השקעות הנחשונים - הקהילה הראשונה שאומרת "לא לגמ״חים" המקבעים עניות ומפתיעים ביוזמה מקורית - חיסכון בלידה שיכסה את הוצאות החתונה

מרגלית.

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
המסקנה העולה לי מכל האשכול.
אם אין לך מי שיממן הלוואה בפריסה רחבה. [כמו שראינו שגם הם מקווים /רוצים להצליח במיזם]
הרי שהבררה הטובה היא פשוט לשים לבד את הסכום שאתה יכול + הפקדה חודשית לפי יכולתך.

שווה יותר לשים במסלול על שם הילד מפני נ,ז, ולמי שפקפק בתועלתם ניתן למשוך בשלבים במשך 3-4 שנים.
למעט אם אתה לא סומך על הילד. [נ.ב. אינני חושש כל כך מפני שההורה יכול במקרה קיצון לא לממן כלום עבור הילד מחתונתו]

שווה לשים במסלול עם דמי ניהול מופחתים, כמו כן ישנם קרנות איריות שבהם אין מס על הדיבדנדים [למיטיבי לכת] כך שהצטברות הריבית דריבית גבוהה יותר.

באם בגיל 15/18 [תלוי גיל חתונה בקהילה] הבורסה לא במשבר רציני שווה להעביר למסלול בסיכון מופחת.

הרעיון היחיד המעשי הוא לעשות כזה דבר משפחתי, ולהעניק הלוואה למי שלא יכול לשים לבד, בפריסה המתאימה לו.
שים לב זה או קופת גמל שמחולק לכל ילד בנפרד או השקעה בברוקר שאז אפשר להשקיע בקרנות איריות שבהם יש מס מופחת על הדיבידנדים

רוצה בחיים

משתמש צעיר
עריכה תורנית
שים לב זה או קופת גמל שמחולק לכל ילד בנפרד או השקעה בברוקר שאז אפשר להשקיע בקרנות איריות שבהם יש מס מופחת על הדיבידנדים
נכון מאוד.
כתבתי את הצדדים בראשי פרקים.
שכל אחד יילך עם החומר ליועץ מס שלו

שתים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
רעיון פגז,
שיקנה לקהילה יציבות כלכלית ורווחה,
גם לאלה שפחות מבינים בנושאים הללו.

כל הכבוד לעוסקים במלאכה.

אותיות פורחות

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
כל זה יכול להיות מדהים.אבל יכול היות שלא
זה שהיסטורית סנופי עלה במאה שנה האחרונות בעשר אחוז ממוצע זה רק כשלוקחים מאה שנה ומודדים ממוצע.
בסיפור פה רוצים לקחת 20 שנה מסוימות ולקוות שאכן יעלה בעשר אחוז בשנה.
אז נזכיר לאנשים מה היה פה לא לפני הרבה שנים.
בין שנת 2000 עד 2012 מדד s&p 5pp עלה ב0 אחוז. הנאסדק בתקופה הזאת ירד 30 אחוז
אף אחד לא יכול לדעת מה יקרה פה בעתיד כך שלבוא בהצהרות שמצאנו את הפיתרון לנישואי הילדים זה יומרני.
כנראה שלא התכוונת לכך, אבל הניסוח שלך מטעה.
זה נכון שמי שנכנס בתאריך ספציפי בשנת 2000 ויצא בתאריך ספציפי עשר שנים מאוחר יותר הרויח 0%. אבל זה לא שלאורך השנים האלו לא הייתה תשואה, הייתה בהחלט. מי שנכנס בתאריכים שונים הרויח יפה מאוד. מדובר במקרים מאוד מאוד ספציפיים בהם לא הייתה תשואה. אם ניקח ספציפית, השקעה ל12 שנים בהשקעה חוזרת של דיבידינדים, ב98% מהמקרים השיאה תשואה כלשהי. ב88% מהמקרים היא לפחות הכפילה את עצמה.

ברכיק

משתמש פעיל
לקחת הלוואה בריבית כדי להרוויח את אותה ריבית מההשקעה, זה לטחון מים
(אתה מרוויח 7% מהמדד, ואז אתה מפסיד 7% ריבית על ההלוואה)
אם כבר יותר משתלם להפקיד מדי חודש כמו קופת חיסכון שמושקע במדד מניות.
זה לא ממש נכון..
הלוואה זה מינוף מתמעט בעוד שהשקעה צוברת ריבית דריבית
מסתבר אמנם שלא יהיה שווה להשקיע בצורה כזאת..
אבל עדיין יהיה מורווח

רעיוניסט בסדר גודל

והעיקר להתחיל לעשות משהו
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אם ניקח ספציפית, השקעה ל12 שנים בהשקעה חוזרת של דיבידינדים, ב98% מהמקרים השיאה תשואה כלשהי. ב88% מהמקרים היא לפחות הכפילה את עצמה.
אם למישהו יש עוד נתונים סטטיסטים על בסיכון מה הסיכון שבהשקעה לטווח ארוך לא יוצאים ברווח או ח"ו בהפסד
אם אפשר לשתף פה זה מאוד יעזור לי​

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום

רעיוניסט בסדר גודל

והעיקר להתחיל לעשות משהו
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
תודה
אבל אני לא יודע אם יש דבר כזה
אני רוצה נתונים באחוזים אולי על סמך העבר אם יש כזה דבר אני מאוד ישמח
תודה

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
תודה
תודה
מי שהחזיק במדד למשך 16 שנה, ולא ברח באמצע, לא הפסיד בכל סוגי התקופות.
זה עדיין לא אומר דבר לגבי העתיד.

שנל

משתמש רשום
תודה
תודה
הם כותבים בחוברת - עמ' 15 שהתשואה הממוצעת הכי נמוכה במדד בהשקעה של 30 אלף לטווח של 20 שנים היה 63,200, ומנגד התשואה הגבוהה ביותר היא 385234 לאחר ניכוי אינפלציה ושער הדולר.
זה נראה שעשו עבודה טובה, ויש להם טבלה של כל הנתונים ההיסטוריים.
אולי תוכל לפנות עליהם.

אותיות פורחות

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום

ברכה וישועה

משתמש פעיל
כרגע יש להם בארץ קרוב ל120 לידות. אבל אצלם בגלל שהקהילה שלהם בנויה מאברכים שעכשיו מתחתנים, מתחתנים אצלם כ30 משפחות בשנה, אבל אברכים למעלה מגיל 25 עד גיל 35 אין להם הרבה ולכן הגידול בלידות אמור לעלות בצורה דרסטית תוך שלוש שנים

ארץ חמדה טובה

משתמש חדש
200 אלף שקל זה ממש לא מספיק
אולי זה יספיק לליל החתונה לפי האיפלציה
מה עם השכירות לשנה הראשונה 30.000 שקל
ומה עם כסף לדירה 150.000-100.000 ?

אשכרה

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
200 אלף שקל זה ממש לא מספיק
אולי זה יספיק לליל החתונה לפי האיפלציה
מה עם השכירות לשנה הראשונה 30.000 שקל
ומה עם כסף לדירה 150.000-100.000 ?
זה בוודאי עדיף מכלום...

וזה מקביל לגובה הסכומים שבגמ"ח המרכזי ואושר בכבוד,
רק הבדל קטן ששם אתה מקבל את זה בהלוואה...

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה