הצילו!! המשכנתא שלי מאד התייקרה, מה עושים??? יש מה..

ציוץ לשבח

משתמש פעיל
אשמח מאד לחוות דעת, יש לי משכנתא כזאת
צפה בקובץ המצורף 1708578
הפריים הוא P-0.2

אני רוצה למחזר את החלק של הפריים,
בפועלים ההצעה שקיבלתי היא אחת מה-3:
1. P-0.6
2. מלצ כל 3, לקצר את התקופה ל324 חודשים (במקום 337) עם ריבית של 5.08
3. מלצ כל 1.5, קיצור התקופה כנל ל324 חודשים עם ריבית של 4.84

איזה אחת מהאופציות היא העדיפה ביותר? והאם לדעתם ניתן לשפר את אחת מהאופציות?
האם אני יכולה רק בבנק שהמשכנתא נמצאת שם (פועלים) או שבנקים אחרים יהיו מוכנים למחזר רק מסלול אחד?

מה הסיכונים של מלצ לעומת פריים? (אשמח להכוונה איפה אפשר לקרוא על הנושא)
יכולת החזר גבוהה ועם עבר נקי

תודה גדולה לעוזרים!!!
אני מיחזרתי בפועלים עכשיו מטפחות למסלול אחד של פריים ונתנו לי P-0.85
כמובן אחרי שהבאתי הצעה מבנק אחר...

שירה111

משתמש רשום
אני מיחזרתי בפועלים עכשיו מטפחות למסלול אחד של פריים ונתנו לי P-0.85
כמובן אחרי שהבאתי הצעה מבנק אחר...
מתי זה עכשיו? כמובן שהם טענו בכל תוקף שאי אפשר פחות מזה (לא מספיק התמקחתי איתם), אשמח לדעת לאן אפשר להגיע, והאם שווה לי ללכת לבנק אחר (האם זה שוב כל הפרצודורה? או משהו יותר פשוט כי זה מחזור?)

שירה111

משתמש רשום
הצעה מס' 3 היא טובה מאוד לא רק במחזור פנימי (מרווח +0.46), לא בטוח שבמחזור חיצוני דרגה שניה תגיע לזה.
עצתי - לך על זה מהר עד סוף החודש שלא יקפוץ לך העוגן.
תודה על התגובה!
אפשר הסבר למה? האם יכול להיות שעוד שנה וחצי העוגנים יעלו והפריים יירד ואני יפסיד? (ואז נגיד אני לא יוכל למחזר לP-0.6 כי לבנק זה כבר לא ישתלם)

ציוץ לשבח

משתמש פעיל
מתי זה עכשיו? כמובן שהם טענו בכל תוקף שאי אפשר פחות מזה (לא מספיק התמקחתי איתם), אשמח לדעת לאן אפשר להגיע, והאם שווה לי ללכת לבנק אחר (האם זה שוב כל הפרצודורה? או משהו יותר פשוט כי זה מחזור?)
חתמתי לפני שבועים וחצי-3 שבועות כזה...
זה היה מיחזור של 434,000 ש"ח וזה רק חלק משאר המכנתא שנשארה בטפחות.
כלומר זה ריבית שקיבלתי מפועלים כשהם רק בדרגה שניה...
ושוב..זה היה אחרי הצעה בדיוק כזו ממרכנתיל בתנאי לניוד חשבון אליהם מפועלים. (העו"ש שלי בפועלים)
כנראה שזה עבד...
בהצעה הראשונית לפני שהשוו למרכנתיל הם נתנו לי P-0.7

תודה על התגובה!
אפשר הסבר למה? האם יכול להיות שעוד שנה וחצי העוגנים יעלו והפריים יירד ואני יפסיד? (ואז נגיד אני לא יוכל למחזר לP-0.6 כי לבנק זה כבר לא ישתלם)
לכשהפריים יירד גם העוגנים יירדו (עוד לפני), בכל מקרה P-0.6 זה לא נכס שא"א לקבל גם כשהפריים יירד
במחזור חיצוני זה אכן שוב כל הפרוצדורה, 4.84 במל"צ זה מצוין, חבל לעבוד קשה לחינם...

שירה111

משתמש רשום
לכשהפריים יירד גם העוגנים יירדו (עוד לפני), בכל מקרה P-0.6 זה לא נכס שא"א לקבל גם כשהפריים יירד
במחזור חיצוני זה אכן שוב כל הפרוצדורה, 4.84 במל"צ זה מצוין, חבל לעבוד קשה לחינם...
אני מנסה להבין איך עובד המלצ
אם אני לוקחת 4.84 לכל שנה וחצי במקום 5.4 בפריים (נניח על P-0.6) זה אומר שאם נגיד בחצי שנה הקרובה יהיו הורדות של חצי אחוז או יותר, אני משווה את הריביות, ואם יהיו יותר הורדות, אני מפסידה
ואחרי שנה וחצי, לפי מה העוגן מתעדכן?

שירה111

משתמש רשום
ועוד שאלה,
מה ההיגיון שמלצ כל 1.5 יהיה יותר זול ממלצ כל 3? זה לא אמור להיות הפוך?
תודה!

אני מנסה להבין איך עובד המלצ
אם אני לוקחת 4.84 לכל שנה וחצי במקום 5.4 בפריים (נניח על P-0.6) זה אומר שאם נגיד בחצי שנה הקרובה יהיו הורדות של חצי אחוז או יותר, אני משווה את הריביות, ואם יהיו יותר הורדות, אני מפסידה
בחישוב לקחתם בחשבון רק ירידות (מה שכנראה די נכון בפריים לטווח הקצר-בינוני), אך לטווח הארוך יותר ליציבות של המל"צ ביחס לפריים יש גם יתרונות, וכמובן גם עד לירידה וההשתוות אתם מרוויחים בוודאות, טוב ציפור...
ואחרי שנה וחצי, לפי מה העוגן מתעדכן?
אחרי שנה וחצי זה מתעדכן לפי הביקוש וההיצע שיהי' אז בשוק ההון לאג"ח לתקופה של בין שנה לשנתיים, שזה מושפע בין היתר גם מסביבת הריבית במשק האותה עת (עניין של אלטרנטיבות השקעה) וממילא משפיע על זה גם הציפיות להורדות/עליות ריבית.
ועוד שאלה,
מה ההיגיון שמלצ כל 1.5 יהיה יותר זול ממלצ כל 3? זה לא אמור להיות הפוך?
תודה!
שאלות טובות...
בגדול זה אומר שהציפייה בשוק שבעוד שנה וחצי הריביות יהיו יותר נמוכות מעוד 3 שנים, אך הבדלים קטנים תמיד נורמלי שיהי' לטובת הטווח הארוך כי מי שמסכן את כספו לטווח ארוך יותר רוצה להיות מתוגמל ע"כ בהתאם.
וזה ממש לא אמור להיות הפוך, כשזה הפוך (וכפי שהיה בחלק מהתקופות האחרונות) זה נקרא בשוק 'היפוך עקומות' שזו תופעה שבדר"כ מבשרת על מיתון קרוב.

jdn

משתמש פעיל
יש לי משכנתא קיימת בתמהיל הבא (במזרחי):
הלוואה אחת שכתוב עליה שהיא לא לדיור: פריים - 8.25, ק"צ למדד - 2.5
הלוואה שניה לדיור: קל"צ - 3.7, מל"צ - 6.59.
איך אפשר לשפר את המספרים האלה?

גרעין

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
יש לי משכנתא קיימת בתמהיל הבא (במזרחי):
הלוואה אחת שכתוב עליה שהיא לא לדיור: פריים - 8.25, ק"צ למדד - 2.5
הלוואה שניה לדיור: קל"צ - 3.7, מל"צ - 6.59.
איך אפשר לשפר את המספרים האלה?
כדאי שתכתוב סכומים ותקופות

jdn

משתמש פעיל
כדאי שתכתוב סכומים ותקופות
הלוואה לא לדיור: פריים 8.25 - יתרה 84,000 תאריך סיום 2042, ק"צ 2.5 - יתרה 20,000 תאריך סיום 2038
הלוואה לדיור: קל"צ 3.7 - יתרה 67,000 תאריך סיום 2033, מל"צ 6.59 - יתרה 80,000 תאריך סיום 2038

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הלוואה לא לדיור: פריים 8.25 - יתרה 84,000 תאריך סיום 2042, ק"צ 2.5 - יתרה 20,000 תאריך סיום 2038
הלוואה לדיור: קל"צ 3.7 - יתרה 67,000 תאריך סיום 2033, מל"צ 6.59 - יתרה 80,000 תאריך סיום 2038
את המלצ אפשר ממש לשפר. הסכומים לא ענקיים. ועדיין אם אפשר לשפר למה לא.
לא לקחת יועץ בשביל זה אבל תנסה לבד.

אשמח להמלצה מהמבינים בענין:
יש לנו משכנתא שמתוכם 100 אלף משתנה צמוד. המדד עולה ולא יורד לי מהקרן כלום
כשביקשתי בבנק למחזר הם מציעים לי לשנות למשתנה כל שנה וחצי לא צמודה לריבית של נכון להיום משוערת 4.85 אחוז או פריים מינוס 0.6
האם כדאי למחזר או כדאי להשאיר את מה שיש?
תודה מראש למשיבים!!

אבא1234

משתמש פעיל
אשמח להמלצה מהמבינים בענין:
יש לנו משכנתא שמתוכם 100 אלף משתנה צמוד. המדד עולה ולא יורד לי מהקרן כלום
כשביקשתי בבנק למחזר הם מציעים לי לשנות למשתנה כל שנה וחצי לא צמודה לריבית של נכון להיום משוערת 4.85 אחוז או פריים מינוס 0.6
האם כדאי למחזר או כדאי להשאיר את מה שיש?
תודה מראש למשיבים!!
כמה היום הריבית בצמוד?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה