התייעצות הפורום להגנת הצרכן החרדי

מצב
הנושא נעול.

ניק 109814

משתמש פעיל
ולא הייתם קונים אף פעם מוצרים של אסם, עלית, שטראוס, תנובה, וכו' וכו'.
לא ראיתי אף פעם פרסומת של חברת מקורות על מים (וגם על לחם פרוס וביש זה נמכר ב5 ש"ח ובלי שלט לע"נ ר' ישעיה בר משה), מזון עתיר שומנים וסוכר צריך לפרסם.
וכן על זה הדרך בהשקעות, גם בתי ההשקעות הגדולים ביותר משקיעים הרבה כסף בפרסומות, כי כפי שהסברתי פרסום ושיווק הם מוצר שפשוט מגדיל מכירות, ואני לא שמעתי על מישהו אחד שטוען שלהשקיע באלטשולר שחם/ הראל / מיטב וכו' זה נוכלות וכדו'.
זה לא מוצר גרוע, אבל יש מוצרים יותר טובים כמו לדוגמה
האפשרות הזולה ביותר: חשבון השקעות .
אבל בשביל זה צריך נטו של 20K ש"ח
ולכן , אם החסכון של 1000 שח בחודש יציב, אפשר לחשוב על הלוואה קטנה של 20K (נניח מקרן הוכשטיין) ולהתחיל להשקיע ובחודשים הראשונים להחזיר את ההלוואה.
הקרנות של בלאקרוק מאושרות לפי מדיניות העדה ותשואה כהלכה.
דמי הניהול - 0.1% בערך , תלוי בסכום שנחסך.

אפשרות יותר יקרה - קופ"ג להשקעה, דמי ניהול 0.5% , בכל פרמטר יותר זול חשבון השקעות.

נערך לאחרונה ב:

ניק 109814

משתמש פעיל
מעניין מאוד. תביאי דוגמאות.
לי יש ניסיון הפוך. על אנשים שהשקיעו בלי לשתף ונפלו ואנשים ששיתפו חברים וניצלו ברגע האחרון.
גם ר' מנדל שפרן בהמלצות מזכיר שכדאי להתייעץ ידיד מבין עניין שאין לו אינטרס.
לטעמי זה יכול מאוד להועיל כנגד כל הנוכלויות האלו.
למשל תנסה לחשוב מה היו תגובות של בני משפחה סטנדרטית לפני 7 שנים כשמישהו היה בא ואומר שהוא רוצה להשקיע בקרן מחקה.
אפשר לקרוא את התגובות הראשונות פה בפורום כשרק הבאתי את זה לפה, כדי להבין את זה.

הדגש הוא על להתייעץ עם "ידיד מבין עניין שאין לו אינטרס".
אבל לא עם אנשים שלא מבינים ו/או שיש להם כן אינטרסים זרים.
בתור כאלה שמייעצים לאחרים אתם בטוחים שתמיד זו העצה הכי טובה ונכונה?
שואל את השאלה בתור אחד שגם מייעץ לאנשים, אבל אני ממש לא שלם עם זה, כי לכולנו יש אינטרסים, ולפעמים לא שמים לב לזה כמו תגמול מהבית השקעות או מהסוכן וכו'.

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
שואל את השאלה בתור אחד שגם מייעץ לאנשים, אבל אני ממש לא שלם עם זה, כי לכולנו יש אינטרסים, ולפעמים לא שמים לב לזה כמו תגמול מהבית השקעות או מהסוכן וכו'.
אם יש לך אינטרס כזה אתה צריך לומר אותו ללקוח.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
בתור כאלה שמייעצים לאחרים אתם בטוחים שתמיד זו העצה הכי טובה ונכונה?
אני לא מייעצת לאף אחד!!
מי שיש לו גם אינטרסים זרים כאלו, אני בפירוש מדגישה תמיד שלא כדאי להתייעץ איתו!!
אני בפירוש לא מקבלת שום תגמול מאף גוף או אדם בצורה כזאת!!

ניק 109814

משתמש פעיל
אם יש לך אינטרס כזה אתה צריך לומר אותו ללקוח.
מקפיד לומר את זה,
אבל הבעיה שאנשים מקשיבים לי בלי להבין (הם סומכים עלי בעיניים עצומות מהיכרות אישית), וזה מאוד מתסכל, שכמה שמנסים להסביר להם הם לא קולטים את העניין.

ניק 109814

משתמש פעיל
אני לא מייעצת לאף אחד!!
אפשר לקרוא לזה איך שרוצים עזרה פרטנית ויעוץ בעיני זה אותו דבר.

מי שיש לו גם אינטרסים זרים כאלו, אני בפירוש מדגישה תמיד שלא כדאי להתייעץ איתו!!
אני בפירוש לא מקבלת שום תגמול מאף גוף או אדם בצורה כזאת!!
אתם לא נותנים לאף אחד קישור של חבר מביא חבר מהבית השקעות שלכם?

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אתם לא נותנים לאף אחד קישור של חבר מביא חבר מהבית השקעות שלכם?
ממש ממש לא!!!
וכל הצעה שמציעים לי בסגנון אני דוחה בשתי ידיים. [והיו הרבה]

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
מקפיד לומר את זה,
אבל הבעיה שאנשים מקשיבים לי בלי להבין (הם סומכים עלי בעיניים עצומות מהיכרות אישית), וזה מאוד מתסכל, שכמה שמנסים להסביר להם הם לא קולטים את העניין.
מה הם לא קולטים?
אמרת, וזה עניין אישי שלהם להחליט לסמוך עליך.

קול מבשר

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
כבר הרבה שנים אני רוצה לגבש פורום של מומחים שתפקידם לאשר השקעות ברמה של אישור שההשקעה אינה נוכלות/פיקציה/רמאות/פונזי/ פרימדה ועוד, אך לא ברמה של טיב ההשקעה והסיכויים, כלומר שיקום גוף שלא יגיד זה השקעה רעה [נכנס לסיבוכים משפטיים ועוד] וכן לא יאמר זו השקעה טובה [מי ערב לך שאכן היא תצליח ועוד] אלא רק יתן אישור מי לא רע כלומר השקעה זו אינה נוכלות וכו'.
אולי בעזרת החברים כאן בפרוג יקום גוף כזה שכל ההשקעה תצריך לקבל את חותמת האמינות הבסיסית שלו.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
כבר הרבה שנים אני רוצה לגבש פורום של מומחים שתפקידם לאשר השקעות ברמה של אישור שההשקעה אינה נוכלות/פיקציה/רמאות/פונזי/ פרימדה ועוד, אך לא ברמה של טיב ההשקעה והסיכויים, כלומר שיקום גוף שלא יגיד זה השקעה רעה [נכנס לסיבוכים משפטיים ועוד] וכן לא יאמר זו השקעה טובה [מי ערב לך שאכן היא תצליח ועוד] אלא רק יתן אישור מי לא רע כלומר השקעה זו אינה נוכלות וכו'.
אולי בעזרת החברים כאן בפרוג יקום גוף כזה שכל ההשקעה תצריך לקבל את חותמת האמינות הבסיסית שלו.
זה יהיה מאד מורכב!!
אם החותמת תהיה מגוף אמין, אז היא תהיה שווה הרבה מאד כסף לכל ההשקעות השונות, ומכיוון שכך האחראיים שם יהיו נתונים ללחצים חזקים מכל מיני גופים כאלו ואחרים שיש להם הרבה כסף והרבה יכולת השפעה, ומי ערב לנו שאותם אחראיים לא יתפתו לאיזה טובת הנאה בדרך ישירה או עקיפה וכדו'?
ואם זה לא יכנס מספיק חזק לציבור, אז גם אף אחד לא יבקש את החותמת שלהם ולכן גם לא ממש יסמכו עליהם.

בקיצור יידרש גם לשווק את הגוף הזה בצורה חזקה, וגם שהאחראיים יהיו אמינים מאד בלי שום פקפוק, ובנוסף לזה שיהיו מומחים בהשקעות וידעו לבדוק ולנתח היטב השקעות מכל הסוגים, ולא לאשר או לפסול רק בגלל חוסר התמצאות וכדו'.

בקיצור, אני לא רוצה לייאש, אבל זה נראה פרויקט מאד גדול.

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
רעיון טוב
אבל על פניו נראה נאיבי מדי.
אם זה יהיה פורום עם השפעה רחבה, יהיה אינטרס להשתלט עליו. ואם לבעל האינטרס יש מספיק כסף (ויש לו) ההשתלטות לא תהיה קשה

משושי

משתמש פעיל
אני לא ממש מסכימה עם זה.

זה נכון שממש כדאי להתייעץ ולשתף ולשמוע חווות דעת נוספות, אבל צריך לדעת שהמשפחה והחברים זה לא דווקא האנשים להתייעץ איתם, ולפעמים הם אך ורק מזיקים!!
ואני יכולה להביא לכך הרבה מאד דוגמאות.

ולכן ההמלצה היא שלפני השקעה משמעותית, או עסקה גדולה וכדו', להתייעץ אך ורק עם בעלי מקצוע בלתי תלויים שלא קשורים לא למשקיע ולא להשקעה, וידעו לתת לכם ייעוץ ניטרלי.
וגם פורום פרוג הוא לא ממש המקום להתייעצות, [בכל אופן לא כתחליף למישהו מקצועי] גם פה יש הרבה אנשים שעשו טעויות רציניות בגלל תגובות כאלו ואחרות בפורום
איך אפשר לדעת על יועץ ישר לא נגוע, נראה לי שזה לא אפשרי
האפשרות היחידה היא להשקיע זמן וללמוד את הנושא טוב
לא כדאי להשקיע בלי להבין
אנשים לא מוכנים להשקיע מאמץ אפי' שזה ישפיע להם על החיים משמעותית
אולי עדיף להשקיע בלי ללמוד מאשר לא להשקיע אבל תדע שאתה בסיכון
גם אם למדת אפשר להתייעץ אם איש מקצוע אבל תבין מה הוא אומר ואם יש לו אינטרס
למי ששמע את השיחה של הרב ברוורמן הוא דווקא תומך בלהתייעץ עם המשפחה וחברים, אבל לא עם אחד עם כמה.
וההסבר פשוט מאוד, בדרך כלל ההונאות וההשקעות על גבול ההונאה בנויים על התלהבות של המשקיע, ומצליחים לטשטש לו את המוח מהחלום על מיליונים שהוא הולך לעשות, כשמתייעצים עם כמה חברים ומשפחה, הם יש להם את היכולות לבחון את הדברים בלי החלומות על המיליונים, בנוסף לכך שכל אחד יש קצת ידע וסיפורים שהוא שמע, כך שזה לבד מספיק בשביל למנוע את רוב רובם של ההשקעות הכושלות הללו. לא כל פעם צריך ללכת לאיש מקצוע (גם אם יש אנשי מקצוע שזה הפרנסה שלהם....) לפעמים ורוב הפעמים השכל הישר מספיק, רק צריך לוודא שהוא ישר, ובשביל זה מתייעצים.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
למי ששמע את השיחה של הרב ברוורמן הוא דווקא תומך בלהתייעץ עם המשפחה וחברים, אבל לא עם אחד עם כמה.
וההסבר פשוט מאוד, בדרך כלל ההונאות וההשקעות על גבול ההונאה בנויים על התלהבות של המשקיע, ומצליחים לטשטש לו את המוח מהחלום על מיליונים שהוא הולך לעשות, כשמתייעצים עם כמה חברים ומשפחה, הם יש להם את היכולות לבחון את הדברים בלי החלומות על המיליונים, בנוסף לכך שכל אחד יש קצת ידע וסיפורים שהוא שמע, כך שזה לבד מספיק בשביל למנוע את רוב רובם של ההשקעות הכושלות הללו. לא כל פעם צריך ללכת לאיש מקצוע (גם אם יש אנשי מקצוע שזה הפרנסה שלהם....) לפעמים ורוב הפעמים השכל הישר מספיק, רק צריך לוודא שהוא ישר, ובשביל זה מתייעצים.
אכן בדר"כ הם מונעים את רוב הנוכלויות, אבל לפעמים לא, ודווקא בני משפחה וחברים שמעורבים גם רגשית עם אותו בן משפחה או חבר, יש להם מבחינה מסוימת גם נטייה להגיד לו את מה שהוא רוצה לשמוע.
ובהרבה מקרים הם מונעים גם השקעות טובות מאד. [שאמנם אם המטרה למנוע כל השקעה, ועל הדרך גם נוכלויות, אז אכן זה יכול יותר לעזור, אבל אם המטרה היא כן להשקיע רק בהשקעה טובה, בני משפחה הם לא תמיד הכתובת הנכונה]

כמובן עם כל הכבוד לרב ברוורמן, זו דעתי.

משושי

משתמש פעיל
אכן בדר"כ הם מונעים את רוב הנוכלויות, אבל לפעמים לא, ודווקא בני משפחה וחברים שמעורבים גם רגשית עם אותו בן משפחה או חבר, יש להם מבחינה מסוימת גם נטייה להגיד לו את מה שהוא רוצה לשמוע.
ובהרבה מקרים הם מונעים גם השקעות טובות מאד. [שאמנם אם המטרה למנוע כל השקעה, ועל הדרך גם נוכלויות, אז אכן זה יכול יותר לעזור, אבל אם המטרה היא כן להשקיע רק בהשקעה טובה, בני משפחה הם לא תמיד הכתובת הנכונה]

כמובן עם כל הכבוד לרב ברוורמן, זו דעתי.
בעולם בו אני חי כל מי שיתייעץ עם אבא שלו השווער שלו והרב שלו לא יפול, אני לא מכיר אפילו אבא אחד שינסה להדד את הרצונות של הבן שלו, כשהוא חושב שיש בזה משהו מסוכן. ובפרט אם מתייעצים עם כמה אנשים.

בנוסף אולי בני משפחה ימנעו השקעות טובות (וזה ממש אולי, כי בדרך השקעות טובות הם בטוחות כך שלא יהיה סיבה למנוע אותם, וגם אם יש בהם סיכון הוא מוגדר ומתומחר בצורה ברורה), אבל בני משפחה בוודאות ימנעו נפילות, כך שזה עדיין האופציה הכי טובה, לעומת מומחים שאין שום צורה לדעת מי משלם להם וכמה, והאם בכלל הם מומחים כדבריהם, ובקלות הם יכולים להרשים עם הפצצה של נתונים חוקים ומונחים כלכליים עם ובלי קשר.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
בעולם בו אני חי כל מי שיתייעץ עם אבא שלו השווער שלו והרב שלו לא יפול, אני לא מכיר אפילו אבא אחד שינסה להדד את הרצונות של הבן שלו, כשהוא חושב שיש בזה משהו מסוכן. ובפרט אם מתייעצים עם כמה אנשים.

בנוסף אולי בני משפחה ימנעו השקעות טובות (וזה ממש אולי, כי בדרך השקעות טובות הם בטוחות כך שלא יהיה סיבה למנוע אותם, וגם אם יש בהם סיכון הוא מוגדר ומתומחר בצורה ברורה), אבל בני משפחה בוודאות ימנעו נפילות, כך שזה עדיין האופציה הכי טובה, לעומת מומחים שאין שום צורה לדעת מי משלם להם וכמה, והאם בכלל הם מומחים כדבריהם, ובקלות הם יכולים להרשים עם הפצצה של נתונים חוקים ומונחים כלכליים עם ובלי קשר.
אני לא מכירה אף רב או מישהו שמבין בתחום שאומר שלא להתייעץ עם איש מקצוע מהתחום.
ואכן בהחלט כדאי לברר ולבדוק היטב עם מי מתייעצים? ומה האינטרסים שלו? ומי משלם לו? וכו'
ובשביל זה אני כותבת על כך כ"כ הרבה פה בפורום שלא כל מי שנקרא יועץ וכדו' כדאי באמת להתייעץ איתו.

חוחית

משתמש סופר מקצוען
זה לא מדויק.
ואני מתייחסת לזה כי זה לא פעם ראשונה שאני רואה שכותבים פה את הטעות הזאת.
וודאי
ונזכר בהונאת מיידוף...
קבוצות ואנשים חכמים מאד-נפלו והתרסקו.
אבל יש התנהלות בסיסית שמונעת אסון.

יעקב וייס

משתמש פעיל
איך אפשר לדעת על יועץ ישר לא נגוע, נראה לי שזה לא אפשרי
האפשרות היחידה היא להשקיע זמן וללמוד את הנושא טוב
לא כדאי להשקיע בלי להבין
אנשים לא מוכנים להשקיע מאמץ אפי' שזה ישפיע להם על החיים משמעותית
אולי עדיף להשקיע בלי ללמוד מאשר לא להשקיע אבל תדע שאתה בסיכון
גם אם למדת אפשר להתייעץ אם איש מקצוע אבל תבין מה הוא אומר ואם יש לו אינטרס
למה
אנשי מקצוע אמיתיים
הם מאד שמחים לעזור אפ' בחינם
צריך לבוא ספציפית לאנשים שמתעסקים בתחום
כשמציעים לי עיסקה נדלנ"ית אני תמיד הולך למתחרה
לעמת אותו עם נתונים , בחכמה אפשר להבין הכל ולקבל את כל הנתונים
ובמידה וקונים דירה על הנייר לבוא לשטח לדבר עם שכנים לוותר על יום עבודה
זה יכול לחסוך מאות אלפי שקלים
וכל מי שיושב רציני על הנושא מבין מהר מאד

שוק ההון לי אישית קשה מאד להשקיע
אפילו ששיחקתי על סכום נמוך כשנתיים
ואז השקעתי סכום גבוה
וקראתי כל ספר אפשרי כי היחידים שיכולים להרוויח בוודאות
זה אלו שמסוגלים באמת לא לצאת בזמני ירידות

עצה נוספת
במכירות יש כלל שאסור לתת לבן אדם זמן ארוך
להחליט כי ככה אנשים לא מחליטים לעולם
מצד שני עיסקה טובה תמיד ישנם קופצים רבים
לכן שווה תמיד להתקדם עם אופציה כתובה
במידה ו....לא יאשר יש אפשרות לצאת תוך 10 יום

מרשימה

משתמש סופר מקצוען
פרסומות הם גם לא מעידות שמדובר במשהו לא טוב.
אני חושבת שפרסומות בלי פרופורציה לגודל הגוף המפרסם הן חשודות.
איזו חברה אלמונית שאף אחד לא שמע עליה עד היום, שפתאום מתחילה לפרסם כל שבוע מודעות על עמוד שלם בכל העיתונים, ולמרוח את כל לוחות המודעות ברחובות, עם הצעות משתלמות ממש, משהו לא מריח טוב.
זה לא דומה לגוף גדול ומוכר שמפרסם את עצמו.
למרות שגם בגופים הגדולים לעיתים קרובות המוצרים שמפרסמים הם דווקא הפחות משתלמים למשקיע.

מצב
הנושא נעול.
החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמו

א הַלְלוּיָהּ הַלְלִי נַפְשִׁי אֶת יְהוָה:ב אֲהַלְלָה יְהוָה בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:ג אַל תִּבְטְחוּ בִנְדִיבִים בְּבֶן אָדָם שֶׁאֵין לוֹ תְשׁוּעָה:ד תֵּצֵא רוּחוֹ יָשֻׁב לְאַדְמָתוֹ בַּיּוֹם הַהוּא אָבְדוּ עֶשְׁתֹּנֹתָיו:ה אַשְׁרֵי שֶׁאֵל יַעֲקֹב בְּעֶזְרוֹ שִׂבְרוֹ עַל יְהוָה אֱלֹהָיו:ו עֹשֶׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ אֶת הַיָּם וְאֶת כָּל אֲשֶׁר בָּם הַשֹּׁמֵר אֱמֶת לְעוֹלָם:ז עֹשֶׂה מִשְׁפָּט לָעֲשׁוּקִים נֹתֵן לֶחֶם לָרְעֵבִים יְהוָה מַתִּיר אֲסוּרִים:ח יְהוָה פֹּקֵחַ עִוְרִים יְהוָה זֹקֵף כְּפוּפִים יְהוָה אֹהֵב צַדִּיקִים:ט יְהוָה שֹׁמֵר אֶת גֵּרִים יָתוֹם וְאַלְמָנָה יְעוֹדֵד וְדֶרֶךְ רְשָׁעִים יְעַוֵּת:י יִמְלֹךְ יְהוָה לְעוֹלָם אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן לְדֹר וָדֹר הַלְלוּיָהּ:
נקרא  21  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה