התחנה המרכזית בבני ברק

חויד

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
אבל עם טיפה רצינות, אם מחפשים פתרונות - ביקרתי באירופה באי אלו ערים שם קומה מינוס של העיר משמשת כרשת תחבורה מסועפת מכל מקום לכל מקום בכל זמן, והמעניין שהדברים נעשו לפני הרבה שנים (בלונדון הרכבת נוסדה בשנת 1863 תרכ"ג)
ורק בישראל יש רכבת אחת תחתית (הכרמלית בחיפה) וגם היא יותר סמל תיירות מאשר אמצעי תחבורה (אגב הכרמלית 'משתפצת' עכשיו, וכבר לא תהיה אדומה)

אויש, את כנראה לא מודעת כמה אושר ושמחה גורמת רכבת קלה אחת לאורך ציר אחד ראשי...
היא לא חוסמת רק ציר אחד, אלא עיר שלמה.. ולא רק עיר שלמה אלא גוש דן אחד שלם פקוק בגללה כמה שנים. (נחכה לראות מה יהיה שהיא תפעל...)
אז בואי נחשוב רק לרגע, סתם בדמיון פשוט... להרים רשת רכבות תחתיות מתחת כל בני ברק... בדמיון זה אחלה, במציאות זה עיר חסומה טוטאלית ל- 20 שנה לפחות... ואני לא מדמיינת את שרשרת קריסת התשתיות.
את מבינה למה בנו את הרכבת התחתית בלונדון ברכ"ג, היום כבר לא היום עושים את זה... יכול להיות שאם בבני ברק בתרכ"ג היו בונים איזה רכבת לרפואה, היינו היום באמת שמחים ומאושרים.

חנון

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
בני ברק היא עיר קטנה, ולכן כל בינערוני מקיף את רוב העיר, אבל הר חוצבים-בר אילן-בעלזא הם באמת חלק קטן מהעיר.
בדיוק זה מה שאני שואלת
כמו שהירושלמים יודעים ללכת לתחנה רחוקה יותר מתבקשים הבני ברקים להיות פחות מפונקים עם תחנה מתחת לאף ויחסכו המון פקקים!

רחלה 123

משתמש מקצוען
זה ברור שהעיריה אשמה במצב
אם באמת היה אכפת להם מהסבל הרב שנגרם לכולנו בעקבות הפקקים הם היו קמים ועושים שינוי ולא סוחבים תוכניות במשך שנים...
כל כמה חודשים אותו אשכול אם אותם עצבים וכעסים על הפקקים שלא נגמרים
חיביים להבין-הציבור הולך וגדל!! לא הולך וקטן(ב"ה)
ואם לא יעשו משהו נגיע עוד כמה שנים למצב שבני ברק תהיה עיר מנוצרת לחלוטין אין יוצא ואין בא אלא אם כן יש למישהו חמש שעות לבזבז ביום!

ואגב, ממחקר קטן שבדקתי בנושא
בעקבות הפקקים שמוציאים לכולנו את החשק להתקרב לעיר העמוסה הזאת נגרמים הרבה הפסדים
אירועים, תוכניות, מקומות לימוד מקצועיים, ובעיקר קניות
אנשים שומעים בני ברק וחושבים פעמיים אם יש להם כוח וזמן לשרוף על הכניסה והיציאה בפקקים
תגידו-מצוין, מספיק עמוס לנו
אבל זה לא נכון, כי זו עיר מאד מרכזית שיכולה להגדיל את מחזור ההכנסות שלה ושל העסקים שבה אם רק יהיה אליה גישה יותר שפויה

שריתי גוט

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
מי שגר באזור גאולה בירושלים הולך 20. דקות לפחות לתחנה בין עירונית.וגם תושבי כל השכונות מגיעים לתחנות עם קו פנימי כן אפילו עם 8 זאטוטים נראה לי שגם לזאטוטים מעניין יותר לנסוע מהר ולהחליף שוב אוטובוס. מלשבת על אוטובוס בין עירוני כמה שעות בסיבוב על כל העיר...

חנון

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
את עם רכב או בתח"צ??
אני עם קו 11 = 2 הרגליים... :cool:

מי שגר באזור גאולה בירושלים הולך 20. דקות לפחות לתחנה בין עירונית.וגם תושבי כל השכונות מגיעים לתחנות עם קו פנימי כן אפילו עם 8 זאטוטים נראה לי שגם לזאטוטים מעניין יותר לנסוע מהר ולהחליף שוב אוטובוס. מלשבת על אוטובוס בין עירוני כמה שעות בסיבוב על כל העיר...
בדיוק!
מה יקרה אם האוטובוס יסע ברח' רבי עקיבא - השומר ויצא יותר מהר מהעיר במקום הסיבוב של חזון איש - נחמיה - עזרא?!

תגובתי

משתמש מקצוען
אני עם קו 11 = 2 הרגליים... :cool:

בדיוק!
מה יקרה אם האוטובוס יסע ברח' רבי עקיבא - השומר ויצא יותר מהר מהעיר במקום הסיבוב של חזון איש - נחמיה - עזרא?!
צודקים !!!
עם כל הכבוד לבני ברק ויש כבוד מבחינת מרחק היא קטנה בסה"כ 7.088 קמ"ר בעוד ירושלים 125.1 קמ"ר מודיעין עילית 6 קמ"ר אם האוטובוס יעבור במסלול הזה זה מרחק סביר להליכה או לנסיעה פנימית קצרה

imac100

משתמש מקצוען
החנוכה הזה בבני ברק היה נוראי גם לבעלי הרכבים.
נסעתי פעמים את אזור נחמיה, חזון איש ועזרא
בצהרים וב11 בלילה.
כל פנייה הייתה חסומה מאוטובוסים שמנסים לפנות ובגלל העומס וההולכי רגל זה לוקח שעות.

פשוט סיוט.

מדבקאות

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
יוצרי ai
אני כבר מתכוננת למחר...
קו 402 מירושלים - יש אוטובוס שיוצא מהר חוצבים ישירות לבני ברק?
ומאיפה הם נוסעים? ביום רביעי שעבר נסענו לבני ברק (בקו 422) וה-402 הגיעו מגבעת שמואל.
זה עדיין כך?
אני שואלת שוב, אולי מי שנסע אתמול יעדכן אותנו במצב.
אני לא יודעת מה לעשות היום עם המסיבה שיש לנו...

יצחק מאיר

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
הפתרון פשוטה למדי אם רק היו מעניינים לטפל בבעיות אמתיות בעיר בני ברק.

הפתרון הוא לא ליישר את בני ברק ולא תחנה מרכזית מחוץ לבני ברק.

יש תוכנית מסודרת שמשום מה מתעכבת

אבל אקדים

הבעיה המרכזית של בני ברק הוא שהעירייה מאשרת פרויקטים ענקיים בלי לתת תמורה הוגנת לציבור לדוגמא מתחם אוסף 230 יחי"ד בלי תמורה אמתית לתושבים כך שבמקום 230 חניות יש בסה"כ 80 חניות על מתחם שמחזיקה כבר כיום יותר מ400 משפחות, אפוא הרכבים האלה חונים?

רוב הבניה בעיר הוא עם הקלות בנושא חניות (השומר זבוטינסקי אחיין ראש העיר אין חניה אחד על ה26 דירות)

כמו כן אישרו מתחם ענק של פיזו לבניה ביציאה מהעיר של 500 יחי"ד לא יכולו להפוך את זה ל400 יחי"ד ולעשות הפקעה של 40% מהשטח עבור תושבי בני ברק החוק מאפשר את זאת, (הרווח שלנו היה אי בכניסה לבני ברק כך שלא כל אוטובוס שנכנס לעיר גורם לפקק.

מצד שנה בנו את המתחם הגדול של שוק העיר גם שם היו חייבים לממש את ההפקעה, לבטל את החניה כליל בהשומר ויש לכם יציאה נורמלית לעיר.

הפתרון המוצעת של העירייה לבעיה זה לעשות תחנה מרכזית ביציאה לעיר איפוא שכיום מוקם סמינר כהנא ומי ברק בין גשר קוקה קולה ליציאה מהעיר, ומשום מה זה לא מתקדם כרגע כי העירייה מתקשה למצוא מקום לסמינר כהנא.

יצחק מאיר

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
למה האוטובוסים הבין עירוניים צריכים להקיף את כל העיר???
למה קו 400 יוצא מירושלים מתחנה מרכזית ומב"ב הוא מקיף את כל העיר?!
למה קו 402 יוצא מהר חוצבים דרך בר אילן - בעלזא - מקיף אחוז קטן מהעיר, בב"ב הוא צריך להקיף את רוב העיר?!
בירושלים במלכי ישראל הנתיב לתחבורה ציבורית בלבד, אין קו בין עירוני בגאולה!
תוציאו את התחבורה הבינעירונית מאיזור רבי עקיבא - חזון איש - נחמיה - עזרא, תלמדו קצת ללכת ברגל והכל יבוא על מקומו בשלום
אתה תלך ברגל בשעה 2 בלילה עם 7 ילדים ישנים

מילה בסלע

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
פרסום וקופי
אולי במקום לבנות את פרויקט "איילת השחר" במקום הכי פקוק במדינה, מעל כביש גהה-
היו מנצלים את השטח הענק שהתפנה ממוסכי טויוטה ומקימים פתרון תחבורתי חזק, גדול ומקיף.

אבל איך אומרת הבדיחה?

בבני ברק בין בנין לבנין יש עוד בנין.

חנון

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אתה תלך ברגל בשעה 2 בלילה עם 7 ילדים ישנים
זה מה שקורה בירושלים, שם זה אפשרי ובב"ב לא???
ירושלים הרים סביב לה וההליכה הרבה יותר קשה מאשר בב"ב שיותר מישור יחסית
עדיף לנסוע שעות בפקקים מאשר חס וחלילה ללכת קצת ברגל?!

מדבקאות

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
יוצרי ai
מונית ל9 נפשות יעלה לך כבר בערך 60 ש"ח
טוב, אז אין מה לעשות, כולם יסבלו וכל האוטובוסים בבני ברק יסובבו את כל העיר, ותגיעו ב-2 בלילה, במקום שיכלתם להגיע ב-12 ואז לעלות על עוד אוטובוס עירוני...

דיצה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
אפשר מסלול שיותר מפזר החל מ11-12 בלילה.
לא תקף במוצאי שבתות וחגים, ובחול המועד.

ELFISH

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אני שואלת שוב, אולי מי שנסע אתמול יעדכן אותנו במצב.
אני לא יודעת מה לעשות היום עם המסיבה שיש לנו...
נסענו פעמיים בחנוכה מירושלים לבני ברק ב402 וחזור.
יצאנו הכי מוקדם שאפשר- 5 וחצי על האוטובוס. זה לפני העומס. מ6 מתחיל בלגן. 402 נוסע דרך כביש 6 וזה חוסך את הפקק של גהה.
בחזור- פעם אחת יצאנו ב11 וחצי מבני ברק ולקח למעלה משעה לצאת מהעיר, אוטובוסים עמוסים ובלגן. בפעם השניה יצאנו שעה קודם והיה עדיין סביר גם מבחינת עומס באוטובוסים וגם היציאה עוד לא היתה מאד פקוקה.

מדבקאות

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
יוצרי ai
נסענו פעמיים בחנוכה מירושלים לבני ברק ב402 וחזור.
יצאנו הכי מוקדם שאפשר- 5 וחצי על האוטובוס. זה לפני העומס. מ6 מתחיל בלגן. 402 נוסע דרך כביש 6 וזה חוסך את הפקק של גהה.
בחזור- פעם אחת יצאנו ב11 וחצי מבני ברק ולקח למעלה משעה לצאת מהעיר, אוטובוסים עמוסים ובלגן. בפעם השניה יצאנו שעה קודם והיה עדיין סביר גם מבחינת עומס באוטובוסים וגם היציאה עוד לא היתה מאד פקוקה.

תודה רבה.
עזרת לי מאד!

jacobs

משתמש פעיל
זה מה שקורה בירושלים, שם זה אפשרי ובב"ב לא???
ירושלים הרים סביב לה וההליכה הרבה יותר קשה מאשר בב"ב שיותר מישור יחסית
עדיף לנסוע שעות בפקקים מאשר חס וחלילה ללכת קצת ברגל?!
משתמע שאף פעם לא נסחבת עם כמה ילדודס ועוד תינוק בעגלה ועוד קטנצ'יק שהולך לאט ועוד שתי מזוודות ועוד 2 תיקים ועוד עייפים ועוד...
הגיוני מה שאת כותבת, עדיין לא הופך את מי שזה קשה לו לעצלן.
רחובות בני ברק אמנם ישרים כמעט ללא עליות, אבל המדרכות צרות ועקומות (ומלאות באנשים מתרוצצים), ומאוד לא נוחות למזוודות ועגלות.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ו'

מא וִיבֹאֻנִי חֲסָדֶךָ יי תְּשׁוּעָתְךָ כְּאִמְרָתֶךָ:מב וְאֶעֱנֶה חֹרְפִי דָבָר כִּי בָטַחְתִּי בִּדְבָרֶךָ:מג וְאַל תַּצֵּל מִפִּי דְבַר אֱמֶת עַד מְאֹד כִּי לְמִשְׁפָּטֶךָ יִחָלְתִּי:מד וְאֶשְׁמְרָה תוֹרָתְךָ תָמִיד לְעוֹלָם וָעֶד:מה וְאֶתְהַלְּכָה בָרְחָבָה כִּי פִקֻּדֶיךָ דָרָשְׁתִּי:מו וַאֲדַבְּרָה בְעֵדֹתֶיךָ נֶגֶד מְלָכִים וְלֹא אֵבוֹשׁ:מז וְאֶשְׁתַּעֲשַׁע בְּמִצְוֹתֶיךָ אֲשֶׁר אָהָבְתִּי:מח וְאֶשָּׂא כַפַּי אֶל מִצְוֹתֶיךָ אֲשֶׁר אָהָבְתִּי וְאָשִׂיחָה בְחֻקֶּיךָ:
נקרא  3  פעמים

אתגר AI

סוכות • אתגר חופשי

לוח מודעות

למעלה