יש כל מיני סוגים של "נזקק". במקרה. בהשגחה. אצלך זה היה משהו שמעייני לא ידעו לטפל בו. בטוחה שיש גם הרבה מקרים אחרים.
העיקר הרבה נחת ושמחה בריאות וכל טוב!!

יפה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
יש בעיות ידועות מראש, ואז הולכים מראש באמת לביה"ח מקצועי.
ויש בעיות לא צפויות, ואם נופלים במקום לא מקצועי - זו באמת בעיה.....

חולי

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י רמה פלוס;2075448:
ראובן ושמעון הלכו ברחוב.

ראשית בכל בית חולים יש תחום אחר של התמחות, שנית זה שלך לא יכלו לתת את הטיפול שנזקקת לו מכל סיבה שהיא זה עדיין לא נותן לך את האפשרות לאמר שבית החולים אינו טוב.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קח

א שִׁיר מִזְמוֹר לְדָוִד:ב נָכוֹן לִבִּי אֱלֹהִים אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה אַף כְּבוֹדִי:ג עוּרָה הַנֵּבֶל וְכִנּוֹר אָעִירָה שָּׁחַר:ד אוֹדְךָ בָעַמִּים יי וַאֲזַמֶּרְךָ בַּלְאֻמִּים:ה כִּי גָדוֹל מֵעַל שָׁמַיִם חַסְדֶּךָ וְעַד שְׁחָקִים אֲמִתֶּךָ:ו רוּמָה עַל שָׁמַיִם אֱלֹהִים וְעַל כָּל הָאָרֶץ כְּבוֹדֶךָ:ז לְמַעַן יֵחָלְצוּן יְדִידֶיךָ הוֹשִׁיעָה יְמִינְךָ וַעֲנֵנִי:ח אֱלֹהִים דִּבֶּר בְּקָדְשׁוֹ אֶעְלֹזָה אֲחַלְּקָה שְׁכֶם וְעֵמֶק סֻכּוֹת אֲמַדֵּד:ט לִי גִלְעָד לִי מְנַשֶּׁה וְאֶפְרַיִם מָעוֹז רֹאשִׁי יְהוּדָה מְחֹקְקִי:י מוֹאָב סִיר רַחְצִי עַל אֱדוֹם אַשְׁלִיךְ נַעֲלִי עֲלֵי פְלֶשֶׁת אֶתְרוֹעָע:יא מִי יֹבִלֵנִי עִיר מִבְצָר מִי נָחַנִי עַד אֱדוֹם:יב הֲלֹא אֱלֹהִים זְנַחְתָּנוּ וְלֹא תֵצֵא אֱלֹהִים בְּצִבְאֹתֵינוּ:יג הָבָה לָּנוּ עֶזְרָת מִצָּר וְשָׁוְא תְּשׁוּעַת אָדָם:יד בֵּאלֹהִים נַעֲשֶׂה חָיִל וְהוּא יָבוּס צָרֵינוּ:
נקרא  13  פעמים

אתגר AI

מלכות ה' • אתגר 119

לוח מודעות

למעלה