מידע שימושי ואז הוא עונה לי ביבושת: "אין לי ילדים"! פדיחה לא נעימה שקרתה לי, איך מונעים את זה?

הקוטב הצפוני

משתמש מקצוען
צריך שאנשים ילמדו פשוט לא לשאול שאלות את מי שמשוחח עימם (יותר כאלה שלא מכירים כ"כ, אבל תקף גם לאנשים שיש איתם יותר היכרות)
כלום.
יש המון על מה לדבר,
יכול להיות שחלק מנושאי השיחה לא בדיוק יהיו נעימים למשוחח איתם, אבל כל אחד (כמעט...)
רוצה שירגישו חופשי לדבר איתו.
אבל זה שונה ממצב בו תשאלו אותו שאלה שממש לא נוח לו להגיב עליה.
פוגשים אדם חדש?
אל תשאלו אותו על הורים שלו, על העבודה ילדים וכוווו (ברמה של פוגשים חבר, מספר שיש לו אח מעליו, אין צורך לשאול אם הוא נשוי... אולי לא?)

זה בסדר שתגידו שזה הגזמה.
יכול להיות שרק מי שהיה במקום של תמרון איך להגיב יבין....

ללמוד לא לשאול כלום על החיים של מי שאתה פוגש- זה נכס טוב....

וואוו קשה להסביר את זה בכתב...מקווה שהובן....

הילה$

משתמש רשום
לפעמים עדיף להיות טבעי מאשר להתחמק
מכיר מקרוב על אחד שאחד מבני משפחתו לא היה ילדים
והוא עצמו אשתו הייתה צריכה ללדת ולא היה נעים לו לספר שאשתו צריכה ללדת ורק אחרי שנולד הוא שמע מזה ואז היה לו יותר לא נעים תכלת ההתחמקות לפעמים עושה יותר פדיחות

מֶנַחֵם

קופי כובש, רייטינג מנצח
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
בלת"ק
מניסיון בתחום (כגבר) אני אומר:

1. גברים לוקחים זאת יותר קל מנשים בד"כ.

2. אין לאנשים בעיה עם שאלה ראשונית. חפירה מעבר בהחלט עלולה להכאיב.

3. הגישה של לחמוק משאלות טבעיות וספונטניות היא סוג של שמאלנות ו'נאורות' (ע"ע מרב מיכאלי והמגדר).

4. מי שאפילו שאלה קטנה כל כך מקפיצה אותו, הוא כנראה אדם רגיש ברמה מוגזמת ואני מציע לו (לא בזלזול אלא באמת כעצה כנה) - לגשת לטיפול נכון ולקבל כוחות נכונים. ועוד דבר: ייתכן שהוא גם ייפגע אם ישים לב שמתחמקים מלגעת בנקודה הרגישה שלו.

5. לעצור בבת אחת זה גם לא פתרון. בהחלט נדרשת חכמה וטאקט להחליק את השיח בחזרה לגבולות הרצויים.

6. לא לשכוח שאנחנו אנשים. לא מלאכים. טועים לפעמים. אין הקב"ה בא בטרוניה עם בריותיו.

מישהי עם יראת שמיים

משתמש פעיל
כתיבה ספרותית
צריך שאנשים ילמדו פשוט לא לשאול שאלות את מי שמשוחח עימם (יותר כאלה שלא מכירים כ"כ, אבל תקף גם לאנשים שיש איתם יותר היכרות)
כלום.
יש המון על מה לדבר,
יכול להיות שחלק מנושאי השיחה לא בדיוק יהיו נעימים למשוחח איתם, אבל כל אחד (כמעט...)
פוגשים אדם חדש?
אל תשאלו אותו על הורים שלו, על העבודה ילדים וכוווו (ברמה של פוגשים חבר, מספר שיש לו אח מעליו, אין צורך לשאול אם הוא נשוי... אולי לא?)

זה לאו דווקא מתבטא בשאלות, אלא כמו שאמרו פה- זו יכולה להיות ברכת מזל טוב תמימה.
אני אישית שמעתי מבחורה גרושה חודשיים אחרי נישואין, ששאלו אותה הטבעיות במקום העבודה :" מה המשפחה מהבית"... היא התחילה לגמגם קצת והאדם מולה, שיהיה בעל הבנה ומלא רגישות, רק אמר לה: "ואוו, גדולה מהחיים".
פה זה נגמר.
היא העידה לי שזו היתה השיחה הכי מחממת לב שהיא חוותה אי פעם.
המסקנה שעולה פה מכל האנשים שחיכו אי פעם, היא- אל תמנעו משאלות, אבל אם והיה והתשובה מביכה- תגיבו במקסימום רגישות.

120161

משתמש מקצוען
יש לי הערה כללית (כילידת חו"ל)
בארץ הגישה החרדית ישראלית (וסליחה אם פגעתי)
היא שאדם נורמלי הוא זה שעבר את המסלול המלא.
מתיחסים ברחמים (לטוב או למוטב) לכל חריגה
בחורה רווקה לא מרגישה בנוח בחברת נשים נשואות כי נשים נשואות חושבות שיש להן איזה סודות שהיא לא אמורה לדעת ובתת ההכרה נוצרת מבוכה - זו רק דוגמא אחת.
אני מאד ממליצה ומשתדלת בעצמי להרגיש שכל אדם הוא בעל ערך וכבוד בזכות עצמו ולא בגלל "ההשגים" שלו.
או למשל גרוש/ה - היא אדם ככל אחד בחברה אין צורך ברחמים או במחשבה שהיא "לא הצליחה"
המחשבות הן אנרגיות העוברות באויר - והרבה תלוי בחברה המקבלת.

קראתי את כל האשכול כך שאין צורך להגיב בדברים ואזהרות שכבר נכתבו ורובן נכונות בעקרון.

ח.ג.ג'.

משתמש מקצוען
בלת"ק

3. הגישה של לחמוק משאלות טבעיות וספונטניות היא סוג של שמאלנות ו'נאורות' (ע"ע מרב מיכאלי והמגדר).

4. מי שאפילו שאלה קטנה כל כך מקפיצה אותו, הוא כנראה אדם רגיש ברמה מוגזמת ואני מציע לו (לא בזלזול אלא באמת כעצה כנה) - לגשת לטיפול נכון ולקבל כוחות נכונים. ועוד דבר: ייתכן שהוא גם ייפגע אם ישים לב שמתחמקים מלגעת בנקודה הרגישה שלו.

5. לעצור בבת אחת זה גם לא פתרון. בהחלט נדרשת חכמה וטאקט להחליק את השיח בחזרה לגבולות הרצויים.

6. לא לשכוח שאנחנו אנשים. לא מלאכים. טועים לפעמים. אין הקב"ה בא בטרוניה עם בריותיו.
תודה על ההסגברה

שירה עבאדי

משתמש פעיל
בלת"ק

תודה!
היה שווה כל האשכול בשביל תשובה טובה כזו.

הקוטב הצפוני

משתמש מקצוען
אה? ואולי מה שספונטני וטבעי לאחד, מכווץ מישהו אחר? מה קשור שמאלניות?
4. מי שאפילו שאלה קטנה כל כך מקפיצה אותו, הוא כנראה אדם רגיש ברמה מוגזמת ואני מציע לו (לא בזלזול אלא באמת כעצה כנה) - לגשת לטיפול נכון ולקבל כוחות נכונים. ועוד דבר: ייתכן שהוא גם ייפגע אם ישים לב שמתחמקים מלגעת בנקודה הרגישה של
מצוין שהוא ייגש לטיפול,
אנחנו מצדנו יכולים להיות רגישים כלפיו. לא סותר.

דרור יקרא

משתמש פעיל
בחורה רווקה לא מרגישה בנוח בחברת נשים נשואות כי נשים נשואות חושבות שיש להן איזה סודות שהיא לא אמורה לדעת ובתת ההכרה נוצרת מבוכה - זו רק דוגמא אחת.
אני מאד ממליצה ומשתדלת בעצמי להרגיש שכל אדם הוא בעל ערך וכבוד בזכות עצמו ולא בגלל "ההשגים" שלו.
או למשל גרוש/ה - היא אדם ככל אחד בחברה אין צורך ברחמים או במחשבה שהיא "לא הצליחה"

קראתי את כל האשכול כך שאין צורך להגיב בדברים ואזהרות שכבר נכתבו ורובן נכונות בעקרון.
זה לא נכון גם בחול זה קיים

מגילת אסתר

משתמש צעיר
באחת הפעמים שנפגשנו בעלי ואני עם היועץ שלנו מטעם בוני עולם הוא אמר לנו משפט חכם שתמיד אני אומרת לאנשים כשפותחים עלי עיניים כשאומרת להם שבתי המתוקה הגיע אחרי 6 שנות כואבות של המתנה:
"הנס העל טבעי הוא לאו דווקא אלו שממתינים שנים ורק אחרי חמש שש שנים ויותר מביאים ילדים לעולם, להיפך זה לצערנו נפוץ הנס הוא להרות מיד ותוך שנה שנתיים שלוש גג מהחתונה וכבר יש להם ילדים"
כל אלו שלא המתינו תדעו להעריך את הנס שהקב''ה נתן לכם במתנה לא לכאוב כמו המון אנשים שיש להם לילות לבנים...
וכל הממתינים בעז''ה עוד 9 חודשים לכולכם - אמן!!!

120161

משתמש מקצוען
@דרור יקרא יקרה
מה הרווחת שסתרת אותי ???
מטרתי להביא למודעות יתר
לא להסתכל על אדם שמסלול חוייו קצת שונה- כמסכן
אז את אומרת שגם בחו"ל יש בעיה שמסתכלים עליהם כאומללים מסכנים ומנודים מהחברה - כל זה מטוב לבנו ורחמנותנו?!
עלה בדעתי שבשביל זה נתנו לנשים תשעה קבין - אולי אתה גבר...
היית יכולה בנימוס להסכים לרעיון ולסייג .בפרוג לא כדאי לכתוב ב"מברקים" זה מתפרש בסתירה ועלבון
(עובדה ידועה שרווקות מרגישות נוח יותר בחו"ל ואולי עוד חלקים מהאוכלוסיה)

דרור יקרא

משתמש פעיל
@דרור יקרא יקרה
מה הרווחת שסתרת אותי ???
מטרתי להביא למודעות יתר
לא להסתכל על אדם שמסלול חוייו קצת שונה- כמסכן
אז את אומרת שגם בחו"ל יש בעיה שמסתכלים עליהם כאומללים מסכנים ומנודים מהחברה - כל זה מטוב לבנו ורחמנותנו?!
היית יכולה בנימוס להסכים לרעיון ולסייג .בפרוג לא כדאי לכתוב ב"מברקים" זה מתפרש בסתירה ועלבון
לא הרוותי כלום כי לא ניסתי
רק אמרתי שגם בחול הרווקים ואלו שמחכים לא מרגישים בנוח זה לא משהו ישראלי
זה דבר שצריך תיקון בכל מקום
?
ומה איתך??
לי ידוע אחרת
יכול להיות שתלוי איפה וכו
אולי את מתכונות לישראלים שמגיעיפ לחול ??

אפשר דרך שאלות אחרות לדעת ולהבין אם יש או אין לו ילדים,
כגון באיזה גודל דירה הוא גר, או לברר כמה עולה לילדים בנפש השני שהוא היה, והוא יענה שאינו יודע.
אפי' שלא תדעו במאה אחוז זה יכול לעזור לעלות על זה.
וכמובן אם יש ספק, אז אין ספק ולא שואלים.

י.ז.

משתמש מקצוען
זה כ"כ נכון,
אחד הדברים שהכי קשה לי בחתונות של חברות
זה שכל הנשואות בטוחות שהן חכמות ומבינות הכל
והרווקות שנשארו הן דפוקות וסתומות שאף אחד לא רצה להתחתן איתן,
והאמאות בכלל...
כאילו הן מדברות עם הרווקות כאילו הן ילדות...
ועוד משהו זה לא יפה להתלונן כל היום שקשה לכן ואתן עובדות ונשואות ובהריון
באוזני חברות רווקות,מבטיחה לך הייתי רוצה להתחלף אתכן ותגידו אלף פעמים תודה לד'

עריכה-
קצת הגזמתי אבל לפעמים זה ההרגשה,

דרור יקרא

משתמש פעיל
זה כ"כ נכון,
אחד הדברים שהכי קשה לי בחתונות של חברות
זה שכל הנשואות בטוחות שהן חכמות ומבינות הכל
והרווקות שנשארו הן דפוקות וסתומות שאף אחד לא רצה להתחתן איתן,
והאמאות בכלל...
כאילו הן מדברות עם הרווקות כאילו הן ילדות...
ועוד משהו זה לא יפה להתלונן כל היום שקשה לכן ואתן עובדות ונשואות ובהריון
באוזני חברות רווקות,מבטיחה לך הייתי רוצה להתחלף אתכן ותגידו אלף פעמים תודה לד'

עריכה-
קצת הגזמתי אבל לפעמים זה ההרגשה,
זה נכון לכל כך הרבה דברים בחיים
ומצד שני שלא מספרים ולא משתפים גם אז יש תלונות

שתים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
כלום.
יש המון על מה לדבר,
פוגשים אדם חדש?

זו לגמרי הגישה הנכונה וצריך להשקיע כדי ללמוד איך להתנהג ככה.

אכן עבודת חיים להצליח לראות כל בנאדם באשר הוא! הלוואי ונצליח.

-משתמש

משתמש פעיל

@מֶנַחֵם

אשמח לדעת אם היו בדבריי אתמול
פגיעה או זלזול או משהו דומה,
אם כן KUFSASRUFA...

(לא קשור לנושא האשכול
אבל אין לי איפה לכתוב)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה