חדרי לידה - איפה הכי מקצועיים???

תקוה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קהילת הספרנים
נכתב ע"י ישראלית;2074464:
לא יודעת איך נשים הולכות לשערי צדק.
אני לא ירושלמית אבל שמעתי מכמה גיסות וחברות על הצפיפות בחדרי לידה (2 נשים באותו חדר לידה) בלי פרטיות, וזה לא קרה לי בשום לידה ואני כבר אחרי כמה לידות גם בזמנים עמוסים.
ועל סיבוכים קבועים אחרי לידה בשערי צדק - למה נשים חוזרות לשם???

2 יולדות בחדר? מקרה מאוד נדיר כנראה... ועל מקרה כה נדיר לא בונים סטטיסטיקה.

מבחינת מקצועיות הם 10.
מבחינת יחס- תלוי באיזה צד את יושבת.
אם באת לפני הזמן- את יכולה לנפח שם שקים של תלונות
אם באת בזמן- היחס משובב נפש

חדזי

משתמש מקצוען
איזה סיפורי סבתא מוכרים לכם.
מעולם לא נתקלתי בשתי יולדות בחדר לידה
ואחותי ילדה שם 10 ילדים ולא היה לה שתי יולדות בחדר לידה .
חוץ מזה הם שיפצו לאחרונה והכל שם בטעם וברמה גבוהה.
אני לא חסידה של כל המחלקות בשערי צדק(מכירה הרבה מהתנדבויות...)
אבל המחלקת יולדות מצוינת. נעימה. מקצועית...
בכל מקום אפשר למצוא על מה להתלונן ואין מושלם. בסופו של דבר הלכת לבית חולים ללדת ולא למלון.
אבל בכללי אין לי מושג למה נשים מתלוננות. ממש מעולה שם...

נוכחות לעסקים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עריכה תורנית
D I G I T A L
למה כל אשכול בנושא צריך דיונים, שאלו שאלה ספציפית, תענו על השאלה.

ayelet

משתמש מקצוען
גם אני מעולם לא שמעתי על שתי יולדות בחדר בשערי צדק, ילדתי שם תמיד והיה מעולה בחדרי לידה, כולל לידה שנמשכה עשרים שעות, ועשו הכל כדי להמנע מניתוח ( וב״ה גם הצליחו) .
במחלקה היו פעמים שנהנתי יותר, והיו פעמים שפחות, אבל גם אז זה היה נסבל ביותר.

חורש

משתמש פעיל
אחותי ילדה בחדר של 2 יולדות ביחד, נס שיש רק חדר אחד כזה וכנראה לא מרבים להשתמש בו אבל גם זה קורה...

רבקהא

משתמש מקצוען
מוזר מאד הסיפור של 2 יולדות בחדר- אני במקרה כזה הייתי מזמינה אמבולנס ועוברת לבית חולים אחר---
אגב, בשע"צ בלידה האחרונה הכניסו אותי לחדר עם ערביות- הודעתי חד וחלק שאם לא מעבירים אותי חדר אני לוקחת את עצמי ואת התינוקת ישירות הביתה (והתכוונתי רציני;))
הם התייחסו לענין מאד ברגישות ותוך שעתיים העבירו אותי לחדר שהתפנה.

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י רבקהא;2074679:
מוזר מאד הסיפור של 2 יולדות בחדר- אני במקרה כזה הייתי מזמינה אמבולנס ועוברת לבית חולים אחר---
אגב, בשע"צ בלידה האחרונה הכניסו אותי לחדר עם ערביות- הודעתי חד וחלק שאם לא מעבירים אותי חדר אני לוקחת את עצמי ואת התינוקת ישירות הביתה (והתכוונתי רציני;))
הם התייחסו לענין מאד ברגישות ותוך שעתיים העבירו אותי לחדר שהתפנה.

דווקא אני נהנית להיות בחדר עם אנשים מתרבויות שונות. זה מרתק ומחכים.

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
נכתב ע"י GRN;2074681:
דווקא אני נהנית להיות בחדר עם אנשים מתרבויות שונות. זה מרתק ומחכים.

עם כל החמולה?
:)

s_katz

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
D I G I T A L
בנושא מקצועיות, אם כל הכבוד לפרוג, אני סבורה שזו לא הבמה לבירור.
ממה שאני שמתי לב פה, ולאו דווקא בנושא הנידון, הרבה רוח מנשבת פה, מידי פעם ההתלהבות/הדעות הם פשוט מהסחפות של הזרם--- (וכבר היו לא מעט דברים שהשתכנעתי וכשבדקתי לעומק גילתי שזה רק בלון נפוח....)

מה גם אין לך שום מושג מי הניק שכותב/עונה לך, מה רמתו ומה בעיניו נחשב למקצועי.

רמה פלוס

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י לב הענין;2074410:
גועל נפש התגובות האלו!!!
לא כ"כ ברור לי ממה נגעלת.....
שאלו פה על מקצועיות של רופאים בענייני לידות. כשאומרים "מילד מקצועי" או "בית חולים מקצועי ליולדות", לא מתכוונים האם יש מעלית עד החדר, או האם יש בר משקאות בין הארוחות. מתכוונים לשאול איזה בית חולים מעסיק את הרופאים הכי מקצועיים שיש בעניין זה של לידה, שזה כולל הולדה קלה ונכונה, פתירת סיבוכים, התנהלות עם היולדת למניעת סיבוכים במשך הלידה ועוד. ועל זה כתבתי, שבנושא זה, למעייני הישועה אין הרבה מה להציע, עם כל הכבוד לעובדה שזה בית חולים חרדי בני ברקי.. זהו.

לילה טוב ומבורך

אגב, על איזה בית חולים את ממליצה ?
אם אפשר לשאול..

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים

זלפה

משתמש רשום
לא מבינה על מה הויכוח כאן
מעיני הישועה הוא בית חולים נהדר לכל המקרים הרגילים פלוס מינוס

אני שמחה לשמוע שיש כל כך הרבה נשים שלא נזקקות ללידה מקצועית

אולם ברור שאם מחפשים מקצועיות כשלא הכל הולך חלק
זה לא המקום

אין להם להציע שירות מקצועי לא לסיבוכים לאישה אחרי הלידה ולא לתינוק...

בכל מקרה המלצתי בכל מקרה מסובך לפנות לרופאים מומחים (ולא רק לעסקנים בעלי קשרים) בתחום הסיבוך הנצרך לפני הלידה
בד"כ הם יודעים להגיד לאיזה בית חולים מומלץ ללכת...

כלבבי

משתמש רשום
נכתב ע"י אחד פלוס;2074559:
למה כל אשכול בנושא צריך דיונים, שאלו שאלה ספציפית, תענו על השאלה.

למה לא, קצת אקשן ;)

נכתב ע"י רמה פלוס;2074714:
לא כ"כ ברור לי ממה נגעלת.....
שאלו פה על מקצועיות של רופאים בענייני לידות. כשאומרים "מילד מקצועי" או "בית חולים מקצועי ליולדות", לא מתכוונים האם יש מעלית עד החדר, או האם יש בר משקאות בין הארוחות. מתכוונים לשאול איזה בית חולים מעסיק את הרופאים הכי מקצועיים שיש בעניין זה של לידה, שזה כולל הולדה קלה ונכונה, פתירת סיבוכים, התנהלות עם היולדת למניעת סיבוכים במשך הלידה ועוד. ועל זה כתבתי, שבנושא זה, למעייני הישועה אין הרבה מה להציע, עם כל הכבוד לעובדה שזה בית חולים חרדי בני ברקי.. זהו.

לילה טוב ומבורך

אגב, על איזה בית חולים את ממליצה ?
אם אפשר לשאול..

נכתב ע"י רמה פלוס;2074046:
אני רואה שלא רק אני חושבת שמעייני הישועה זה סנדלריה...
שמבחינת מקצועיות, אין להם בכלל מה להציע. ממש בכלל...

עובדה, 31 תגובות, ואף אחת כאן לא הציעה את מעייני הישועה.

לפי התגובה שלך, רמה פלוס, ועוד תגובות שציטטתי נגד מעיני הישועה, לא הבנתי שמדובר בתגובות על מקצועיות נטו. הן היו תגובות מזלזלות, משתלחות וכלל לא עונות על השאלה. ועל זה התעצבנתי.

כלבבי

משתמש רשום
נכתב ע"י זלפה;2074782:
בכל מקרה המלצתי בכל מקרה מסובך לפנות לרופאים מומחים (ולא רק לעסקנים בעלי קשרים) בתחום הסיבוך הנצרך לפני הלידה
בד"כ הם יודעים להגיד לאיזה בית חולים מומלץ ללכת...

לא בטוח. בד"כ רופאים מומחים עובדים גם בבתי חולים, ואם שואלים רופא מומחה שהוא גם מנהל מחלקה, הוא ודאי ימליץ על בית החולים שבו הוא עובד..

צריך הרבה ס"ד.

לאה ולדמן

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
ידוע לי על שתי מקרים נפרדים בהם היתה המלצה ללכת לבית חולים אחר במקום מענייני הישועה אבל ר' חיים קנייבסקי הורה, בשתי המקרים ללכת דווקא לשם וב"ה עבר בשלום.
לא כל דבר זה דווקא מקצועיות, בית חולים חרדי והקפדה על הלכות זה לא "סתם" זו הסגולה הכי טובה ללידה קלה.
כמובן שיש כל מיני מקרים, ולפעמים אכן צריך ללכת למקומות אחרים.

קרן שמש

משתמש סופר מקצוען
אני הייתי תקופה בשמירה בתל השומר ומאד נהניתי מהמקצועיות וכן מהיחס שלא היה כזה גרוע כמו שכולם צועקים

חולי

משתמש סופר מקצוען

לא הגבתי מלכתחילה על מעייני הישועה מפני שידעתי שדעת הקהל הלא מקצועי בטוח שמעייני ישועה לא טוב, מברור שבררנו לאחרונה מאחר וקרוב משפחה מאושפז במצב קשה, ועוד קרוב משפחה שהגיע מירושלים לבצע ניתוח מסובך מאוד למעלה מ 17 שעות, המליצו לנו אנשי מקצוע ופרופסורים בחירים רק על מעייני הישועה.
לידיעתך הפרופסורים הכי גדולים בארץ הם מנהלי המחלקה במעייני הישועה - כל שאר הרופאים הם רופאים סטנדרטים ועל כל סיבוך או בעיה הכי קטנה הם מזניקים את המומחים - מנסיון של אחותי שרופא מתל השומר אמר לה באחת הלידות במעייני הישועה הצילו לך את החיים לא בטוח שאצלנו היית יכולה לקבל את אותו הטיפול באותה המהירות.

יפה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הייתי בתל השומר במקרה מורכב, והיחס שלהם היה מעולה!!!!!
(יכול להיות במקרים רגילים לא זוכים ליחס, זה עוד מספר, אבל מקרים מורכבים - הם בסדר גמור).
וגם אם צעק עלי רופא אחד, אח"כ היו שם הרבה רופאים שרככו את המכה, באמת.
גם הפגיה שם מקצועית ואנושית מאוד.

s_katz

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
D I G I T A L

האמת שאני חורגת מהנושא- פשוט כי התגובה מדקדקת לי בידיים.. אני באמת לא סובלת את ההשמצה הזו- במיוחד שלי אישית (ולעוד אינספור אמהות יולדות ותינוקים) יש ממש הכרת הטוב למקום.

אז חמודה שלי, חשוב לי להבהיר לך שמשומה לא עדכנת את המערכת...
מן הסתם גם לא בקרת שמה לאחרונה - בחדרי הלידה. והאמת שטוב שכך- ואת זה אני כותבת לאו דווקא אישתי אליך אלא כלפי כל אלא מהציבור שלנו שנוהג להשמיץ ולבקר את מעיני הישועה- כי אם כוווולם היו מגיעים לשמה באמת לא היה מקום, גם ככה המחלקה מפוצצת.

ובמעיני הישועה יש מקצוענים ועוד איך! השאלה לאיזה נקודה ספיציפית את מתכוונת. מעיני הישועה כמו כל בית חולים אחר- יש לו את החוזקות שלו. ואולי- אני רושמת כך- מאחר ולא בדקתי אחד על אחד- בחדרי לידה יש מקומות שיש חלק מהצוות מקצועי יותר- בסדר.. אבל מכאן ועד להשמצות של סנדלרים....

- טוב מה לעשות. אני לא סובלת את ההשמצות עליהם- וגילוי נאות, אין לי שום קשר למקום! פרט ללידות/ניתוחים שהיו לי שם.

אה, אגב אמר לי רופא נשים מומחה!! (-אם תרצי שם אתן לך באישי) שהבני ברקיות כאלו 'סנוביות' אם היה לו בית חולים על יד הבית כמו מעיני הישועה, הוא לא היה חושב לרגע ללכת למקום אחר!

והעבדה ש-לא הגיבו לך עד כה- ממש לא עובדתית, כמו שכתבה לך חני.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קח

א שִׁיר מִזְמוֹר לְדָוִד:ב נָכוֹן לִבִּי אֱלֹהִים אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה אַף כְּבוֹדִי:ג עוּרָה הַנֵּבֶל וְכִנּוֹר אָעִירָה שָּׁחַר:ד אוֹדְךָ בָעַמִּים יי וַאֲזַמֶּרְךָ בַּלְאֻמִּים:ה כִּי גָדוֹל מֵעַל שָׁמַיִם חַסְדֶּךָ וְעַד שְׁחָקִים אֲמִתֶּךָ:ו רוּמָה עַל שָׁמַיִם אֱלֹהִים וְעַל כָּל הָאָרֶץ כְּבוֹדֶךָ:ז לְמַעַן יֵחָלְצוּן יְדִידֶיךָ הוֹשִׁיעָה יְמִינְךָ וַעֲנֵנִי:ח אֱלֹהִים דִּבֶּר בְּקָדְשׁוֹ אֶעְלֹזָה אֲחַלְּקָה שְׁכֶם וְעֵמֶק סֻכּוֹת אֲמַדֵּד:ט לִי גִלְעָד לִי מְנַשֶּׁה וְאֶפְרַיִם מָעוֹז רֹאשִׁי יְהוּדָה מְחֹקְקִי:י מוֹאָב סִיר רַחְצִי עַל אֱדוֹם אַשְׁלִיךְ נַעֲלִי עֲלֵי פְלֶשֶׁת אֶתְרוֹעָע:יא מִי יֹבִלֵנִי עִיר מִבְצָר מִי נָחַנִי עַד אֱדוֹם:יב הֲלֹא אֱלֹהִים זְנַחְתָּנוּ וְלֹא תֵצֵא אֱלֹהִים בְּצִבְאֹתֵינוּ:יג הָבָה לָּנוּ עֶזְרָת מִצָּר וְשָׁוְא תְּשׁוּעַת אָדָם:יד בֵּאלֹהִים נַעֲשֶׂה חָיִל וְהוּא יָבוּס צָרֵינוּ:
נקרא  13  פעמים

אתגר AI

מלכות ה' • אתגר 119

לוח מודעות

למעלה