חיצי הצפון הנספח השבועי • שבוע 52

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

צה"ל יכנס קרקעית לדרום לבנון?

• לא

• בשבוע הקרוב

• עוד מס' שבועות

תוצאות הסקר יוצגו רק לאחר הצבעתכם.

י. שלמה כהן

משתמש מקצוען
אז באמת אין לחיזבאללה כוח? אין להם אפשרות לנקום את מותו של נסראללה וכל חבריו? אין לחות'ים אפשרות להגיב על מתקפה כזו? איראן מפחדת? לכאורה לחיזבאללה ולחות'ים אין מה להפסיד אם היה להם אפשרות היו כבר מיישמים.
ועכשיו ישראל מקילה בהנחיות לעורף פשוט הזיה.
כח יש. זה ברור.

רק שכמו שכתוב "הללו את ה' כל גויים", למה הגויים? כי הם יודעים מה הם מתכננים ומה הם יכולים והם יודעים יותר טוב מאיתנו כמה ה' שומר עלינו.

תודה אבא.

ניהול 1

משתמש מקצוען
בסייעתא דשמיא,
הצלחה מסחררת של פירוק חיזבאללה עד דק (ולא, לא לעצור, כי הם יבנו את עצמם מחדש. אני מאמין שנשאר להם לא מעט נשק, פשוט יש המון בלאגן)
אני מנסה לדמות את זה למצב הפוך חלילה.
אם היו מחסלים לנו את ראש הממשלה, שר הבטחון, רמטכ"ל, ועוד מפקדים בכירים חס ושלום, האם באמת ישראל הייתה משותקת ללא יכולת להגיב? הרי ודאי שהיה איך להגיב. אז מה פשר השקט הזה? אם באמת יש להם נשק וטילים - אז למה הם לא משתמשים בזה.

ההדר שבהדר

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אם היו מחסלים לנו את ראש הממשלה, שר הבטחון, רמטכ"ל, ועוד מפקדים בכירים חס ושלום, האם באמת ישראל הייתה משותקת ללא יכולת להגיב? הרי ודאי שהיה איך להגיב. אז מה פשר השקט הזה? אם באמת יש להם נשק וטילים - אז למה הם לא משתמשים בזה.
במיוחד שאין להם מה להפסיד....

רחשי הלב

משתמש מקצוען
מזכ"ל המועצה האסלאמית הערבית מוחמד עלי אל חוסייני שהתפרסם בביקורת שמתח על נסראללה, וחזה את חיסולו ע"י ישראל מתריע בחמינאי: ישראל תגיב בהפצצת הכורים באיראן.
אז יש לנו כבר נביאה דרוזית ועכשיו גם נביא מוסלמי?
רק אצלנו לא הצליחו להכריע מי הרב שניבא ראשון את החיסול?

מישהו12

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
כי זה לא רק ראה"מ.
זה כל צמרת הפיקוד שהייתה בישיבות פיקודיות בשבוע האחרון,
ואפילו הפיקוד הטאקטי בשטח - כל מי שהיה מספיק חשוב לשאת ביפר,
נפגע...

טורונטיאני

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
יוצרי ai
אז יש לנו כבר נביאה דרוזית ועכשיו גם נביא מוסלמי?
רק אצלנו לא הצליחו להכריע מי הרב שניבא ראשון את החיסול?
אני גם נביא, כתבתי מי יבחר לרבנות הראשית היום
בפשטות הרב דוד יוסף צפוי להיבחר ברוב עצום לראשון לציון הבא,
לגבי הרב הראשי האשכנזי לכאו' ההתמודדות היא בעיקר בין הרב מיכה הלוי (שככה"נ ינצח) לבין הרב קלמן בר..
זה מה ששמעתי בזמן האחרון, כמובן שהכל יכול להשתנות...
מה שאני מתכוון לומר, שיש דברים שנראים שיקרו בצורה מסוימת ואפשר להעריך מראש שזה יקרה,
מכאן ועד להפוך את מי שאמר אותם ל"נביא" יש עוד הרבה דרך...

העקשן מנצח

משתמש פעיל
מנוי פרימיום

מישהו12

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
אגב, ראיתי את התמונה.
רשימת המחוסלים כל כך מטושטשת,
שאין לי מושג איך מישהו הגיע להבחנה הזו...

(אולי זה סתם פייק של כתב שרוצה צומי?)
ערוץ 14 פרסמו תמונה ברורה
1727639372944.png

בלבנון מדווחים: השבוע יוכרז מנהיג חיזבאללה הבא האשם סאפי א-דין בן דודו של נסראללה. האשם סאפי א-דין כבר מאיים על תל אביב: "אני אומר לכל הציונים בתל אל רביע אתם לא הולכים לישון כל עוד אני יהיה בתפקיד הזה".
האם עושים לו טקס הכתרה, או שמחכים להלוויה ועושים את טקס ההכתרה וההלוויה ביחד?

ההפסד הגדול לדעתי: היועמשי"ת נשארת בתפקיד. סער לא יתן להחליפה.
ומי שחושב שמהיום היא תתן מנוחה כנראה לא מכיר לא את היועמשי"ת וודאי לא את השמאל הישראלי. גם אם היא תחשוב להקל קצת מהמתח התמידי (והיא לא תחשוב), היא יודעת שבשמאל יקימו עליה את כל השופרות והזמבורות שלהם ויבולע לה.
היא תעדיף להמשיך כדרכה הבטוחה...
אולי סער היחיד בממשלה שיקל ממנה הנחות. אולי.
נראה לי שהשארת היועמשי"ת בתפקידה זה חלק מההסטרטגיה של נתניהו, כדי לתת לציבור את התחושה שהוא נרדף ע"י האליטות, זה מייצר תחושת הזדהות אצל ה"עמך", שגם מרגישים נחותים כלפי האליטות ששולטות פה במדינה.

אין מישהו שיכול להסביר לשקמה ברסלר וליהיא פינק ההזויים שהפסוק בנפול אוייבך אל תשמח לא מדבר על אוייבי ה' אלא על אוייב פרטי?
ולעומת זאת, מי שמועניין בהשמדת עם ישראל נמצא בקטוגריית אוייבי ה' ועליו נאמר באבוד רשעים רנה.
אנשים האלה מזכירים לי את הבדיחה הידועה.
אמר פעם מי שאמר: אני מסתדר עם כולם עם כל אדם באשר הוא אדם!! יש לי רק כמה אנשים בודדים שאני לא יכול לסבול אותם, ומעניין שבדיוק האנשים האלה מסתובבים כל הזמן בסביבה שלי;)
זאת אומרת: זה לא חוכמה גדולה לאהוב את הערבים מסביבך, בא נראה איך שאתה מצליח לאהוב את האחים שלך פה במדינה!!!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קו

א הַלְלוּיָהּ הוֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב מִי יְמַלֵּל גְּבוּרוֹת יי יַשְׁמִיעַ כָּל תְּהִלָּתוֹ:ג אַשְׁרֵי שֹׁמְרֵי מִשְׁפָּט עֹשֵׂה צְדָקָה בְכָל עֵת:ד זָכְרֵנִי יי בִּרְצוֹן עַמֶּךָ פָּקְדֵנִי בִּישׁוּעָתֶךָ:ה לִרְאוֹת בְּטוֹבַת בְּחִירֶיךָ לִשְׂמֹחַ בְּשִׂמְחַת גּוֹיֶךָ לְהִתְהַלֵּל עִם נַחֲלָתֶךָ:ו חָטָאנוּ עִם אֲבוֹתֵינוּ הֶעֱוִינוּ הִרְשָׁעְנוּ:ז אֲבוֹתֵינוּ בְמִצְרַיִם לֹא הִשְׂכִּילוּ נִפְלְאוֹתֶיךָ לֹא זָכְרוּ אֶת רֹב חֲסָדֶיךָ וַיַּמְרוּ עַל יָם בְּיַם סוּף:ח וַיּוֹשִׁיעֵם לְמַעַן שְׁמוֹ לְהוֹדִיעַ אֶת גְּבוּרָתוֹ:ט וַיִּגְעַר בְּיַם סוּף וַיֶּחֱרָב וַיּוֹלִיכֵם בַּתְּהֹמוֹת כַּמִּדְבָּר:י וַיּוֹשִׁיעֵם מִיַּד שׂוֹנֵא וַיִּגְאָלֵם מִיַּד אוֹיֵב:יא וַיְכַסּוּ מַיִם צָרֵיהֶם אֶחָד מֵהֶם לֹא נוֹתָר:יב וַיַּאֲמִינוּ בִדְבָרָיו יָשִׁירוּ תְּהִלָּתוֹ:יג מִהֲרוּ שָׁכְחוּ מַעֲשָׂיו לֹא חִכּוּ לַעֲצָתוֹ:יד וַיִּתְאַוּוּ תַאֲוָה בַּמִּדְבָּר וַיְנַסּוּ אֵל בִּישִׁימוֹן:טו וַיִּתֵּן לָהֶם שֶׁאֱלָתָם וַיְשַׁלַּח רָזוֹן בְּנַפְשָׁם:טז וַיְקַנְאוּ לְמֹשֶׁה בַּמַּחֲנֶה לְאַהֲרֹן קְדוֹשׁ יי:יז תִּפְתַּח אֶרֶץ וַתִּבְלַע דָּתָן וַתְּכַס עַל עֲדַת אֲבִירָם:יח וַתִּבְעַר אֵשׁ בַּעֲדָתָם לֶהָבָה תְּלַהֵט רְשָׁעִים:יט יַעֲשׂוּ עֵגֶל בְּחֹרֵב וַיִּשְׁתַּחֲווּ לְמַסֵּכָה:כ וַיָּמִירוּ אֶת כְּבוֹדָם בְּתַבְנִית שׁוֹר אֹכֵל עֵשֶׂב:כא שָׁכְחוּ אֵל מוֹשִׁיעָם עֹשֶׂה גְדֹלוֹת בְּמִצְרָיִם:כב נִפְלָאוֹת בְּאֶרֶץ חָם נוֹרָאוֹת עַל יַם סוּף:כג וַיֹּאמֶר לְהַשְׁמִידָם לוּלֵי מֹשֶׁה בְחִירוֹ עָמַד בַּפֶּרֶץ לְפָנָיו לְהָשִׁיב חֲמָתוֹ מֵהַשְׁחִית:כד וַיִּמְאֲסוּ בְּאֶרֶץ חֶמְדָּה לֹא הֶאֱמִינוּ לִדְבָרוֹ:כה וַיֵּרָגְנוּ בְאָהֳלֵיהֶם לֹא שָׁמְעוּ בְּקוֹל יי:כו וַיִּשָּׂא יָדוֹ לָהֶם לְהַפִּיל אוֹתָם בַּמִּדְבָּר:כז וּלְהַפִּיל זַרְעָם בַּגּוֹיִם וּלְזָרוֹתָם בָּאֲרָצוֹת:כח וַיִּצָּמְדוּ לְבַעַל פְּעוֹר וַיֹּאכְלוּ זִבְחֵי מֵתִים:כט וַיַּכְעִיסוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם וַתִּפְרָץ בָּם מַגֵּפָה:ל וַיַּעֲמֹד פִּינְחָס וַיְפַלֵּל וַתֵּעָצַר הַמַּגֵּפָה:לא וַתֵּחָשֶׁב לוֹ לִצְדָקָה לְדֹר וָדֹר עַד עוֹלָם:לב וַיַּקְצִיפוּ עַל מֵי מְרִיבָה וַיֵּרַע לְמֹשֶׁה בַּעֲבוּרָם:לג כִּי הִמְרוּ אֶת רוּחוֹ וַיְבַטֵּא בִּשְׂפָתָיו:לד לֹא הִשְׁמִידוּ אֶת הָעַמִּים אֲשֶׁר אָמַר יי לָהֶם:לה וַיִּתְעָרְבוּ בַגּוֹיִם וַיִּלְמְדוּ מַעֲשֵׂיהֶם:לו וַיַּעַבְדוּ אֶת עֲצַבֵּיהֶם וַיִּהְיוּ לָהֶם לְמוֹקֵשׁ:לז וַיִּזְבְּחוּ אֶת בְּנֵיהֶם וְאֶת בְּנוֹתֵיהֶם לַשֵּׁדִים:לח וַיִּשְׁפְּכוּ דָם נָקִי דַּם בְּנֵיהֶם וּבְנוֹתֵיהֶם אֲשֶׁר זִבְּחוּ לַעֲצַבֵּי כְנָעַן וַתֶּחֱנַף הָאָרֶץ בַּדָּמִים:לט וַיִּטְמְאוּ בְמַעֲשֵׂיהֶם וַיִּזְנוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם:מ וַיִּחַר אַף יי בְּעַמּוֹ וַיְתָעֵב אֶת נַחֲלָתוֹ:מא וַיִּתְּנֵם בְּיַד גּוֹיִם וַיִּמְשְׁלוּ בָהֶם שֹׂנְאֵיהֶם:מב וַיִּלְחָצוּם אוֹיְבֵיהֶם וַיִּכָּנְעוּ תַּחַת יָדָם:מג פְּעָמִים רַבּוֹת יַצִּילֵם וְהֵמָּה יַמְרוּ בַעֲצָתָם וַיָּמֹכּוּ בַּעֲוֹנָם:מד וַיַּרְא בַּצַּר לָהֶם בְּשָׁמְעוֹ אֶת רִנָּתָם:מה וַיִּזְכֹּר לָהֶם בְּרִיתוֹ וַיִּנָּחֵם כְּרֹב (חסדו) חֲסָדָיו:מו וַיִּתֵּן אוֹתָם לְרַחֲמִים לִפְנֵי כָּל שׁוֹבֵיהֶם:מז הוֹשִׁיעֵנוּ יי אֱלֹהֵינוּ וְקַבְּצֵנוּ מִן הַגּוֹיִם לְהֹדוֹת לְשֵׁם קָדְשֶׁךָ לְהִשְׁתַּבֵּחַ בִּתְהִלָּתֶךָ:מח בָּרוּךְ יי אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם וְאָמַר כָּל הָעָם אָמֵן הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה