דרוש מידע הנאה מעצם העבודה יש?

נוגט1

משתמש פעיל
אוקי אז ככה
קודם כל תודה לכולכם על העצות המחכימות
אמא שלי עובדת במקצוע חשבוני ולכן הלכתי ללמוד הנה"ח וחשבות שכר והוראה בסמינר
לא אהבתי למדתי כי הטובות והנחשבות הלכו ללמוד את זה
עברתי בקושי את המבחן ויש לי תעודת הנה"ח ניסיתי לעבוד בזה ולא הצלחתי
ואז אחרי הסמינר עבדתי כסייעת בגן היה לי ממש נחמד אבל שכר בריצפהואני לא רוצה להיות סייעת כל חיי זה הרגשה לי אישית זוועה
ולכן למדתי שוב חשבות שכר ואמור להיות לי מבחן בדצמבר ואין לי כח ורצון ומוטיבציה ללמוד אני לומדת לבד.
הלכתי ליועצת תעסוקתית שילמתי מלא כסף והיא בילבלהה אותי יותר ואמרה לי דברים לא קשורים
הלכתי לגרפולוגית ווהיא אמרה לי שיש לי קשה וריכוז ויש ליי הרבה שכל ואני יכולה להצליח מאוד בהייטק אבל זה לא מעניין אותי בגרםםםםם
אני אוהבת לאפות ומכינה עוגות מאוד יפות ומצד שני אנני אוהבת ילדים אז למדתי גם הוראה מתקנת אבל לא ממש יסודי וטוב כי זה היה לימודים חפיף עשיתי פה ושם שיעורים פרטיים אני מאוד אוהבת את זה אבל לא יודעת את זה מידי טוב ולכן מלחיץ אותי לעבוד בזה וזה גם עבודה בלי תלוש אני כן רוצה משהו קבוע
גננת או מורה לא בא בחשבון כרגע אני עובדת בעמותה שמפעילה קייטנות וגנים
זה עבודה לא משהו בכלל מחכה שיגמר היום

אינגליש מייל

אנגלית במייל שלך
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
עיצוב ואדריכלות פנים
אוקי אז ככה
ואז אחרי הסמינר עבדתי כסייעת בגן היה לי ממש נחמד אבל שכר בריצפהואני לא רוצה להיות סייעת כל חיי זה הרגשה לי אישית זוועה
ולכן למדתי שוב חשבות שכר ואמור להיות לי מבחן בדצמבר ואין לי כח ורצון ומוטיבציה ללמוד אני לומדת לבד.
הלכתי ליועצת תעסוקתית שילמתי מלא כסף והיא בילבלהה אותי יותר ואמרה לי דברים לא קשורים
הלכתי לגרפולוגית ווהיא אמרה לי שיש לי קשה וריכוז ויש ליי הרבה שכל ואני יכולה להצליח מאוד בהייטק אבל זה לא מעניין אותי בגרםםםםם
אני אוהבת לאפות ומכינה עוגות מאוד יפות ומצד שני אנני אוהבת ילדים אז למדתי גם הוראה מתקנת אבל לא ממש יסודי וטוב כי זה היה לימודים חפיף עשיתי פה ושם שיעורים פרטיים אני מאוד אוהבת את זה אבל לא יודעת את זה מידי טוב ולכן מלחיץ אותי לעבוד בזה וזה גם עבודה בלי תלוש אני כן רוצה משהו קבוע
אם נעשה מיקס של מה שרשמת
יוצא

הדרכת קורסי אפיה לילדים..
אולי תפתחו עסק קטן בתחום

זעירא

משתמש פעיל
ולכל אדם יש חפץ במלאכה או סחורה מבלתי זולתה. כבר הטביע האל לה בטבעו אהבה וחיבה.
וכן בשאר החיים: כמו שהטביע בטבע החתול צידת העכברים, ובטבע הנץ צידת מה שראוי לו מן העוף, ובטבע האיל צידת הנחשים. וכן יש מן העופות שיצודו הדגים לבד, וכן בטבע מין ומין ממיני החיים נטייה ותאווה אל מין ממיני הצמחים והחיים, הוטבע עליו להיות סיבה למזונו, ותכונת גופו ואבריו ראויים לדבר ההוא, כפה הארוך והשוק הארוך לעוף שהוא צד את הדגים, וכשן והציפורן החזק לארי, והקרניים לשור ולאיל.
ואשר תוכן מזונו מן הצמח - לא נתן לו כלי הציד והטרף.

ועל הדמיון הזה תמצא מידות בני אדם וגופותם מוכנות לסחורות ולמלאכות. ומי שמוצא במידותיו וטבעו כוסף אל מלאכה מהמלאכות, ויהיה גופו ראוי לה ויוכל לסבול את טרחה, יחזר עליה ישים אותה סיבה להבאת מזונו, ויסבול מותקה ומרירותה, ואל יקוץ כשיימנע ממנו הטרף בקצת העתים, אך יבטח באלוהים שיספיק לו טרפו כל ימי חייו. ויכווין בטרדת לבו וגופו בסיבה מן הסיבות והסבוב עליה, לעמוד במצוות הבורא שצווה האדם להתעסק בסיבות העולם בעבודת האדמה וחרישתה וזריעתה.
אכן, כתוב "אהבה וחיבה"
תודה

זעירא

משתמש פעיל
אם נעשה מיקס של מה שרשמת
יוצא

הדרכת קורסי אפיה לילדים..
אולי תפתחו עסק קטן בתחום
1. פתיחת קורס אפייה לילדות. זה גם פרסומת שאת אפיינית... וגם נחמד לראות את הילדות מאושרות ממעשה ידיהן.
2. פתיחת עסק של עוגות ופטיפורים, אני מכיר מישהי שמתפרנסת מזה נחמד, עוגות מיוחדות לימי הולדת וכו' כל עוגה מאות שקלים, אפילו בעיר האברכים. מי שטוב בזה ואוהב את זה יצליח.

פנינה 99

משתמש סופר מקצוען
בלת"ק חלקי
אוהבת מאד את עבודתי.
נהנית לעסוק בה וכמובן לראות תוצאות.

בחרתי בה כשידעתי ששלבי ההכשרה המורכבים
יתאימו לאורח חיי משפחתי.
ואני בהחלט זקוקה למשכורת ורגישה לניצול .

פעמים רבות הדילמה מונחת בהקשר הזה.
הבית וצרכיו יוצאים ניזוקים מן העבודה המתאימה והמושכת
ואז נוצר הקונפליקט הערכי והמעשי
שמפחית את ההנאה ותחושת המיצוי.
ממליצה מאד על תהליך אימון ובירור אישי
וכמובן פיתוח יכולות בחירה והתמודדות.

גביע האש

משתמש מקצוען
לעבוד זה מהנה?
לעבוד זה מענה.;)

וברצינות..
בלת"ק
יש עבודות שבהחלט את יכולה להינות מהם! כל עוד את עושה את מה שאת אוהבת , וזה כמובן תלוי מה הנטיות שלך , אל תפחדי ללכת גם למשהו פחות "נחשב" , אם את אוהבת את זה - פשוט לכי על זה
יש לי חברה מוכשרת וחכמה מאוד הייתה יכולה בקלות להצליח במקצועות ההייטק שמכניסים משכורת שמנות אבל היא החליטה לפתוח עסק קטן של קונדטוריה בבית, אמנם ההכנסות לא כמו בהייטק אבל היא נהנית עד הגג(ואולי קצת מעבר..;))

טוליפ לבן

משתמש מקצוען
לא כולם אוהבים לעבוד...יש לי קרובה כזו. לא מחזיקה במקומות עבודה. מעדיפה להיות בבית עם הילדים, לאפות עוגות ולנקות את הריצפה,לצאת לבלות עם חברות, הכל..רק לא לעבוד.
רק שהמציאות דוחקת מה לעשות..
אני חברה שלה :rolleyes:

בכל פעם שאני צוברת פער של כביסות שלא הספקתי/
תורים שאני לא מצליחה לקבוע/
ילדה שלא מרגישה טוב וצריך שמישהו ישאר איתה/
רצף לילות שלא הספקתי לישון
- אני מגיעה למסקנה שמקומה של אמא הוא הבית.
מחליטה להתפטר,
ונזכרת שחייבים כסף בבית הזה o_O

ONE1

משתמש מקצוען
אגב, נעזרתי המון במנטורים ואנשי מקצוע מתחום השיווק והעסקים. זה משהו שקשה לדייק אליו לבד.

תוכלי לפרט מי עזר לך להגיע לדיוק?

אגב, אני הייתי אצל מאמנת אישית מפורסמת שלקחה לי המוון כסף ולא הגעתי איתה לכלום...

בשעות הפנאי

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
אוקי אז ככה
עצוב עצוב
כמה אנשים מתוכינו עושים דברים שהם לא אוהבים רק בגלל שככה ההורים רצו או בגלל שהסביבה מכבדת את זה יותר....

הצעה שלי.
תדמייני מה היית עושה לו לא היית זקוקה לכסף, היית חיה באפריקה, בלי שום הורים/שוויגער/ סביבה לרצות... והיית יכולה לבחור מתוך כל המקצועות שבעולם. מה היית הולכת לעשות? תרשי לעצמך לעוף רחוק. דיילת, קוטפת תפוזים, מנקה ארובות. וכו'
אני בטוח שתגלי דברים חדשים ומפתיעים.

לאחר מכן לא חייבים ללכת לעבוד בזה בפועל
לפעמים עצם התגלית הזו, וההתעסקות בשעות הפנאי בדברים שאנחנו באמת אוהבים לעשות (אחרי שנגלה מהם) היא נותנת לנו כח לעבוד ולהתעסק כל היום בדברים שאנחנו פחות אוהבים....
אחרי שאני יודע מה אני. מה אני אוהב לעשות. מה באמת מהנה אותי.
אני יכול לקבל החלטה מהשכל ולומר לעצמי 'נכון שאני אוהב לכייר דגים מחרס, אבל אני זקוק לפרנסה, ולכן אני בוחר ללכת לעבוד במשהו שפחות מושך אותי, ובעז"ה כשיהיה לי פנאי, אתן לעצמי להתעסק במה שאני אוהב'

יוני שלום

משתמש מקצוען
האם יש אפשרות להנות מהעבודה?
ניסיתי לעבוד מהרבה סוגי עבודות ולא נהניתי משום עבודה
לעבוד זה מהנה?
את לא לבד!!!
ב"ה אני שמחה מאד בשביל כל אלו שנהנות בעבודה ועושות חיל!
אישית לא נהנית משום עבודה, (לא שניסיתי הכל..: ) אני פשוט מאד אוהבת את הבית ונהנית לעשות בו חיל!
כן יש חיה כזות! אני יודעת שזה נשמע מוזר (ת'אמת לא ידעתי, אבל אחרי שקראתי את האשכול אז כן), אבל אני באמת מאד נהנית מלהיות בבית, ולהשקיע בו.
וכל מי שמצליחה גם לעבוד בחוץ וגם להשקיע בבית ברמה שהיא היתה רוצה, אז שאפו. אבל רוב הנשים שאני מכירה לא מצליחות, והגיוני מאד בעיניי שאישה תעדיף לא לעבוד ולהשקיע את האנרגיות בבית שזה בינינו 100% משרה...
(האמת שגם שהייתי רווקה לא אהבתי לעבוד, אז אל תקחו את הטיעון של ה"בית" מידי ברצינות. אבל בכנות אתם צריכים לראות אותי בחופש, אין כמוני פרפר עליז ומאושר)
אישית לא מבינה בכלל את מי שנהנית לעבוד, אגב, זה דבר שנהיה רק בשנים האחרונות כהכרח, אז למה למען ה' אימצו את הקללה הזו בהתלהבות?
שוב לא מזלזלת או מטיפה למי שנהנה בעבודה ש"זו לא היתה דרך אימותינו" ו"מקומה של אם בישראל הוא בבית" להפך, אשריו!
אבל עדיין לשלוח את מי שלא נהנה בעבודה לטיפול רגשי קצת הופך את היוצרות...
הדבר היחיד שמהנה אותי בעבודה זה הכסף שאני מביאה בסוף חודש... וגם את זה אפשר לתרגם לסיפוק ותחושת שליחות על כך שאני זוכה לתת לבעלי לשבת וללמוד. ולא לדאוג, יש לי מוסר עבודה גבוה, כשאני עובדת זה לא בשביל "להחתים כרטיס וללכת" מה שאני עושה, מכל הלב והנשמה, אבל זה בוודאות לא מקור ההנאה שלי. (כמו שכתבו כאן, משתדלת לעשות דברים שאני אוהבת מחוץ לעבודה)
בקיצור, תלוי את מי את שואלת :)

שמחית

משתמש חדש
לאדם חרדי קשה מאוד ליהנות רק מהעבודה הוא חייב איזה שיעור דף היומי או משהו אחד=ר כדי שייהנה גם בעבודה

Sara led

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
ומה עם אלו שעשויות להנות בעבודה שאין ידה של אישה חרדית מגעת?
מתגעגעת לאשכולות המצוינים שהיו פה עם @גלבוע - אני חושבת שזאת לא גלבוע הנוכחית.
מרגישה כאילו דיברת עלי!
גם לא מסופקת מהעבודה למרות היתרונות הרבים שלה שאני לא אמצא בשום עבודה אחרת.
אין שום עבודה אחרת שמעניינת אותי, חוץ מכאלה שלא רלוונטיות לאישה חרדית... בעיקר בגלל הלימודים.
וזה באמת מתסכל להשקיע כל כך הרבה שעות ביממה בשביל לעשות משהו שאת לא הכי נהנית ממנו

יהודיה מהצפון

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
ומה עם אלו שעשויות להנות בעבודה שאין ידה של אישה חרדית מגעת?
מתגעגעת לאשכולות המצוינים שהיו פה עם @גלבוע - אני חושבת שזאת לא גלבוע הנוכחית.
נכון, יש הרבה מקצועות כאלה וזה ממש חבל....

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט מ'

צז מָה אָהַבְתִּי תוֹרָתֶךָ כָּל הַיּוֹם הִיא שִׂיחָתִי:צח מֵאֹיְבַי תְּחַכְּמֵנִי מִצְוֹתֶךָ כִּי לְעוֹלָם הִיא לִי:צט מִכָּל מְלַמְּדַי הִשְׂכַּלְתִּי כִּי עֵדְוֹתֶיךָ שִׂיחָה לִֿי:ק מִזְּקֵנִים אֶתְבּוֹנָן כִּי פִקּוּדֶיךָ נָצָרְתִּי:קא מִכָּל אֹרַח רָע כָּלִאתִי רַגְלָי לְמַעַן אֶשְׁמֹר דְּבָרֶךָ:קב מִמִּשְׁפָּטֶיךָ לֹא סָרְתִּי כִּי אַתָּה הוֹרֵתָנִי:קג מַה נִּמְלְצוּ לְחִכִּי אִמְרָתֶךָ מִדְּבַשׁ לְפִי:קד מִפִּקּוּדֶיךָ אֶתְבּוֹנָן עַל כֵּן שָׂנֵאתִי כָּל אֹרַח שָׁקֶר:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

משיב הרוח • אתגר 129

לוח מודעות

למעלה