עזרה ה-צ-ל-ת נ-פ-שו-ת

יעקב111

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פתרונות הידועים לי:
1. הרב יחיאל פליסקין.
2. רטורנו.
3. הרב יואל רוט, בויליאמסבורג.

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
רטורנו הפכה למילת קסם, ולא כך היא.
אחוזי ההצלחה של רטורנו לא גבוהים, והם כמעט בבחינת טובע הנאחז בקש (הגזמתי קצת, במודע).
צריך להבין למה הבחור הגיע למה שהגיע, זה לא קורה סתם. לשלוח אותו לחו"ל זה ממש אל לפתור את הבעיה!

tadmit

המרכז לשידורים חיים, חתונות, כנסים, לוויות
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
במילה אחת? זה נ שמע לטיפול רטורנו בלבד.
אבל בשביל לדעת בוודאות הייתי ממליץ לכם להיפגש עם הרב שלמה ריין. מומחה בכל העניין
הרבה הצלחה ובהחלט נתפלל עליו כל אחד מעט זה יכול לשנות הרבה ...
בשורות טובות..
זה רלוונטי רק אם הבחור יסכים (ולא משנה למה) ללכת לשם לטיפול.
כל זמן שהבחור לא יסכים ללכת לשם או לכל אדם אחר כדי לקבל עזרה, הדרך לטפל בזה, זה דרך ההורים.

לבן

משתמש סופר מקצוען
מנסיון עם נוער נושר, בדרך כלל השליחה לחו"ל זה סוג של מפלט של ההורים שאין להם אנרגיות לראות את נער/ה מתדרדרים לנגד עיניהם.

רוב הנשלחים לחו"ל לא הופכים שם למרוממים יותר. ובכלל ההנחה שהנער יישלח לחו"ל ושם באורח פתע תעלם ההתמכרות- היא מופרכת לגמרי.

מעבר לזה, אם הנער חשוף לכל זוועות העולם דרך הסמרטפון הוא יודע מה הוא מחפש בחו"ל, ויכול להשיג שם כל מה שהוא רוצה וד"ל...

צריך לטפל בנושא ההתמכרות, ועדיף אצל פסיכיאטר מוכר (לרטורנו אין אחוזי הצלחה גבוהים והמסגרת שם מאד מאד נוקשה.)

מרחבית

משתמש מקצוען
צריך לטפל בנושא ההתמכרות, ועדיף אצל פסיכיאטר מוכר
כפי שאני מבינה את המצב - הבחור לא משתף פעולה. כך שפסיכיאטר זה לא פיתרון.
הם מחפשים דרך עקיפה שתקרוץ לנער. ותיתן לו איזו סיבה עקיפה לרצות להפסיק.

לבן

משתמש סופר מקצוען
כפי שאני מבינה את המצב - הבחור לא משתף פעולה. כך שפסיכיאטר זה לא פיתרון.
הם מחפשים דרך עקיפה שתקרוץ לנער. ותיתן לו איזו סיבה עקיפה לרצות להפסיק.

אם כך, מה שראיתי שעוזר בדרך כלל, זה ללכת לפסיכולוג במסווה של מגשר בין ההורים לנער, בתחום התקשורתי בלי קשר להתמכרות. להתחיל תהליך של שיחות כדי להגיע לתקשורת בריאה בבית כאשר גם ההורים מקבלים שיחות הדרכה. בשלב הראשוני בלי לדבר על הסמארטפון, בכלל.

בדרך כלל במהלך השיחות ייעלה הנושא ההתמכרותי ומעבר לזה, השורשים שגרמו לו.

אני אגיד שוב, לא בלבד שחו"ל זה לא פתרון לשום בעיה, שליחה של נער במצב כזה בדרך כלל גורמת להרעה במצב.

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
אם כך, מה שראיתי שעוזר בדרך כלל, זה ללכת לפסיכולוג במסווה של מגשר בין ההורים לנער, בתחום התקשורתי בלי קשר להתמכרות. להתחיל תהליך של שיחות כדי להגיע לתקשורת בריאה בבית כאשר גם ההורים מקבלים שיחות הדרכה. בשלב הראשוני בלי לדבר על הסמארטפון, בכלל.

בדרך כלל במהלך השיחות ייעלה הנושא ההתמכרותי ומעבר לזה, השורשים שגרמו לו.

אני אגיד שוב, לא בלבד שחו"ל זה לא פתרון לשום בעיה, שליחה של נער במצב כזה בדרך כלל גורמת להרעה במצב.
זה אפילו לא חייב להיות במסווה, אפשר שזה באמת יהיה גם גישור. כי במקרים כאלו באמת צריך גישור.

לבן

משתמש סופר מקצוען
זה אפילו לא חייב להיות במסווה, אפשר שזה באמת יהיה גם גישור. כי במקרים כאלו באמת צריך גישור.

לפעמים בשביל ההורים, לא בשביל הנער, צריך להגיד שזה במסווה.

כי הבעיה אצל הנער. לא אצלם.:rolleyes:

את בטח מכירה טוב את הגלגל הזה.

מויסי

משתמש מקצוען
מנסיון עם נוער נושר, בדרך כלל השליחה לחו"ל זה סוג של מפלט של ההורים שאין להם אנרגיות לראות את נער/ה מתדרדרים לנגד עיניהם.

רוב הנשלחים לחו"ל לא הופכים שם למרוממים יותר. ובכלל ההנחה שהנער יישלח לחו"ל ושם באורח פתע תעלם ההתמכרות- היא מופרכת לגמרי.

מעבר לזה, אם הנער חשוף לכל זוועות העולם דרך הסמרטפון הוא יודע מה הוא מחפש בחו"ל, ויכול להשיג שם כל מה שהוא רוצה וד"ל...

צריך לטפל בנושא ההתמכרות, ועדיף אצל פסיכיאטר מוכר (לרטורנו אין אחוזי הצלחה גבוהים והמסגרת שם מאד מאד נוקשה.)
בהחלט. אין כוונתינו לשלוח לחו"ל לצמיתות אלא לתקופה של חודש חודשיים ואז אחרי שמעט יתנתק נוכל להתחיל לשלוח לישיבה מסודרת בארץ עם טיפול.

מויסי

משתמש מקצוען
תודה לכל העוזרים והמסייעים ממש מחמם את הלב !
בהתייעצות עם מומחים זהו האופציה העומדת לפנינו כרגע. (כמובן שאיננו יכולים לפרסם במסגרת הפורום כל הפרטים ופרטי הפרטים שהובילו להחלטה)
אם יש למאן דהוא רעיון מעשי איך שולחים אותו ב-ד-ח-י-פ-ו-ת לחו"ל יזכה להשתתף בהצלת נפש מישראל הוא ודורתיו אחריו.

לבן

משתמש סופר מקצוען
בהחלט. אין כוונתינו לשלוח לחו"ל לצמיתות אלא לתקופה של חודש חודשיים ואז אחרי שמעט יתנתק נוכל להתחיל לשלוח לישיבה מסודרת בארץ עם טיפול.
החודשיים שלושה האלה יכולים להפיל אותו לעברי פי פחת.

אין לי הרבה מה להוסיף, אתם נעולים על הרעיון של חו"ל, ואני מדברת מנסיון מר.

בכלל, אם הבעיה היא באמת התמכרות לא ניתן לפתור אותה בשום אופן בצורה כזו. לניקוי מהתמכרות יש תסמינים גופניים מאד מאד דרמטיים ואי אפשר לעבור אותם ללא תמיכה מאסיבית.

מויסי

משתמש מקצוען
החודשיים שלושה האלה יכולים להפיל אותו לעברי פי פחת.

אין לי הרבה מה להוסיף, אתם נעולים על הרעיון של חו"ל, ואני מדברת מנסיון מר.

בכלל, אם הבעיה היא באמת התמכרות לא ניתן לפתור אותה בשום אופן בצורה כזו. לניקוי מהתמכרות יש תסמינים גופניים מאד מאד דרמטיים ואי אפשר לעבור אותם ללא תמיכה מאסיבית.
אדרבה יש לכם רעיון אחר נשמח לשמוע. אבל להדגיש מדובר בבחור אינטלגנט שלא מוכן לדבר עם איש מקצוע גם אם חייו תלויים בכך.

צפורן

משתמש מקצוען
את כוונתכם, שהיא ודאי טהורה, הבנתי.
צר לי, אך נראה לי ש"המבינים" שאתם התייעצתם, משלים אתכם, ששליחה לחו"ל לתקופה היא פתרון. אני רק לא מבינה מי ערב לכם שבחו"ל הוא באמת יתנתק, ואחרי כמה חדשים יסכים להיכנס לישיבה ולקבל טיפול.
תתייעצו עם עוד מבינים, ויפה שעה אחת קודם.

שרינה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
אדרבה יש לכם רעיון אחר נשמח לשמוע. אבל להדגיש מדובר בבחור אינטלגנט שלא מוכן לדבר עם איש מקצוע גם אם חייו תלויים בכך.
בגדול מנסיון קרוב, כל עוד שהתרנגול לא רוצה להתנקות לא יועילו אלפי מקלחות...
צריך למצוא את הדרך למסילות ליבו, נגמרו הימים שחול היה פתרון, מילא היה מדובר בקשר לא טוב עם חבר או משהו בסגנון, אבל אייפון יש גם יש שם, נראה לי שיש שם יותר בתים עם מאשר בלי..

צפורן

משתמש מקצוען
אם מדובר באמת בבחור אינטלגנט, הוא אמור להבין שההתמכרות מזיקה לו, ולרצות לדבר עם איש מקצוע.
הוא גם אמור להבין שבגיל 17, אף אחד לא חייב לו כלום, ודאי לא נסיעה לחו"ל, תמורת זה שיקח את עצמו בידיים, ויואיל בטובו להיכנס לישיבה...

יבר

משתמש מקצוען
במילה אחת? זה נ שמע לטיפול רטורנו בלבד.
אבל בשביל לדעת בוודאות הייתי ממליץ לכם להיפגש עם הרב שלמה ריין. מומחה בכל העניין
הרבה הצלחה ובהחלט נתפלל עליו כל אחד מעט זה יכול לשנות הרבה ...
בשורות טובות..
הרב ריין מאוד מנוסה בתחום.
בשלב ראשון לא צריך שהבחור יפגש איתו, אלא רק לקבל ממנו יעוץ והכוונה
אם תרצו מס' טל' פנו אלי באישי.

אביטל טאביב

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נסו את שיטת הא' ב' שרשמו/תי פה.
הוא לא צריך להיות מודע לטיפולים שאמו תעבור בשבילו.

חו"ל אפילו לשבועיים יכול לנתק אותו לגמרי מהשורש רח"ל. (מכירה סיפור של שבוע בלבד... שב"ה הסתיים בטוב בגלל המשפחה המקסימה שלו)

.Ayala

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
D I G I T A L
אני יודעת מקרוב על מישהי שאכן היתה בכזה מצב, נסעה לארה"ב לכמה חודשים וזה עזר מאד. היא לא נהייתה רבנית ולא מתקרבת לזה, אבל לפחות הצליחה לברר עם עצמה מה היא רוצה בחיים, ולא להסחף בלי שום סיבה. (הסמארטפון נשאר איתה אבל היא כבר לא בסחף, אלא מצאה לעצמה דרך חיים וערכים שחשובים לה והיא לא מסכימה לוותר עליהם.)

חו"ל מנתק, מנקה את הראש, נותן לבנ"א אופציה לחשוב בלי שמכרים שסביבו מסתכלים עליו מה הוא עושה, איך הוא נראה.

עוזר מאד!

אני הייתי ממליצה לא על קעמפ וכד'- כלומר שלא ייסע כדי להיות בתפקיד אלא למנוחה, התאווררות וכיף נטו.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קו

א הַלְלוּיָהּ הוֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב מִי יְמַלֵּל גְּבוּרוֹת יי יַשְׁמִיעַ כָּל תְּהִלָּתוֹ:ג אַשְׁרֵי שֹׁמְרֵי מִשְׁפָּט עֹשֵׂה צְדָקָה בְכָל עֵת:ד זָכְרֵנִי יי בִּרְצוֹן עַמֶּךָ פָּקְדֵנִי בִּישׁוּעָתֶךָ:ה לִרְאוֹת בְּטוֹבַת בְּחִירֶיךָ לִשְׂמֹחַ בְּשִׂמְחַת גּוֹיֶךָ לְהִתְהַלֵּל עִם נַחֲלָתֶךָ:ו חָטָאנוּ עִם אֲבוֹתֵינוּ הֶעֱוִינוּ הִרְשָׁעְנוּ:ז אֲבוֹתֵינוּ בְמִצְרַיִם לֹא הִשְׂכִּילוּ נִפְלְאוֹתֶיךָ לֹא זָכְרוּ אֶת רֹב חֲסָדֶיךָ וַיַּמְרוּ עַל יָם בְּיַם סוּף:ח וַיּוֹשִׁיעֵם לְמַעַן שְׁמוֹ לְהוֹדִיעַ אֶת גְּבוּרָתוֹ:ט וַיִּגְעַר בְּיַם סוּף וַיֶּחֱרָב וַיּוֹלִיכֵם בַּתְּהֹמוֹת כַּמִּדְבָּר:י וַיּוֹשִׁיעֵם מִיַּד שׂוֹנֵא וַיִּגְאָלֵם מִיַּד אוֹיֵב:יא וַיְכַסּוּ מַיִם צָרֵיהֶם אֶחָד מֵהֶם לֹא נוֹתָר:יב וַיַּאֲמִינוּ בִדְבָרָיו יָשִׁירוּ תְּהִלָּתוֹ:יג מִהֲרוּ שָׁכְחוּ מַעֲשָׂיו לֹא חִכּוּ לַעֲצָתוֹ:יד וַיִּתְאַוּוּ תַאֲוָה בַּמִּדְבָּר וַיְנַסּוּ אֵל בִּישִׁימוֹן:טו וַיִּתֵּן לָהֶם שֶׁאֱלָתָם וַיְשַׁלַּח רָזוֹן בְּנַפְשָׁם:טז וַיְקַנְאוּ לְמֹשֶׁה בַּמַּחֲנֶה לְאַהֲרֹן קְדוֹשׁ יי:יז תִּפְתַּח אֶרֶץ וַתִּבְלַע דָּתָן וַתְּכַס עַל עֲדַת אֲבִירָם:יח וַתִּבְעַר אֵשׁ בַּעֲדָתָם לֶהָבָה תְּלַהֵט רְשָׁעִים:יט יַעֲשׂוּ עֵגֶל בְּחֹרֵב וַיִּשְׁתַּחֲווּ לְמַסֵּכָה:כ וַיָּמִירוּ אֶת כְּבוֹדָם בְּתַבְנִית שׁוֹר אֹכֵל עֵשֶׂב:כא שָׁכְחוּ אֵל מוֹשִׁיעָם עֹשֶׂה גְדֹלוֹת בְּמִצְרָיִם:כב נִפְלָאוֹת בְּאֶרֶץ חָם נוֹרָאוֹת עַל יַם סוּף:כג וַיֹּאמֶר לְהַשְׁמִידָם לוּלֵי מֹשֶׁה בְחִירוֹ עָמַד בַּפֶּרֶץ לְפָנָיו לְהָשִׁיב חֲמָתוֹ מֵהַשְׁחִית:כד וַיִּמְאֲסוּ בְּאֶרֶץ חֶמְדָּה לֹא הֶאֱמִינוּ לִדְבָרוֹ:כה וַיֵּרָגְנוּ בְאָהֳלֵיהֶם לֹא שָׁמְעוּ בְּקוֹל יי:כו וַיִּשָּׂא יָדוֹ לָהֶם לְהַפִּיל אוֹתָם בַּמִּדְבָּר:כז וּלְהַפִּיל זַרְעָם בַּגּוֹיִם וּלְזָרוֹתָם בָּאֲרָצוֹת:כח וַיִּצָּמְדוּ לְבַעַל פְּעוֹר וַיֹּאכְלוּ זִבְחֵי מֵתִים:כט וַיַּכְעִיסוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם וַתִּפְרָץ בָּם מַגֵּפָה:ל וַיַּעֲמֹד פִּינְחָס וַיְפַלֵּל וַתֵּעָצַר הַמַּגֵּפָה:לא וַתֵּחָשֶׁב לוֹ לִצְדָקָה לְדֹר וָדֹר עַד עוֹלָם:לב וַיַּקְצִיפוּ עַל מֵי מְרִיבָה וַיֵּרַע לְמֹשֶׁה בַּעֲבוּרָם:לג כִּי הִמְרוּ אֶת רוּחוֹ וַיְבַטֵּא בִּשְׂפָתָיו:לד לֹא הִשְׁמִידוּ אֶת הָעַמִּים אֲשֶׁר אָמַר יי לָהֶם:לה וַיִּתְעָרְבוּ בַגּוֹיִם וַיִּלְמְדוּ מַעֲשֵׂיהֶם:לו וַיַּעַבְדוּ אֶת עֲצַבֵּיהֶם וַיִּהְיוּ לָהֶם לְמוֹקֵשׁ:לז וַיִּזְבְּחוּ אֶת בְּנֵיהֶם וְאֶת בְּנוֹתֵיהֶם לַשֵּׁדִים:לח וַיִּשְׁפְּכוּ דָם נָקִי דַּם בְּנֵיהֶם וּבְנוֹתֵיהֶם אֲשֶׁר זִבְּחוּ לַעֲצַבֵּי כְנָעַן וַתֶּחֱנַף הָאָרֶץ בַּדָּמִים:לט וַיִּטְמְאוּ בְמַעֲשֵׂיהֶם וַיִּזְנוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם:מ וַיִּחַר אַף יי בְּעַמּוֹ וַיְתָעֵב אֶת נַחֲלָתוֹ:מא וַיִּתְּנֵם בְּיַד גּוֹיִם וַיִּמְשְׁלוּ בָהֶם שֹׂנְאֵיהֶם:מב וַיִּלְחָצוּם אוֹיְבֵיהֶם וַיִּכָּנְעוּ תַּחַת יָדָם:מג פְּעָמִים רַבּוֹת יַצִּילֵם וְהֵמָּה יַמְרוּ בַעֲצָתָם וַיָּמֹכּוּ בַּעֲוֹנָם:מד וַיַּרְא בַּצַּר לָהֶם בְּשָׁמְעוֹ אֶת רִנָּתָם:מה וַיִּזְכֹּר לָהֶם בְּרִיתוֹ וַיִּנָּחֵם כְּרֹב (חסדו) חֲסָדָיו:מו וַיִּתֵּן אוֹתָם לְרַחֲמִים לִפְנֵי כָּל שׁוֹבֵיהֶם:מז הוֹשִׁיעֵנוּ יי אֱלֹהֵינוּ וְקַבְּצֵנוּ מִן הַגּוֹיִם לְהֹדוֹת לְשֵׁם קָדְשֶׁךָ לְהִשְׁתַּבֵּחַ בִּתְהִלָּתֶךָ:מח בָּרוּךְ יי אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם וְאָמַר כָּל הָעָם אָמֵן הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה