שיתוף - לביקורת הענישו את מאניש

הפצחן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
המאווררים המסתובבים הפיצו רוח אביכה בחדר, ותיקיות הקרטון המרוטות הונחו על השולחן המתקלף. דלת המקלט נטרקה והשירה פצפוצי טיח מהקירות המתקלפים.

עובדים זריזים בסינרים מוכתמים רצו והניחו כסאות מתכת מתקפלים סביב לשולחן המלבני הענק, וחמשה אישים כבדי גוף לבושים בעניבות ססגוניות ממותגות קרסו עליהם בהקלה. לנגדם ישב רגל על רגל בחור לבוש בטישרט, לועס מסטיק בשעמום.

דפיקה על השולחן.

לחשושים בין האישים המכובדים.

המנכ"ל.

אברך שחור זקן, מסולסל פאות ורב משקל, שישב על כסא עץ מרופד עם מערכת מסאז' מסועפת. מאניש.

"מה יש לנו היום?" שאל את יקי ברווזנסקי, מנהל המכירות.

"אין לנו. כלום." ענה יקי בפיהוק. "בסופר 'תג מחיר' בקרית שמונה נרכשה חבילה אחת של סנדלי עור מיובשים בתיבול פיקנטי. היא חזרה אחרי חמש דקות, כולל בקשת פיצוי על קלקול קיבה. אני חושש שיש לנו בעיה קשה במיתוג," הוא עבר ללחישה: "אולי מחוסר תקציב." .

"כן. זה די ברור." מלמל מאניש בקול מהורהר. "אף אחד לא יקנה סנדלי עור מיובשים בתיבול פיקנטי."

"דווקא בזה טיפלנו!" נזעק שמיל קופר, האחראי על אגף הקופירייטינג והמיתוג. "קראנו לזה רצועות בקר מעולות, מאודות ומיובשות."

"מי דיבר על זה?" ביטל מאניש. "מי אוהב פיקנטי???" הוא הפעיל את אחת מפונקציות הכיסא ונשען לאחוריו בהנאה. המבטים ננעצו בשלום בר טעים, האחראי על הייצור, שלום הרים את הטלפון שלו בהססנות. מיד יפסיקו את הייצור של הגזר המיובש בצ'ילי. בהמשך יהפכו את המוצר למהדורה מיוחדת, בטעם ערבי שורשי.

"אז מה אתה מציע?" שאל מני, הבחור עם הטישרט. הוא אחראי על הכנת כוסות הקפה ועבודות ניירת משעממות, ובין לבין גם מתחנן שלא יפטרו אותו.

מאניש שלח בו מבט נוקב. נודניק, המני הזה. מפריע לו באמצע המסאז'.

"אני חושב שכדאי לסגור את המפעל." מלמל מאניש.

"מה???" נזעקו כל היושבים בחדר, אגלי זעה מבצבצים על מצחם.

"כן." הוא אמר בחיוך מתפשט. "אני אפטר את כל הנודניקים. זאת אומרת, כולכם. ואקח את כל מארזי הפיצוחים אלי. אחר כך אני אשווק אותם כחבילות מזון לנזקקים. אחר כך אני אמכור את כל מכונות הייצור ואקנה בניין, אותו אני אהפוך לקופת חולים. אחר כך אנשים יבואו לקופת חולים, סובלים מקלקול קיבה חמור. אז אני אספר להם שהם חולים במגפה חדשה. נמציא משהו. אז אני אגבה מהם מחיר מופרז, איתו אני אקים..." הוא נעצר, זורח כולו. "אני אקים מפעל לייצור פיצוחים. זה החלום שלי מאז שהייתי ילד. "

האנשים נאנחו וקמו מהשולחן בזה אחר זה. מאניש החליף פונקציה בכסא שלו.

"שלום, אתה נשאר כאן."

שלום נשף והתיישב.

"קח את כל החבילות של הסנדלים. אין לי מה לעשות איתם. מי אוהב פיקנטי???" הוא חייך חיוך דביק.

בר טעים קם בפנים אדומות מעצבים. משאיר את מאניש לנחור, כורסת מסאז' מעסה את כתפיו, והוא חולם על חברה חדשה, בפעם אלף בחייו.

נערך לאחרונה ב:

הפצחן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית

הפצחן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
התמוגגתי.

רגע, זה רק פרק א'?
חובה פרק המשך, אני לא נשאר עם הטעם של הסנדלים האלו כל החורף.
וואו. שמח לשמוע!
הפרק התחיל לפני הבא בסדרה ונקטע בתחילתו, בזמן שהפרק השני תפס תאוצה. היום בבוקר עטפה אותי מוזה שסייעה לי לסיים את הפרק.
שאר הפרקים יהיו כנראה חויות של מישהו צדדי בצילו של מאניש הבלתי - נלאה, במשרדים של חברת פתרונות חרדית מבריקה.
חזק!
זה -

אהבתי.
תודה רבה!

הדוויג

עורך תוכן ראשי
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
עריכה תורנית
המאווררים המסתובבים הפיצו רוח אביכה בחדר, ותיקיות הקרטון המרוטות הונחו על השולחן המתקלף. דלת המקלט נטרקה והשירה פצפוצי טיח מהקירות המתקלפים.

עובדים זריזים בסינרים מוכתמים רצו והניחו כסאות מתכת מתקפלים סביב לשולחן המלבני הענק, וחמשה אישים כבדי גוף לבושים בעניבות ססגוניות ממותגות קרסו עליהם בהקלה. לנגדם ישב רגל על רגל בחור לבוש בטישרט, לועס מסטיק בשעמום.

דפיקה על השולחן.

לחשושים בין האישים המכובדים.

המנכ"ל.

אברך שחור זקן, מסולסל פאות ורב משקל, שישב על כסא עץ מרופד עם מערכת מסאז' מסועפת. מאניש.

"מה יש לנו היום?" שאל את יקי ברווזנסקי, מנהל המכירות.

"אין לנו. כלום." ענה יקי בפיהוק. "בסופר 'תג מחיר' בקרית שמונה נרכשה חבילה אחת של סנדלי עור מיובשים בתיבול פיקנטי. היא חזרה אחרי חמש דקות, כולל בקשת פיצוי על קלקול קיבה. אני חושש שיש לנו בעיה קשה במיתוג," הוא עבר ללחישה: "אולי מחוסר תקציב." .

"כן. זה די ברור." מלמל מאניש בקול מהורהר. "אף אחד לא יקנה סנדלי עור מיובשים בתיבול פיקנטי."

"דווקא בזה טיפלנו!" נזעק שמיל קופר, האחראי על אגף הקופירייטינג והמיתוג. "קראנו לזה רצועות בקר מעולות, מאודות ומיובשות."

"מי דיבר על זה?" ביטל מאניש. "מי אוהב פיקנטי???" הוא הפעיל את אחת מפונקציות הכיסא ונשען לאחוריו בהנאה. המבטים ננעצו בשלום בר טעים, האחראי על הייצור, שלום הרים את הטלפון שלו בהססנות. מיד יפסיקו את הייצור של הגזר המיובש בצ'ילי. בהמשך יהפכו את המוצר למהדורה מיוחדת, בטעם ערבי שורשי.

"אז מה אתה מציע?" שאל מני, הבחור עם הטישרט. הוא אחראי על הכנת כוסות הקפה ועבודות ניירת משעממות, ובין לבין גם מתחנן שלא יפטרו אותו.

מאניש שלח בו מבט נוקב. נודניק, המני הזה. מפריע לו באמצע המסאז'.

"אני חושב שכדאי לסגור את המפעל." מלמל מאניש.

"מה???" נזעקו כל היושבים בחדר, אגלי זעה מבצבצים על מצחם.

"כן." הוא אמר בחיוך מתפשט. "אני אפטר את כל הנודניקים. זאת אומרת, כולכם. ואקח את כל מארזי הפיצוחים אלי. אחר כך אני אשווק אותם כחבילות מזון לנזקקים. אחר כך אני אמכור את כל מכונות הייצור ואקנה בניין, אותו אני אהפוך לקופת חולים. אחר כך אנשים יבואו לקופת חולים, סובלים מקלקול קיבה חמור. אז אני אספר להם שהם חולים במגפה חדשה. נמציא משהו. אז אני אגבה מהם מחיר מופרז, איתו אני אקים..." הוא נעצר, זורח כולו. "אני אקים מפעל לייצור פיצוחים. זה החלום שלי מאז שהייתי ילד. "

האנשים נאנחו וקמו מהשולחן בזה אחר זה. מאניש החליף פונקציה בכסא שלו.

"שלום, אתה נשאר כאן."

שלום נשף והתיישב.

"קח את כל החבילות של הסנדלים. אין לי מה לעשות איתם. מי אוהב פיקנטי???" הוא חייך חיוך דביק.

בר טעים קם בפנים אדומות מעצבים. משאיר את מאניש לנחור, כורסת מסאז' מעסה את כתפיו, והוא חולם על חברה חדשה, בפעם אלף בחייו.
פיקנטי...

הרעיון, האווירה והסגנון מאד 'נתן גלנט'יים. השראה מכוונת?

הפצחן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
פיקנטי...

תודה!
כן. איכשהו נשלף פה געציל באמצע. ככה הרגיש לי איכשהו.
הסיפור לא היה אמור כלל להתקדם לכיוון הזה, הדמות המרכזית הייתה אמורה להיות הבחור עם הטישרט, מני.
המוזה גם הפכה לי את הסיפור.
אפשר קצת רקע לסיפור? לאן זה הולך להתפתח ומה המסר הסמוי.. נראה לי שפספסתי משהו בדרך.
רקע לסיפור:
מאניש הוא אמרגן חרדי חולמני, השותף בכמה וכמה חברות כושלות. מחכה כבר שנים להגשים את חלומו הגדול- להשתתף בכמה וכמה חברות שלא יכשלו. בינתיים הוא אדם טיפש שידו בכל ויד כל בו.
כנראה כל שאר הסיפורים יתקדמו לכיוון הזה.
יפה מאד.
מומלץ לחדד קצת את הפאנץ'.

תיקון קטן:

בפעם האלף.
תודה רבה!
(גם על הביקורת)

דוכסוסטוס

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
לי זה הזכיר את מדור סוללה חלשה שהיה ב'זמן', כמדומה שנתן היה כותב אותו מדי פעם.

כתיבה בנגיעות פנטזיה היא התחליף ההולם עבור הקורא החרדי שלא מתחבר לפנטזיה שלמה.

הפצחן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
אז הפרק הבא של מאניש לא כאן, מאילוצי עריכה- אבל פטור בלא כלום אי אפשר.
אז הנה טיזר קטן שכתבתי לכמה פרקים (קרובים) של מאניש.

בנצי סוזנקרץ מחפש עבודה
גם בירנשטיין מחנות הספרים של הרב ברוך כהן פינת טשרניחובסקי השיב את פני ריקם.
יום חמישי לוהט. אני עם בקבוק מים מקומט ושקית מגולגלת של אפרופו. הרחוב הראשי מלא באנשים קופצניים וכיכרות חסרות סוף.
חנות הכלים החד פעמיים של פינקלברוך.
חנות הירקות של גאון.
חנות האופניים של אמיר.
חם לי. אני רוצה לישון. האוזניים שלי מגרדות.
פנייה לרחוב הרב לסרי. אבישי מזלגסקי עומד לי מול הפרצוף, מנופף בערמת פליירים ומארז קרוע של שלייקעס. כמה מילים. 'אני מחפש עבודה. כן. עבודה. לא. אני לא יכול לעזור לך. מצטער. כן. גם ההפצה של כרטיסי הביקור. אין לי זמן. גצ'בעס'.
שדרות בנימין. זעתר כוסבראתי סוחב עגלה מרוטה עמוסה בשקיות תבלינים.
לכולם יש עבודה, ורק אני מתייבש.
ביס לאפרופו יבש. שלוק ממים פושרים.
'האלו!'
סיבוב.
איש מוזר, שלייקעס ואפודה כהה. זקן מתולתל סבוך.
'אתה מחפש עבודה, בחורצ'יק?' קול צרוד נוסח אשכנז.
'כן. מחפש עבודה.' קצר ולעניין. מאוד חשוב הרושם הראשוני.
'יופי. תסחב בבקשה את המשטח הזה למשאית.'
סטוק של מארזי פירות יבשים. סנדלי עור, משהו.

זאת הייתה הפגישה הראשונה שלי עם מאניש.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה