התחנה המרכזית בבני ברק

שמואל גרינשטיין

יותר מעצב מגרפיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
צילום מקצועי
D I G I T A L
את עם רכב או בתח"צ??
זה לא קשור.
אני מגיעה לב"ב בתחבורה ציבורית. תמיד מעדיפה את האוטובוס שנוסע לת"א ויורדת על ציר ז'בוטינסקי והולכת ברגל. זה טוב פי כמה מהאוטובוסים שנכנסים לתוך בני ברק ועושים סיבוב בכל העיר.

חני

vhsvchch

משתמש מקצוען
הוחלט ברוב קולות:
  • כל האוטובוסים הבינעירוניים יצאו מתחנה עתידית סמוך למחלף סגולה.
  • עד שתוקם התחנה המרכזית ישהו את כל קוי האוטובוסים.

חנון

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
לא הבנתי את הכוונה ואת ההתלבטות
סה"כ ציינתי שב 422 אמנם חוסכים חלק מהרחובות הפקוקים אבל לא את כולם

אשרייך, וזה לא אומר שזה מתאים לכולם

אם האפשרויות העומדות בפני הן:
1. ב 100% מהמקרים לצעוגד רגלית בגשם ובשמש 40 דקות עם 3 ילדים קטנים, מזוודות, עגלה ולפעמים גם תבנית רותחת
2. לצעוד את הדרך הנ"ל 5 דקות + לשבת בפקק 30 דקות

אז כן, אפשרות 2 מנצחת

לוגיקה פשוטה, ממש לא עצבי ברזל

אולי את נוסעת לבני ברק אחרת. עם כל הכבוד לפקקים הבניברקיים, ויש כבוד גדול - הם בימים רגילים וסטנדרטיים של כל השנה - לא מתקרבים אפילו לשעות שכתבת פה. בסתם ימים של חול, יצא לי לנסוע מבני ברק לירושלים - תוך שעה ורבע כולל נסיעות בתווך העיר, ולא פעם אחת או פעמיים אלא בדר"כ, לפני כשנה - הייתי במשך מס' חודשים כמה וכמה פעמים בשבוע בירושלים - ובדר"כ אם יצאתי מהבית שעתיים לפני הזמן בו הייתי אמורה להגיע - הגעתי חצי שעה מוקדם מהצורך, חוץ מפעם אחת משמעותית מאד - חנוכה :D .

וצר לי, אבל נראה שרוב המשתתפים והמתלוננים פה, והמעדיפים לנסוע כמו בירושלים (למה שם אין א"פ פקקים...) - הם לא הבני ברקים המשתמשים בתחבורה ציבורית, אלא תושבי חוץ לעיר שקשה להם להגיע לביקורים בעירנו הנחמדת....
צר לי שלא לימדו אתכם ללכת 5 דקות!
אצלנו אם האוטובוס נכנס לפקק ופותח דלתות - חצי אוטובוס מתרוקן
נשמע שאתם מתענגים מהפקקים ועוד יותר מלהתלונן

שלס

משתמש מקצוען
יש עוד חלופה נחמדה שנקראת קו 401.
הקו פעיל כבר כשלש שנים, ובמשך הזמן התדירות שלו עלתה וגם השעות התארכו, ואפשר לקוות שכמו כל קו חדש, ככל שישתמשו בו יותר יוסיפו לו עוד נסיעות.

מסלול:
מתחיל ברחוב בן גוריון, זבוטינסקי, גהה (כולל כל התחנות של 400 - בר אילן, מסובים וכו') ומשם לתחנה מרכזית בירושלים.

כל מי שגר במרחק הליכה לזבוטינסקי או גהה - מומלץ לנסות.

גיטרה

משתמש סופר מקצוען
א"א לא נהנה מפקקים, אבל ההשוואה לירושילים מצחיקה ובלתי סבירה, תנסי ללכת במדרכות הבני ברקיות הצפופות והשבורות לתחנה האחרונה - זה אומר את כל רחוב השומר עד ליציאה מהעיר, הליכה של 10-15 דק' לפחות רק מהתחנה הקודמת, במזג אויר מזעזע, כדי לעמוד שם ולחכות לאוטובוס שיגיע במצב הטוב רק עם מקום בעמידה, ובמקרים הפחות מוצלחים - גם זה לא. מונית או אוטובוס עירוני לא יפתרו לך אפילו זמן קצר מהפקק כי הם עומדים בו בדיוק כמו האוטובוס אליו את מעוניינת לקצר את הדרך, ואין גישה נורמלית יותר לאזור.

ושוב אני חוזרת, אחוז מכובד מהבניברקים שאני מכירה מעדיפים בלית ברירה את המצב הקיים, ולא שיתחילו גם להריץ אותם בכל העיר בצורה הנ"ל, והמתלוננים פה באשכול, רוב ככולם הם לא הבניברקים.

אני הוא

משתמש פעיל
אני חושבת על פתרון לפחות חלקי שאפשר ליישם מייד
פעם מסלול הנסיעה היה חזון איש - נחמיה - עזרא
בשנים האחרונות משום מה שינו לחזון איש - עזרא

הסיבוב הזה מיותר כמעט ולא עולים שם אנשים וגם מאריך את הדרך בעוד חצי שעה

צריך להחזיר את המסלול שיעבור ברחוב נחמיה
אין סיכוי כי ויזניץ יתנגדו

יצחק מאיר

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
עירית בני ברק מרויחה עליהם ארנונה גבוהה...
בעיר שבה כולם זכאים להנחות זו הכנסה משמעותית...
אבל כמובן שגם אני מצטרפת שהמצב בעיר באמת קטסטרופה.
מבחינתי שהיא תביא לה ארנונה חינם על מנת שהם נותנים עבודות לתושבי המקום והעירייה תרוויח שעוד 300 משפחות יפסיקו לקבל הנחות.
עוד לא ראיתי שהאזרח הקטן מרוויח משהו מכל הארנונה של מגדלי משרדים שבנו בבני ברק, הארנונה רק עלה ועוד גובים דמי שמירה משהו חדש ולא חוקי.
בקיצור תעזבו אותי ארנונה בעיר הכי צפופה בישראל יש מספיק כסף ואגב רב 1/4 מבתי אב בני ברק מקבלים הנחות בעיר.
עולה פות כסף להחזיק עיר כמו בני ברק מאשר עיר כמו רמת גן ולמה כי עובדי תברואה לא אוספים זבל רק בוילות אלא בבנינים שלמים שהכל מרוכז.
עובדי נקיון לא צריכים להתפרס על כל כך הרבה רחובות וגינות כמו ברמת גן.
עובדי תחזוקה יש פחות עבודה

אנונימית בפרוג

משתמש פעיל
אולי את נוסעת לבני ברק אחרת. עם כל הכבוד לפקקים הבניברקיים, ויש כבוד גדול - הם בימים רגילים וסטנדרטיים של כל השנה - לא מתקרבים אפילו לשעות שכתבת פה. בסתם ימים של חול, יצא לי לנסוע מבני ברק לירושלים - תוך שעה ורבע כולל נסיעות בתווך העיר, ולא פעם אחת או פעמיים אלא בדר"כ, לפני כשנה - הייתי במשך מס' חודשים כמה וכמה פעמים בשבוע בירושלים - ובדר"כ אם יצאתי מהבית שעתיים לפני הזמן בו הייתי אמורה להגיע - הגעתי חצי שעה מוקדם מהצורך, חוץ מפעם אחת משמעותית מאד - חנוכה :D .

וצר לי, אבל נראה שרוב המשתתפים והמתלוננים פה, והמעדיפים לנסוע כמו בירושלים (למה שם אין א"פ פקקים...) - הם לא הבני ברקים המשתמשים בתחבורה ציבורית, אלא תושבי חוץ לעיר שקשה להם להגיע לביקורים בעירנו הנחמדת....
כ

אני ממש אשמח להבין איך הגעת למסקנה הזו, כי אני קוראת פעמיים את מה שכתבתי, וכן את מה שכתבה @גיטרה ולא מצליחה להבין את הקשר בין הציטוט למסקנה

חנון

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
א"א לא נהנה מפקקים, אבל ההשוואה לירושילים מצחיקה ובלתי סבירה, תנסי ללכת במדרכות הבני ברקיות הצפופות והשבורות לתחנה האחרונה - זה אומר את כל רחוב השומר עד ליציאה מהעיר, הליכה של 10-15 דק' לפחות רק מהתחנה הקודמת, במזג אויר מזעזע, כדי לעמוד שם ולחכות לאוטובוס שיגיע במצב הטוב רק עם מקום בעמידה, ובמקרים הפחות מוצלחים - גם זה לא. מונית או אוטובוס עירוני לא יפתרו לך אפילו זמן קצר מהפקק כי הם עומדים בו בדיוק כמו האוטובוס אליו את מעוניינת לקצר את הדרך, ואין גישה נורמלית יותר לאזור.

ושוב אני חוזרת, אחוז מכובד מהבניברקים שאני מכירה מעדיפים בלית ברירה את המצב הקיים, ולא שיתחילו גם להריץ אותם בכל העיר בצורה הנ"ל, והמתלוננים פה באשכול, רוב ככולם הם לא הבניברקים.
חבל על הוויכוח!
לא נראה לי שביקרת אי פעם בשכונות הוותיקות - ישנות בירושלים
אני מכירה את ב"ב די טוב והרחובות - מדרכות יותר מרווחים, הבעיה היא הצפיפות אוכלוסין ותחבורה כנ"ל
מזכירה לי את המעשיה של 4 אנשים - "כולם" ועוד 3 שהיו צריכים לעשות מסימה ואחת זרקה על השניה ושום דבר לא התקדם - כולם כעסו על כולם

אני הוא

משתמש פעיל
עירית בני ברק מרויחה עליהם ארנונה גבוהה...
בעיר שבה כולם זכאים להנחות זו הכנסה משמעותית...
אבל כמובן שגם אני מצטרפת שהמצב בעיר באמת קטסטרופה.
ולכן רק כשייסימו את כל ההזיות של ההכנסות מגורדי השחקים העסקיים שנבנים בקצה השני {בקרוב הפקקים עוברים לשם} יפנו את קוקוה קולה

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
אולי הזמנים שלך שונים מהזמנים שאני נוסעת בהם
אבל בד"כ, אני נוסעת בתוך בני ברק כ 30 דקות - הן בהלוך והן בחזור
מתי? בעיקר בימי שישי ומוצאי שבתות, ובממוצע פעם בשבועיים אחה"צ

מתוך 10 שנים שאני על הציר, היו כמובן מקרים שנתקענו בתוך העיר גם שלושת רבעי שעה, אבל באמת אילו היו מקרים נדירים

מה שכן - ביום שישי אנחנו יוצאים מקסימום ב 12:30, וכן במוצאי שבת - די מייד אחרי הבדלה, כך שאולי העומס הגדול הוא מאוחר יותר לא יודעת

אני לא יודעת מתי את נוסעת
כנוסעת יומיומית בקו-
בבוקר הנסיעה לוקחת עשרים דקות בתוך העיר עד גבעת שמואל
חצי שעה עד שער הגיא וארבעים דקות עד הכניסה לעיר
בצהרים חצי שעה מהיציאה מהעיר עד גנות
שעה מגנות עד גשר גבעת שמואל
ורבע שעה משם עד קוקה קולה...
(שם כבר נשבר לי ואני הולכת ברגל גם אם זה עד לרח' חזו"א)

בערב הנסיעה מגנות לכניסה לעיר קצת יותר מהירה
בתוך העיר, כאמור, אין לי מושג...

אולי את נוסעת לבני ברק אחרת...

כנראה שזו התשובה, והעומסים הם בעיקר בזמנים ובכיוונים בהם מגיעים אנשים מבחוץ - אל תוך בני ברק.
לכן הבני ברקים עצמם פחות מרגישים את העומס בנסיעות בינעירוניות.

מרשימה

משתמש סופר מקצוען
כנראה שזו התשובה, והעומסים הם בעיקר בזמנים ובכיוונים בהם מגיעים אנשים מבחוץ - אל תוך בני ברק.
לכן הבני ברקים עצמם פחות מרגישים את העומס בנסיעות בינעירוניות.
יש בזה משהו.
לדוגמא הרבה יותר קל לנסוע מבני ברק לירושלים ביום שישי, מאשר במוצ"ש.
לכן הבני ברקים שנוסעים לשבת לירושלים פחות חווים את העומס, מאשר הירושלמים שמגיעים לבני ברק.

אבל אני חושבת שהזמנים שכתבת, בימי חול, לא ממש קשורים לעומסים בתוך בני ברק אלא לפקקים בתוך ירושלים ובכבישים הבינעירוניים.
בתוך בני ברק, ביום רגיל, לא בשעות הערב שאז יש חתונות, הנסיעה די מהירה.

עדן

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
עימוד ספרים
אני אגיד לכם מה
אלו שעולים בתחנות בתוך העיר מחכים בממוצע רבע שעה.
אלו שעולים בהתחלה כמוני למשל נוסעים לפחות חצי שעה בתוך העיר היו רוצים שהמצב ישתנה

כל הנכתב לעיל מתייחס למשך זמן הנסיעה כשאין פקקים.

חנון

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אני ממש אשמח להבין איך הגעת למסקנה הזו, כי אני קוראת פעמיים את מה שכתבתי, וכן את מה שכתבה @גיטרה ולא מצליחה להבין את הקשר בין הציטוט למסקנה
אצטט לך מה שאת בעצמך כתבת:
אם האפשרויות העומדות בפני הן:
1. ב 100% מהמקרים לצעוד רגלית בגשם ובשמש 40 דקות עם 3 ילדים קטנים, מזוודות, עגלה ולפעמים גם תבנית רותחת
2. לצעוד את הדרך הנ"ל 5 דקות + לשבת בפקק 30 דקות

אז כן, אפשרות 2 מנצחת

לוגיקה פשוטה, ממש לא עצבי ברזל
כשאני נוסעת - חוזרת מב"ב אני מעדיפה ללכת לתחנה המרוחקת יותר כדי לצאת / להכנס יותר מהר מהעיר / לעיר גם בב"ב וגם בי-ם
אם אין כח ללכת נוסעים עם אוטובוס עירוני / מונית
דבר אחד טוב יש בב"ב:
קו 402 לירושלים!!!

טירונית

משתמש מקצוען
משתמע שאף פעם לא נסחבת עם כמה ילדודס ועוד תינוק בעגלה ועוד קטנצ'יק שהולך לאט ועוד שתי מזוודות ועוד 2 תיקים ועוד עייפים ועוד...
הגיוני מה שאת כותבת, עדיין לא הופך את מי שזה קשה לו לעצלן.
רחובות בני ברק אמנם ישרים כמעט ללא עליות, אבל המדרכות צרות ועקומות (ומלאות באנשים מתרוצצים), ומאוד לא נוחות למזוודות ועגלות.
דווקא כן כירושלמית שלא גרה בקרית בעלזא אלא יותר באזור בית ישראל שמואל הנביא אני עושה זאת שנים זה באמת קשה אבל מצב נתון

פרפר

משתמש מקצוען
אין עוד מדינה מתוקנת שבה משפחה + 7 ילדים יוצאת לבילוי ערב וחוזרת לאחר חצות הליל, וכל זאת ללא רכב פרטי. קרובי משפחתי מליקווד לא חולמים לנסוע בתחבורה ציבורית לסבא-סבתא בורו-פארק ולחזור באחת בלילה. הם גם לא מתלוננים למה הרכבת לא עוצרת להם מתחת לבית. תפנימו: תחבורה ציבורית היא ציבורית. היא אמורה לשרת את הציבור, ולא הציבור אותה. גם אם במשקפי הפרט פירושו הליכה רגלית של 20 דקות, או חזרה הביתה בשעות הגיוניות יותר כשיש לך ילדים קטנים. לא ברור מתי השתרשה הנורמה בציבור שלנו שתחבורה ציבורית אמורה לקחת כל אחד ספיישל לבית שלו.

אני מעיזה אפילו לומר שאפשר גם לוותר על נסיעות כשיש לך משפחה ברוכה (כמו שאני עושה פעמים רבות מתוך שמחה והודיה לה' על הברכה אשר ברכני).

שלכם

משתמש פעיל
ואם יש כאן אשכול בענייני תחבורה ואוטובוסים וחנוכה, אנצל את הבמה לשפיכת קיטור על המקרה האתמולי שלנו:
אז ככה.
בשעה 24:00 עלינו על קו 422 בשמחה ובטוב לבב, היו לנו מקומות ישיבה, האוטובוס התמלא, ואחרי שתי תחנות היה מפוצץ.
ואז החליט הנהג לערוך ספירת מלאי. הוא גילה שיש לו שני נוסעים מעל המותר.
הוא הדמים את המנוע ואמר שהוא לא יוצא.
הנוסעים הסוררים שהמתינו שעות בתחנה, לא שמעו בקולו באופן מיידי, אז הוא הזמין משטרה.
אנשים ירדו מהאוטובוס, למען כלל ישראל, אבל הוא כבר לא נוסע. השאיר את כל האוטובוס על עולליו וטפיו הצורחים והבוכים, וירד.
הציבור מחכה וממתין וממתין ומחכה, האוטובוס כבר היה מרוקן בחציו, אבל הוא לא נוסע.
טוב. חיכינו לעוד 4 אוטובוסים מפוצצים, ועלינו לחמישי.
שלמנו שוב – כי הנהג לא הסכים שנעלה לאוטובוס.
ואז: בום!!!!
הנהג עשה תאונה קטנה. התנפצה לו שמשה. ב"ה לא קרה כלום.
אבל שוב – יורדים מהאוטובוס.
חולפים שלושה אוטובוסים מפוצצים, השעה אחת בלילה, והחברה כמובן לא שולחת אוטובוס חילופי.
גם מוניות אין. כולם בנסיעה.
הסוף היה שמצאנו נהג שהסכים לקחת אותנו הביתה בשתיים לפנות בוקר.
ונפרדנו מכמה שטרות על הדרך.
ואחר כך אני אמורה לומר להם 'שכוייח', על פי דברי הפרסומת. (או שהתבלבלתי עם אגד?)
זהו מקרה קלאסי להגשת תביעה בבית משפט לתביעות קטנות נגד חברת קווים
בהצלחה
לפחות תקבלו פיצוי על עוגמת הנפש

מנוחהלה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
רק אני לא מבינה-
למה תוקפים את בני ברק?
בצפת או חיפה המצב טוב יותר?!
או ששם כל 2 בנינים תחנה?

סתם כך, מספר הקווים שיוצאים \ עוברים בבני ברק
הוא נראה לי מהגבוהים בארץ ביחס לגודלה של העיר.

אני הייתי מעדיפה קו ישיר שנוסע הכי מהר
בלי להיתקע בכל חור.
(המון פעמים אני נוסעת ב 401 ויורדת בגשר רמת אלחנן
רק שהסיבוב שלו לאלוף שדה ומסובין מאריך את הדרך בעוד 40 דקות)
אבל אני מבינה שלמשפחות ברוכות + עגלות + מזוודות + שקיות
זה מאוד מאוד קשה להיסחב את כל העיר.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ה'

לג הוֹרֵנִי יי דֶּרֶךְ חֻקֶּיךָ וְאֶצְּרֶנָּה עֵקֶב:לד הֲבִינֵנִי וְאֶצְּרָה תוֹרָתֶךָ וְאֶשְׁמְרֶנָּה בְכָל לֵב:לה הַדְרִיכֵנִי בִּנְתִיב מִצְוֹתֶיךָ כִּי בוֹ חָפָצְתִּי:לו הַט לִבִּי אֶל עֵדְוֹתֶיךָ וְאַל אֶל בָּצַע:לז הַעֲבֵר עֵינַי מֵרְאוֹת שָׁוְא בִּדְרָכֶךָ חַיֵּנִי:לח הָקֵם לְעַבְדְּךָ אִמְרָתֶךָ אֲשֶׁר לְיִרְאָתֶךָ:לט הַעֲבֵר חֶרְפָּתִי אֲשֶׁר יָגֹרְתִּי כִּי מִשְׁפָּטֶיךָ טוֹבִים:מ הִנֵּה תָּאַבְתִּי לְפִקֻּדֶיךָ בְּצִדְקָתְךָ חַיֵּנִי:
נקרא  20  פעמים

אתגר AI

סוכות • אתגר חופשי

לוח מודעות

למעלה