עזרה ראשונה! הקאות ומרפאת אכילה

אם הבנים שמחה!

משתמש מקצוען
דלקת EOE רואים בבדיקות דם?
לא, רק בגסטרוסקופיה, אבל בחלק מהמקרים יש גם עליה של האאוזינופילים בדם.
לבן שלי תמיד יש רמה גבוהה מאוד של אאוזינופלים בדם. לא מאבחנים EOE לפי זה כי יש דברים אחרים שיכולים לגרום לזה. בד"כ זה רק מעיד על אלרגיה כלשהי, אבל במקרה של הבן שלי זה היה גבוה מאוד אפילו לילד אלרגי.
אם יש לך תוצאות של ספירת דם שלו, את יכולה לחפש שם EOE.ABS (או ABSOLUTE EOSINOPHILS) ולראות אם זה מחוץ לתחום.

הטעם המושלם

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
אם היית באשפוז ובשחרור קיבלת הוראה לחזור לבית החולים - אכן יתנו לך טופס 17 ומספיק רופא משפחה.
לא אותו בית חולים, באמת נתנו לי אוטומטית לאותו בית חולים אבל קבעתי לחבית חולים אחר ולא היה בעיה להחליף ספק.

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
לא אותו בית חולים, באמת נתנו לי אוטומטית לאותו בית חולים אבל קבעתי לחבית חולים אחר ולא היה בעיה להחליף ספק.
זה כבר תלוי בבתי חולים ובשיוכים שלהם במשרד הבריאות לפי אזור וכן בהסכמים של קופות חולים.

MAOF

משתמש רשום
לא, רק בגסטרוסקופיה, אבל בחלק מהמקרים יש גם עליה של האאוזינופילים בדם.
לבן שלי תמיד יש רמה גבוהה מאוד של אאוזינופלים בדם. לא מאבחנים EOE לפי זה כי יש דברים אחרים שיכולים לגרום לזה. בד"כ זה רק מעיד על אלרגיה כלשהי, אבל במקרה של הבן שלי זה היה גבוה מאוד אפילו לילד אלרגי.
אם יש לך תוצאות של ספירת דם שלו, את יכולה לחפש שם EOE.ABS (או ABSOLUTE EOSINOPHILS) ולראות אם זה מחוץ לתחום.
נמצא בטווח לגמרי.
עשינו לו בדיקות דם מקיפות, ויצאו תקינות (תקינות לילד מקיא- סוכר נמוך מאד, המוגלובין נמוך, סטיה בערכי תפקודי כבד, אבל לא שום דבר שמסביר למה ההקאות)

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
נמצא בטווח לגמרי.
עשינו לו בדיקות דם מקיפות, ויצאו תקינות (תקינות לילד מקיא- סוכר נמוך מאד, המוגלובין נמוך, סטיה בערכי תפקודי כבד, אבל לא שום דבר שמסביר למה ההקאות)
בשביל זה עושים גסטרוסקופיה, בשביל להבין מה קורה בתוך מערכת העיכול.
כמה מילים כלליות על בדיקות הדמיה של מערכת העיכול.
גסטרוסקופיה מצלמת את מערכת העיכול העליונה: ושט, קיבה, תריסריון עד הכניסה למעי הדק. המעי הדק הוא דק מכדי לאפשר כניסת מצלמה.
יש גם בדיקת קולונוסקופיה שאותה עושים במקרה של שלשולים או עצירויות, או במקרים שרוצים תמונה כמה שיותר מלאה. קולונוסקופיה מצלמת את מערכת העיכול התחתונה: חלחולת ומעי גס, עד היציאה של המעי הדק. את המעי הדק עצמו גם בבדיקה הזו אי אפשר לצלם.
בשביל לצלם את המעי הדק עושים MRE, שזה בדיקת MRI ספציפית למערכת העיכול.
בדרך כלל התשובה לשאלה 'למה הקאות' נמצאת במערכת העיכול העליונה. ולכן גסטרוסקופיה היא הבחירה הבאה אחרי שבדיקות דם לא סיפקו את התשובה.

אם הבנים שמחה!

משתמש מקצוען
נמצא בטווח לגמרי.
זה לא שולל EOE. להרבה חולי EOE רמת האאזוניפילים בדם תקינה.

א. י.

משתמש חדש
מישהו רצה לדעת על היימליך לא ידעתי אם התכוונו אלי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה