הרהורים בעקבות אשכול על סיום הלימודים ואשכול המשכורות.

anotherית

משתמש סופר מקצוען
היי,
בעקבות האשכול הזה, על סיום לימודים, והאשכול הזה, על משכורות,
כתבתי את המאמר הבא:

אשמח לחוות דעתכם המקצועית על הנושא.

תודה.

yitzhak123

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
היי,
בעקבות האשכול הזה, על סיום לימודים, והאשכול הזה, על משכורות,
כתבתי את המאמר הבא:

אשמח לחוות דעתכם המקצועית על הנושא.

תודה.
נהנתי מהמאמר, תודה.

רק רציתי להפנות את תשומת ליבך למאמרים שהתפרסמו לפני כשנה וחצי בדיוק בנושא זה בצריך עיון.

מאמרה של רותי קפלר:
ועוד מאמרים:
ויש שם עוד כמה מאמרים בנושא ראה שם.

anotherית

משתמש סופר מקצוען
תודה
אבל הם חסומים לי :(
מאמינה שהם מקיפים יותר, שלי יותר דומה להרהורים מלמאמר...

yitzhak123

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
תודה
אבל הם חסומים לי :(
מאמינה שהם מקיפים יותר, שלי יותר דומה להרהורים מלמאמר...
העתקתי חלק מהם:
באופן כללי אני חושב שהבעיה היא לאו דווקא בשוק ההייטק (אם כי אולי שם זה בולט יותר), אלא בכל שוק העסקה הנשי החרדי.

קבצים מצורפים

• מחיר העגלה המלאה.docx
    KB 35.9 · צפיות: 105
  • מחיר האשליה.docx
    KB 25.2 · צפיות: 91
  • מלכודת הדבש של חממות ההייטק.docx
    KB 20.4 · צפיות: 84
  • תנו להן לבחור.docx
    KB 24.3 · צפיות: 68

שפריצרית

משתמש מקצוען
נהניתי לקרוא את המאמר.
אם כי אני לא חושבת שדרישה כזו או אחרת של חרדית - או אפילו חרדיות רבות בשוק העבודה - משפיעה על האחרות.
הניצול קיים בעיקר במקומות עבודה ייעודיים.
במו"מ של אחד על אחד אף אחד לא ישתמש בעובדת היותך חרדית כדי לנסות לקצץ בשכר.

שפריצרית

משתמש מקצוען
באופן כללי אני חושב שהבעיה היא לאו דווקא בשוק ההייטק (אם כי אולי שם זה בולט יותר), אלא בכל שוק העסקה הנשי החרדי.
בכל תחום בו יכשירו שנה אחר שנה אלפי בנות סמינר בכמעין פס ייצור, הבעיה הזו תצוץ.
כשפותחים מסלול חדש פעם בשבע שנים וכולן מסתערות עליו עד שנמצצות אחרונות טיפות הביקוש בתחום, בלתי אפשרי להימלט מזה.

yitzhak123

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
בכל תחום בו יכשירו שנה אחר שנה אלפי בנות סמינר בכמעין פס ייצור, הבעיה הזו תצוץ.
כשפותחים מסלול חדש פעם בשבע שנים וכולן מסתערות עליו עד שנמצצות אחרונות טיפות הביקוש בתחום, בלתי אפשרי להימלט מזה.
נכון מאוד.

אם כי יש לציין ש'השכר הנמוך בהייטק' הוא לא השכר הנמוך בגרפיקה / גננות / צילום / חינוך מיוחד / ראיית חשבון / אדרכלות / יעוץ מס וכו'
ובמילים אחרות, הנהירה להייטק מובנת למרות השכר הנמוך ביחס לשוק הכללי.

xyzw

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
תודה על המאמר.
מסכימה איתך שזה גלגל, אבל הוא קיים רק בכלי רכב מסויימים...
כל אחת יכולה לאזור אומץ ולדרוש סכומים גבוהים יותר במקומות עבודה שאינם 'המשך סמינר'.
אממה, יצא לי לשוחח מספר פעמים על הנושא עם חברות לעבודה, ומסתבר שאין לבנות אמדן נכון מהם הסכומים שהקולגות בציבור הכללי (או אפילו חברות שעובדות במקומות אחרים) היו דורשים לו היו במקומם.
יצא לי לשמוע הרבה פעמים על כאלה שמרוויחות "הרבה" ו"המון" וכו', עד שבמקרה נודע לי מה הסכום המדובר, ולא, זה לא כצעקתה.
כלומר - כל עוד לא מדברים בסכומים ברורים, הכל פתוח.
ולכן, תמיד יוכלו להיות הפרשים בדרישות בין אחת לאחת, כי זה עניין יחסי.

עריכה:
ממליצה לענות על הסקר הזה (מקווה שהוא רלוונטי, עוד לא פרסמו תוצאות):
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScISGGqmHukRJ_0POOkOlFTX9Tieq2mp4qQ1-LmNbU9aHlYTQ/viewform

שימו לב - יש למלא את הפרטים נכון ללפני תחילת משבר הקורונה.
במידה וקיבלת את הסקר ממקור אחר, אל תעני עליו בשנית.

אולי זה הצעד הראשון לשינוי.

נערך לאחרונה ב:

ירושל

משתמש מקצוען
אולי כדאי לציין שיש חברות הייטק גדולות שאמצו מודל שכר השוואתי ביחס לשוק - הן לוקחות סקרים מקצועיים (ומשלמות על כך לא מעט), כדי לבנות טווח שכר ביחס למשרה מסוימת - כתלות באזור, ניסיון ופרופיל משרה מדויק (לא "מפתח תוכנה" סתם אלא "מפתח קושחה", "מפתח אלגוריתמים לעיבוד תמונה" וכן הלאה). בצורה הזו אין הפליה כלל.

חגית קרמר

בניית אתרים ברמה בינלאומית
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
עכשיו מובן היטב למה נטפרי חוסמים את האתר ממנו הגיעו המאמרים הנ"ל.
לא מבינה למה כולם מהנהנים בראשם לנכתב לעיל.

מצטערת, המאמרים הם הרבה מעבר להבעת דיעה עצמית בנושא נשים עובדות. לא ראויים להיות פה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלו

א הוֹדוּ לַיהוָה כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב הוֹדוּ לֵאלֹהֵי הָאֱלֹהִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ג הוֹדוּ לַאֲדֹנֵי הָאֲדֹנִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ד לְעֹשֵׂה נִפְלָאוֹת גְּדֹלוֹת לְבַדּוֹ כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ה לְעֹשֵׂה הַשָּׁמַיִם בִּתְבוּנָה כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ו לְרֹקַע הָאָרֶץ עַל הַמָּיִם כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ז לְעֹשֵׂה אוֹרִים גְּדֹלִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ח אֶת הַשֶּׁמֶשׁ לְמֶמְשֶׁלֶת בַּיּוֹם כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ט אֶת הַיָּרֵחַ וְכוֹכָבִים לְמֶמְשְׁלוֹת בַּלָּיְלָה כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:י לְמַכֵּה מִצְרַיִם בִּבְכוֹרֵיהֶם כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יא וַיּוֹצֵא יִשְׂרָאֵל מִתּוֹכָם כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יב בְּיָד חֲזָקָה וּבִזְרוֹעַ נְטוּיָה כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יג לְגֹזֵר יַם סוּף לִגְזָרִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יד וְהֶעֱבִיר יִשְׂרָאֵל בְּתוֹכוֹ כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:טו וְנִעֵר פַּרְעֹה וְחֵילוֹ בְיַם סוּף כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:טז לְמוֹלִיךְ עַמּוֹ בַּמִּדְבָּר כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יז לְמַכֵּה מְלָכִים גְּדֹלִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יח וַיַּהֲרֹג מְלָכִים אַדִּירִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יט לְסִיחוֹן מֶלֶךְ הָאֱמֹרִי כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כ וּלְעוֹג מֶלֶךְ הַבָּשָׁן כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כא וְנָתַן אַרְצָם לְנַחֲלָה כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כב נַחֲלָה לְיִשְׂרָאֵל עַבְדּוֹ כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כג שֶׁבְּשִׁפְלֵנוּ זָכַר לָנוּ כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כד וַיִּפְרְקֵנוּ מִצָּרֵינוּ כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כה נֹתֵן לֶחֶם לְכָל בָּשָׂר כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כו הוֹדוּ לְאֵל הַשָּׁמָיִם כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:
נקרא  15  פעמים

לוח מודעות

למעלה