עזרה הסיפור שמסעיר את עולם החרדי חלק ד'

HUBHCBH

משתמש מקצוען
אוטומציה עסקית
ביום שיש קראתי את הסיפור שמופיע כאן
לא הספקתי להגיע לסוף הסיפור לחלק ג', אבל זה גם הספיק לי..

ביום ג' בשבוע שעבר, חבר פנה והציע לי להצטרף ללימוד משנה ברורה לפי סדר דרשו, ואמר שהיום מתחילים סימן ש"ח, זו הזדמנות להצטרף,
אכן הצטרפתי ב"ה.
ביום ה' לא הספקתי ללמוד את עמוד היומי, כך שבשבת בקריאת התורה לקחתי את המשנה ברורה, כיוון שהבעל קורא כבר התחיל, השארתי את הספר פתוח בעמוד הראשון.
לפתע צדה את עייני "נפטר ללא זש"ק", מיד נזכרתי בסיפור, המשכתי לקרוא:
לע"נ ר' אלתר יוסף בן ר' שאול,
נפטר ביום י"ד אייר תשע"ג ללא זש"ק.
נא ללמוד לע"נ.

חישוב מהיר הביא אותי שמוצאי שבת הקרוב (כן, עכשיו), יהיה יום הזיכרון,
לשם הסקרנות ניגשתי לגבאי ושאלתי אותו האם יודע מי תרם את המשנה ברורה?
אני תרמתי, השיב והמשיך; ביום שישי האחרון, אשתו נפטרה, "אגי ברכה בת ר' צבי אריה".
הם היו זוג שעברו את השואה, ולא זכו לפרי בטן, הקרבה הכי קרובה שיש להם, הם ילדים של בני דודים,
לא היה להם ילדים משלהם, אבל הם היו סבא וסבתא להרבה אנשים,
הם חיו את החיים!

כיוון שהסיפור התגלגל לידי, אשמח שתקחו גם אתם משהו לע"נ.

הסיפור מוקדש לגיסי הליטוואק (שקורא את זה כעת) שעל כל סיפור כזה אומר, "או שלא היה או שלא"... אז זה כן היה...;)

נ.ב. ביקשתי להכניס את זה לנושא המקורי, אך הסיפור ננעל, אשמח ש @Admin @prog יכניסו את זה לנושא המקורי.

משנ ברורה.jpeg אבל.jpeg

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  11  פעמים

לוח מודעות

למעלה