הנספח לאתגר הדו-שבועי ***השראה ומונולוג***

אסתיג

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אני רואה שצדקתי בהשערתי שבהתחלה קראו עדיין במלוא שימת הלב , אח"כ או שרפרפו או שגם זה לא...
בכל אופן אני פרגנתי צלצול נראה לי שלכל משתתף על עצם השתתפותו ויצירתיותו. וכן, אחרי שקראתי את תוכן דבריו. לא צלצול בעלמא, אבל צלצול לכל אחד.
לכן לדעתי הצלצולים אינם משקפים את המציאות.

עדיאל

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
נכתב ע"י אסתיג;1754728:
אני רואה שצדקתי בהשערתי שבהתחלה קראו עדיין במלוא שימת הלב , אח"כ או שרפרפו או שגם זה לא...
בכל אופן אני פרגנתי צלצול נראה לי שלכל משתתף על עצם השתתפותו ויצירתיותו. וכן, אחרי שקראתי את תוכן דבריו. לא צלצול בעלמא, אבל צלצול לכל אחד.
לכן לדעתי הצלצולים אינם משקפים את המציאות.

כמוני-כמוך

רוצה טוב

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
כשפתחתי את האשכול הזה לא ידעתי עד כמה האתגר יתפוס מקום כאן בפורום.
אני שמח ומאושר על כך, הצלחתי!!!

ס

סופרת בדרך

אורח
נכתב ע"י רוצה טוב;1754974:
כשפתחתי את האשכול הזה לא ידעתי עד כמה האתגר יתפוס מקום כאן בפורום.
אני שמח ומאושר על כך, הצלחתי!!!

ממש ככה, הערת פה את הפורום!
יישר כח :)

(והלוואי שזה ימשיך ככה גם הלאה... )

סטודיו פלאש

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
למרות שהקשר ביני ובין הספרות רחוק מאוד
בכל אופן האתגרים פה נותנים לי חוויה ממש (גם אם החיבורים שלי מאוד לא מקצועיים)
כבר שנים לא נפגשתי עם הבעה בכתב, ויש בזה משהו מיוחד, סוג של פריקת מרץ
אז תודה לפותחי האתגרים ומעלי הרעיונות
ועכשיו כמה מילים על החיבור שלי למרות חוסר מקצועיותו המשוועת, יש בו רעיון מיוחד

אז ככה הברבורים זה הנשמה הטהורה, הלבנה הצחה, המלכותית, העדינה, היא מגיעה לעולם וצריכה לשוט במים ירוקים, מזוהמים, הם מנסים לבלבל אותה, ללכלך אותה ולהראות לה כאילו שהיא מעוותת, מזוהמת כמוהם, אבל הנשמה היא טהורה, צחה כשלג, משתדלת לא להתבלבל, ומה עוזר לה לדעת שהיא טהורה, הרי המראה שהמים נותנים לה היא מעוותת ושגויה
אלא ע"י שהאדם יודע שהוא שייך לעם ישראל העם הנבחר, ויודע מי היו אבותיו, ויודע שהוא בן לממלכת כהנים וגוי קדוש, כך הוא יצליח בעז"ה לא לתת לשקר לקנות אותו
וכמובן מים ירוקים לא יוכלו לכבות...
מים רבים לא יוכלו לכבות את האהבה להקב"ה
והאמת תמיד מנצחת גם אם בעיני הברבור זה לא נראה כך

תמונה מחזקת

שריתאליז

משתמש מקצוען
סטודיו פלאש,
אהבתי את הכתיבה ועוד יותר את הרעיון !!!
כשיש רעיון חזק כ"כ , לא ממש צריך את קישוטי הכתיבה.

adir28

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
דרך אגב יש לי כבר רעיון חמוד מאד לאתגר הבא
אז מי שיזכה ואין לו רעיון - אשמח לעזור לו

Efratush

משתמש צעיר
נכתב ע"י אסתיג;1754680:
כל אחד יערוך את הודעתו - אתגרו מחדש ע"י לחיצה על "ערוך הודעה". אם אינני טועה כך נעלמים הצלצולים, מרגע זה ואילך יתחיל באמת מירוץ הצלצולים ע"י משתתפי האתגר בלבד. אח"כ תבוא הספירה לאחור ולפנים.

הצלצולים לא נעלמים.
אולי אפשר שכולם יעלו מחדש לאשכול אחר תוך כמה שעות או משהו כזה.

חישוקים

מעטפת פרסום לעסקים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
קראתי בעיון את ההצעות, הדעות וההגיגים של כולם לגבי הבחירה, וצלצלתי לאות ששמעתי :)
אז לגבי סינון ראשוני, אין חולק שנזדקק לו.

נכתב ע"י רותי קפלר;1752785:
נראה לי די ברור שבאתגר הבא, היצירות אמורות להשאר חסויות עד לרגע האחרון, ואז נפתח שלב הבחירה - בהצגתן של כל היצירות יחד.

נכתב ע"י רותי קפלר;1752819:
או קיי, אז אפשר לקבוע שלא שולחים למנהל האתגר - אלא מכינים את היצירות, שומרים במחשב, ובתאריך מסויים שנקבע - כולם מעלים ביחד, תוך 24 שעות ולא יותר.

רותי, לגבי ההצעה שלך להעלאה קולקטיבית או חסויה-
היות ועניין האתגרים בפורום לא חדש, לא ראיתי צורך לשנות את השיטה. את הטענה של ההשראה ההולכת ומשתבחת עם כל יצירה שעולה תוכלי לטעון גם באתגר צילום או ציור, וכיוון שבאתגרים הנ"ל היצירות עולות בקצב היצירה, ולא בתאריך מסויים- המשכתי באותו קו.

נכתב ע"י עדיאל;1754614:
די ברור לי שהשיטה לפיה מנהלת האתגר תעמיד מספר יצירות לבחירה ותפסול את האחרים היא שיטה מעוותת שלא תשקף כלל וכלל את המציאות.

שהרי כתיבה היא ענין של טעם, והוא מהדברים, כידוע, שאין להתווכח עליהם כלל.
תשאלו, אם כך, מה ענין לאתגר כתיבה? אלא שהצלחתו של סופר תלויה בכך, שהוא הצליח לקלוע לטעמם של כמה שיותר אנשים.

ואם כן, מה הרבותא בכך שההוא הצליח לקלוע לטעמה/ו של חישוקים, ברגע שלא ברור לנו שהוא קלע לטעמם של רבים ככל האפשר.

משכך, שיש למצוא דרך כלשהי, בו כל אחד [ממשתתפי האתגר] יוכל להצביע על 3 יצירות, נניח, שהוא הכי נהנה מהם. מתוכם נבחר את ה-3 שקבלו הכי הרבה מצביעים, והם יעלו להצבעה סופית.

כך הנלענ"ד

רעיון טוב, על אף שאני חושבת שעם כל שיטות ההצבעה והבחירה ע"י הקהל- בסופו של דבר אבחר בזוכה אחד, ויתכן שהטעם האישי שלי יבוא כאן לידי ביטוי. סליחה אם זה מפריע למישהו :rolleyes:

ולעניין הצלצולים- מסכימה עם כל אלו שטענו שהם אינם משקפים את המציאות.

אז ההחלטה שנפלה היא כזו:
כל אחד ממשתתפי האתגר (ורק מהמשתתפים, שימו לב!) מוזמן לבחור ביצירה אחת מהמגוון. אני אישית כבר סיננתי, אבל בכוונה אני משאירה את כל האופציות פתוחות. פנו עכשיו זמן, קראו בעיון את ארבעים היצירות ושלחו לי בהודעה אישית את בחירתכם, בתוספת נימוק. בחירה ללא נימוק מספק, שמתייחס למסר, לכתיבה, לתוכן- לא תתקבל. ניתן לשלוח לי עד יום רביעי בשעה 24:00.

המשך יבוא.
הצלחות לכולם!

אסתיג

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
רק יצירה אחת? יש לי כמה מומלצים, לאחר סינון 2-3.
אולי תתני אפשרות לבחור 2?

אסתיג

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הרי בסופו של דבר חישוקים היא הבוחרת, אז למה שלא תבחר מתוך 2-3 שישלחו אליה, את מה שהכי התחברה אליו מלכתחילה?

חישוקים

מעטפת פרסום לעסקים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
נכתב ע"י אסתיג;1756303:
רק יצירה אחת? יש לי כמה מומלצים, לאחר סינון 2-3.
אולי תתני אפשרות לבחור 2?

כרגע רק אחת, אם אצטרך לדרג שמונים בחירות לא נראה לי שאגמור בתשע"ה... (גם ככה אני חוששת מאד לגורל העוגה שחמותי (לא) תקבל החג :cool:)

נכתב ע"י איטה מרמורש;1756322:
לא דיברו על 3 זכיות? אז למה לא 3 בחירות?

איטה, נסחפת :p

נכתב ע"י חישוקים;1735949:
הקצפת: שלושת היצירות המשובחות ביותר יזכו בצלצולי פעמונים ובהכרזה רשמית על במת הפורום.
והדובדבן העסיסי: המנצח עטור התהילה יקבל את הזכות לבחור את אחד מציורי האווירה כמתנה!!!
ולהגשה מושלמת- פיקצ'ר פרפקט, חברת הפקות הדפוס והמסגור הייחודית, תדפיס ותמסגר לזוכה את הציור הנבחר!

(הצעת הגשה: עוגת קצפת עם דובדבנים :D)

מנצח אחד ומיוחד.

תודה למי ששלח, מחכה לעוד.

רוצה טוב

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
חישוקים נשמח אם תתני תאריך לפרסום התוצאות.

adir28

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
בתור משתתפת באתגר יש לי זכות בחירה הבעיה היא שאין לי זמן לקרוא שוב בעיון את כל היצירות התחילה שנת הלימודים...

שמואל גרינשטיין

יותר מעצב מגרפיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
צילום מקצועי
D I G I T A L
חישוקים, חשבון פשוט, לא שווה לי לדרג. כי אני פוגע בסיכויים שלי. :)

ואסביר.
לו יצוייר שעשרים משתתפים שלחו את הבחירה שלהם, עשר בחרו בי ועשר בחרו בך.
לכאורה לא כדאי לי לשלוח את הבחירה, כי הוא אני לא יכול לדרג את היצירה שלי, ואם אשלח את הבחירה בך, בעצם פגעתי בסיכויים שלי, והכרעתי את הכף לטובתך.

אז אני נמנע.
אם כולם יעשו את החשבון הזה, אף אחד לא ידרג. אז מה עשינו?

הפתרון לדעתי, שופט חיצוני.

עדיאל

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
נכתב ע"י שמואל גרינשטיין;1758586:

ואסביר.
לכאורה לא כדאי לי לשלוח את הבחירה, כי הוא אני לא יכול לדרג את היצירה שלי, ואם אשלח את הבחירה בך, בעצם פגעתי בסיכויים שלי, והכרעתי את הכף לטובתך.

אז אני נמנע.

ואני לתומי חשבתי שכולם יהיו הוגנים וידרגו את מי שהם באמת אהבו...

חישוקים

מעטפת פרסום לעסקים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
צהריים טובים לכל המאותגרים!
האמת שהתחלתי לפקפק בגורליות הדמוקרטיה והשקיפות של תהליך הבחירה.
הדיבורים על בחירה על פי דעת הקהל ולא כפי שמתנהל כאן כל אתגר אחר, ע"י מנהל האתגר- נשארו כרגע בתחום הדיבורים :cool:
תשע בחירות בלבד הגיעו אלי עד עכשיו, וחלק מהיוצרים כאן בכלל נמנעים מלדרג, או כי לא שווה להם, או כי הזמן לא עומד לרשותם...
הרוח הכללית כאן נושבת, אולי, לכיוון בחירה יחידנית שלי ביצירה שאהבתי, מסיבות טעם וריח (כמו שטענו כאן)?
אם כן, צלצלו כאן. אם לא, בחרו ושלחו :rolleyes:
להזכירכם: התהליך מסתיים היום בשעה 24:00.

נכתב ע"י שמואל גרינשטיין;1758586:

ואסביר.

אז אני נמנע.

מבחינה לוגית- באותה מידה שאתה תבחר ביצירה שלי, אבחר אני ביצירה שלך וממילא אפגע גם בסיכויי. הכל שוויוני בשיטה הזו.
ואם על משתתפי האתגר אני לא יכולה לסמוך בדירוג ושיפוט, ק"ו שלא על שופט חיצוני...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  11  פעמים

לוח מודעות

למעלה