עזרה ה-צ-ל-ת נ-פ-שו-ת

יוסף שטיין

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה תורנית
אני המום איך שכ"כ הרבה מומחים בפרוג שאיני מטיל ספק בניסיונם, ממהרים לפסול דעה שגובשה בעצת מומחים כשלהם מלוא הפרטים ופרטי פרטים, לעומת אלו המערערים שאין להם בדיל מידע, הכותב ביקש סיוע קונקרטי למקומות בחו"ל שאפשר לשלוח אותו, אנא עזרו לו במידע זה, הביאו טלפונים כתובות.

הצעתי להכניס הודעה דומה באידיש בפורום די אידישע וועלט של חוצניקים שם וודאי יוכלו לכוון אתכם יותר.

חכמיהרזים

משתמש מקצוען
אין מצב בעולם שחו"ל יעזור להתמכרות
זה משהו רפואי פיזי ממשי
רק טיפול יסודי מקצועי
וגם זה עם הרבה תפילה
האם גם למי שמכור לסמים נציע שנשלח אותו לחו"ל ותמורת זה הוא יסכים להתנתק - זה מצחיק התמכרות זו היא אותו הדבר
חו"ל עזר פעם שהבעיות היו קטנות [אז זה היה נראה בעיות גדולות]
והעיקר היה לנתק מהסביבה-חברה
היום שהבעיה נמצאת בכיס והאפשרויות שיש ביד בבית הם פי אלף ממה שהיה פעם ברחוב
חו"ל לא יהיה פתרון
זו בריחה בעלמא

tadmit

המרכז לשידורים חיים, חתונות, כנסים, לוויות
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אדרבה יש לכם רעיון אחר נשמח לשמוע. אבל להדגיש מדובר בבחור אינטלגנט שלא מוכן לדבר עם איש מקצוע גם אם חייו תלויים בכך.
היא הנותנת.
הוא יודע לזהות בדיוק את נקודות החולשה שלכם. ולנהל אתכם (מבחינתו) לרצונות שלו.
דווקא בגלל שהוא אינטלגנט, אם הוא היה חושב שיש לו מה להפסיד בהתנהגות שלו, הוא היה משנה דברים.
הבמה הזו לא יכולה להיות המקום לנתח את הדברים. אבל חושבני שייעוץ טוב, יוכל לתת לכם את הכלים הנכונים.
לא ציינתי קודם, אבל הפסיכולוגית גוני לוין, היא (וסליחה מראש שאני משתמש בקלישאות) אחד בדור, מבחינת יכולת ההבנה וזיהוי הבעיה והמחשבה היצירתית על הדרך לטפל בה.

בסוף העול מונח על כתפיכם בלבד, אף אחד, ושום כסף שבעולם, לא יוכל לעשות את העבודה בשבילכם. אז תאזרו כוחות נפש, תנשמו עמוק וצאו לדרך ארוכה, שבסופה תקוו לטוב.

נ.ב.
ייתכן שדברים לא יחזרו לעולם למצב האידיאלי, אבל עלינו כהורים מוטלת החובה לעשות את המקסימום, גם אם זה לא נותן את התוצאות שלהם ייחלנו.

בהצלחה

.Ayala

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
D I G I T A L
עוד משפט אחד:
'מבינים' שיודעים לומר בנחרצות שהפתרון הוא נסיעה לחו"ל, אבל אין להם מושג לאיפה לנסוע ולמי להפנות שם, אני מפקפק מאוד במידת 'מביניותם'....

לא נכון בכלל.
הרבה פעמים יודעים שזה יכול לעזור, אבל לא מכירים משפחה וכד' שיכולה לקבל כעת בחור כזה.

אין מצב בעולם שחו"ל יעזור להתמכרות
חו"ל לא פותר את הבעיה לגמרי, אבל עוזר מאד להרגיע ולהגיע למצב שאפשר להתחיל לטפל, או- כפי שכתבתי- שהבחור עצמו יחליט איזו דרך חיים הוא בוחר, ולא יסחף בלי לחשוב.

(חני ויינרוט ע"ה, במחלתה אמרו לה הרופאים "חו"ל במקום טיפול". אז כמובן שזה לא מתאים כאן במאה אחוז, כי זה לא יעזור בשלמות אלא רק חלקי, אבל עם ההשפעות של התנתקות ונסיעה לחו"ל אין מה להתווכח.)

חכמיהרזים

משתמש מקצוען
אני יודעת מקרוב על מישהי שאכן היתה בכזה מצב, נסעה לארה"ב לכמה חודשים וזה עזר מאד. היא לא נהייתה רבנית ולא מתקרבת לזה, אבל לפחות הצליחה לברר עם עצמה מה היא רוצה בחיים, ולא להסחף בלי שום סיבה. (הסמארטפון נשאר איתה אבל היא כבר לא בסחף, אלא מצאה לעצמה דרך חיים וערכים שחשובים לה והיא לא מסכימה לוותר עליהם.)

חו"ל מנתק, מנקה את הראש, נותן לבנ"א אופציה לחשוב בלי שמכרים שסביבו מסתכלים עליו מה הוא עושה, איך הוא נראה.

עוזר מאד!

אני הייתי ממליצה לא על קעמפ וכד'- כלומר שלא ייסע כדי להיות בתפקיד אלא למנוחה, התאווררות וכיף נטו.

היא היתה מכורה?

מרחבית

משתמש מקצוען
אם מדובר באמת בבחור אינטלגנט, הוא אמור להבין שההתמכרות מזיקה לו, ולרצות לדבר עם איש מקצוע.

אי אפשר להצליח לפי מה ש'הוא אמור' - אלא לפי המציאות בשטח.
מבחינתו, הוא לא רוצה כלום מאף אחד.
אולי רק שיעזבו אותו לנפשו.
אחרים רוצים ממנו.
(לא מדברת עם מי הצדק. אלא על המציאות בשטח).

מרחבית

משתמש מקצוען
הוא יודע לזהות בדיוק את נקודות החולשה שלכם. ולנהל אתכם (מבחינתו) לרצונות שלו.

לא נראה שהוא מנהל אותם.
להיפך. הם וכל הסביבה רוצים לנהל אותו (בצדק, כן?)
אי אפשר להפוך את היוצרות.

אביטל טאביב

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אני יודעת מקרוב על מישהי שאכן היתה בכזה מצב, נסעה לארה"ב לכמה חודשים וזה עזר מאד. היא לא נהייתה רבנית ולא מתקרבת לזה, אבל לפחות הצליחה לברר עם עצמה מה היא רוצה בחיים, ולא להסחף בלי שום סיבה. (הסמארטפון נשאר איתה אבל היא כבר לא בסחף, אלא מצאה לעצמה דרך חיים וערכים שחשובים לה והיא לא מסכימה לוותר עליהם.)

חו"ל מנתק, מנקה את הראש, נותן לבנ"א אופציה לחשוב בלי שמכרים שסביבו מסתכלים עליו מה הוא עושה, איך הוא נראה.

עוזר מאד!

אני הייתי ממליצה לא על קעמפ וכד'- כלומר שלא ייסע כדי להיות בתפקיד אלא למנוחה, התאווררות וכיף נטו.
אני חושבת שאצל בנות זה לא אותו הדבר.

שתים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
קמפ כמו שמחה, של ילדים מיוחדים/חולים יכול מאוד לעזור להתנתק.
המדריך מתמסר לילד, לא יכול להיות על הסמרטפון כל היום, מכייף ולומד להנות מהחיים.

tadmit

מנוי פרימיום
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
לא נראה שהוא מנהל אותם.
להיפך. הם וכל הסביבה רוצים לנהל אותו (בצדק, כן?)
אי אפשר להפוך את היוצרות.
בשורה התחתונה, במקום שההורים יהיו אלו שיפעילו את הסמכות שלהם, ויגדירו מה הם הגבולות (ובהורות מתוקנת ילד בן 17 יודע שלא עוברים את הגבולות האלו, אם בגלל שהסמכות ההורית פועלת נכון, ואם בגלל שיש לו מה להפסיד משבירת הגבולות), הבחור עובר כל גבול, מהפרטים המעטים שהביאו כאן. ועושה מה שבא לו.
אז לא משנה אם תקראו לזה שרוצים לנהל אותו, או שהוא מנהל או להיפך. בפועל אין לו שום גבולות ומגבלות (שוב, מהפרטים שהביאו כאן).

מרחבית

משתמש מקצוען
בשורה התחתונה, במקום שההורים יהיו אלו שיפעילו את הסמכות שלהם, ויגדירו מה הם הגבולות (ובהורות מתוקנת ילד בן 17 יודע שלא עוברים את הגבולות האלו, אם בגלל שהסמכות ההורית פועלת נכון, ואם בגלל שיש לו מה להפסיד משבירת הגבולות), הבחור עובר כל גבול, מהפרטים המעטים שהביאו כאן. ועושה מה שבא לו.
אז לא משנה אם תקראו לזה שרוצים לנהל אותו, או שהוא מנהל או להיפך. בפועל אין לו שום גבולות ומגבלות (שוב, מהפרטים שהביאו כאן).

תיאוריות הם דבר טוב ונחמד ומועיל. בפועל הדברים הם הרבה פעמים לגמרי אחרת.
כל-כך הרבה מורכבויות יש בכל דבר. כל-כך הרבה סגנונות, כל-כך הרבה עומקים.
יש עוד המון מרכיבים בחיי הנפש של בן אדם חוץ מ'סמכות הורית' ו'גבולות'.

אחרי כל התיאוריות הנכונות או הלא נכונות, כשמגיעה לפנינו בעיה - עלינו להסתכל רק על מה שבאמת קורה בשטח. לשים רגע בצד את כל מה שאנחנו יודעים, ולהקשיב למה שקורה ממקום נקי וחדש לגמרי.
להבין את המציאות ואת האנשים הפועלים בה - בראש פתוח, עם התמקדות בהם. ובמה שקורה להם.
(וזה אפשר רק אם יודעים את הפרטים, ואם מסוגלים להיות איתם באמת).

ראיתי כמה דברים בחיי. אני מאוד אוהבת תיאוריות והתפלספויות ודיונים. הם מעשירים וחשובים מאוד.
א-ב-ל - כשאמורים לעזור או לטפל במישהו - חייבים לראות מה קורה כאן ועכשיו.
סיסמאות מוקדמות - מקבעות מאוד. רואים אותן (את הסיסמאות) ולא רואים את הבן אדם!

ואם ראית את התנגדותי לשפר (באשכול אחר) - אז אחת הסיבות לכך היא ההתרשמות שלי, שהסיסמאות שם תופסות כל-כך את הבמה, עד שלא רואים מספיק מה קורה באמת בשטח.

נערך לאחרונה ב:

צפורן

משתמש מקצוען
@מרחבית
את צודקת שאנחנו לא יודעים את כל הפרטים, ובהחלט יתכן שאני טועה.
בכל אופן, מהפרטים שכן נכתבו כאן, ההתרשמות שלי היא שמדובר בהורים שנקלעו לנסיון לא פשוט, ומתייעצים עם האדם הלא נכון.
נתנו להם כאן עוד כיוונים, ונראה לי שכדאי שהם יבדקו אותם.

מרחבית

משתמש מקצוען
לצערי הרב אין לי דרך לעזור לפותחת האשכול - לא באופן כללי ולא בידע על מקום מתאים בחו''ל.
מאחלת לה מכל הלב, שיראו ניסים גדולים, וד' יוביל אותם בבהירות לכיוונים המתאימים והנכונים להם, ויזכו לישועות גדולות בקרוב מאוד!! כי הכאב והמצוקה כרגע ודאי עצומים.

tadmit

מנוי פרימיום
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
תיאוריות הם דבר טוב ונחמד ומועיל. בפועל הדברים הם הרבה פעמים לגמרי אחרת.
כל-כך הרבה מורכבויות יש בכל דבר. כל-כך הרבה סגנונות, כל-כך הרבה עומקים.
יש עוד המון מרכיבים בחיי הנפש של בן אדם חוץ מ'סמכות הורית' ו'גבולות'.

אחרי כל התיאוריות הנכונות או הלא נכונות, כשמגיעה לפנינו בעיה - עלינו להסתכל רק על מה שבאמת קורה בשטח. לשים רגע בצד את כל מה שאנחנו יודעים, ולהקשיב למה שקורה ממקום נקי וחדש לגמרי.
להבין את המציאות ואת האנשים הפועלים בה - בראש פתוח, עם התמקדות בהם. ובמה שקורה להם.
(וזה אפשר רק אם יודעים את כל הפרטים).

ראיתי כמה דברים בחיי. אני מאוד אוהבת תיאוריות והתפלספויות ודיונים. הם מעשירים וחשובים מאוד.
א-ב-ל - כשאמורים לעזור או לטפל במישהו - חייבים לראות מה קורה כאן ועכשיו.
סיסמאות מוקדמות - מקבעות מאוד. רואים אותן (את הסיסמאות) ולא רואים את הבן אדם!

ואם ראית את התנגדותי לשפר (באשכול אחר) - אז אחת הסיבות לכך היא ההתרשמות שלי, שהסיסמאות שם תופסות כל-כך את הבמה, עד שלא רואים מספיק מה קורה באמת בשטח.
בשביל זה אחרי פרוג הולכים לטיפול.
כאן בדיוק זה המקום לתיאוריות, ולניסיון בפועל שיש לאנשים.
זה מאפשר לשואל לקרוא בנחת, ולברור מתוך הדברים את מה שמתאים ונכון לו.
אם נתייחס לנ"ל (ואני מסכים עם רוח הדברים) ולכן לא נביע את דעתנו ונסיוננו, אז אפשר לנעול את האשכול מראש.

קפפוצצינו

משתמש מקצוען
מעלה נקודה נוספת
הבחור מסכים ליסוע לחו"ל? זה משכנע בחור רגיל אבל מי שמכור חי בבועה אחרת
ויש לו המון דברים בכף יד בלי לסוע להתאמץ ולצאת

רשמו בחור אינטלגנט- כשמכורים הכל נבלע בבור...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קו

א הַלְלוּיָהּ הוֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב מִי יְמַלֵּל גְּבוּרוֹת יי יַשְׁמִיעַ כָּל תְּהִלָּתוֹ:ג אַשְׁרֵי שֹׁמְרֵי מִשְׁפָּט עֹשֵׂה צְדָקָה בְכָל עֵת:ד זָכְרֵנִי יי בִּרְצוֹן עַמֶּךָ פָּקְדֵנִי בִּישׁוּעָתֶךָ:ה לִרְאוֹת בְּטוֹבַת בְּחִירֶיךָ לִשְׂמֹחַ בְּשִׂמְחַת גּוֹיֶךָ לְהִתְהַלֵּל עִם נַחֲלָתֶךָ:ו חָטָאנוּ עִם אֲבוֹתֵינוּ הֶעֱוִינוּ הִרְשָׁעְנוּ:ז אֲבוֹתֵינוּ בְמִצְרַיִם לֹא הִשְׂכִּילוּ נִפְלְאוֹתֶיךָ לֹא זָכְרוּ אֶת רֹב חֲסָדֶיךָ וַיַּמְרוּ עַל יָם בְּיַם סוּף:ח וַיּוֹשִׁיעֵם לְמַעַן שְׁמוֹ לְהוֹדִיעַ אֶת גְּבוּרָתוֹ:ט וַיִּגְעַר בְּיַם סוּף וַיֶּחֱרָב וַיּוֹלִיכֵם בַּתְּהֹמוֹת כַּמִּדְבָּר:י וַיּוֹשִׁיעֵם מִיַּד שׂוֹנֵא וַיִּגְאָלֵם מִיַּד אוֹיֵב:יא וַיְכַסּוּ מַיִם צָרֵיהֶם אֶחָד מֵהֶם לֹא נוֹתָר:יב וַיַּאֲמִינוּ בִדְבָרָיו יָשִׁירוּ תְּהִלָּתוֹ:יג מִהֲרוּ שָׁכְחוּ מַעֲשָׂיו לֹא חִכּוּ לַעֲצָתוֹ:יד וַיִּתְאַוּוּ תַאֲוָה בַּמִּדְבָּר וַיְנַסּוּ אֵל בִּישִׁימוֹן:טו וַיִּתֵּן לָהֶם שֶׁאֱלָתָם וַיְשַׁלַּח רָזוֹן בְּנַפְשָׁם:טז וַיְקַנְאוּ לְמֹשֶׁה בַּמַּחֲנֶה לְאַהֲרֹן קְדוֹשׁ יי:יז תִּפְתַּח אֶרֶץ וַתִּבְלַע דָּתָן וַתְּכַס עַל עֲדַת אֲבִירָם:יח וַתִּבְעַר אֵשׁ בַּעֲדָתָם לֶהָבָה תְּלַהֵט רְשָׁעִים:יט יַעֲשׂוּ עֵגֶל בְּחֹרֵב וַיִּשְׁתַּחֲווּ לְמַסֵּכָה:כ וַיָּמִירוּ אֶת כְּבוֹדָם בְּתַבְנִית שׁוֹר אֹכֵל עֵשֶׂב:כא שָׁכְחוּ אֵל מוֹשִׁיעָם עֹשֶׂה גְדֹלוֹת בְּמִצְרָיִם:כב נִפְלָאוֹת בְּאֶרֶץ חָם נוֹרָאוֹת עַל יַם סוּף:כג וַיֹּאמֶר לְהַשְׁמִידָם לוּלֵי מֹשֶׁה בְחִירוֹ עָמַד בַּפֶּרֶץ לְפָנָיו לְהָשִׁיב חֲמָתוֹ מֵהַשְׁחִית:כד וַיִּמְאֲסוּ בְּאֶרֶץ חֶמְדָּה לֹא הֶאֱמִינוּ לִדְבָרוֹ:כה וַיֵּרָגְנוּ בְאָהֳלֵיהֶם לֹא שָׁמְעוּ בְּקוֹל יי:כו וַיִּשָּׂא יָדוֹ לָהֶם לְהַפִּיל אוֹתָם בַּמִּדְבָּר:כז וּלְהַפִּיל זַרְעָם בַּגּוֹיִם וּלְזָרוֹתָם בָּאֲרָצוֹת:כח וַיִּצָּמְדוּ לְבַעַל פְּעוֹר וַיֹּאכְלוּ זִבְחֵי מֵתִים:כט וַיַּכְעִיסוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם וַתִּפְרָץ בָּם מַגֵּפָה:ל וַיַּעֲמֹד פִּינְחָס וַיְפַלֵּל וַתֵּעָצַר הַמַּגֵּפָה:לא וַתֵּחָשֶׁב לוֹ לִצְדָקָה לְדֹר וָדֹר עַד עוֹלָם:לב וַיַּקְצִיפוּ עַל מֵי מְרִיבָה וַיֵּרַע לְמֹשֶׁה בַּעֲבוּרָם:לג כִּי הִמְרוּ אֶת רוּחוֹ וַיְבַטֵּא בִּשְׂפָתָיו:לד לֹא הִשְׁמִידוּ אֶת הָעַמִּים אֲשֶׁר אָמַר יי לָהֶם:לה וַיִּתְעָרְבוּ בַגּוֹיִם וַיִּלְמְדוּ מַעֲשֵׂיהֶם:לו וַיַּעַבְדוּ אֶת עֲצַבֵּיהֶם וַיִּהְיוּ לָהֶם לְמוֹקֵשׁ:לז וַיִּזְבְּחוּ אֶת בְּנֵיהֶם וְאֶת בְּנוֹתֵיהֶם לַשֵּׁדִים:לח וַיִּשְׁפְּכוּ דָם נָקִי דַּם בְּנֵיהֶם וּבְנוֹתֵיהֶם אֲשֶׁר זִבְּחוּ לַעֲצַבֵּי כְנָעַן וַתֶּחֱנַף הָאָרֶץ בַּדָּמִים:לט וַיִּטְמְאוּ בְמַעֲשֵׂיהֶם וַיִּזְנוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם:מ וַיִּחַר אַף יי בְּעַמּוֹ וַיְתָעֵב אֶת נַחֲלָתוֹ:מא וַיִּתְּנֵם בְּיַד גּוֹיִם וַיִּמְשְׁלוּ בָהֶם שֹׂנְאֵיהֶם:מב וַיִּלְחָצוּם אוֹיְבֵיהֶם וַיִּכָּנְעוּ תַּחַת יָדָם:מג פְּעָמִים רַבּוֹת יַצִּילֵם וְהֵמָּה יַמְרוּ בַעֲצָתָם וַיָּמֹכּוּ בַּעֲוֹנָם:מד וַיַּרְא בַּצַּר לָהֶם בְּשָׁמְעוֹ אֶת רִנָּתָם:מה וַיִּזְכֹּר לָהֶם בְּרִיתוֹ וַיִּנָּחֵם כְּרֹב (חסדו) חֲסָדָיו:מו וַיִּתֵּן אוֹתָם לְרַחֲמִים לִפְנֵי כָּל שׁוֹבֵיהֶם:מז הוֹשִׁיעֵנוּ יי אֱלֹהֵינוּ וְקַבְּצֵנוּ מִן הַגּוֹיִם לְהֹדוֹת לְשֵׁם קָדְשֶׁךָ לְהִשְׁתַּבֵּחַ בִּתְהִלָּתֶךָ:מח בָּרוּךְ יי אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם וְאָמַר כָּל הָעָם אָמֵן הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה