מידע שימושי זהירות!!!!! הונאה!

יוסף שחק

משתמש סופר מקצוען
תפסיקו להלקות את עצמכם שרק במגזר שלנו נופלים ו/או שבמגזר שלנו נופלים יותר, זה ממש ממש לא נכון ! באופן יחסי במגזר הכללי נופלים הרבה הרבה יותר, .
זה לדעתי מאד נכון.
במגזר הכללי אנשים מפחדים על עורם (כפשוטו..) לעשות כאלו הונאות

מהודר!

סופר מקצוען באינדיזיין!!!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עריכה תורנית
אני מניחה שהסוכנת הזו הרוויחה ,- היא הספיקה לעבוד שם מספר חודשים והיא קיבלה מהאלפי דולרים שאנשים כבר השקיעו
יש לעיין אם זה נחשב ל"כסף כשר" - אם לא הוא מטמטם את המח מהבנת התורה, כך מובא עפ"י צדיקים.

מהודר!

סופר מקצוען באינדיזיין!!!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עריכה תורנית
כתבה מ2015 שמצאתי ברשת
מסתבר שפרייארים וכו'

הלקוחות הפסידו כסף, עכשיו מציעים להם להשקיע שוב
צח שפיצן
אדם משקיע בחברה מסוכנת וכספו יורד לטמיון. מה הוא עושה כשאחד מהבכירים בחברה הקורסת מציע לו להשקיע שוב? ההיגיון שלנו אומר שהוא יעיף את העובד הזה לעזאזל, אבל מתברר שההיגיון לא תמיד עובד.

לפני כחודשיים פורסם ב"ידיעות אחרונות" סיפורה של מאני ליין, שפיתתה לקוחות להפקיד בידיה סכומי כסף גדולים תמורת הבטחה לרווחים גדולים בהמשך. נציגי החברה ומשווקיה סירבו לומר מי הם בעלי החברה ובמה מושקע הכסף, ומומחים שהתראיינו לכתבה טענו כי זו השקעה מסוכנת. כחודש לאחר הפרסום הקפיאה החברה את פעילותה, והחזרי הכספים ללקוחות נפסקו למעשה. החברה טענה כי הבעיה נעוצה ברשויות בבולגריה, שסגרו את חשבונות החברה, והבטיחה כי הם מנסים לפתור את הבעיה בהקדם ולהחזיר ללקוחות לפחות חלק מהכספים. עד היום לא נפתרה הבעיה.

מי שעמד בחזית מבחינת המשקיעים הוא יוסף בר, שהציג את עצמו כמנהל צוות המסחר של החברה. לאחר הקפאת פעילות החברה פתח בר קבוצת ווטסאפ שבה חברים לקוחות שאיבדו את כספם. בתחילה שימשה הקבוצה לפריקת כעסים של החברים, אבל לאחר כמה ימים החלו להופיע בקבוצה הודעות על "קרן חדשה" של בר, שמציעה לנפגעים להשקיע שוב: "חברים יקרים!" הסביר בר, "הקרן החדשה היא יוזמה של אנשים בתוככם והיא שלי ובאחריותי. עם שקיפות מלאה כמובן. אפשר להצטרף או להעביר את הכסף לחשבון בבנק מזרחי".

בהודעה מוקלטת ששלח בר לחברי הקבוצה לפני כמה שבועות הוא הדגיש שאין זו יוזמה שלו: "אנשים באו בענווה ובהרכנת ראש וביקשו. יצרנו קרן וגם לי יש כסף שם. נסחור ביחידות האלה בפוּל קבוצתי שיתחדש בכל שבוע. 90% מהרווחים יוחזרו למשקיעים. בקרן הזאת יהיו עד סוף השבוע מיליון דולר. אנשים ביקשו. הם לוקחים את הסיכון הזה. הם בוטחים בי וסומכים עליי".

כשהתקשרנו השבוע לבר היה לו חשוב להדגיש שוב שהוא אינו בעלי מאני ליין: "מאני ליין נפלה, אבל Shit happens כמו שאומרים, וכולם הלכו. כל אלה שנתנו מיליון וחצי מיליון הלכו ונשארנו משרד ריק ומזכירה. אני לא בעלי החברה, אבל לקחתי אחריות על הדבר הזה רק בגלל שמי הטוב. כשיעלו לי על העצבים אקח את הדברים שלי ואעזוב. מתחיל להימאס לי מהאיומים".

ומה עם הקרן החדשה שפתחת?

"אין קרן חדשה ואני לא פתחתי. אנשים מגבים אותי ועומדים מאחורי בצורה מפתיעה ומעוררת השתאות. מדובר ב־20 אנשים שביקשו ממני לסחור".

אינך מנהל תיקים. איך אתה סוחר עבורם?

"הם נותנים לי ייפוי כוח, ואז מבחינה משפטית אני יכול. הם נתנו לי כסף והם מקבלים כמעט את כל הרווחים חזרה. מבחינה משפטית יבשה זו הלוואה. כולם ישימו אצלנו את קופות הגמל שלהם ואת הפנסיות שלהם כי התשואות פה באמת לא רגילות. נכון שקצת עבדו עלינו והיו קצת בעיות ניהוליות".

מה קרה לכספי המשקיעים במאני ליין?

"כיוון שאני אדם פרטי שלא חייב כלום לאף אחד אני לא מדבר על מאני ליין. אני לא מדבר על העבר אבל מוכן לדבר הרבה על העתיד".
בקיצור הוא היה המנהל החסוי של החברה...

אוצרית

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מישהו מכיר את ברוך פייגר שמלמד קורסים על הגדלת הכנסות??
זה אמין??
שווה לנסות או מסוכן??

סבתא של נעה

משתמש סופר מקצוען
טרי מהיום
בני יקירי, בחור עם ראש על הכתפיים בן 23, בחור ישיבה
מקבל טלפון
בגלל שאתה עובד מדינה מגיע לך סט סירים בשווי... מתנה
רק תן לנו פרטי אשראי בשביל דמי משלוח (אולי 50 שח)
אין לו שום מושג בדברים האלה, התלהב עד לשמיים
ונתן את הפרטים...
לא, לא, בסוף זה חינם לגמרי כי אתה גם... (לא זוכרת מה)
בנס דיברנו היום והוא סיפר לי
אחרי שקיבל ממני נזיפה הגונה (בחיים, בחיים, בחיים, לא מוסרים פרטי אשראי בטלפון למישהו לא מוכר. בטח מישהו שהכתיר אותך בתואר לא לך)
שלחתי אותו לבטל מהר את העסקה ואת כרטיס האשראי
הוא התקשר ואכן
מישהו ניסה למשוך היום כסף ולא הצליח (אשראי של 5,000 שח!!)
ביטל מיידית את הכרטיס
היזהרו והזהירו!!

אמא מותק

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
תסלחו לי שאני שואלת מישהו עדין מאמין שיש כסף קל וכסף בחינם ???????????????
מה קורה לכם אנשים איך אתם נותנים לעצמכם לפול לדברים כאלה ??
אני באמת שואלת ולא מתוך התנשאות חלילה למה זה קורה פעם אחר פעם שמצליחים להונות אותנו אנחנו ככ' תמימים ? או שאנחנו במצוקה כלכלית ומחפשים דרך לצאת מזה "כאלו" בקלות
אני נהיתי מאד פרנוידית בנושאים האלו
בהצלחה לכולם ושמרו על עצמכם ועל משפחותיכם

ללי.ללי

לאי ללי (לשעבר)
מנוי פרימיום
עיצוב ואדריכלות פנים
תסלחו לי שאני שואלת מישהו עדין מאמין שיש כסף קל וכסף בחינם ???????????????
מה קורה לכם אנשים איך אתם נותנים לעצמכם לפול לדברים כאלה ??
אני באמת שואלת ולא מתוך התנשאות חלילה למה זה קורה פעם אחר פעם שמצליחים להונות אותנו אנחנו ככ' תמימים ? או שאנחנו במצוקה כלכלית ומחפשים דרך לצאת מזה "כאלו" בקלות
אני נהיתי מאד פרנוידית בנושאים האלו
בהצלחה לכולם ושמרו על עצמכם ועל משפחותיכם
לצערינו הגדול יש ועדיין יש
איך רשם מישהו באשכול הסמוך

כידוע,
פרייארים לא מתים אלא מתחלפים...
וכך מסתבר ג"כ לענין הנוכלים,
הם בסכ"ה פושטים צורה ולובשים צורה.
והחכם עיניו בראשו לא מתפתה לשום אפשרות של,
כסף קל !!!

אמא מותק

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
היום בשיטה שהכול חסוף וכולם יודעים הכול מי שקצת רוצה להחכים ברשת רשום כמעט הכול
מי רשום שיש לו עסק /חברה פרטית / מספר ח.פ. /למי יש עמותה
למי יש כמה עמותות ומפרנס את כל משפחתו וחברים שלו
היום אין סודות
לפני שהולכים לרופא מבררים עליו ככה תבררו על כל דבר זה רק יעזור לכם לפול פחות

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
יש בשפע.
נוכלים בסדר גודל של דורון - אין הרבה. הוא אמן!
הוא משווק את הנוכחות שלו כל כך טוב, שחבל מש שהוא לא התגייס כאיש מכירות של איזו חברה. הוא היה מצליח למכור קרח לאסקימוסים.
וחובה על הציבור שלנו לדעת שכסף קל מאד להוציא. להחזיר עשירית ממה שהוצאנו - קשה מאד!!
אגב, הנה צמד תרמיות מוכרות, אחת מאוד והשניה פחות.
א- מתקשרים אליכם ממספר מזוהה. על הקו עליזה ממפעל הפיס. מובן שכולנו נכנסים להלם מסויים לשמע הטלפון, ובמיוחד שהמרשעת מעבר לקו אומרת שמספרנו עלה בגורל...
מה היא רוצה? להציע לנו תכנית מנויים בפיס, במחיר יקר מאוד, עם סיכויי זכיה מינימליים...
רבים וטובים נפלו בפח יקוש זה. אנא זהירות.

בנוסף, עובדה משעשעת: אם דווקא תרצו לעשות מנוי מפעל הפיס, מה לכם לתת פרטי אשראי בטלפון? לכו נא לאתר מפעל הפיס, ועשו מנוי במו ידכם, בשניות ספורות.. (לא שאני ממליץ. אבל אם כבר, לכו למקור)

ב- שח לי חבר, הבוקר. שקיבל שיחת טלפון שנשמעה כך:
מדברת מירי ממס הכנסה..
אויי ויי. מה רצונך, מירי?
ובכן, מירי טובת הלב מציגה את עצמה באופן מעומעם כעוסקת במע"מ ובמס הכנסה. מובן שהמוח קופא באימה לבנה, וכך מירי מצליחה גם לקבל פרטי תלוש משכורת וכל מה שבא לה. איפשהו, החבר נזכר לשאול: סליחה, מירי, מטעם מי את בדיוק?
עונה המירי: אנחנו עובדים מול מס הכנסה...
אה?
עוד קצת לחץ, התחמקויות, ומירי מתוודה: היא מטעם חברת אם אר איי פיננסים, ואולי אולי תעזור לך לקבל החזר כלשהו ממע"מ או מס הכנסה...
זה הכל. כולה חברה פרטית מטופשת.

איפה הנוכלות? מירי מנצלת את הפחד הקמאי שלופת את כולנו בגרון כאשר אנו מקבלים שיחה ממשרד ממשלתי, ומנתבת את זה לצורך רווח כלכלי עבור המעסיקה המפוקפקת שלה.

אמא מותק

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
אני מקבלת הרבה שיחות של חברת ביטוח וכ'ו שרוצים להציע ביטוח משכנתא אצלם
אני עונה להם שהם טעו ונפלו על מישהי שיש לה כמה דירות בלי משכנתא
או אני לא עדכנתי אותך שיש לי משכנתא
צריך להזהר ולהזהיר את הילדים נחמדים וטובים תהיו בבית ולא לאנשים זרים שלא מכירים אתכם כלל!!!!!!!!

שתים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
מישהי התקשרה אלי לפני כמה ימים -
שלום זאת ציפי מ...
בקיצור רצתה לדעת באיזו קופת חולים אני כדי לבדוק אם אני זכאית להטבה.
לא מסרתי לה כמובן, אבל אח"כ חשבתי שהייתי צריכה להחזיר לה - וציפי, באיזו קופת חולים את? אם את שואלת אותי זכותי גם לשאול אותך....

אמא מותק

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
נכון אלו שיחות יום יומיות שלפעמים כיף לנו להחזיר אבל אני לא מבינה איך זה שבני זוג הולכים ביחד לכזה דבר? איך אין להם עדין חשיבה קדימה
לפני כמה עשורים היה את המקרה שאנשים מכרו חדרים במלונות קלאבהוטל למשפחות עד היום אנשים משלמים הון עתק אל העסקה הזאת ולא מצליחים להשתחרר
ארנונה , ועד בית וכ'ו
אז פחות דברו על זה ברשת כמו היום
אבל אסור להתביש
צריך להתייעץ עם ההורים,חברים אולי אפילו מנהל הבנק שלכם
כמו שאתם קונים בנקסט, או שמלה בחנות אתם חושבות גם פה

כוכב עולה

עיצוב | עימוד
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
פעם התקשרו אל אשתי ממפעל הפיס
ואמרו לה שמתוך 8 מליון תושבים במדינת ישראל
היא עלתה בגורל יחד עם עד 5 שמות לעשות מנוי וכו' וכו' ושאר מיני ירקות
אשתי ענתה להם
תודה רבה אבל לא מעוניינת
לאחר כמה שעות היא מדברת בטלפון עם חברה שלה
ולא יאומן
גם החברה קיבלה את אותו באותו יום

נשמע מעניין...
2 חברות מאותה כיתה
עלו בגורל באותו יום
מתוך 8 מליון תושבים

סיכומו של עניין
יש אנשים שמוכרים תותים לאנשים אחרים

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
פעם התקשרו אל אשתי ממפעל הפיס
ואמרו לה שמתוך 8 מליון תושבים במדינת ישראל
היא עלתה בגורל יחד עם עד 5 שמות לעשות מנוי וכו' וכו' ושאר מיני ירקות
אשתי ענתה להם
תודה רבה אבל לא מעוניינת
לאחר כמה שעות היא מדברת בטלפון עם חברה שלה
ולא יאומן
גם החברה קיבלה את אותו באותו יום

נשמע מעניין...
2 חברות מאותה כיתה
עלו בגורל באותו יום
מתוך 8 מליון תושבים

סיכומו של עניין
יש אנשים שמוכרים תותים לאנשים אחרים
אין גורל, אבל האוזן של מקבל השיחה קופאת כשהוא שומע שמספרו עלה בגורל. חבורת חצופים, את כולם לכלא בשיירה גדולה.

כוכב עולה

עיצוב | עימוד
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
אין גורל, אבל האוזן של מקבל השיחה קופאת כשהוא שומע שמספרו עלה בגורל. חבורת חצופים, את כולם לכלא בשיירה גדולה.
למזלי היא הייתה לידי בשעת קבלת הטלפון
אז הצלחתי לעצור את זה בזמן
(מה גם שלא נראה שהיא היתה מתפתת)
אבל לי התקשרו פעמים ואמרו לי אותו דבר פחות או יותר
פעם ראשונה אמרתי להם שיחזרו אלי למחרת (רציתי לבדוק מה זה) וכמובן שלא חזרו
בפעם השניה כבר ידעתי לנפנף אותם מהר

well

משתמש פעיל
בעיני גם זה סוג של נוכלות:
על כל מכונת כביסה שקונים כתוב באותיות קידוש לבנה בצבע אדום - אין לפתוח ללא נוכחות טכנאי!!!
אפשר לחשוב שבשביל לחבר מכונת כביסה לחשמל ולמים צריך תואר או משהו...
מה כל כך דחוף לחברה שנחכה 3 ימים עם הררי כביסה עד לבואו של הטכנאי??
התשובה לא מאחרת לבא יחד עם הטכנאי...
הדבר הראשון שהיה לטכנאי לשאול זה האם הסבירו לי מה המחיר של החלקים הבאים עם המכונה. (מה?? חשבתי ששילמתי על המכונה כולל חלקים....).
עוד אני מנסה להבין על מה הוא מדבר הוא עובר במהירות לנושא חדש (?) ומציע לי ביטוח למשך 8 שנים במחיר אטרקטיבי של 120 שקל לחודש בלבד עבור השנה הראשונה... ( 1440שקל !)
ו.. גולת הכותרת שברכישת ביטוח משתלם כל כך אני מקבל את כל החלקים הנזכרים לעיל בחינם!!
(למי שחושב שמדובר על המנוע של המכונה או משהו כזה אני יגלה שמדובר על מגן ברקים ועוד פילטר ועוד איזה חומר שמצטרף לפילטר...).
למרבה המזל הייתי קצת מוכן ושמעתי כבר על אפשרות לביטוח ל5 שנים במחיר של 200 שקל, חישוב מהיר מראה שבשביל ביטוח נוסף של 3 שנים ועוד כמה חלקים שאני מסופק עם השווי שלהם יחד עולה על 300 שקל אני צריך לשלם 1240 שקל!!
שאלתי את הטכנאי בזהירות האם יש אפשרות קלושה כל שהיא לסרב להצעה המפתה ופשוט לחבר את המכונה כמות שהיא ללא החלקים , הוא הסתכל עלי במבט מלא רחמים , מופתע כולו הוא שאל אותי האם הכל בסדר?? (טוב לא ממש אבל זה מה שהמבט שלו אמר) , וגם ש "99% מהלקוחות עושים את זה אבל אם אני לא רוצה אז בסדר" ועוד כמה משפטים בסגנון הזה... כבר הרגשתי צורך להתנצל אבל עמדתי על שלי.
מיותר לציין שלאחר 5 דקות של מו"מ הוא חיבר את המכונה במשך דקה וחצי ושם את פעמיו לנסיון עושק נוסף.
בקיצור , זהירות מהצעות מפתות כאלו ואחרות. (הצרה היא שכאן לא מדובר על איזה נוכל אלא על חברה מכובדת ששולחת אנשי שיווק חלקלקים במסווה של טכנאים בשביל לעשוק את הלקוחות. בעיני זו חוצפה של ממש!)

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
למזלי היא הייתה לידי בשעת קבלת הטלפון
אז הצלחתי לעצור את זה בזמן
(מה גם שלא נראה שהיא היתה מתפתת)
אבל לי התקשרו פעמים ואמרו לי אותו דבר פחות או יותר
פעם ראשונה אמרתי להם שיחזרו אלי למחרת (רציתי לבדוק מה זה) וכמובן שלא חזרו
בפעם השניה כבר ידעתי לנפנף אותם מהר
היו פה אין ספור אשכולות בנושא.
ואספר:
חבר יקר שלי קיבל שיחת טלפון מאדם עם מבטא מרשים, שטען כי הוא חוקר במשטרת ישראל. ספויילר: הוא אכן היה כזה.
חברי השיבו בקול אדיש: מה רצונך?
החוקר אמר שיש לו כמה שאלות והוא רוצה תשובות.
חברי השיבו: ומניין לי שאתה חוקר?
הבחור נתכעס, והתרה בו שישלח לו ניידת ויילקח בעל כורחו לתחנת המשטרה.
השיבו החבר: אם כן, אשמח לשתף פעולה. אך כשאתה מתקשר אליי וטוען שהינך חוקר, מניין אאמין לך?
לבסוף נתרצה החוקר, נתן לו את כל פרטיו, וביקשו להתקשר בחזרה למספר טלפון מוכר של משטרת ישראל, ושם להגיע לשלוחה הנכונה שלו.

מסקנה: כשהדובר מעבר לקו לגיטימי, הוא יודע שחובת ההוכחה של זהותו - עליו. ברגע שהוא משאיר את זהותו מעורפלת (מדברת קריינדל ממימוש זכויות/ מאיה ממע"מ/ פריידי מהפיס/ אושרת משוועת עניי שדרות/ סווטלנה מוועד הרבנים/ חלי מאפרת/ ציפי לבני מעולם מלא) הרי שתמיד רצוי להגיע למצב בו נקבל מספר טלפון ונחזור אליו אם נרצה ולאחר בדיקת הפרטים.

אמא מותק

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
אני מתבישת לכתוב (אולי לא בעצם לא החלטתי )אבל אתמול התקשרו אלי לניד מחברת סופר גז בבקשה שלם חוב אין לנו הוראת קבע אנחנו לא אוהבים
ואז לפני שנתתי לה את האשראי שאלתי אותה איך אני יודעת שאת מחברת הגז היא נתנה לי נתונים של מס' החשבון שמה לי מוזיקה של המתנה של חברת הגז
באמת שנהיתי פרנוידית

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
צודק בכל מילה !!!!!
פעם הציעו לי מפעל הפיס אמרתי להם שאני עורכת דיין ואני צריכה את הדברים בכתוב הם ישר נתקו
לך ולכל האחרים -
אם אץ לא באמת עורכת דין זה פלילי להתחזות לכזאת.
חשוב לדעת.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה