התייעצות הפורום להגנת הצרכן החרדי

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
יש כאן לענ"ד עקרון יותר מרכזי.
לא לעשות דברים לבד.

להתייעץ ולשתף!
ולהקשיב לסביבה.

כל
נושא משמעותי כדאי לאדם להתייעץ ולשתף.
להתייעץ זה לא אומר שהוא חייב לקבל את העצה אלא לשמוע עוד דעות.
אתה רוצה לקנות דירה ?
קח איתך ידיד או בן-משפחה.
לפעמים הבן-זוג הוא לא מספיק מבחוץ, כדי שיוכל לייעץ.

עדיף לשתף בני משפחה כי הם מכירים אותך והם יצעקו אם לדעתם אתה עושה טעות.

ישנם נושאים שכדאי להתייעץ אם מישהו זר מבחוץ.

אבל לא ללכת ולעשות דברים משמעותיים לבד ובסוד.

ויש כאן נושא מרכזי גאווה...
אדם צריך להפנים שהוא יכול לטעות...

לכן בכל תחום אם הסביבה שלך מעירה לך משהו שוב ושוב, אז אולי הם צודקים?

כמה וכמה מקרים ונושאים שאדם טעה במשהו והסביבה צעקה והעירה שוב ושוב והוא לא קיבל.
בסוף היה מאוחר מידי...

גאווה וענווה, היא עבודת חיים.

======
לא נכנסתי לנושא של שאלת רב/אדמו"ר/ת"ח.
רק להתייעצות ושיתוף משפחה וחברים.
אני לא ממש מסכימה עם זה.

זה נכון שממש כדאי להתייעץ ולשתף ולשמוע חווות דעת נוספות, אבל צריך לדעת שהמשפחה והחברים זה לא דווקא האנשים להתייעץ איתם, ולפעמים הם אך ורק מזיקים!!
ואני יכולה להביא לכך הרבה מאד דוגמאות.

ולכן ההמלצה היא שלפני השקעה משמעותית, או עסקה גדולה וכדו', להתייעץ אך ורק עם בעלי מקצוע בלתי תלויים שלא קשורים לא למשקיע ולא להשקעה, וידעו לתת לכם ייעוץ ניטרלי.
וגם פורום פרוג הוא לא ממש המקום להתייעצות, [בכל אופן לא כתחליף למישהו מקצועי] גם פה יש הרבה אנשים שעשו טעויות רציניות בגלל תגובות כאלו ואחרות בפורום.

משתדל להיות יהודי טו

משתמש פעיל
איור וציור מקצועי
אני לא ממש מסכימה עם זה.

זה נכון שממש כדאי להתייעץ ולשתף ולשמוע חווות דעת נוספות, אבל צריך לדעת שהמשפחה והחברים זה לא דווקא האנשים להתייעץ איתם, ולפעמים הם אך ורק מזיקים!!
ואני יכולה להביא לכך מאד דוגמאות.

ולכן ההמלצה היא שלפני השקעה משמעותית, או עסקה גדולה וכדו', להתייעץ אך ורק עם בעלי מקצוע בלתי תלויים שלא קשורים לא למשקיע ולא להשקעה, וידעו לתת לכם ייעוץ ניטרלי.
וגם פורום פרוג הוא לא ממש המקום להתייעצות, [בכל אופן לא כתחליף למישהו מקצועי] גם פה יש הרבה אנשים שעשו טעויות רציניות בגלל תגובות כאלו ואחרות בפורום.
ואיפה מוצאים את אותם אנשי מקצוע אמינים באמת?

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
ואיפה מוצאים את אותם אנשי מקצוע אמינים באמת?
תלוי באיזה סוג איש מקצוע מדובר.
לפעמים זה רו"ח, לפעמים עו"ד, ולפעמים יועץ השקעות, וכו', יש כבעלי מקצוע שקל למצוא, ויש כאלו שזה אכן יותר מורכב, אבל עדיין תמיד אפשר למצוא את הבעלי מקצוע לזה.

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
אני לא ממש מסכימה עם זה.

זה בכלל לא סותר, אלא משלים זה את זה.

התייעצות עם איש מקצוע היא קריטית.
ולא פחות חשוב זה לא ללכת בסוד ולבד, אלא להקשיב לסביבה ולהערות שלה.
או לשמוע דעה של מישהו זר מבחוץ.

להקשיב זה אומר להקשיב באמת וברצינות, אבל לא חייבים לקבל.

חוחית

משתמש סופר מקצוען
תלוי באיזה סוג איש מקצוע מדובר.
לפעמים זה רו"ח, לפעמים עו"ד, ולפעמים יועץ השקעות, וכו', יש כבעלי מקצוע שקל למצוא, ויש כאלו שזה אכן יותר מורכב, אבל עדיין תמיד אפשר למצוא את הבעלי מקצוע לזה.
וגם אחרי התיעצות איתם-אפשר ליפול.
תמיד צריך ס"ד.

אבל-עלינו מוטלת חובת ההשתדלות.
בנ"א הולך להשקיע סכומים שהוא מעולם לא הרוויח (!!!!)
והוא גם לא מתכנן לעבוד כדי להרויח אותם.
לוקח הלוואה ונכנס לעסקה???

זה חיב להיות אדם ללא ערך והבנה של כסף.

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
אבל צריך לדעת שהמשפחה והחברים זה לא דווקא האנשים להתייעץ איתם, ולפעמים הם אך ורק מזיקים!!
מעניין מאוד. תביאי דוגמאות.
לי יש ניסיון הפוך. על אנשים שהשקיעו בלי לשתף ונפלו ואנשים ששיתפו חברים וניצלו ברגע האחרון.
גם ר' מנדל שפרן בהמלצות מזכיר שכדאי להתייעץ ידיד מבין עניין שאין לו אינטרס.
לטעמי זה יכול מאוד להועיל כנגד כל הנוכלויות האלו.

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
לי יש ניסיון הפוך. על אנשים שהשקיעו בלי לשתף ונפלו ואנשים ששיתפו חברים וניצלו ברגע האחרון.
לטעמי זה יכול מאוד להועיל כנגד כל הנוכלויות האלו.
זה פשוט מאוד תלוי.
אני חושב שזה מעולה להתייעץ עם המשפחה, אבל לא צריך להיות קו-קו. גם בתוך המשפחה צריך לסנן לפעמים
אם יש לך במשפחה בן אדם עם אנרגיות נמוכות שבעצמו לא עשה שום מהלך מוצלח בחיים שלו - אל תופתע אם הוא יגיד לך שהמקום הכי בטוח לכסף זה תחת לבלטה.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
למשל תנסה לחשוב מה היו תגובות של בני משפחה סטנדרטית לפני 7 שנים כשמישהו היה בא ואומר שהוא רוצה להשקיע בקרן מחקה.
אפשר לקרוא את התגובות הראשונות פה בפורום כשרק הבאתי את זה לפה, כדי להבין את זה.

על אנשים שהשקיעו בלי לשתף ונפלו ואנשים ששיתפו חברים וניצלו ברגע האחרון.
הדגש הוא על להתייעץ עם "ידיד מבין עניין שאין לו אינטרס".
אבל לא עם אנשים שלא מבינים ו/או שיש להם כן אינטרסים זרים.

GBSA

משתמש סופר מקצוען
חשוב להדגיש,
שהדבר הכי מטעה בהרבה מהשקעות האלו,
שיש כאלו שעשו דברים דומים והצליח להם
,

למשל אפי' השקעה אקטיבית - רוב הציבור יפסיד את כספו מהר מאוד, אבל יש כאלו שהצליחו ומצליחים,
ובן אדם תמיד מדמיין שהוא יהיה מאילו שיצליחו.
זה כ"כ מפתה, אז הרגש מטעה.
אותו דבר בהשקעה בקרקע שלא הופשרה לבנייה, יש מקומות שזה הצליח, ויש הרבה מקומות שלא, והאדם הפשוט לא יודע לבדוק ולהבחין.
ואותו דבר בפינוי בינוי, ועוד ועוד.
כמעט בכל דבר יש מכלול פרטים שחייבים לשים לב לכולם כדי לדעת אם ישתלם או לא (אם בכלל אפשר לדעת..)
(ואני לא מדבר על מקומות שההשקעה היא ממש באוויר שזה... נו.. מה אפשר לומר..)

נקודה נוספת, אינו דומה איש עסקים שיש לו בצד הרבה ואת ההרבה הזה הוא מחלק בין כמה וכמה השקעות שחלקם בסיכון נמוך וחלקם בסיכון יותר גבוה ובחלקם הוא מפסיד ובחלקם מרוויח וזה משתלם לו בסופו של דבר. וזה שפלוני השקיע במקום מסוים לא אומר שזה נכון להשקיע שם. לאדם הפשוט את הפריווילגיה להשקיע בכל מקום שאיש עסקים משקיע.

ובאשר לדיון שהתנהל בין @מקצועי בלבד ל @השקעות R הון אינני רוצה להכניס ראשי בין אריות.
אבל הדוג' שמקצועי בלבד הביאה זה שאנשים אמרו לא להשקיע בדבר שהיה שווה להשקיע, וזה נכון במציאות, וגם היום שהמודעות להשקעה פאסיבית במדדים עלתה, עדיין הרבה אנשים שישמעו שאתה משקיע כסף יגידו לך שאתה שם את כספך על קרן הצבי, וזה מחוסר ידיעה בסיסית.
השאלה היא אם עדיף שלא תרוויח - כי יהיו אנשים שיפחידו אותך מכל דבר, מאשר שלא תפסיד - אם אין לך מבין עניין שאתה סומך עליו להתייעץ איתו.
שאלה..

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
למשל תנסה לחשוב מה היו תגובות של בני משפחה סטנדרטית לפני 7 שנים כשמישהו היה בא ואומר שהוא רוצה להשקיע בקרן מחקה.
אפשר לקרוא את התגובות הראשונות פה בפורום כשרק הבאתי את זה לפה, כדי להבין את זה.

הדגש הוא על להתייעץ עם "ידיד מבין עניין שאין לו אינטרס".
אבל לא עם אנשים שלא מבינים ו/או שיש להם כן אינטרסים זרים.
הצלחה היא אחד המדדים לנכונות החלטה.
ישנם החלטות שגויות שהצליחו [שנגזר על האדם עשירות אז אפילו אם הוא יעשה החלטות שגויות הוא יתעשר...].
זה לא אומר שהאדם פעל נכון.

קניית כרטיס לוטו היא החלטה שגויה [סיכוי אפסי], יש שקנו וזכו...
======
צריך שני סוגי התייעצויות.
א. איש מקצוע בתחום.
ב. איש נבון וחכם [שאינו איש מקצוע בתחום] שאין לו אינטרס והוא מכיר את האדם הזה ספציפי עם כל המכלול הנתונים.

אלו שתי סוגים של התייעצות ואחד משלים את השני.
התייעצות כשמה כן היא, האדם חייב להחליט בעצמו.

=====================
אחד מגדולי הדור הקודם אמר פעם לאחד שביקש ממנו עצה.
שאלה זו תתייעץ עם חברים שלך ולא עם רב...

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
עצות בטוחות לעסקים מאת הגאון רבי מנחם מנדל שפרן

.1 אם אמרו לך "אל תגיד לאף אחד" או "זה סוד" - ברח מיד מהעסקה.
.2 כל ההבטחות בנוסח "רווחים בטוחים," "אפס סיכונים," הן במקרה הטוב דמיונות.
3 הבטחות על "רווחים גדולים" הם דמיונות או רמאות (דברים כאלו יכולים להתרחש רק בעסקאות סמים
או נשק ולשם כך הם לא צריכים אותך.)
.4 זכור, הרוצה לשקר ירחיק הצעתו (מברכים את בעה"ב שיהיו נכסיו קרובים לעיר.)
.5 השקעות המוצעות בעיתונים בפיתויי פרסומות או מודעות קטנות, מדורגות מחשודות מאוד ועד וודאי
רמאות.

.6 אם מצאת סתירה. חור או טיוח בדבריו של מציע העסקה או משפט בנוסח "אתה לא תבין," הוא רמאי.
.7 אף פעם אל תשקיע אצל אברך צעיר בשנות העשרים.

.8 גם סוחר ידוע שפתאום מציע השקעות כנראה נקלע לקשיים ומנצל את הרקורד והשם שלו.

.9 לעולם תברח ממטאור פתאומי שמתחיל לתת סכומים גדולים לצדקה או נוסע ברכב יוקרתי.
.10אם מעורב בעסקה אפילו אדם אחד מפוקפק, לא משנה באיזו צורה, ברח ממנה מיד. אל תחשוב
שתרוויח יחד עמו מאיזה רמאות, מעילה או גניבה. הוא יגנוב אותך.

.11מי שצריך להגיע למשקיעים קטנים כמוך, הוא בקשיים.
.12גם אם אחרים כבר הרוויחו ממנו, זו עדיין "ההשקעה שלו" או בתהליך ההסתבכות שלו.

.13אם יש טעויות בחוזה בכתיב או בכללי הכתיבה (גם זניחות) באנגלית, אין צורך לחקור יותר.

.14אין השקעה בלי מסמכים, אין תורה שבעל פה בעסקים.
.15אל תחתום עסקה בלי עורך דין אמין מטעמך ולא עו"ד שהוא מציע. לא כל עו"ד מבין ויודע מה לבדוק.

.16לעולם אל תחתום לפני שיעברו כמה ימים אפילו אם "העסקה בוודאי תברח לך." לפחות הכסף ישאר
אצלך.
.17אל תעשה עסקה שאשתך שוללת אותה.

.18אף פעם אל תעשה שום עסקה בלי להתייעץ עם מבין בעניין שאין לו אינטרסים: רב, רבי, ידיד טוב
(הוא בוודאי יפסול בצדק 90 אחוז מההצעות)

.19אם רבך שלל עם נימוק, אין הנימוק צריך להיות נכון, עצם השלילה הוא הנכון (לא תמיד הוא יכול להגיד
לך את הנימוק האמיתי)

.20סוחרים (משחקים, מהמרים) במניות בבורסה - התרחק מהם בכל מישור שהוא.

.21אנשים עם "מידע פנימי" על "מניה פלונית" שבויים באמונות מוטעות. אם זה נכון, אינם צריכים אותו ואותך.

22 חשב אם יכול להיות: בהשקעה של 20 אלף דולר שלך. עד שהכסף מגיע ליעד, דרך הסוכן וסוכן המשנה וכו,' נשארים עשרת אלפים דולר לעצם ההשקעה. אם הצפי הוא 100 אחוז, כלומר 40 אלף
דולר, הוא להרוויח 400 אחוז (שכן לעסק הגיע רק 10 אלפים דולר.) כל זה אחרי מיסים 40( 35- אחוז,)
היטלים, החלפות מטבע, הוצאות ניהול משרד, רו"ח, עורכי דין ורווחים ש'הסוחר הגדול' צריך להרוויח.
כלומר בלא פחות מ- 800 אחוז.

האם זה יכול להיות ?

קבצים מצורפים

• עצות-בטוחות-לעסקים-מאת-הגאון-רבי-מנחם-מנדל-שפרן.pdf
    KB 501.4 · צפיות: 44

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
כואב מאוד שנפילות של הרבה אנשים במגזר החרדי מתרחשות בגלל בצע הכסף של עיתונים וערוצי רדיו שמפרסמים נוכלויות ביודעין עבור בצע כסף
צריכים לקום רבנים ולהיאבק בתופעה הזו

חוחית

משתמש סופר מקצוען
כואב מאוד שנפילות של הרבה אנשים במגזר החרדי מתרחשות בגלל בצע הכסף של עיתונים וערוצי רדיו שמפרסמים נוכלויות ביודעין עבור בצע כסף
כואב מאד שאנשים במגזר החרדי חושבים שכל מה שמתפרסם בעיתון זה אמת.
זה הכאב האמיתי.
מגדלים דורות של נאיבייים שלא יודעים בין ימינם לשמאלם.

סלום

משתמש פעיל
איך אפשר לדעת על יועץ ישר לא נגוע, נראה לי שזה לא אפשרי
האפשרות היחידה היא להשקיע זמן וללמוד את הנושא טוב
לא כדאי להשקיע בלי להבין
אנשים לא מוכנים להשקיע מאמץ אפי' שזה ישפיע להם על החיים משמעותית
אולי עדיף להשקיע בלי ללמוד מאשר לא להשקיע אבל תדע שאתה בסיכון
גם אם למדת אפשר להתייעץ אם איש מקצוע אבל תבין מה הוא אומר ואם יש לו אינטרס

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אולי כאן הבעיה? שמצפים מהרבנים להיות רשות להגנת הצרכן, עובדת סוציאלית, פסיכולוג, יועץ זוגי/רפואי/השקעות/חינוך וכו' וכו'
למה בדיוק הם צריכים לעסוק בכל זה (ועוד תמורת תשלום זעום)? אני לא חושב שהם מרגישים מחויבות לעמוד בכל הציפיות האלה.

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
למה בדיוק הם צריכים לעסוק בכל זה (ועוד תמורת תשלום זעום)?
כי יש כאן מאבק ציבורי נגד עיתון מניפולטיבי שמפרסם ביודעין השקעות מרכזיות "בתהליך הפשרה" וחברות למימוש קרקעות

שכויח

משתמש מקצוען
כואב מאד שאנשים במגזר החרדי חושבים שכל מה שמתפרסם בעיתון זה אמת.
חחח הזכרת לי בדיחה שאומרים שבעיתון אין דבר אחד שהוא אמת חוץ מהתאריך
ויש אומרים שגם זה לא נכון כי כבר מדפיסים את זה לילה לפני שהוא יוצא:ROFLMAO:

אבל תכלס אני לא זוכר מאיפה שמעתי את זה אבל שומעים את זה הרבה "לעסקה טובה לא מגיעים אליך לזה הם כבר יודעים לאן ללכת המשקיעים המקצועניים יודעים במה להשקיע ואם זה הגיע אליך סימן שזה לא א גרויסע מציאה

ומישהו אמר לי פעם שאם מישהו צריך עובד הדבר האחרון זה להכניס בעיתון כי לך תדע מי יגיע ועם מי תיפול להעסיק דבר טוב לא כתוב בקידוש לבנה אותיות בעיתון

על כזה נושא אפשר לומר חברך חבריה אית ליה
זהו דעתי הצעירה
בהצלחה רבה

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
חחח הזכרת לי בדיחה שאומרים שבעיתון אין דבר אחד שהוא אמת חוץ מהתאריך
ויש אומרים שגם זה לא נכון כי כבר מדפיסים את זה לילה לפני שהוא יוצא:ROFLMAO:

אבל תכלס אני לא זוכר מאיפה שמעתי את זה אבל שומעים את זה הרבה "לעסקה טובה לא מגיעים אליך לזה הם כבר יודעים לאן ללכת המשקיעים המקצועניים יודעים במה להשקיע ואם זה הגיע אליך סימן שזה לא א גרויסע מציאה

ומישהו אמר לי פעם שאם מישהו צריך עובד הדבר האחרון זה להכניס בעיתון כי לך תדע מי יגיע ועם מי תיפול להעסיק דבר טוב לא כתוב בקידוש לבנה אותיות בעיתון

על כזה נושא אפשר לומר חברך חבריה אית ליה
זהו דעתי הצעירה
בהצלחה רבה
זה לא מדויק.
ואני מתייחסת לזה כי זה לא פעם ראשונה שאני רואה שכותבים פה את הטעות הזאת.

פרסומות הם גם לא מעידות שמדובר במשהו לא טוב.
כי אם ככה אז כנראה שגם לא היה לכם חשבון בנק באף אחד מהבנקים ולא הייתם קונים אף פעם מוצרים של אסם, עלית, שטראוס, תנובה, וכו' וכו'.
פרסום בעיתון זה חלק מהדרכים של החברה/ מוצר להיחשף לציבור, וגם לדברים מעולים פרסום עוזר!!
במקום למכור X מוצרים הפרסום גורם למכירה יותר גבוהה וכן הלאה, אבל זה ממש לא אומר שכל מי שקונה את המוצר עשה עסקה גרועה.
וכן על זה הדרך בהשקעות, גם בתי ההשקעות הגדולים ביותר משקיעים הרבה כסף בפרסומות, כי כפי שהסברתי פרסום ושיווק הם מוצר שפשוט מגדיל מכירות, ואני לא שמעתי על מישהו אחד שטוען שלהשקיע באלטשולר שחם/ הראל / מיטב וכו' זה נוכלות וכדו'.

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  19  פעמים

לוח מודעות

למעלה