תח"צ השתמשתם במעבר בתח"צ? בידקו שלא חויבתם

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
השאלה, האם על פי חוק אני חייב להביא איתי רב קו לאוטובוס, במקרה שיש לי אפליקציה?
לשון החוק -
פקודת התעבורה
61ב. (א) לא ייסע אדם באוטובוס בקו שירות, אלא אם כן שילם מראש את דמי נסיעתו ובידו אישור על תשלום דמי הנסיעה, שהונפק באמצעות אחד מאמצעי הכרטוס שקבע המפקח על התעבורה לעניין זה (בפרק זה – כרטיס).

undefined

משתמש חדש
תודה רבה על העלאת הנושא.
זה קורה לי באופן קבוע כשאני נוסע לירושלים (עם רב קוים של כל המשפחה),
האוטובוסים הפנימיים אף פעם לא קולטים לי את המעבר.

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
אין כאן שום תשובה לשאלתי
כתבתי למעלה - כדי לנסוע באוטובוס אתה חייב לשלם, אין הבדל באיזה דרך הגעת לתוצאה הזו. אתה צריך להגיע לאוטובוס מצויד באופן שיאפשר לך לשלם. זכות הנסיעה באוטובוס היא רק למי ששילם, ואין הבדל באיזו דרך הוא בחר לעשות זאת.
בקיצור - החוק מתייחס לתוצאה, עליך להגיע לתוצאה הזו.

avi++

משתמש מקצוען
רעיון חמוד ...
זה עובד ???מניסיון ???
תנסה, ותחזור לספר
תודה רבה על העלאת הנושא.
זה קורה לי באופן קבוע כשאני נוסע לירושלים (עם רב קוים של כל המשפחה),
האוטובוסים הפנימיים אף פעם לא קולטים לי את המעבר.
הנה, עוד אחד
חבר סיפר לי את זה ולא האמנתי, עד שניסיתי וגיליתי, וגיליתי גם שלריב עם החברה כל פעם על ה5 שקל האלו לא שווים את הזמן ועשיתי חופשי

English Tech

משתמש פעיל
כתבתי למעלה - כדי לנסוע באוטובוס אתה חייב לשלם, אין הבדל באיזה דרך הגעת לתוצאה הזו. אתה צריך להגיע לאוטובוס מצויד באופן שיאפשר לך לשלם. זכות הנסיעה באוטובוס היא רק למי ששילם, ואין הבדל באיזו דרך הוא בחר לעשות זאת.
בקיצור - החוק מתייחס לתוצאה, עליך להגיע לתוצאה הזו.
לא מדויק
כל עוד יש באוטובוס מכשיר תיקוף תקין אתה חייב לשלם ברב קו - או באחת מהאפשרויות האחרות הקיימות אחרת במידה ואתה מעוניין (כ"א, אפליקצייה)
כל עוד מכשיר התיקוף לא תקין ואין לך אפשרות אחרת לשלם - אין לך חובת תיקוף
אם יעלה מבקר לאוטובוס כשהמכשיר לא עובד הוא לא יוכל לתת לך קנס, ויותר מזה - למיטב ידיעתי הוא גם לא יכול להכריח אותך להתקין את האפליקציה גם אם יש לך סמארטפון

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
לא מדויק
כל עוד יש באוטובוס מכשיר תיקוף תקין אתה חייב לשלם ברב קו - או באחת מהאפשרויות האחרות הקיימות אחרת במידה ואתה מעוניין (כ"א, אפליקצייה)
כל עוד מכשיר התיקוף לא תקין ואין לך אפשרות אחרת לשלם - אין לך חובת תיקוף
אם יעלה מבקר לאוטובוס כשהמכשיר לא עובד הוא לא יוכל לתת לך קנס, ויותר מזה - למיטב ידיעתי הוא גם לא יכול להכריח אותך להתקין את האפליקציה גם אם יש לך סמארטפון
כמובן, זה לא היה הנושא כאן באשכול...
מצד החובה שלך כנוסע עליך להיערך לאפשרות תשלום באמצעים הרגילים. במצב של תקלה בכלל מכשירי התיקוף קיים הנוהל שהזכרת.

אברהם מילר

משתמש חדש
אני לא מבין, איך אני אמור לבדוק את כל הקטע הזה? איך אני אמור לדעת כשזה קורה? אם המכשיר של התיקוף מראה הודעה על מעבר זה בסדר?
זה חלק מהבעיה שצריך להיות ערני ולבדוק בשניה של התיקוף ממה ירד
הנה, עוד אחד
חבר סיפר לי את זה ולא האמנתי, עד שניסיתי וגיליתי, וגיליתי גם שלריב עם החברה כל פעם על ה5 שקל האלו לא שווים את הזמן ועשיתי חופשי
חופשי יעזור רק אם זה לכל הארץ
אני עשיתי חופשי למרכז והמכשיר לא היה מסוכרן והוריד לי מהערך צבור

avi++

משתמש מקצוען
זה חלק מהבעיה שצריך להיות ערני ולבדוק בשניה של התיקוף ממה ירד

חופשי יעזור רק אם זה לכל הארץ
אני עשיתי חופשי למרכז והמכשיר לא היה מסוכרן והוריד לי מהערך צבור
חופשי עוזר תמיד
הבעיה שגם בחופשי יש את הבעיה הזו, אבל לא קבוע כמו בסיטואציה הנ''ל

אביגלוש

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
עוד בעיה...
ברכבת הקלה (של גוש דן)
מתקפים בתחנה שעולים ומניחים את הרב קו לביקורת בשער של התחנה שיורדים
רק שהרבה פעמים אני נוסעת הלוך- חזור, לקחת משהו וכד', בזמן שאני עולה לרכבת בחזור, יש לי מעבר, ובזמן שאני יורדת כבר אין לי, כבר כמה פעמים נתנו לי קנס בתחנה שירדתי בלי להתייחס להסברים שלי (עשו לי עוד 3 תיקופים חוץ מהתיקוף שכבר שילמתי)
יש דרך לתבוע על זה??
להתלונן לחברה?
זה קרה אולי לעוד מישהו??

שושנה - בית שמש

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
לי יש חופשי ארצי באוטובוסים ובד"כ כשאני מגיעה לרכבת (ששם לא תקף החופשי שלי) אני צריכה להטעין שוב כל תקופה אף שהטענתי תקופה קצרה קודם מספיק
לבדיקתי גיליתי שפשוט יורד לי מפעם לפעם באוטובסים עירוניים/בין עירוניים אף שיש לי חופשי,
כמובן אפשר להתלונן אבל זה דבר שבשגרה שיורד ולמי יש זמן ועצבים ללכת באופן קבוע להתלונן!!!

avi++

משתמש מקצוען
לבדיקתי גיליתי שפשוט יורד לי מפעם לפעם באוטובסים עירוניים/בין עירוניים אף שיש לי חופשי,
הפיתרון הפשוט אך המסורבל הוא, להסתובב עם 2 רב קווים, אחד אישי עם חופשי בלי ערך צבור, והשני אנונימי רק עם ערך צבור
או לחילופין, לטעון מראש רק את הסכום המדויק שצריכים

יעקב הרמתי

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
עוד בעיה...
ברכבת הקלה (של גוש דן)
מתקפים בתחנה שעולים ומניחים את הרב קו לביקורת בשער של התחנה שיורדים
רק שהרבה פעמים אני נוסעת הלוך- חזור, לקחת משהו וכד', בזמן שאני עולה לרכבת בחזור, יש לי מעבר, ובזמן שאני יורדת כבר אין לי, כבר כמה פעמים נתנו לי קנס בתחנה שירדתי בלי להתייחס להסברים שלי (עשו לי עוד 3 תיקופים חוץ מהתיקוף שכבר שילמתי)
יש דרך לתבוע על זה??
להתלונן לחברה?
זה קרה אולי לעוד מישהו??
על פי חוק, הרי מותר לי לשלם למישהו אחר (שיורד בתחנה אחרת)
באם יש לי הסדר רגיל שאינו סטודנט וכו'
לפי ההסדר הזה, איך אפשר לתקף בתחנה שירדת?
היית יכול לומר לפקח, ש'מישהו שילם עלי' וירד בתחנה קודם, מה הוא יכול להגיד?

אביגלוש

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
על פי חוק, הרי מותר לי לשלם למישהו אחר (שיורד בתחנה אחרת)
באם יש לי הסדר רגיל שאינו סטודנט וכו'
לפי ההסדר הזה, איך אפשר לתקף בתחנה שירדת?
היית יכול לומר לפקח, ש'מישהו שילם עלי' וירד בתחנה קודם, מה הוא יכול להגיד?
אבל צריך את הרב קו כדי לצאת משטח התחנה
חוץ מזה כל אחד יכול לומר ש "מישהו" שילם עליו, לא?

יעקב הרמתי

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
חוץ מזה כל אחד יכול לומר ש "מישהו" שילם עליו, לא?
באופן כללי כן, תלוי כמובן מי הפקח וכו' וכו'. בתחנות הראשונות של הקו זה יותר סובך כשזה מדובר באוטובוס קטן, הנהג יכול לדווח על אמינות טענותיך
אבל צריך את הרב קו כדי לצאת משטח התחנה
אני לא יודע איך להסתדר עם הקונפליקט הזו, כי עדיין על פי חוק יש אפשרות לקנות נסיעה ממישהו אחר מבלי להחתים אותו לרדת איתי באותו תחנה, ומבלי לרכוש ממנו את הכרטיס עצמו
מי שיודע על תיקון בחוק שיעדכן

אביגלוש

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
באופן כללי כן

אני לא יודע איך להסתדר עם הקונפליקט הזו, כי עדיין על פי חוק יש אפשרות לקנות נסיעה ממישהו אחר מבלי להחתים אותו לרדת איתי באותו תחנה, ומבלי לרכוש ממנו את הכרטיס עצמו
מי שיודע על תיקון בחוק שיעדכן
מעניין, לא ידעתי
בכל אופן זה לא נראה לי הוגן, כי במקרה שלי אני שילמתי, עד סוף הנסיעה כבר נגמר לי המעבר והמכשיר בתחנה הראה שלא שילמתי!

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
בחוק עצמו אין שום קונפליקט, הוא מתיר (באופנים מסוימים) לשני אנשים לשלם בחוזה אחד כאשר שניהם זכאים לאותה הנחה. אולם חובתו של כל נוסע לדאוג להצגת ההוכחה לתשלום בפני מבקר הדורש זאת. זוהי חובתו של הנוסע לדאוג שתהיה לו אפשרות להוכיח זאת.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה