חרבות ברזל הנספח השבועי • שבוע 13

בשבוע האחרון התגברו התקיפות מצד חיזבאללה בצפון - בצה''ל מנגד, נראה שממשיכים בתגובות דומות כבשגרה

• צה''ל פועל בכל כוחו לשמור על גזרת הצפון שקטה למרות שזה מוביל לחוסר הרתעה.

• בשקט בשקט, מתחת לרדאר צה''ל מסיר עשרות איומים ומכאיב לחיזבאללה ורק כלפי חוץ זו נראית הבלגה

• צהל תוקף בצורה קשה מתחילת המלחמה ונראה דווקא שצה"ל מחפש סיבה למלחמה

תוצאות הסקר יוצגו רק לאחר הצבעתכם.
מצב
הנושא נעול.

גלילאי

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
עלתה לי מחשבה מעניינת
לפי כל מיני דעות בשמאל ביבי הוא האחראי הבלעדי לטבח שמחת תורה.
חשבתי על זה שלפי הנוסחה הזאת אז רבין הוא האחראי הבלעדי לרצח רבין, הרי הוא היה אז ראש הממשלה והמחדל קרה תחת הנהגתו.
זה לא באחריותו המלאה מפני המקור ההלכתי של גיטו וידו באין כאחד...

מישהו12

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
אז מי אלו כן המחוסלים מה הם ומה תפקידם?
סאלח אל ערורי הוא מספר 2 בחמאס העולמי.
יותר בכיר מסינוואר.
זה כבר תוצאות נהדרות..
תנועת מטוסי קרב בשמי הצפון למעלה מחצי שעה
עושה תחושה לא נעימה....
למה לא? תחושה נעימה מאוד.
אני ליד שדה תעופה צבאי , וכל פעם שאני שומע מטוס אני חושב "אה. איזה יופי. הולכים לדפוק אותם".

אפרים יעקובזון

משתמש סופר מקצוען

שמחה קופי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
פרסום וקופי

משתמש משודרג

משתמש מקצוען
This user does not have permission to use the HTML BB code.
נראה לי שהיום אפשר לחרוג ולשים את פרק ק'- מזמור לתודה,
להודות לרבש"ע על כל החסדים והניסים ובפרט בחיסולו של הארכי פושע אתמול,
כי הכל מאיתו ית' ולא מ"עוצמתו וחוזקתו של צה"ל, השב"כ המוסד ומדינת ישראל..."

שלוות נפש

משתמש פעיל

החטופה ששוחררה במאמר: "מקווה ששני העמים שלנו יוכלו סוף סוף לחיות בשלום"​

ב"ניו יורק טיימס" פורסמו דבריה של רותי מונדר, שנחטפה לעזה ושהתה שם 49 ימים | היא כתבה: "השובה שלי לא נראה כמו חייל. מייחלת לעולם בו הוא יכול היה לבנות עסק משלו ולחיות בכבוד"​

רותי מונדר בת ה-78, ששוחררה מעזה יחד עם בתה קרן (54) ונכדה אוהד (9) במהלך עסקת שחרור החטופין לפני כחודש, כתבה מאמר בניו יורק טיימס שפורסם היום (שלישי) בו היא מספרת על ימי השבי בעזה.

היא תיארה את החוטף ששמר עליה במהלך השבי: "השובה שלי, שנקרא מוחמד, קרא לעצמו חייל של חמאס, אך לא נראה כמו חייל. נשמרתי בניגוד לרצוני על ידי שומר בבגדים אזרחיים במתקן אזרחי. אני מייחלת לעולם בו מוחמד יכול היה לבנות עסק משלו, לחיות בכבוד ולדבר באופן שוטף עם שכניו הישראלים ובכבוד הדדי. בעולם הזה, אני לא מאמינה שהוא היה מצטרף לארגון טרור ששלח אותו להשגיח על סבתא חטופה, שלא התכוונה להזיק לו".

במאמר היא סיפרה: "הפעם הראשונה שלי בעזה הייתה ב-1967. עד למלחמה באותה שנה, עזה הייתה מקום שדאגנו ממנו, אבל לא ידענו הרבה על העזתים עצמם. האזור, שהיה אז בשליטת מצרים, היה ממש מעבר לאופק והיווה איום של חדירות מצד פדאיון ושל פלישת צבאות ערב. הוא הטיל צל על ניר עוז ויתר הקיבוצים סביבנו. אולם, זמן קצר לאחר מכן, מצאתי את עצמי על גבו של טרקטור עם כמה מחבריי לקיבוץ, חוצים את הגבול הבלתי נראה בדרכנו לחופיה היפיפיים של חאן יונס. בדרכנו חזור, עברנו דרך רפיח לאסוף פיתות כצידה לדרך הביתה".

עוד תיארה כי "אחרי חמישים ימים כחטופה, עזבתי את חאן יונס ברכב של הצלב האדום, משוחררת יחד עם בתי ונכדי. עיני כוסו לאורך הדרך פנימה, אבל כעת יכולתי לראות את העיר שבגלל המלחמה, צל של המקום שזכרת מהיום שביליתי על החוף. הקיבוץ אליו חזרתי גם הפך לתל חורבות אחרי המתקפה של 7 באוקטובר. כל מה שבנינו יחד במשך למעלה מ-70 שנים - נחרב. אני לא מתיימרת לדעת מה יקרה בשנים הבאות. אני לא יודעת אם העזתים יבחרו לרכז את מאמציהם לבנות מחדש את חאן יונס ולא לשרוף את ניר עוז. אני לא יודעת אם משפחות צעירות ישובו לקיבוץ שלי ויקטפו פירות מהעצים. כל מה שאני מרוכזת בו הוא להשיב את בעלי הביתה".

ולסיום אמרה כי "מה שאני כן יודעת זה שלא אסע לעזה פעם שלישית. אולי יום אחד הישראלים שוב יסעו לחוף הים בעזה או יארחו סוחרים עזתיים על קפה בביתם. אני מקווה ששני העמים שלנו יוכלו סוף סוף לחיות בשלום, זה לצד זה. ואני יודע שאם חמאס יישאר בשלטון, זה לעולם לא יקרה".

דיווחים מפה ומשם

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בלתי נתפס:
חייל צה"ל נהרג בעזה, כאשר במשך כמה שעות הוא התבצר ביחד עם הכוח בנקודה מסוימת, ומולם התבצרו מחבלים בתוך מבנה. הכוחות התחננו לסיוע אווירי אך הכוח האווירי סרב לפתוח באש בטענה "שבתוך המבנה שוהים "בלתי מעורבים" על אף הפצרותיהם של הלוחמים בשטח למעלה משעתיים נענו בסירוב מוחלט לקבלת עזרה אווירית.
בסופו של דבר המחבלים ירו לעבר הכוח והחייל נהרג....הי"ד?
@יענקל בעל עגלה , אפשר מקור?

יענקל בעל עגלה

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
עריכה תורנית

=]

משתמש מקצוען

אמו של צאלח אלעארורי בראיון לכתב אלג’זירה, ששואל מה תרצי לומר אחרי שבנך נהרג?​

האם עונה:
זו השמחה הטובה ביותר.
הוא ייחל למות מות קדושים כבר מזמן .
אמר לי שכל חבריו כבר מתו מזמן מות קדושים והוא עדיין לא. הוא נשאר. הוא מאחר.
הוא רצה מאוד למות כך.

אחותו אמרה אין מוות טוב מזה…
אם הם כ"כ רוצים למות שהידים, למה הם מתחבאים?
שיעמדו בשורה יפה, אנחנו נדאג לחיסול...

שמחה קופי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
@מנסה להיות אני
מאיפה הציטוט?

אחרי החיסול / נושאים שאתם חייבים לדעת ולהבין.

1. אנחנו במלחמה.

2. החולד (נצראללה) ינאם בשעה 18:00 אני כהרגלי לא עוקב אחרי הנאומים שלו.

3. לא מאמין שתהיה שבירת כלים מלבנון לפחות עד זמן נאומו של החולד.

4. חיזבאללה מנהל מול ישראל לוחמה פסיכולוגית המשולבת בהטעיות מכוונות כדי שנתרגל למשהו
והם יפתיעו במקום אחר.

5. גבול הלבנון, גבול ירדן, מתחת לאדמה או מעל, מתחת למים או מעל זה לא באמת משנה, חיזבאללה זה לא
חמאס, התגובה של חיזבאללה תהיה גדולה וקשה בעשרות מונים ממה שחווינו בשבת שמחת תורה, צה"ל ערוך ונערך לכל התפתחות איפה שתהיה.

6. רובכם רוצים לדעת באיזה שעה זה יתחיל, זה לא עובד ככה, זה לא צריך לעניין אתכם, אתם צריכים להיות מוכנים לכל תרחיש כפי שפיקוד העורף חזר ואמר במשך השנתיים האחרונות, הנחיות פיקוד העורף זה מה שצריך לעניין אתכם ולא שטויות מצוצות מהאצבע שאתם קוראים או שומעים השד יודע איפה.

7. השעות הקרובות יהיו מתוחות זה ברור, יש להישמע ולהיצמד להנחיות שמוציא פיקוד העורף ורק להם בדגש.

8. המלחמה הזו תהיה ארוכה וקשה עם עליות ומורדות, עם כל זאת אנחנו כאן בכל העוצמה נעמוד מול אויבים שלנו ונרסק אותם, עם ישראל חי ובועט בראש.

גיפט

משתמש מקצוען
אבו עלי:
ישנם מספר נפגעים בפיצוץ ליד בית הקברות בכרמאן, ע"פ כלי תקשורת איראנים.

דיווח על פיצוץ נוסף, שני, בבית הקברות בו קבור קאסם סולימאני בכרמאן, איראן.
ליכטנשטיין האלה שובבים

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...