עזרה השתתפות הורים במסיבות חנוכה

פיגי א

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
השבוע השתתפתי במסיבת חנוכה במעון של ביתי.
כאב לי ממש הלב לראות 6-7 ילדים שישבו לבד עצובים על הכסא!!!

ואני רוצה לנצל את הבמה כאן כדי לפנות לכל האמהות: בבקשה! אל תעשו את זה לילד שלכם!
תעשנה את כל המאמצים להגיע למסיבה!
ובמקרה שאת ממש לא יכולה כמו למשל לידה - תדאגי למישהי שתבא להיות במיוחד עם הילד שלך,
לא משנה מי! אפילו אחות קטנה, או סבתא, או דודה. מישהי - שתקום איתו כשכל האמהות קמות, תשדאג להביא לו את האביזרים וכו'.

-LIGA

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה והפקת סרטים
ואני רוצה לנצל את הבמה ולפנות לכל הגננות:
בבקשה, אל תעשו מסיבות לאמהות, תעשו לילדים!!

יש גבול כמה אמהות יכולות להיקרע!!! (בין עבודה, בית, אסיפות הורים, מסיבות, ימי הולדת, סידורים, אה... וצריך גם לנשום...)

מילה בסלע

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
פרסום וקופי
בגלל ש@kaila צודקת, @malkad צודקת...!!

מה הקשר להזמין אמהות למסיבת חנוכה? אולי במסיבת סוף שנה עוד אפשר להבין, אבל אולי נבא גם בפורים ובל"ג בעומר, ובסיום חומש ויקרא?!

נערך לאחרונה ב:

בן ציון הלמ

משתמש מקצוען
אולי זה לא מובן,
אבל מאז ומעולם מסיבת חנוכה זה עם אמהות,
וא"א להאשים את הגננת המסכנה.
הרי מי שתנסה לשנות תחטוף מרוב האמהות...
גם המנהלי עבודה יודעים שיש מסיבת חנוכה וזה מצדיק שחרור.
קצת להתאמץ בשביל הילד.

mend

משתמש מקצוען
D I G I T A L
אולי זה לא מובן,
אבל מאז ומעולם מסיבת חנוכה זה עם אמהות,
וא"א להאשים את הגננת המסכנה.
הרי מי שתנסה לשנות תחטוף מרוב האמהות...
גם המנהלי עבודה יודעים שיש מסיבת חנוכה וזה מצדיק שחרור.
קצת להתאמץ בשביל הילד.
לא יודעת איפה אתם חיים
אבל לי לא היה אף פעם מסיבת חנוכה עם אמהות, לא כשהייתי ילדה ולא כשהילדים שלי בגנים.
ואם יש אזור שזה מקובל -
לא יזיק שהנושא ההזוי הזה יבוטל.
אולי שיעשו גם כל לפני כל חג מסיבה עם האמהות?
מה רע לגננת לעשות מסיבה לילדות בלבד? כולם יצאו נשכרים מכזה מהלך.

progitm

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
מי שיודעת שהיא מתנגדת למסיבות עם הורים,
שתפעל תנסה לבטל או שיעשו מסיבה בימי שישי שאז רב האמהות יכולות לבוא
(כמו שהגננת שנה שעברה עשתה והיה נח לכל האמהות)
אבל בסופו של דבר אם כן יש מסיבה , להתעלם על חשבון הילד, זה בטוח בטוח לא במקום נקודה. אתם יכולים להלחם להתנגד אבל הילד לא יודע את כל החשבונות שלכן ויש לו רגעים של עצב ונטישה גם אם הם מתמוססים עם אלף רגעי אושר אחרים , עדין זה ממש קשה לו לקטן!

-LIGA

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה והפקת סרטים
קצת להתאמץ בשביל הילד.
שונאת את המשפט הזה....
כאילו, אתם 'זורקים' את הילד לגן, אז תתאמצו קצת...
זה מציג את האמא היהודייה בצורה כ"כ מעוותת.
אפעל לכך שאבות יוזמנו למסיבות, ואז נדבר...

אמא5

משתמש מקצוען
רק לי חבל שהמסיבה היחידה המשותפת בגן היא חד-שנתית?
שנים שלא הזמינו אותי למסיבת חנוכה או יום הולדת, ואישית חבל לי ממש.
אני מרגישה שהמסיבות האלו הן חוויה הורית מאד מזוקקת- לשבת ולשמוח עם הילד שלך ובשבילו.

מסכימה שזה כאב ראש מבחינה לוגיסטית, אב לי זה ממש שווה את זה.

ששונית

משתמש מקצוען
בעבר רוב האמהות היו עקרות בית ולא היתה להן בעיה או יותר נכון לומר שהן ממש שמחו על כל הזדמנות לפעילות בוקר נחמדת, לכן אמהות הגיעו למסיבת יום הולדת (אמא אמא יקרה אתן לך נשיקה) ולמסיבת חנוכה (מנתר מנתר ומסתתר... איזה נס שבגנים של בנותי אמהות לא משתתפות במסיבת חנוכה ואני לא נאלצת להתפדח ככה לעיני כל האמהות)
היום כשרוב האמהות עובדות, רוב הגנים ביטלו את השתתפות האמא ביום ההולדת ובמסיבת חנוכה וטוב שכך, ומי שעדיין לא עשה את זה גורם עוול לילדות ולאמהות גם יחד.
לא יכולה לשכוח את אותה ילדה מסכנה ומוזנחת שאמא שלה היתה מסכנה ומוזנחת עוד יותר, כל המסיבה הילדה ישבה מכווצת וקפואה מבושה.
ורח"ל היום כשיש כל כך הרבה יתומות, עדיף לחסוך מהם את הצער הזה. (שמעתי על כמה תלמודי תורה ששינו את הנוסח של "טאטע לעבן איך ויל דיר פרעגן די פיר קושיות" בגלל ריבוי היתומים)

דבורה ק

משתמש פעיל
אני מציעה לגננות ללמוד מהגננת המקסימה של הבת שלי!

במקום מסיבת חנוכה, הילדות למדו שירי חנוכה עם תנועות.
ובמשך שבוע (השבוע), כל אמא יכולה לבוא באיזה יום שנח לה בשעה 9:15 לרבע שעה
לראות את הגן המקושט, ואת ה"מקהלה"
הילדות מרויחות חגיגה קטנה כל יום (חוץ מהמסיבה שתהיה להן בחנוכה)
והאמהות יכולות להשתתף ב"מסיבה, בלי לוגיסטיקה מיוחדת...

נערך לאחרונה ב:

חני מיסים

משתמש צעיר
מותר להתנגד?

יש כאן כמה תגובות שהזדעזעתי לקרוא,
עד כמה איבדנו כיוון.
חברה עצרו אתם נוסעים בכיוון הנגדי!ממש!
תפקיד העבודה שולי לעומת תפקיד החינוך-האמהות.
אין לנו מושג כמה זה מוסיף לילדות הקשר גן-אמא-ילדה-מסיבה.
(ולעניות דעתי לגננת זה גם סוג של עול חיובי)

נחת,לדעתך באמת לא מצדיק לאחר ליום עבודה מס' ימים בשנה?....!
הופתעתי.

נערך לאחרונה ב:

מירי סלומון

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
רק לי חבל שהמסיבה היחידה המשותפת בגן היא חד-שנתית?
שנים שלא הזמינו אותי למסיבת חנוכה או יום הולדת, ואישית חבל לי ממש.
אני מרגישה שהמסיבות האלו הן חוויה הורית מאד מזוקקת- לשבת ולשמוח עם הילד שלך ובשבילו.

מסכימה שזה כאב ראש מבחינה לוגיסטית, אב לי זה ממש שווה את זה.
את עובדת?
את אמא ל5?

saryk

משתמש מקצוען
נחת,לדעתך באמת לא מצדיק לאחר ליום עבודה מס' ימים בשנה?....!
מה זאת אומרת לאחר ליום עבודה???
את מבינה שיש אמהות שיוצאות מהבית ב6, 6 וחצי? ולבוא למסיבת חנוכה של הילדה ב9, שנגמר לא לפני 10, זה אומר להגיע לעבודה ב11 כמעט, הפסדת יותר מחצי יום, ועדיף כבר להשאר בבית...
מה לעשות, בעולם הגיוני יותר, בו האמא בבית / עובדת מ8 עד 1, אכן מסיבת חנוכה מצדיקה ויתור על כמה דברים אחרים.
אבל בעולם שלנו, שבו האמהות במירוץ מטורף אחרי הזמן, זה לא הגיוני.
ואם יש לך כמה ילדים שיש להם מסיבות חנוכה???
העולם השתנה, מה לעשות. זה לא מה שהיה פעם.

אמא5

משתמש מקצוען
את עובדת?
את אמא ל5?
אני מחוץ לבית כל יום יותר מ 8 שעות.
ואני באה לגן כל יום שישי בבוקר - לוקחת את הבת שלי ביום היחיד שאני יכולה.
ולא אספר לך כמה בנות יש לי, אבל רוב הסיכויים שהרבה יותר משלך.

ואיזה אאוטניג אני עושה לעצמי :(

אמא5

משתמש מקצוען
וסתם ככה לכל האמהות שמרגישות שאם הן עובדות המון וקשה ויש להן הרבה ילדים אז לא פיר שהן גם צריכות לבזבז זמן על מסיבות-
החוויות המשותפות האלו עם הילדים נצרבות לתמיד, גם אצלם וגם אצלנו.
הרבה יותר מהפסד שעות העבודה או ההערה של המנהל.

וחוץ מזה שרוב המנהלים שאני מכירה (ומכירה הרבה) מקבלים מאד בהבנה היעדרות בגלל מסיבה.

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
השבוע השתתפתי במסיבת חנוכה במעון של ביתי.

ואני רוצה לנצל את הבמה כאן כדי לפנות לכל האמהות: בבקשה! אל תעשו את זה לילד שלכם!
תעשנה את כל המאמצים להגיע למסיבה!
ובמקרה שאת ממש לא יכולה כמו למשל לידה - תדאגי למישהי שתבא להיות במיוחד עם הילד שלך,
לא משנה מי! אפילו אחות קטנה, או סבתא, או דודה. מישהי - שתקום איתו כשכל האמהות קמות, תשדאג להביא לו את האביזרים וכו'.
אני ישבתי יחד עם כל האמהות,
כולל אחת שהשאירה בבית תינוקת בת שבועיים,
וראיתי מולי ילדים מביטים בכל האמהות של הילדים האחרים, חוששים,
לא מבינים מה רוצים מהם.

תעזבו את הילדים במנוחה וגם את האמהות.
תביאו תכניות בכיף ותעשו אותן בגן לעיני הילדים.
הם לא אשמים להתחיל לרקוד מול האמהות.
ממילא הגננות מביאות היום מפעילה שמרקידה,
והילדה מסתכלת על האמהות במקום על המרקידה,
ולא מבינה מה רוצים ממנה.

חני מיסים

משתמש צעיר
אבל בעולם שלנו, שבו האמהות במירוץ מטורף אחרי הזמן, זה לא הגיוני.
ואם יש לך כמה ילדים שיש להם מסיבות חנוכה???
העולם השתנה, מה לעשות. זה לא מה שהיה פעם

אני לא יכולה להתאפק מלענות לך, כן נכון הזמנים השתנו וגם בדברייך יש צדק. אין ספק.

בכל אופן.... הקריירה מככבת פה!יום יבוא ונתחרט על כך מאוד!

BATELCAP

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
בתור אמא לבת שבוכה כל מסיבה,הייתי שמחה להיפטר מזה. כולם מנסים לשדל אותה להשתתף,אני כבר לא יודעת מה לעשות,והבת שלי בלחץ.
אבל ראיתי אימהות מבסוטיות ושמחות,שמחתי עבורן...סך הכל 2 אירועים בשנה בגן (לפי מה שידוע לי..).

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  9  פעמים

אתגר AI

מלכות ה' • אתגר 119

לוח מודעות

למעלה