דרוש מידע חברים של הבן שלי ביקשו שאני אממן לו יום הולדת בישיבה

מצב
הנושא נעול.

אם הבנים שמחה!

משתמש מקצוען
תודה לכולם. הרגעתם אותי.
אמרתי להם שאני מוכנה לשלם 50 ש"ח. אח"כ הרגשתי שאולי אני מביישת את הבן שלי אז אני שמחה לשמוע שהבקשה שלהם היתה חריגה.
זה באמת היה נשמע שהיום הולדת עיקר והסיום הוא רק כדי שיוכלו לאכול בשרי.

הנדימן

משתמש פעיל
אני מקווה שהם בקשו מסעדה בשרית בארץ...
אחרת תצטרכו לממן גם טיסות הלוך ושוב...

לא מקובל בשופו"א - כן עושים היום(...) שתיה וחטיפים ואם ההורים יוזמים הם מבקשים ואם לא כמה בחורים אוספים כמה שקלונים...

לגבי מה שאמרו שהבחור לא התבייש לבקש - תזכורת: ירידת הדורות....

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
יוצרי ai
בישיבות של הצולים באמת לא נהגו לעשות כנראה..
בישיבות היותר נורמליות יש הרבה שעושים...
אבל זה לא חובה אתם לא רוצים אתם יכולים להגיד שלא או שיעשו משהו קטן זה לא איזה חובה ולא יהיה לו פדיחות בכלל אם לא...
מה זה נורמלים מול צולים?
זו הכללה והגדרה לא מאוד מכבדת, בעיניי
כל אחד וההגדרה שלו לצול
ויש לא מעט כאן שישיבה צולית היא הנורמלית אצלם

ולא, אני לא חשודה על הצולויות. והבן שלי לא ישיבה צולית, אבל צרם לי.

יש הגדרות מכבדות יותר.
ישיבות פתוחות יותר? סגורות יותר? נשמע ומתקבל הרבה יותר נחמד

ד. מ.

משתמש מקצוען
אני חושב שבמקום לשלוח כסף שלכו תדעו מה המטרה אם זה באמת בגלל היום הולדת או שסתם בא להם לחגוג והיום הולדת הוא תירוץ להשיג מימון, אפשר פשוט לשלוח משהו ליום הולדת החל מעוגה וכדו' וכלה אפי' בארוחה ממש, ככה זה גם קשור יותר ליום הולדת ולא הרגשה של ניצול וגם יותר נתתם אתם משהו לבן שלכם ליום הולדת, וגם במקומות שאני למדתי זה יותר מקובל (אפי' שזה ממש לא מוכרח).
נ.ב. כמובן שהכל תלוי מה הסגנון של הבן שלכם, החברים שלו, והישיבה שבה הוא לומד, כי הדברים האלה מאד משתנים, כי אם המקובל אצל הבן שלכם וחבריו זה לצאת מידי פעם לאכול במסעדה זה פחות מופקע מאשר אם הפינוקים הגדולים שלהם זה לצאת לפיצה......, ובאמת היה מעניין לעשות סקר כמה מאלו שנזעקים בצורה חריפה הם כאלה שחיים היום את עולם הישיבות של ימינו.

קושקוש

עיצוב ומיתוג אמנותי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
D I G I T A L
לא מאמין שמקובל בשום ישיבה!! לעשות יומולדת לכל בחור עם הזמנה ממסעדה בשרית ל10 סועדים!!!

ותהיו בטוחים שהיו שם דיונים מי מעיז להתקשר..
בכל אופן אל תקחו אותו קשה, אין צורך לחשוב שהבחור חצוף וכד'... בחורים לפעמים עושים דברים ואז תופסים את עצמם. אח"כ הם מבינים שבעצם זה היה לא לעניין, אחרי הכל הם ילדים בני 19.
[וכן, ברור שכל עניין השילוב פה עם הסיום הוא בגלל תשעת הימים - וזה גם העניין פה של 10 בחורים - בגלל הסיום, ככה שמחינת הבחור זה לא היה בעיניו כזה מוזר, למרות שאחרי השיחה בטח תפס את עצמו והתחרט, שוב, הרבה פעמים הם עושים משהו ואז תופסים את עצמם. יגדלו עוד לתפארת בעז"ה]

מה שכן,
אחרי שכבר קרה כל הסיפור הזה,
לדעתי חשוב מאד שאתם, בתור ההורים, כן תתייחסו בצורה מיוחדת ליומולדת שלו
[גם אם אצלכם בבית לא עושים את זה בדרך כלל]
אולי בבין הזמנים תעשו לו משהו עם המשפחה, או כל דבר אחר,
רק שירגיש שזה לא שאתם לא מתייחסים ברצינות ליומולדת שלו, או לא מספיק מתרגשים איתו.

בכל אופן...
מזל טוב!!!

gs

משתמש פעיל
זכיתי להיות אם הבנים שמחה
הילדים שלי חברותיים ולומדים ומסיימים ברוך ד
והיו ימי הולדת ספונטניים
אבל כזו בקשה? לא שמעו אוזני מעולם! לא נראה לי שראוי להרגיל בחורים לכאלה בקשות - זו לא תורה ולא שכרה...
אני חושבת שיש בזה טעם לפגם גדול, ואפילו נימה מזלזלת בתשעת הימים...
ובאגב - וכמדומני שזה לא פשוט כל כך לסיים בימים אלו ולעשות בשרי...

גילי שוהם

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אני דווקא כן מכירה את המושג מאחים שלי בישיבות טובות.
לא משהו מופקע כמו שמציגים פה.
וכמובן לא מחייב את ההורים זה אופציונלי
באמת? זה מקובל לבקש מימון למסעדה בשרית לעשר בחורים?

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
יוצרי ai
הבן שלי התקשר עכשיו להודות לי על המסיבה ולהתנצל על ההתנהגות של חבר שלו.
הוא אמר שהוא בחור "לא שגרתי" וזה לא מקובל בכלל בישיבה אבל הוא החליט לנסות את מזלו.
הוא שמח שנתתי רק 50 ולא יותר.
כל הכבוד לבן שלך!

הת"ת המרכזי

משתמש פעיל
1723212790439.png

400 זה לא מסעדה ל10 בחורים

מיט ארוהיגקייט

משתמש מקצוען
לעשות ימי הולדת זה מקובל בהרבה ישיבות [יש אפי' בחורים שזה מגיע מצד ההורים כדי לשמח את הבחור ]אבל לבקש מההורים כסף למסעדה ל-10 בחורים זה עדיין לא שמעתי מקסימום ששמעתי זה לעשות ליל שישיאם טשולנט

פרוגינית

משתמש פעיל
צילום מקצועי
הבן שלי התקשר עכשיו להודות לי על המסיבה ולהתנצל על ההתנהגות של חבר שלו.
הוא אמר שהוא בחור "לא שגרתי" וזה לא מקובל בכלל בישיבה אבל הוא החליט לנסות את מזלו.
הוא שמח שנתתי רק 50 ולא יותר.
באמת כל הכבוד לבן שלך.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה