הפניה ליעוץ

blimiz

משתמש רשום
למתנגדים לטיפול: קחו אחריות, את הדברים שלכם קוראים אנשים שטיפול- כן או לא, עלול להיות קריטי עבורם.
חשיבה חיובית ואמונה כלולים בטיפול טוב, אך לא יושבי הפורום יקבעו האם נדרש טיפול מקצועי או לא.
עבור זה ישנם אנשי מקצוע שחובה ללכת אליהם כמו שחובה ללכת לרופא במקרה של בעיה פיזית.
יש בעיות "בריאות" בחיים שעבורם מספיק רק שינוי חשיבה ועבודה עצמית.
יש כאלו שלא.
מה הגאווה הזו לחשוב שאפשר לפתור הכל לבד ואסור להיעזר באנשי מקצוע?

ariels

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אני לא נתקלתי פה במישהו שהביע התנגדות לטיפול
אם את רומזת עלי,
צר לי שלא קראת את דברי לפני שהאשמת אותי בגאווה
(גם 2 הדוגמאות שהבאתי על מצבים רפואיים קשים מאוד - היו תוך כדי טיפול רפואי בבי"ח וזה כתוב שם)

כל מקצוע הליצנות הרפואית מבוסס על זה
מחקרים הוכיחו שחומרים כימיים מופרשים במוח כשהאדם מלא שמחה
אנשים מחלימים ועוברים טיפולים קשים בקלות בזכות חשיבה טובה
(לפני, במהלך ואחרי הטיפול, כיום אפילו במהלך ניתוח אפשר לקבל סיוע מליצן)
סרטים וספרים מסבירים על הנושא - וזה מ"חכמות העולם"

ואצלנו -
התורה מלאה - תורה שבכתב, תושב"ע, ראשונים ואחרונים, גדולי החסידות וגדולי ליטא עוסקים בנושא. יש עשרות מקורות.
למה לא להעזר בזה?

• תודה
Reactions: bbr

עוד אחד

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עימוד ספרים
אני שונא ערבים..
יאלה תעבירו נושא..

blimiz

משתמש רשום
אם את בעד טיפול מקצועי- אז מעולה.
אני חושבת שחשוב מאוד שאף אחד לא יירתע מללכת לאבחון ולטיפול בשעת הצורך.
ושאדם עם חרדות או בעיות קליניות אחרות לא יסבך את עצמו במחשבות וברגשי אשמה "מדוע החשיבה החיובית לא עוזרת לי", בעקבות האשכול הזה.

ariels

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אני לא מעבירה נושא
ולא מרפה
כי זה מפתיע אותי שבפורום חרדי קמה כזו התנגדות למשהו שגדולי ישראל בכל הדורות מחייבים אותו כחלק מעבודת השם של יהודי מאמין.

ולגבי " ניסיתי לחשוב טוב וזה לא עבד" יש כמה אפשרויות:

1. שזה נעשה מתוך רמה נמוכה של בטחון (ישנן 3 דרגות בבטחון) ואז יכול מאוד להיות שזה אכן לא עובד (בדרגה הנמוכה יותר נכנס עניין שכר ועונש - האם אני ראוי לחסד, או לא).

2. שזה נעשה בצורה שטחית, אבל החרדה בפנים הייתה יותר עמוקה, כלומר - הפחד שזה לא יסתדר היה חזק יותר מהבטחון שזה כן יסתדר ("אשר יגורתי יבוא לי")

3. שלקחתי על עצמי נושא שהוא "גדול עלי", קיוויתי למשהו שאני לא כלי לקבל (לדוגמה אדם שחי בעוני רב ומצפה לזכות בלוטו, אבל הוא עלול להשתגע מעודף השפע - עדיף שהוא לא יזכה, לטובתו)

4. אם אכן זה לא עבד, עדיין - השכר על בטחון בהשם הוא גדול מאוד ואותו לא מפסידים בכל מקרה.

אלה רק כמה תשובות על קצה המזלג

• תודה
Reactions: bbr

bekki

משתמש מקצוען
נכתב ע"י ariels;1309017:
אני לא מעבירה נושא
ולא מרפה
כי זה מפתיע אותי שבפורום חרדי קמה כזו התנגדות למשהו שגדולי ישראל בכל הדורות מחייבים אותו כחלק מעבודת השם של יהודי מאמין.

1. שזה נעשה מתוך רמה נמוכה של בטחון (ישנן 3 דרגות בבטחון) ואז יכול מאוד להיות שזה אכן לא עובד (בדרגה הנמוכה יותר נכנס עניין שכר ועונש - האם אני ראוי לחסד, או לא).

2. שזה נעשה בצורה שטחית, אבל החרדה בפנים הייתה יותר עמוקה, כלומר - הפחד שזה לא יסתדר היה חזק יותר מהבטחון שזה כן יסתדר ("אשר יגורתי יבוא לי")

3. שלקחתי על עצמי נושא שהוא "גדול עלי", קיוויתי למשהו שאני לא כלי לקבל (לדוגמה אדם שחי בעוני רב ומצפה לזכות בלוטו, אבל הוא עלול להשתגע מעודף השפע - עדיף שהוא לא יזכה, לטובתו)

4. אם אכן זה לא עבד, עדיין - השכר על בטחון בהשם הוא גדול מאוד ואותו לא מפסידים בכל מקרה.

לא ברור לי למה ההסתכלות שלך עלינו[ חסרי ההבנה בנפש] לא חיובית מספיק ..
לא אבחנתי רמת חרדה אצל הגברת
לא אבחנת רמת אמונה ובטחון של הגברת.

לא נתפסנו לשולי דברייך לעניין הפנייה לטיפול מקצועי
לא נתפסת לחלק הרלוונטי של תגובתנו בנושא 'משוואת -חרדות- מחסור בביטחון'
אגב ליצנות רפואית- היא הוכחה יותר ויותר כמסייעת ונכנסת לכל בית חולים כיום.אבל שימי לב, אף לא הנהלת בית חולים אחד החליטה לשים קץ לתרופות/ חמצן/ טיפולים למיניהם ל"ע וכו'. מסקנה?!
השורות האחרונות על הביטחון נשמעות חזקות, אשמח לשמוע פרטים על הסדנא הקרובה

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
נכתב ע"י ariels;1309017:
אני לא מעבירה נושא
ולא מרפה

אם התכוונת אלי-אני באה ממשפחה שזוהי דרך החיים, עליה גדלתי.

יש מקומות בהם כשהקב"ה גוזר, אין מה לעשות, פה יש את הקטע של האמונה פה אני מועמדת בנסיון, ולדעתי עמדתי בנסיון, והנסיון היה ע-נ-ק, קיבלתי אותו, עם כל הקושי, בחיוך בשמחה ומתוך ידיעה ברורה, שאם הקב"ה בחר בי, לעמוד בניסיון כ"כ קשה, סימן שאני מסוגלת לעמוד בו.

מה לעשות לפעמים החשיבה החיובית לא יכולה לשנות גזרות מלמעלה, מה שאני צריכה לעבור, צער שאני צריכה לעבור, אעבור אותו, יחד עם חשיבה חיובית.

אה, הלאה במשך התקופה שלאחר הניתוח, משום שאיבדתי המון דם, אמרו לי שאעבור בדיקות דם, כדי לוודא שההמוגלובין והברזל עלו.

שוב החשיבה החיובית,אמרתי לעצמי כל הזמן "שושיה, התחזקת, הבראת, הכל ב"ה תקין הגוף פועל כשורה... אין לך שום דבר, הכל כבר בסדר ואפשר לחזור לשיגרה הרגילה, וזה מה שבאמת עשיתי, למרות כל מה שאמרו האחרים, שאני חיוורת ושקופה ושלא אתאמץ.

לא עבר חודש, ישבתי בעבודה ונתקפתי בכאבי ראש הזויים, לא יכולתי לסובב את הראש או לחשוב, בהתחלה חשבתי שזה מיגרנה שהגוף שלי פולט את כל הלחץ של התקופה האחרונה.

הייתי באה הביתה מהעבודה לוקחת שני אופטלגינים ושוכבת במיטה במשך שעות עד שכאב הראש קצת התפוגג ויכולתי להוזיז את הראש.

יום אחד עלה בדעתי לערוך ספירת דם...
ומה שגיליתי...
הברזל היה-30 כשהמינימום בין 60-130
ההמוגלובין היה-8 כשאשה שהיא לא ב"מצב" אמור להיות בין 12-13.

לכל אחד מתאימה שיטה שונה, לי למשל רפלקסולוגיה מאוד מאוד מועילה בתור טיפול תומך לא בתור עיקר.

בהצלחה.

ariels

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
שושיה, אין לי ספק שעמדת בנסיון ענק,
וזה שעשית זאת בשמחה זה עוד יותר חשוב
ועדיין
יש פה בלבול מושגים בין אמונה לבטחון ("יש המאמין ואינו בוטח") ובין גזרה ונסיון
אלה דברים שונים, שקשורים זה לזה, אבל בעבודת השם הם דורשים עבודה מסוג שונה.
ובנוסף - המחשבה שחשיבה חיובית לא יכולה לשנות מציאות,
זה סותר לא מעט סיפורים בתורה, נביאים, כתובים, וכן לאורך כל הדורות.

זה בסדר שיש בלבול מושגים
כי זה לא נושא שמלמדים אותו במוסדות החינוך, וגם בישיבות אולי נוגעים בו מעט, אבל לא באופן מעשי ו"תכל'ס" לחיים.

לגבי החלק האחרון עם הברזל -
חובת הבטחון וחובת ההשתדלות לא סותרים, הם תמיד הולכים יד ביד.
יש מציאות אצל צדיקים וגדולי עולם שהבטחון שלהם מושלם והצורך שלהם בהשתדלות על פי טבע הוא מזערי, יש סיפורים כאלה.
אבל אצל אנשים כערכנו בהחלט צריך כלים בדרך הטבע.
("וברכתיך בכל אשר תעשה" - אנחנו חיים בעולם המעשה, והדרך להתברך היא בהחלט ע"י עשיית כלים, בין אם ברפואה, פרנסה, חינוך - או כל תחום אחר)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיג

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ עַבְדֵי יי הַלְלוּ אֶת שֵׁם יי:ב יְהִי שֵׁם יי מְבֹרָךְ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:ג מִמִּזְרַח שֶׁמֶשׁ עַד מְבוֹאוֹ מְהֻלָּל שֵׁם יי:ד רָם עַל כָּל גּוֹיִם יי עַל הַשָּׁמַיִם כְּבוֹדוֹ:ה מִי כַּיהוָה אֱלֹהֵינוּ הַמַּגְבִּיהִי לָשָׁבֶת:ו הַמַּשְׁפִּילִי לִרְאוֹת בַּשָּׁמַיִם וּבָאָרֶץ:ז מְקִימִי מֵעָפָר דָּל מֵאַשְׁפֹּת יָרִים אֶבְיוֹן:ח לְהוֹשִׁיבִי עִם נְדִיבִים עִם נְדִיבֵי עַמּוֹ:ט מוֹשִׁיבִי עֲקֶרֶת הַבַּיִת אֵם הַבָּנִים שְׂמֵחָה הַלְלוּיָהּ:
נקרא  9  פעמים

לוח מודעות

למעלה